Listopad 2015

Vánoční tvoření

30. listopadu 2015 v 20:39 | Mira |  Téma vánoční

Ahoj všem tvořilkám,

konečně jsem se dopracovala k tomu, abych napsala pár řádků a poslala pár foteček. Dlouho jsem nic neposlala, ale sleduji, dodatečně všechny chválím, protože výtvory jsou fakt parádní. Od srpna jsem se chystala na Vánoce a dnes konečně všechno doděláno, zabaleno a zítra odnáším.
Rukama mi prošlo asi 90 frivolitek, 18 zvonečků, 6 andělíčků a 6 patchworkových koulí. Frivolitky z části už mají svoji majitelku, na ostatní to teprve čeká.
Zkouším ještě háčkované baňky, ale nějak mi to zatím nejde - nafukovací balonek je pořád jakýsi šišatý, a z polystyrenové koule, i když je obalená potravinovu folií, trochu hůř dole. No snad to ještě nějak vychytám.

Přeji všem tvořilkám příjemně prožitý advent - bez velkého shonu a těším se na další výtvory
Mira

Autorka: jmirka@atlas.cz

Záclonky a kočka

29. listopadu 2015 v 21:45 | Jitka |  Háčkování
Já sem moc nepřispívám, protože mám svoje stránky a tak nechávám prostor především vám. Dnes dělám výjimku a přidávám svoji dlouhodobou záležitost, dvě záclonky, které jsem háčkovala pro penzion. Většina z vás už zná jejich historii z mého blogu, tak se nebudu zbytečně rozepisovat. Záclonky sice ještě nevisí na oknech i když jsem spěchala, aby je měli do začátku Adventu, ale nevadí. To už není můj problém. Ještě jsem si udělala pro radost jednu kočičku, ale teď už fakt všeho nechám, protože bych se zápěstím nebyla schopná ani vypracovat těsto na vánoční pečení. Do Mikuláše se budu intenzivně léčit. Fakt.

Autorka: yorga@seznam.cz

Zima a Vánoce v quillingu

29. listopadu 2015 v 21:17 | Lenka |  Quilling
Zdravím všechny a posílám zbytek quillingových dekorací na zimu a Vánoce. Lenka

Autorka: stanfery@seznam.cz

Advent

29. listopadu 2015 v 17:32 | Jitka |  Téma vánoční
První svíce na adventním věnci hoří a já přeji všem členkám klubu i našim milým návštěvnicím krásný adventní čas, prožitý v pohodě a klidu.

Mějme se rádi, buďme k sobě zdvořilí a milí nejen v tento čas, ale po celý rok. Všichni si to zasloužíme.

Přání všem

28. listopadu 2015 v 8:52 | Dana P
Děvčata ,zítra si rozsvítíme první svíčku na adventním věnci. Chci Vám i vašim blízkým popřát klidné prožití adventního času. Dana

Autorka: jardana@seznam.cz

Jak se stát členkou klubu

25. listopadu 2015 v 11:53 | Jitka |  Hosté a nové členky
Ještě jednou pro všechny milovnice ručních prací, které se chtějí stát členkami klubu. Dnes je to specielně pro Bětku, která napsala do zprávy autorovi, že by se k nám ráda připojila, ale nenechala na sebe kontakt, takže jsem neměla jak odpovědět. Postup, jak se stát členkou už tady byl mnohokrát zmiňován. V rubrice Úvod v článku Ženský klub to bylo napsáno hned při zakládání klubu v roce 2008. Nicméně, ráda znovu zopakuji.

Členství v klubu je bezplatné a bezpodmínečné. Jediná podmínka je, že alespoň dvakrát do roka pošlete příspěvek. Pak stačí vyfotit nějakou svoji práci a poslat fotku mailem na adresu yorga@seznam.cz. Do mailu napsat pár slov o sobě, např. věk, město nebo kraj v kterém žijete, jaké jsou vaše koníčky a pod jakým jménem chcete na těchto stránkách své práce prezentovat. Také uvést svůj mail, který bude zveřejňován pod každým článkem s vaší prací, který zveřejním. To proto, aby se případné zájemkyně mohly zeptat na radu nebo si požádat o popis práce. Uvítáme každou novou členku a proto i Bětka je tady vítána, jen musí udělat to, co jsem právě napsala.

