Březen 2017

Quilling od Sylvy

30. března 2017 v 10:33 | Sylva - kaktusářka |  Quilling
Ahoj, posílám quilling, co byl na srazu, ať se kouknou i další děvčata, které tímto zdravím.

Autorka: kaktusarka1@seznam.cz

Taky ze setkání

26. března 2017 v 22:19 | Mira |  Klubová setkání
Mira si na našem setkání udělala čas i na focení a pořídila moc pěkné fotografie z okolí restaurace. A že Mira fotit umí, o tom žádná. Posuďte sami.

Autorka: jmirka@atlas.cz

Jarní setkání 2017 je za námi

26. března 2017 v 12:30 | Jitka |  Klubová setkání
Včerejší setkání dopadlo přesně podle mých představ, za což patří dík především Květě, která se o všechno postarala. Salonek nám přesně vyhovoval. Měly jsme prostor jen pro sebe a tak jsme mohly nerušeně klábosit. Přišlo i několik žen shlédnout naše tvoření a všechny se o výstavě vyjadřovaly pochvalně. Co však bylo na tom setkání nejlepší, že se sešla osvědčená parta, která si nezapomněla z domu vzít dobrou náladu a tu jsme si vzájemně předávaly. Atmosféra byla fantastická. Někteří muži, kteří jezdí jako doprovod svých manželek už neodmyslitelně do naší party patří. Ani ti se nenudili. Přálo nám počasí a tak někteří z nich toho využili k obeznámení se s okolím. V restauraci se dobře vaří, takže
i o naše tělesné schránky bylo po této stránce dobře postaráno. Podávala se kačena se zelím a bramborovým knedlíkem, řízek s bramborovým salátem, nebo svíčková a taky losos. Když jsme se před pátou hodinou odpolední loučily, byla na tvářích všech děvčat patrná spokojenost a odjížděly jsme s přáním sejít se opět na podzim. Místo konání zatím není jisté, ale některé návrhy už padly. Musí se to nechat uležet a včas se dozvíte, kde se naše setkání bude konat příště. Rozhodně se nás několik sejde v Prostějově na kafíčko dřív, než se uskuteční velké setkání. A teď pár fotografií z celé akce. Musela jsem se tím prokousat, protože fotek co děvčata posílají je hodně a chtěla jsem udělat výběr z těch nejlepších. Tak tady jsou a snad je přehled kompletní.

A tady je celá naše partička.

Všude samá vejce a zase vejce....

23. března 2017 v 22:42 | Pavlína Bartíková |  Téma velikonoční
Hezký večer asi budu mít ptačí chřipku :-P,,všechny kurníky v okolí vybrané a malování nebere konce :-P,,první várka je u své majitelky a stále je kraslic málo Pavlína

Autorka: pavlusa.bartik@seznam.cz

Velikonoční origami

21. března 2017 v 17:11 | Sylva - kaktusářka |  Origami
Další várka na Velikonoce.

Velikonoční pedig

21. března 2017 v 16:54 | Pavlína Bartíková |  Pletení z proutí a papíru
Zkoušela jsem oplétat dýnka s ubrouskovou technikou. Pavlína

Háčkovaná zvířátka

21. března 2017 v 16:08 | Květa |  Háčkování
Zvířátkový pozdrav od Květy.

Autorka: kvetahora@centrum.cz

Velikonoční téma

21. března 2017 v 15:55 | Dana P |  Téma velikonoční
Dneska máme podle kalendáře první jarní den. Posílám na ukázku trochu práce dcery a háčkované moje. Užívejte si jarní dny a nepřhánejte to s prací. Dana

Autorka: jardana@seznam.cz

Paráda pro ostatky

17. března 2017 v 19:23 | Julča |  Pletení

Ahoj děvčata, poslední dílka objednané na ostatky - čepice pro Pata a Mata a návleky pro retro lyžaře. Jó, sranda to byla.

Autorka: jcejkova@seznam.cz

Jarní setkání 2017 je za dveřmi

16. března 2017 v 16:47 | Jitka |  Klubová setkání
Děvčata, naše jarní setkání, které se tentokrát koná v Kojetíně se blíží. Abych vám připomněla podrobnosti, tak se sejdeme v restauraci U Tondy v 11 hodin a končit budeme cca v 17 hodin. Byla bych ráda, kdyby jste v komentářích potvrdily svoji účast a pokud přijedete s doprovodem, tak uveďte kolik vás přijede, aby měla Květa, která tentokrát sraz zajišťuje, přehled kolik míst k vystavování bude třeba a kolik bude třeba strávníků v restauraci. Snad nám bude aspoň trochu přát počasí, aby jarní nálada mohla propuknout v plné síle.

