Ořechy, ořechy a zase ořechy...

8. listopadu 2015 v 15:23 | Sylva - kaktusářka |  Gastronomie
Zdravím všechna děvčata, já neměla čas 2 měsíce nic vytvářet, měla jsem práci s tím, co vidíte na obrázcích. Letos ořechy dlouho nepadaly, musely se srážet. Ta zelená slupka usychala na ořechu hned na stromě a ořechy tam zůstávaly s uschlou popraskanou slupkou a začaly padat, až v půli října zapršelo a potom už bylo trochu vlhko.
Teď už se dám do práce a budu dělat to, co mě baví .:-)

Hezké tvoření a hlavně dobrou náladu přeje Sylva

Autorka: kaktusarka1@seznam.cz

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Květa Květa | Web | 8. listopadu 2015 v 15:55 | Reagovat

No teda, těch je, letos je opravdu hodně ořechů, také jsem loupala... :-)

2 bobo63 bobo63 | E-mail | 8. listopadu 2015 v 16:38 | Reagovat

My jsme právě zničili louskáček na ořechy. A to máme ještě plnou tašku loupat. :-)  :-)  :-(

3 VendyW VendyW | E-mail | Web | 8. listopadu 2015 v 16:53 | Reagovat

Tohle mi chybí, nemám žádnej vlašák a přitom je mám tak ráda. Já letos zas řádila s lískovejma ořechama. Koukám že máš ty červený cukrářský vlašáky. No úroda parádní, to se musí nechat :-)

4 Sylva Sylva | 8. listopadu 2015 v 17:53 | Reagovat

[2]:já mám štěstí. Přede lety,když jsem každý rok zničila louskáček a musela pořídit nový,tak mě teta dala její a ten drží už 10let a jak vypadá,tak bude dál.Je sice ze silného plechu,ale vtom kulatém místě má železnou výstuhu. :-D

5 Sylva Sylva | 8. listopadu 2015 v 17:55 | Reagovat

[3]:Já už mám jen pár pro sebe a pro kamarádku.A červený jsou lepší chuťově.

6 VendyW VendyW | E-mail | Web | 8. listopadu 2015 v 17:59 | Reagovat

[5]:To už jsem četla na více místech že ty červený jsou chuťově lepší, ale neměla jsem zatím možnost porovnat, nikde jsem na ně doposud totiž nenarazila....

7 Sylva Sylva | 8. listopadu 2015 v 19:04 | Reagovat

[6]:Napiš mě do mejlu adresu,asi 30půlek mám doma na ochutnání pro kamarádku,tak třeba 5ks vezmu a pošlu,abys mohla porovnat. :-)

8 Lenka Lenka | E-mail | 8. listopadu 2015 v 19:10 | Reagovat

To byla letos tedy pro Tebe makačka.Ořechy jsou fajn,ale už vyloupané a připravené k použití.Ty jsou nejlepší,ale ne pro alergiky.

9 Zimák Zimák | 8. listopadu 2015 v 20:59 | Reagovat

Ahoj kočko.
Jestli je poblíž dobrá hlína, ještě cihly bys pálit mohla...
               :-)      Zimák

10 ruzena ruzena | E-mail | Web | 8. listopadu 2015 v 21:21 | Reagovat

To je ale úrodička!! Všichni mi říkali co se letos v Čechách urodilo ořechů a naštěstí kamarádky pamatovaly i na mě - dostala jsem skoro 2 kg už vyloupaných :-)

11 VendyW VendyW | E-mail | Web | 9. listopadu 2015 v 10:07 | Reagovat

[7]:Tak mi ho prosím písni u mě na blogu do Zprávy autorovi. Dost by  mne to zajímalo protože jsem viděla na fb nabídku stromků těch ořechů a napadlo mne koupit si jeden na chatu.

12 Jana Jana | Web | 9. listopadu 2015 v 14:35 | Reagovat

To samé jsem pozorovala letos i s kaštany. Většinou je sbírám pro lesní zvěř už v polovině září. Letos začaly padat až koncem října a to v tmavých slupkách. V polovině října byly u nás na drátech ještě vlaštovky. Všechno je nějak letos opožděné...

13 Hela* Hela* | 9. listopadu 2015 v 22:56 | Reagovat

Ňam!!! Ale zaloupala sis :-)

14 Miloslava Miloslava | 12. listopadu 2015 v 17:28 | Reagovat

Ořechy loupal manžel a já je mám již zarexované.Ale toto je velké nadělení-paráda. :-)

15 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 13. listopadu 2015 v 14:48 | Reagovat

To je ale úrodisko :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Reklama