Bětka také požádala o popis na andělíčka, jen nenapsala na kterého konkrétně. Andělíčků je tady hodně, takže je nutné specifikovat. Postup jak se dobrat žádaného popisu je uveden hned v záhlaví tohoto blogu. To už tady opakovat nebudu.

Perníčky

24. listopadu 2015 v 8:05 | Magdalena |  Gastronomie

Ahoj holky, posílám svícny z perníčku a taky perníčky moji Natálky... zůstalo mi těsto, tak si malá upekla...
Přeji hezký den Magdaléna

Autorka: magdalena.megova@vszp.sk

Vyšívané drobnosti

23. listopadu 2015 v 20:07 | Magdalena |  Vyšívání

Tak po dlouhé době zdravím všechny šikulinky....
Sleduji vás jedním očkem, jak nádherná dílka přidáváte....
U mně je to teď s časem horší, ale tak něco z posledního tvoření vám posílám....

Hezký den přeje Magdalena

Autorka: magdalena.megova@vszp.sk

Vánoční quilling

23. listopadu 2015 v 16:11 | Lenka |  Quilling
Dobrý den děvčata.Posílám na ukázku několik quillingových dekorací na Vánoce.

Mimoni a sněhuláci

22. listopadu 2015 v 20:10 | Elina |  Háčkování
Opět jsem háčkovala mimoně a sněhuláky do mikulášských balíčků.Ono se to bude hodit a snad udělají dětem radost.Díky a hezký večer.

Autorka: jirina.vinklerova@seznam.cz

Šité hračky

22. listopadu 2015 v 20:07 | Elina |  Šití
Posílám pár fotek ,šitých věciček ,které dělala moje snacha.J.

Autorka : jirina.vinklerova@seznam.cz

Náramek

21. listopadu 2015 v 22:06 | Hela* |  Korálky

Autorka: HelenaHela@seznam.cz

Pletené rukavice

21. listopadu 2015 v 22:03 | Hela* |  Pletení

Háčkovaný šátek a medvídek

21. listopadu 2015 v 22:00 | Hela* |  Háčkování
Posílám pár věcí na klub Helena

Náramky

18. listopadu 2015 v 9:06 | Sunsi |  Drhání - macrame
Včera jsem zahlédla od nějaké šikulky soví rodinku technikou drháni, tedy
macrame. Já se přidávám s náramky. ;-)
Přeji pohodový, i když deštivý den.
O to větší bude třeba inspirace. :-)
Lucka

Autorka: Sunsi@seznam.cz

Obháčkované modelky

17. listopadu 2015 v 16:43 | Milada |  Háčkování
Děvčata, posílám pár oblečených modelek. Milada

Autorka: mdubka@seznam.cz

Macramé - drhání

17. listopadu 2015 v 16:23 | Graža |  Drhání - macrame
Ahoj tvořílky a Jitko tak trošku jsem si chtěla vyzkoušet jestli jsem ještě nezapomněla drhání jak jsem se před léty učila.
A takhle to dopadlo stvořila jsem soví rodinku. Graža.

Autorka: simunkova.g@seznam.cz

Háčkovaná srdíčka

16. listopadu 2015 v 18:05 | Marta |  Háčkování

Autorka: kubinkova.marta@seznam.cz

Adventní pletená inspirace

16. listopadu 2015 v 10:52 | Dana P |  Pletení z proutí a papíru

Šikulky posílám Vám inspiraci na advent , který je za dveřmi.Dana

Autorka:jardana@seznam.cz

Skřítci dřevníčci

16. listopadu 2015 v 8:50 | Janka |  Všehochuť
Od jedné milé kamarádky, bývalé spolupracovnice, která ví, že ráda tvořím, jsem dostala velké šišky s tím, že je určitě upotřebím a něco z nich vyrobím. Dlouho jsem otálela z nich něco vytvořit. Na dušičkový i adventní věnec jsou poměrně velké, a tak se z nich stali skřítci.
Skřítci dřevníčci. Jen jména jim chybí.
Moc vás zdraví Janka

Adventní inspirace

11. listopadu 2015 v 19:28 | Sunsi |  Téma vánoční
Vytvořila jsem nám na doma adventní věneček, tak posilám pro inspiraci, i když dnes Martin na bílém koni nepřijel... asi zapomněl okovat koně.