Velikonoce v origami

16. března 2017 v 11:12 | Sylva - kaktusářka |  Origami

Ahoj,posílám pár věcí z origami ,všechny pozdravuji a těším se na sraz:-)

Korálkové misky

14. března 2017 v 13:36 | Pavlína Bartíková |  Pletení z proutí a papíru
Zdravím do klubu,,tentokráte to jsou korálkové misky Pavlína

Opletený demižon

6. března 2017 v 18:02 | Pavlína Bartíková |  Pletení z proutí a papíru
Ahojky, musela jsem ho mít ,,i když nevím co s ním budu dělat"Mrkající

Staronová členka klubu

5. března 2017 v 11:40 | Jitka |  Hosté a nové členky
Myslím, že konečně nadešla vhodná chvíle, abych požádala o členství v ŽK.
Jmenuji se Květa a už pěknou řádku let jsem v důchodu. Na nedostatek práce si rozhodně nemohu stěžovat. Kromě domácnosti, kde se musím pěkně otáčet, se během roku starám o zahrádku, kterou ovšem nikdy nemám podle svých představ a s věkem mi dává pěkně zabrat.
Když nastane ten čas na můj relax, sednu k ruční práci, beru háček do ruky a dám se do háčkování. V poslední době j háčkuju hračky, ale když je potřeba, tak šiju i pletu, zkouším i jiné techniky, ale můj přítel nejvěrnější je háček.
Posílám pár ukázek z mé tvorby.

Autorka: kvetahora@centrum.cz

Nová členka klubu

4. března 2017 v 22:25 | Jitka |  Všehochuť
Dobrý den,
v Kojetínských novotách se objevil odkaz na váš klub. Chtěla bych se k vám přidat.
Pár slov o mně.
Jmenuji se Eva Hlavinková, je mi 37 let, mám tři super děti a bydlím v Polkovicich. Tvoření se věnují asi 6 let. Moje tvoření začalo vyráběním korálové bižuterie, ale po té, co se mi narodil nejmladší syn, musela jsem zvolit jiné tvoření z bezpečnostních důvodů. Začala jsem tedy háčkovat hračky a později i plést čepice a nákrčníky. Tomuto koníčku jsem se věnovala a ještě věnuji v zimních měsících. Další z mé oblasti tvoření jsou papírová přáníčka, která vyrábím během celého roku, tedy hlavně když je nálada a čas. A v neposlední řadě mým původním zaměstnáním a teď jen koníčkem je šití. Šíji oblečení pro sebe, své děti a rodiče,pro toho, kdo si u mě něco objedná, hračky, dekorační polštářky a vše co mě napadne.
Své výrobky mám vystavené na fleru, kde vystupuji pod nikem HEVAE

Autorka: e.hlavinkova@post.cz

Háčkování od Helenky

3. března 2017 v 9:48 | Helenka |  Háčkování
Ahoj Jituško,
ráda bych pozdravila všechny členky klubu a přidala, co jsem stihla vytvořit v lednu a v únoru.
Krásné skoro už jarní dny všem přeje Helena :-)

Autorka: 15hl@seznam.cz

Háčkovaný chameleon Camilka

3. března 2017 v 9:34 | Graža |  Háčkování
Ahoj Jituš a holky mam nového mazlíka jmenuje se Camilka . Moc zdravím Graža.

Autorka: simunkova.g@seznam.cz

Pozvánka na setkání klubu

1. března 2017 v 20:37 | Jitka |  Klubová setkání

Dnes jsme se s Jankou a Květou vypravily na místo konání a myslím si, že se vám tam bude líbit. Salonek je pěkný, místa dost, dobře se tam vaří a personál je velmi příjemný. Nic víc nepotřebujeme. Jestli nám bude přát i počasí, bude to moc pěkný výlet a příjemně strávená sobota. Něco jsme pro vás nafotily, aby jste věděly do čeho jdeme.

Pletené ponožky

1. března 2017 v 17:07 | Jindřiška* |  Pletení

Dobrý den děvčata tak nám pomalu končí zima ale za kamny je pořád dobře a tak jsem ještě upletla ponožky . Přeji pěkný dem Jindřiška*

Autorka: venousek456@seznam.cz

Šití na panenky

1. března 2017 v 10:41 | Vendy |  Panenky
Když tu už několikrát dávala Jitka i jiné členky fotografie svého tvoření pro panenky, pokaždé jsem si říkala, že bych měla nafotit moje modely, které jsem kdysi dceři šila pro její panenky. Nakonec k tomu došlo až teď a tak jsem vybrala nějaké modýlky a vytvořila pár koláží. všechny střihy byly z různých speciálů Burd, které mi půjčovala moje sousedka která je měla jako obrovskou vzácnost.....

Autorka: Vaclava.C@seznam.cz

Háčkované Conversky

1. března 2017 v 10:07 | Vendy
Nová situace, nové tvoření. Aneb pokus o pidimini kultovní botky. Piluji a piluji. Možná až budou takové dvacáté, budu konečně spokojená!

Autorka: Vaclava.C@seznam.cz