close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Květen 2016

Dekorace

31. května 2016 v 9:35 | Magdaléna |  Všehochuť
Fialková dekorace je Natálke do nové izbičky ( moc má ráda fialovou ) no a druhá dekorace je na hřbitov
( jsem zvědavá jak dlouho tam vydrží).Zdravím, Magdaléna


Autorka: magda.megova@gmail.com

Vyšívání

31. května 2016 v 9:31 | Magdaléna |  Vyšívání
Ahoj holky šikulky,
nejdřív vás moc pozdravuji z Bratislavy, a i když v poslední době moc toho nepřidávám, protože nestíham ( v práci hodně a trošku jsme předelávali byt ), sleduji vaše šikovné ručičky...
Ale aspoň něco z posledního období posílám.
Ta modrá kabelka je moje výšivka a šikovné ruce jedné holky, no a ten motýlek bude na něco podobného pro moji sestru.
Tak posílám hodně sluníčka a přeji hezký den
Magdaléna

Autorka: magda.megova@gmail.com


Malá ukázka z mé tvorby

28. května 2016 v 13:55 | Jitka |  Háčkování
Něco málo jsem uháčkovala jen tak, pro radost z toho, že ruka přestala bolet a můžu se zase věnovat tomu, co mám ráda.Čepička

25. května 2016 v 9:03 | Hela* |  Háčkování
Hela zkoušela lístečky k ozdobě na čepičku irskou krajkou. Posuďte, jak se jí to povedlo.
Autorka: HelenaHela@seznam.cz

Pozvánka

24. května 2016 v 17:37 | Jitka |  Hosté a nové členky

Naše staronová členka klubu posílá všem pozvánku na své osobní stránky. Napsala to do komentáře, ale tam by jste si ho nemusely všimnout a tak tady je celé znění pozvánky.

Ahoj děvčata v klubu. Minulo mi 65 let a už na ruční práce nestačím. Obdivuji Vaše výtvory. Mé revmatické ruce trénuji psaním na klávesnici do vlastního webíku, na fejs apod.
Mé poslední webové stránky (z 13 původních) jsou jen tak pro dobrou náladu a klídek i pohodu.
Srdečně zvu - klik na:
http://pohody.webgarden.name
Dobrou zábavu. :-D

Druhá nabídka na sraz

22. května 2016 v 21:08 | Květa |  Klubová setkání
Květa pro nás zjišťovala jak to vypadá v restauraci U Tondy v Kojetíně.

Hospoda je bezbariérová, je to krásné, klidné prostředí. Hned vedle je krásný rybník a pro děti malá ZOO i s pískovištěm a skluzavkou a houpačkou atd. Dnes bylo krásně, tak bylo venku obsazeno. Obsluha je rychlá a ceny příznivé.
Vaří se tady, griluje, pití taky dost. Otevřeno je od 11.00 - do asi ...
Jen ten nocleh by byl o pár metrů dál...
Myslím, že by se tam všem líbilo. Dnes dokonce hrála i "živá hudba" - pán na kytáru atd...
Takže Jituš, já jsem blokla salónek na 5.11. s tím, že když tam holky nebudou chtít, tak to zavčas odhlásím.
Kojetín je na vlakové trati Brno - Bohumín a vlaky jezdí každou hodinu - rychlíky i osobáky.
No, na každý pád jsem vysondovala co jsem mohla, teď jen, aby se devčata rozhodla...
Moc pozdravuju - Květa

Květa pro vás také něco nafotila. Už je jen na vás, co by se vám víc zamlouvalo. Možná by nebylo od věci využít obě nabídky. Na podzim bychom mohly jet do Rajhradu a na jaře příští rok třeba do Kojetína. To proto, aby to měla schůdné všechna děvčata aspoň jednou za rok a taky, abychom poznaly zase něco jiného, ale berte to jen jako můj návrh. Většina rozhodne.
První nabídka na podzimní sraz.

18. května 2016 v 16:20 | Sylva |  Klubová setkání
Sylva našla v Rajhradu tyto prostory a další zjišťuje Květa. Přečtěte si to, co zjistila Sylva a zvažte taky ten termín 5.11. Byl by nejlepší, ale nás ani jednu nenapadlo, že je to kolem dušiček. Pak by byl možný další termín 12.11.


