Červen 2016

Háčkované podtácky

30. června 2016 v 22:10 | Hela* |  Háčkování
Vnučkám se loni líbilo prodávat na pouti a chtějí jít letos zas, tak jsem uháčkovala pár podtácků, abych měla něco na prodej :-D Helena

Autorka: HelenaHela@seznam.cz

Taška s motýlem

28. června 2016 v 10:22 | Magdaléna |  Vyšívání
Ahoj holky,slíbila jsem Vám, že když bude motýlková taška hotová, že Vám pošlu obrázek. A dnes mi Lenka poslala fotečky a já se neskutečně těším...protože je nádherná...
Hezký den.
Magdalena

Autorka: magda.megova@gmail.com

Zvířátka z papíru

24. června 2016 v 14:48 | Lenka |  Quilling
Zdravím všechna děvčata z klubu a posílám pár quillingových zvířátek-podtácků. Lenka

Autorka: stanfery@seznam.cz

Tašky a kabelky

19. června 2016 v 14:49 | Stáňa |  Hosté a nové členky
Stáňa ušila další tašku a dvě kabelky. Všechny tři jsem si objednala já a koncem týdne si je vyzvednu. Protože všechny jsou moc pěkné, dávám je na club, aby jste si je mohly všechny prohlédnout. Ne všechny členky chodí na Facebook, kde je celá galerie různých kabelek od této autorky.

Z výstavy kaktusů

12. června 2016 v 22:01 | Sylva - kaktusářka |  Flóra kolem nás
Zdravím všechny šikulky a posílám pár fotek z naší "pichlavé" výstavy. A někdo se chtěl ke mě přijet podívat na kytky,tak ať se mě ozve,není problém se domluvit na prohlídce.

Autorka :kaktusarka1@seznam.cz

Levandulová

12. června 2016 v 21:02 | Mira |  Gastronomie
Jelikož mám teď takovou "menší" lenoru na ruční práce, do ničeho jsem se nepouštěla. Můj poslední výrobek byl usínáček pro Šimonka, který jsem už posílala na ukázku. Většínu času věnuju focení a upravování fotek a teď kdy začíná období dozrávání a kvetení jsem se pustila do různých šťáv a sirupů. Mám meduňkový, po letech jsem udělala jahodový a při projíždění různých receptů na šťávy a sirupy jsem narazila na levandulový. Tak jsem si ho v sobotu vyzkoušela. Je to velmi jednoduché: 0,7 l vody svařit s 1 kg cukru a přidat otrhané květy z levandule - menší svazek. Nechá se projít varem a květy pár hodin louhovat. Já jsem je tam nechala cca 24 hod Co si představit pod pojmem menší svazek to bylo trošku dilema, takže jsem tam dala z 30-ti stonků. Není to špatné, jen příště dám o něco víc, zkusím 50 a přidám trošku kyseliny citronové. S Terezkou a Kubíkem jsem tak připravili lahvinku
pro moji dceru - jejich mamku, která měla v úterý narozeniny a dnes jmse je teprve slavili. Takže levandulová premiéra. A tady je jedno foto, jak jsme lahvinku ozdobili. Je na ní kytička z 30-ti stonků levandule.

Zdravím všechny - Mira

Autorka: jmirka@atlas.cz

Háčkování pro Elinku

7. června 2016 v 19:51 | Helenka |  Háčkování
Chtěla bych ukázat, co jsem v poslední době vyrobila pro Elinku.
Je to deka z příze Elian Nicky krokvovým vzorkem, háčkovaná sada kamarádů, kteří se háčkují jedna radost, protože se nemusí moc přišívat :-) a teď k narozeninám jsem jí uháčkovala princeznu.
Pokud by měl někdo zájem o návod na plyšáčky, kupovala jsem na Fleru.

Autorka: 15hl@seznam.cz

Vyšívaní motýlci

6. června 2016 v 13:28 | Magdaléna |  Vyšívání
Motýlci jako zapichovátka ke kytičkám:-) špejlička a mini zdobení:-)
Hezký den holky do klubu.

Autorka: magda.megova@gmail.com

Prosba

4. června 2016 v 16:33 | Magdalena |  Nepřehlédněte!
Ahoj holky, obracím se na Vás s prosbou, jestli nevíte o nějakém penzionu v okolí Dolní Moravy-Východní Čechy.(Králiky, Červená Voda...)
Děkuji za Vaše rady. Chtěli bychom tam jet v srpnu.
Magdalena

Quillingový obraz

3. června 2016 v 15:01 | Lenka |  Quilling

Zdravím všechna děvčata.Toto je poslední dílko,jak jinak -quilling. Lenka

Autorka: stanfery@seznam.cz

I teď se hodí myslet na zimu

3. června 2016 v 9:56 | Hela* |  Pletení

Helino háčkování

3. června 2016 v 9:50 | Hela* |  Háčkování

Pletení od Zdišky

1. června 2016 v 18:50 | Zdiška |  Pletení
Pokračování mailu od Zdišky.
Autorka: zdiskahluskova@seznam.cz

Háčkování od Zdišky

1. června 2016 v 18:35 | Zdiška |  Háčkování
Již delší dobu jsem nic neposlala žádný příspěvek do našeho ŽK. Dost dlouhou dobu mě nebavilo ani háčkování, ale teď již zkouším opět plést a háčkovat a relaxovat aspoň po večerech s mým koníčkem. Nejhorší byla potom úprava fotek, protože mi nešel jednu dobu program na úpravu, ale teď se zdá, že je již vše v pořádku.
Deku z kosočtverců jsem již posílala, ale konečně je "dodělaná" i s medvídkama a již má svoji majitelku, dvě čepičky jsem háčkovala a pletla pro naši Terezku. Auto boty a čepka byla pro Ondráška z rodiny. Na zimu jsem si uháčkovala klobouk a upletla dva šály, druhý pro dceru. Deky jsem pletla jen podle fotografie z internetu, nebyly nijak složité, akorát nad aplikacemi medvídka a zajíčka jsem musela delší dobu přemýšlet, aby byly věrohodné vyšitým obrázkům, ale já je pro změnu háčkovala z huňaté příze, která byla jako stvořená pro tyto zvířátka. Botasky jsem uháčkovala pro našeho Michala, který má 3 měsíce. No a poslední dvě fotky irské krajky je zkouška a velká výzva pro mě, protože jsem podlehla této kráse, tak zkouším si uháčkovat nějaký svetřík v černé a krémové barvě, třetí foto je jen inspirativní, ale něco podobného to určitě bude. Je to opět "projekt" na delší dobu, než bude hotový, ale snad se mi to podaří. Už jsem se naučila základní prvky a ty byly nejtěžší. No a jak se říká zkusím a když to půjde, tak to udělám. Držte mi palečky, doufám, že na podzim se pochválím již s hotovým svetříkem. Zdraví Zdiška.

Inspirace na krásné bolerko.

Autorka: zdiskahluskova@seznam.cz