Listopad 2016

Vyšívané ozdoby

29. listopadu 2016 v 18:22 | Magdaléna |  Vyšívání

Letos mi budou zdobit stromeček takoveé ozdoby.

Autorka: magda.megova@gmail.com

Vánoční vazby

29. listopadu 2016 v 18:01 | Magdaléna |  Téma vánoční
Ahoj holky, také posílám něco vánočního, ale hlavně pozdrav z Bratislavy.
Dělala jsem svícny, věneček a poslední je koule nad dveřma do domečku.
Mějte se moc hezky.

Autorka: magda.megova@gmail.com

Vánoční origami

28. listopadu 2016 v 22:56 | Sylva |  Origami
Ahoj,posílám také něco vánočního. Omlouvám se, nejdou mě posílat komentáře,tak se nezlobte, jsou to krásné věci.Zdravím a přeji hezkou pohodu. Sylva

Autorka: kaktusarka1@seznam.cz

Vánoční všehochuť

28. listopadu 2016 v 16:50 | Lída |  Všehochuť
Ahoj děvčata,
posílám "pár" posledních prací.
Adventní kalendář pro vnučky, věnečky na dveře podzimní a zimní pro mne a kamarádku, adventní svícen,čepice pro vnučky a vnuky, svetry pro vnuky ( ve skutečnosti jsou modro bílé), a adventní perníkový svícen, který dělala mioje snacha.

Přeji krásný den Heinzlová L.

Autorka: bobo63@centrum.cz

Netradiční adventní svícny

27. listopadu 2016 v 21:50 | Janka |  Téma vánoční

Autorka: j.marinicova@centrum.cz

Adventní přání

27. listopadu 2016 v 18:03 | Dana P |  Blahopřání
Přání pro všechny členky Ženského klubu

Autorka: jardana@seznam.cz

Korálková paráda

27. listopadu 2016 v 17:54 | Hela* |  Korálky
Ahoj děvčata,
říznutý palec mám zahojený, do úklidu se mi moc nechce, tak šiju a navlíkám korálky. Helena

Autorka: HelenaHela@seznam.cz

Setkání v Prostějově se uskutečnilo

26. listopadu 2016 v 18:41 | Jitka a Janka |  Klubová setkání
Na posledním setkání v Rajhradě jsme se domluvily, že pro děvčata, která se nemohla zúčastnit uděláme jen malé posezení u kávy v Prostějově. Bylo to vlastně pro děvčata, která to mají do Prostějova co by kamenem dohodil. Sraz jsme si udělaly u Muzea. První byla Janka, pak já a jako třetí se u nás zastavila neznámá paní, která se nás zeptala, jestli jdeme na setkání ženského světa. To nám nic neříkalo, až po chvilce nás napadlo, jestli se jen nespletla a tak když dorazila Renatka, Jitka S. a Maryška, zeptala jsem se paní jestli náhodou nemyslela náš babinec a ono to tak bylo. Tak jsme se všechny odebraly do cukrárny Florida a plkaly a plkaly. Paní je návštěvnicí našich webovek a protože to má do Prostějova kousek, řekla si, že se setkání zúčastní. Ukázala nám krásnou soupravičku, kterou upletla a my v skrytu duše doufáme, že se k nám přidá i jako členka klubu. Janka měla s sebou foťák a tak zvěčnila naše mlsání a popíjení kávičky. Bylo to jako vždy příjemné posezení. Renatka se pochlubila frivolitkami, které zvládá na jehle a my ostatní jsme musely jen chválit. Domluvily jsme se, že si to posezení zase zopakujeme. A teď fotodokumentace.

Má to jen jednu chybu a to, že nás žádnou nenapadlo vzít si Jančin foťák a vyfotit také ji a tak fotodokumentace není kompletní.

Adventní čas

26. listopadu 2016 v 18:37 | Elina
Posílám pár fotek na blog. Pomalu se blíží vánoční čas i kaktusy začínají kvést a já dnes honem dělala adventní věnec.

Autorka: jirina.vinklerova@seznam.cz

Frivolitkové záložky

26. listopadu 2016 v 17:37 | Chudobka |  Paličkování

Frivolitky vytvořené na jehle.