Ahoj,tak posílám odkaz na kontakt,ten FB-to jsou akce,co se tam běžně pořádají,obrázek-mimochodem dost neumělý-tak to tam vypadá teď: velká místnost v přízemí,velké stoly s 5 židlemi /můžou se přesunout podle potřeby/,bezbariérový přístup a podle potřeby i WC,pokud by jeli vozíčkáři a měli je nahlášený dopředu.Hospoda vedle,na oběd by jsme se vystřídaly,parkování se v okolí najde a když by bylo plno,tak se vyloží a zaparkuje se o 150m dál.
Jedině možná komplikace je,že je to uzavřený,že by se muselo zvonit /v zimě to kvůli ochlazení nemůže být otevřený/,ale dala bych si stůl s někým ke dveřím a otevírala,je to prosklený,takže by problém v tomto nebyl. Běžně se tam pořádají různé akce,jak je vidět z FB.
Vlak i autobus jezdí každou hodinu z Brna,kdo by nejel autem,jedině snad ubytování sehnat každý sám. Nemám tady zkušenosti a pokud bych to neprošla osobně,tak nemůžu nic zaručit. V nouzi tady může někdo u nás přespat.
Ještě mě upozornila vedoucí toho domu,jestli by nebylo dobré přesunout termín ještě o týden na 12.11. kvůli dušičkám,že je to tak na hraně za nimi.
Kdo bude mít dotaz,tak ať to hodí do komentářů,nebo mě na mejl.
Podle mě pro nás ideální,záleží na Vás,já jen nabízím,co jsem zjistila. Paní mě ještě nabídla,že by pozvánky na sraz,co udělá doufám Jitka, rozeslala sama do okolí na radnice,což by mělo větší váhu.

Sylva

Kvetoucí borovice

17. května 2016 v 18:47 | Božena |  Flóra kolem nás
Moc zdravím a posílám to, co se mi " urodilo" na zahradě. Chci se podělit o tu krásu i s ostatními děvčaty. Borovice je na zahradě, co tu bydlime a ted se ukázala poprvé v této jarní kráse. BoženaAutorka: b.seckarova@seznam.cz

Děvčata zbystřete

14. května 2016 v 22:41 | Jitka |  Klubová setkání
Už při posledním klubovém setkání padlo několik návrhů, kde by se příští setkání mohlo konat.Jeden návrh měla Květa a ta mně dnes poslala tento mail.

Příští sobotu máme sraz z gymplu Na Hrázi - U Tondy. Ráda bych tam s vedením prodiskutovala to setkání Ženského klubu. Jituš, jen bych potřebovala vědět, kdy asi přibližně, který měsíc plánujute to podzimní setkání, aspoň přibližně. Já bych se zeptala a domluvila ten salonek s tím, že bych později upřesnila datum.
Záleží, jestli do Kojetína (okres Přerov, Olomoucký kraj) budou holky chtít přijet. Myslím si, že by určitě přijela i Janka - klubíčko, ona bydlí kousek- asi 15-20 kiláků od nása naša Hela taky.
A pokusila bych se zajistit i ten nocleh, ale s určitostí by nebyl Na Hrázi, ale na náměstí v Hotelu Pivovar, nebo v Kroměřížské ulici, nebo v penzionu Maďarská bašta.
Zkus se zamyslet a napiš, ráda bych to trochu pozjišťovala...
Jinak moc zdravím a přeju pěkný víkend!
Květa

Tak to je Květin návrh. Já k tomu dodávám, že vhodné by byly dva termíny. Buď poslední sobota v říjnu, 29.10. ale tam je v pátek státní svátek, a nebo 5.11. což se mně zdá vhodnější. Tak a teď je to na vás, jak se k tomu postavíte. Ještě taky něco řeší Sylva v Rajhradě. Pište do komentářů která varianta se vám víc zamlouvá a většina rozhodne. Pokud nastane nějaký problém já to jistím v Protivanově v penzionu U Veverků. (Nekuřácký salonek s cca 20 místy, možností oddělit od restaurace posuvnou stěnou). Ubytování v penzionu, není bohužel bezbariérové, ale do Repech na penzion jsou to 4 km. (pozn. pro Alenku a jejího manžela) http://www.pensionuveverku.cz/
Moje taška od Staničky

