close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Říjen 2016

Než přijdou Vánoce

31. října 2016 v 11:37 | Lenka |  Quilling
Přeji všem hezký den.Na ukázku posílám dokončený quilling,než dokončím výtvory na Vánoce. Lenka
Autorka: stanfery@seznam.cz

Košíčky z pedigu

26. října 2016 v 10:19 | Košíčky z pedigu |  Pletení z proutí a papíru
Košíček na kapesníčky i na příbory dělala moje dcera. Už chystá různé věci na vánoční jarmark. Mějte se hezky. Dana


Autorka: jardana@seznam.cz

Dřevěné náramky

23. října 2016 v 21:26 | Hela* |  Korálky

Bavím se jak umím Hela*


Autorka: Helena Hela@seznam.cz

Další andílci

23. října 2016 v 20:44 | Graža |  Háčkování
Ahoj děvčata tak, aby andílkovi nebylo smutno uháčkovala jsem ji sestřičky. Největší z nich má 19 cm. Manželovi se stejné líbí ta nejmenší, taky byla nejpracnější protože byla první. Moc zdravím všechny tvořílky Graža.

Autorka: simunkova.g@seznam.cz

Háčkované pirátky

15. října 2016 v 20:19 | Mirka |  Háčkování
Zdravím do klubu,
po hodně dlouhé době se chci zase něčím pochlubit. Dělala jsem pirátky pro vnučky Elišku a Michalku k svátku, tak jsem vyrobila malé krtečky. Protože Míša nosila mrtvého krtka kterého zakousla jejich kočka, tak aby měla krtečka svého. Sice nic moc, ale holkám se líbil.
Hezký den. Mirka
Autorka:MirkaMacura@seznam.cz

Andělíček

13. října 2016 v 22:35 | Graža |  Háčkování
Posílám do klubu mého prvního háčkovaného anděla.Byla to větší fuška než když andílka dělám z frivolitek uf dal mi zabrat Graža.

Autorka: simunkova.g@seznam.cz

Vánoční tvoření

9. října 2016 v 16:18 | Dana P |  Háčkování

Posílám na ukázku něco málo z mojí vánoční tvorby. Zkusila jsem obháčkovat skleničky po jogurtech jako svícínky na čajovou svíčku.Za nedlouho budou dušičky a pak advent ,tak se to bude hodit. Dana
Autorka: jardana@seznam.cz

Halloween

4. října 2016 v 19:52 | Lenka |  Quilling
Hezký i když deštivý den.Posílám malou ukázku mé quillingové tvorby.Je to dělané na zakázku.I když Halloween generaci mého věku moc neříká,je to vděčné téma pro tvorbu. Lenka
Autorka: stanfery@seznam.cz

Podzimní Rajhrad 2016

2. října 2016 v 17:41 | Jitka |  Klubová setkání
Omlouvám se všem, které čekáte na tento článek, že tady nebyl hned ráno. Ještě nemám fotografie od všech děvčat, která na včerejším setkání, které bylo již sedmé v pořadí pořizovala fotografie. Chtěla jsem udělat co nejvěrnější přehled o tom jak setkání probíhalo, ale nakonec si vystačím s tím, co zatím mám a pustím se do toho. Pokud budou ještě další fotografie, tak je sem doplním.
Trochu povídání o Rajhradě samotném. K mému překvapení je to dosti čilé městečko, kde tepe život na plné obrátky. Byla jsem tam před více než patnácti lety a nestačila jsem se divit, jaká změna tam nastala. Moc jsme si toho sice neužily, protože jsme celý den trávily v Domově pro seniory, ale možná někdy jindy. V Rajhradě je co objevovat i obdivovat. A teď už k našemu setkání.
Nejdříve velký dík Sylvě a jejímu manželovi, kteří se ujali organizace a zajistili vše, co bylo potřeba k tomu, abychom přežily. Bylo kde a z čeho uvařit kávu, která je k přežití nezbytná. Poděkování patří také vedení Akátového domu a jeho obyvatelům, kteří nás přijali pod svá křídla a nabídli nám možnost najíst se v poledne guláše. Někdo toho i využil, ostatní jsme se předzásobily z domova. Já jsem upekla pudinkáče, Sylva řezy, Graža přivezla tvarohové koblížky, ale fotky chybí.Vedení domova nám dalo k dispozici velkou místnost kterou procházeli zájemci o bydlení v domově pro seniory. Byl zde den otevřených dveří a tak tudy prošlo hodně zájemců o zajištění bydlení pro své rodiče, nebo i samotní senioři, kteří si přišli prohlédnout jestli by se jim tady líbilo. Někdo se zastavil a obdivoval naši výstavku, někdo nás minul, jako bychom byly vzduch. Zastavily se i některé obyvatelky domova. Bylo nás devět Sylva, Graža a její setra, Jitka S. Renatka, Janka, Hela*,Stáňa a já. Ať hledám, jak hledám, tak ani na jedné společné fotce nejsme všechny.


A teď k tomu, co jsme která vystavovala.
Bezkonkurenční frivolitky přivezla Graža
Graža a její sestra vystavily panenky, zvířátka a další postavičky na kterých spolupracují.
Stále dobře naladěná Graža a její frivolitková ozdoba na tričku.
Sylviny 3D origami a korálkové ozdoby


Sběratelské panenky a paličkované ozdoby Jitky S.

.

Korálky vystavovala Hela*
Jančiny košíčky, vločky, andílci a v popředí Renatčiny rybičky


Renatčiny 3D sovičky


D


Staniččiny tašky

Mých pár zvonků a maličkostí.
Tak a to je nejspíš všechno z výstavy a ještě pár momentek, kdy jsme si užívaly jedna druhou a probraly snad všechno důležité.Velké focení


Ani o muže není nouze v našem klubu. Jsou to věrní průvodci svých žen.Naše malá zákazniceTak to je zatím vše z našeho posledního setkání v tomto roce. I když kdoví, padl souhlas s tím, že se sejdeme na kafíčku někde v Prostějově. Alespoň my, které to máme do Prostějova kousek.


Ráda bych členky klubu požádala, aby v anketě vyjádřily své přání pro další sraz. Anketu najdete po otevření komentářů

Jak to vypadá v Rajhradu vidíte a tak ještě přidám fotku, jak to vypadá v Kojetíně a odkaz na stránky penzionu v Protivanově http://www.pensionuveverku.cz/restaurace aby jste věděly do čeho bychom šly.