Čas levandulí

28. června 2018 v 13:06 | Hela* |  Flóra kolem nás

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jitka Jitka | Web | 28. června 2018 v 13:19 | Reagovat

Nádherná vůně i zpracování. Jen já ji neumím pěstovat. Pokaždé mně vymrzne. Už jsem to vzdala. :-)

2 Eliss Eliss | Web | 28. června 2018 v 13:21 | Reagovat

Krásné nejvíce mám ráda levandulovou limonádu :-)

3 Janka Janka | Web | 29. června 2018 v 7:38 | Reagovat

Moc krásně uvázané. Mně se to nedaří, ať dělám, co dělám. :-)

4 Hanka Hanka | 1. července 2018 v 14:12 | Reagovat

Levandule je krásná, ale myslím si, že je to u nás spíš módní záležitost. Dívala jsem se na pěstování levandule a tam je psáno, že je nenáročná a daří se jí všude. To si osobně nemyslím. Měla jsem možnost několikrát vidět lány levandule v Provence ve Francii a to je z turistického pohledu rarita, ale proč se to tak typicky nerozšířilo jinde?  Obdiv k levanduli se rozšířil - můžeme koupit povlečení nebo ubrusy se vzorem levandule, o porcelánu nebo nějakých ozdobách do domácnosti nemluvě. Tak jako kdysi byl rozšířen cibulák, dneska si všímám, že dost převládá tohleto. Paní Hela to hezky zpracovala. Já to znám jen v podobě těch voňavých pytlíčků do skříně z Francie. ???  :D

5 tetkapernikarka tetkapernikarka | E-mail | Web | 1. července 2018 v 23:49 | Reagovat

Heli,máš to krásně zpracované i nafocené :-)

6 Hela* Hela* | 5. července 2018 v 19:55 | Reagovat

Děkuju za pochvaly :-)
[4]: V Provence jsem jezdila na kole a moc se mi tam líbilo. Kupované rostlinky mi několikrát zašly, ale ze semínek je neumořitelná. Jinak, do prádla jí dávala už moje babička. :-)  :-)  :-)

7 Elina Elina | E-mail | 12. července 2018 v 21:21 | Reagovat

Hezky voní ve skříni a nebo v malém polštářku.Snacha jí má pár záhonů na zahradě a dává ji do malých ozdobných pytlíčků jako dáreček kamarádkám. :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Reklama