14. května 2016 v 17:03 | Jitka |  Šití
Taky jsem si koupila tašku od Staničky. Doma ji ještě nemám, zaplacenou taky ne, ale už tak z ní mám radost. Protože mezi nabízenými taškami není, jdu se pochlubit. Asi budu kvůli té tašce jezdit po světě, abych si ji užila.
Ke slepicím ji nosit nemůžu.Zamračený


Quillingový obraz

13. května 2016 v 20:27 | Lenka |  Quilling

Ahoj děvčata.Zkusila jsem něco jiného,než 3D quilling a toto je výsledek.Sice to nedopadlo podle mých představ,ale snad se na to dá dívat. Lenka

Autorka: stanfery@seznam.cz

Anime Fest 2016

10. května 2016 v 18:08 | Julča |  Šití
První květnový víkend se v Brně konal Anime Fest 2016. Pro mladší dceru jsem vyráběla kostým dle kreslené předlohy - Lena Kagamine. Odmítli jsme ale hákový kříž, ten jsme nahradili obyčejným červeným křížem. Starší dcera s neteří si už kostýmy z velké části ušily či upravily samy. Nikdy by mně nenapadlo, že holky začnou šít jen proto, aby se mohly zúčastňovat těchto festivalů. Tak posuďte.
Autorka: jcejkova@seznam.cz

Dřevěná farma

9. května 2016 v 16:50 | Alenka s manželem |  Hosté a nové členky
Posílám foto dalšího nového manželova výrobku. Jedná se o Farmu, zvířátka jsou volně vložená, tak si je děti mohou skládat dle své fantazie.
Moc zdravím a přeji hezké teplé dny.
Pá Alena
Autorka: smiskovaa@gmail.com

Pro vnoučka

8. května 2016 v 15:15 | Mira |  Všehochuť
Ahoj všem v klubu,

po delší době jsem se opět do něčeho pustila. Vzhledem k tomu, že mým dalším koníčkem - no spíš koněm je fotografování, ručním pracem teď moc nedám. Kolegyně mi poslala prár fotek na usínáčky a tak jsem jednoho zkusila.
Usínáčka jsem háčkovala našemu Šimonkovi a na další fotce je autíčko, které jsem si pro něj objednala u Smíšků. Obojí doslat - kromě jiného, k prvním narozeninám.
Takže Smíškovi, ještě jednou díky a také Martě, která mi ho ze Znojma dopravila a pak poslala po kolegyni do Vyškova.
Mira


Aurtorka: jmirka@atlas.cz

Tašky

7. května 2016 v 0:40 | Stáňa |  Hosté a nové členky
Dalším hostem našeho klubu je Stáňa. Byla i na našem jarním setkání a mnohé z vás si mohly její praktické tašky prohlédnout a několik z vás si je i koupilo. Tady je ukázka dalších tašek a pokud máte jakýkoliv dotaz, nebo i zájem, obracejte se na autorku mailem. Najdete ho na konci článku.


Pro všechny, které máte zájem podívat se na další Staniččiny tašky uvádím odkaz na FB Kliknutím se dostanete do ráje všech tašek a kabelek, které dosud vytvořila.


Batikovaná trička

5. května 2016 v 14:13 | Hela* a její vnučky |  Hosté a nové členky
Ahoj děvčata, byla jsem se potěšit u dcery a s vnučkami jsme batikovaly. Helena:-)

Děvčata tady vystavují své výtvory jako hosté našeho klubu, možná jsou to budoucí členky. :-) Jitka

Dřevěný vláček

3. května 2016 v 20:47 | Alča s manželem |  Hosté a nové členky
Kdo z vás viděl dřevěné hračky, které vystavovala Alenka s manželem na jarním setkání, jistě ocení i tuto novou variantu oblíbené dětské hračky. Alenčin manžel tady prezentuje svoje hračky jako náš host.Náš host

3. května 2016 v 20:01 | Jindřiška* |  Hosté a nové členky
Dobrý den děvčata tak se hlásí jaro a pěkné počasí ,sluníčko hřeje při práci na zahrádce. A tak při odpočinku trošku háčkuji klíčenky sovičky a mimoně. Také jsem naháčkovala taštičky na průkazku nebo na klíče. Děvčata přeji pěkný den a hodně pohody na shledanou Váš host Jindřiška*

Autorka: venousek456@seznam.cz

Sedlák s koňským povozem

2. května 2016 v 17:47 | Lenka |  Quilling

Ahoj děvčata.Posílám další dokončený quillingový výtvor. Lenka