Autorka: Renata.Chudobova@seznam.cz

Háčkovaná sovička

26. listopadu 2016 v 17:31 | Chudobka |  Háčkování
Posílám do klubu pár fotek toho, co jsem vytvořila. Sova už odletěla a křížek, coby záložka do knihy, bude předán dnes. Mějte se hezky. Renata - Chudobka1970

Autorka : Renata.Chudobova@seznam.cz

Paličkované ozdoby

25. listopadu 2016 v 21:27 | Jitka S |  Paličkování

Autorka: jitka.stepankova@seznam.cz

Předvánoční háčkování

25. listopadu 2016 v 21:16 | Jitka S |  Háčkování
Ahoj, zdravím všechny a posílám trošku toho vánočního háčkování a paličkování. Něco je už z loňska a ty, co byly v Repechách, to tam mohly vidět naživo, ale na blog jsem to jaksi zapomněla poslat, takže dnes náprava. Pat a Mat jsou prastará záležitost - dělala jsem je synovi k Vánocům v době, kdy jsem vůbec o existenci nějakých blogů neměla tušení. Od té doby leželi celkem zapomenutí v pokojíčku, ale letos zažívají obrovskou renesanci a není dne, aby si syn nepřehrával nějakou scénku.

Autorka : jitka.stepankova@seznam.cz

Pokračování quillingových Vánoc

20. listopadu 2016 v 14:33 | Lenka |  Quilling
Posílám druhou část quillingové letošní dekorace na Vánoce,poslední quilling. Lenka

Autorka: stanfery@seznam.cz

Vánoce z quillingu

18. listopadu 2016 v 16:47 | Lenka |  Quilling
Ukázka části mého quillingového tvoření na letošní Vánoce. Lenka

Autorka: stanfery@seznam.cz

Ozdoby z korálků

17. listopadu 2016 v 16:54 | Sylva |  Korálky

Jen pro zajímavost něco z historie výroby komponentů a následně ozdob, si můžete přečíst na tomto odkazu.

http://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/ozdoby-z-ponikle-do-unesco-20161119.html

Autorka: kaktusarka1@seznam.cz

Origami

17. listopadu 2016 v 16:51 | Sylva |  Origami
Ahoj,posílám pár věcí. Něco viděla děvčata, která byla na srazu.Zdravím děvčata a přeji hezkou pohodu v tomto uplakaném čase:-)

Sylva

Autorka : kaktusarka1@seznam.cz

Setkání v Prostějově

14. listopadu 2016 v 21:15 | Jitka
Už po setkání v Rajhradě jsme uvažovaly o setkání v Prostějově. Pro děvčata, která jsou přímo z Prostějova nebo blízkého okolí Janka naplánovala setkání v cukrárně. Jen tak, na pokec. Zohlednila přání a časové možnosti všech, které se chtějí zúčastnit a zvolila termín 25.11. ve 14 hodin. Sraz máme před vchodem do muzea. Kdyby měla některá z vás ještě nějaké doplnění, napište do komentáře.

Obrázek vypůjčen z http://www.profilek.cz/obrazek/kaficko-5/

Drátkovaní andělé

14. listopadu 2016 v 21:05 | Dana P |  Drátkování
Zase andělé, kterých není nikdy dost. Drátkovala je dcera , jako přípravu na advent. Za čtrnáct dní to vypukne a Vánoce budou co by dup. Dana

Autorka: jardana@seznam.cz

První vlaštovka pro "METODĚJE"

13. listopadu 2016 v 10:38 | Jitka |  Nepřehlédněte!
Zabaleno a v pondělí bude odesláno. Je to zatím první vlaštovka, ale věřím, že nebude jediná. Ráda do tohoto článku přidám další vlaštovky. Už není čas na nějaké velké přípravy a tak jsem zabalila to, co jsem měla hotové doma.

Vešlo se to do bublinkové obálky.

A je to tady. Další vlaštovku posílá Graža.

A odesílá se další vlaštovka, tentokrát od Šárky.

Chtěla bych se taky připojit a přispět klukům aspoň s málem, co šlo narychlo pořídit :-).

Krásné dny přeje Šárka :-)

Další vlaštovka od Helenky

Další várka od Miladky.

Kliknutím na tento odkaz přejdete na FB stránku METODĚJ

Andílci

11. listopadu 2016 v 18:13 | Růžena |  Háčkování
Posílám pár andílků, abych přispěla něčím do mlýna, byly určené pro jeden obchod kde je růžová malba, tak proto ty růžové mašličky - na přání. Háčkovala jsem podle návodu od Zdišky.

Autorka: ruzena60@hotmail.com

Pat a Mat

10. listopadu 2016 v 20:43 | Graža |  Háčkování
Ahoj Jituš a holky zrovna jsem dokončila Pata a Mata pro vnuka pod stromeček tak se musím pochlubit. Maji oba skoro 40 cm. Háčkovala jsem je podle obrázku na internetu. Všechny moc zdravím a přeji krásný zbytek podzimu.

Autorka : simunkova.g@seznam.cz

Korálkové šperky

10. listopadu 2016 v 20:23 | Hela* |  Korálky
Venku je zima, tak sedím doma. Zkouším nové techniky a chystám korálky na vánoční trh. Snad se ještě trochu oteplí, abych dala do pořádku zahradu. Mějte se hezky Helena

Autorka: HelenaHela@seznam.cz

Metoděj

10. listopadu 2016 v 19:24 | Jitka |  Nepřehlédněte!
Děvčata, prostřednictvím mého e-mailu se na nás obrátila s prosbou o příspěvek na charitativní aukci paní Eva Račáková, která sama tomuto sdružení Metoděj pomáhá. Je návštěvnicí našich stránek a ví, co umíme a proto si nás dovolila oslovit. Vy, kdo máte přístup na FB se na odkazu Metoděj dozvíte víc. Pro Vás, které na FB nechodíte přikládám letáček, kde je uvedená adresa, na kterou se mají výrobky, které by jste chtěly na aukci věnovat, posílat. Výtěžek z aukce bude věnován dvěma nemocným chlapcům Vojtíškovi a Davídkovi. Není to tak dlouho, co jsme pomáhaly Honzíkovi , synovi naší členky Hagir. Z Honzíka už je velký školák a už nejspíš naši pomoc nepotřebuje. Vím, že máte dobrá srdíčka a tak jestli se rozhodnete, do aukce přispět, pošlete mně fotku svého daru a já tady vytvořím článek na kterém fotky zveřejním. Dovolila jsem si okopírovat z FB článek a letáček, aby jste měly co nejvíc informací.
Spolek METODĚJ (MEzi TOlika DĚtmi Jediný) je dobrovolnou neziskovou organizací, která se zaměřuje na podporu dětí s vzácnou (zejména metabolickou) poruchou.

VAŠE DARY POMŮŽOU
Mít nevyléčitelně nemocné dítě je psychicky, fyzicky i finančně nesmírně vyčerpávající pro celou rodinu. Když ale onemocní další člen - a když se jedná rovnou o osobu, která o takové dítě pečuje nebo s péčí pomáhá - je to hotová katastrofa.
Mikulášská besídka a aukce spolku METODĚJ proto letos podpoří rodiny Vojty a Dády. Prosíme, zapojte se i vy. Věnujte do dražby rukodělné výrobky na pomoc vzácným dětem.
Aukce rukodělných výrobků je tradiční součástí naší mikulášské besídky. Činnost spolku a "vzácné" děti ovšem samozřejmě můžete podpořit i darem na náš účet: 4200209018/6800. Pokud budete chtít písemnou darovací smlouvu, prosím, kontaktujte nás na info@metodej.com. Velice děkujeme, Metoděj - MEzi TOlika DĚtmi Jediný

Háčkované dárečky

5. listopadu 2016 v 10:33 | Elina |  Háčkování
Přeji krásný den a posílám pár fotek na klub.Háčkované maličkosti,kterýma podělím známé a jejich děti.Jsou to drobnosti,ale radost udělají a já aspoň upotřebím zbytky bavlnek, staré štupovačky atd.A navíc vydržím u televize aniž bych usnula.:-D:-DV pondělí mě čeká operace oka(už druhá,první se nepovedla),tak snad budu ještě na ruční práce vidět líp.

Autorka: jirina.vinklerova@seznam.cz