Autorka: Sunsi@seznam.cz

Adventní věnce

9. listopadu 2015 v 20:42 | Dana P |  Téma vánoční
Šikulky všechny Vás moc zdravím. Za chvíli máme advent. Dcera už začala tvořit. Já pořád pletu ty kulíška a ona dělá věnečky a sněhuláky.
Posílám na ukázku oba výrobky. Sice to jsou loňské ,ale třeba některá to bude mít jako inspiraci. Mějte se moc hezky a tvořte. Dana

Autorka: jardana@seznam.cz

Ořechy, ořechy a zase ořechy...

8. listopadu 2015 v 15:23 | Sylva - kaktusářka |  Gastronomie
Zdravím všechna děvčata, já neměla čas 2 měsíce nic vytvářet, měla jsem práci s tím, co vidíte na obrázcích. Letos ořechy dlouho nepadaly, musely se srážet. Ta zelená slupka usychala na ořechu hned na stromě a ořechy tam zůstávaly s uschlou popraskanou slupkou a začaly padat, až v půli října zapršelo a potom už bylo trochu vlhko.
Teď už se dám do práce a budu dělat to, co mě baví .:-)

Hezké tvoření a hlavně dobrou náladu přeje Sylva

Autorka: kaktusarka1@seznam.cz

Vánoční dekorace

5. listopadu 2015 v 17:37 | Lenka |  Téma vánoční
Ahoj děvčata.Tentokrát se stal zázrak a neposílám quilling. Zkusila jsem dekoraci z odličovacích tamponů. Sice to nedopadlo podle mé představy, na obrázcích to vypadá jinak, než v reálu a navíc je to dost nepraktické, na jedno použití. Prach se na tom bude držet. Lenka

Zdiščiny "prkotiny"

5. listopadu 2015 v 8:28 | Zdiška |  Háčkování
Po delší době se hlásím s dalším příspěvkem. Dělám jenom "prkotiny", které jsou za chvilku hotové, něco je náročnější, tak opět dělám po chvilkách mezi "nemocnicí" a domácností, od začátku tohoto roku má manžel dost velké zdravotní problémy a já s ním jezdím jenom po vyšetřeních a po kontrolách, dělám vlastně "taxíka" a šetřím našemu zdravotnictví náklady na sanitku. Měla jsem toho naplánovaného více, ale jsem ráda, že se aspoň někdy odreaguji od všeho, co nás neustále potkává.
Pro naši vnučku jsem ještě stihla ušít těsně před prvním rokem šatičky (13.8.) sedlo bylo uháčkované a šatičky se šily 12.8., no a potom jsem již háčkovala drobnosti - hračky, které má schované u nás a když dojede Terezka k nám, tak se má aspoň čím bavit. Nejvíc se jí líbily "retro chrastítka", protože to jsem obháčkovala "kindervajco" a přidala pár korálků, tak s tím hrká jak o dušu. Pro sebe jsem "obnovila" jedno staré tričko, protože se ramínka vypárala, tak jsem si je nahradila háčkovanou ozdobou a tričko bylo jako nové. A ještě jsem tento rok renovovala kočárek Stegner, pro to naše "autodítě", dojedou téměř vždy bez kočárku a Terezka si nemá kam sednout, tak aspoň na tu chvilku ji posadíme do našeho kočárku. Moc se jí tam ze začátku nelíbilo, ale potom objevila háčkované kuličky, které se dají posunovat a už to bylo její. Na housence jsem musela dokáčkovat taky jeden dílek "hrkací", protože housenka nehrkala, tak bylo "toto nee". Začíná sem tam něco žvatlat, sice taliánsky zatím ještě neumíme, ale už si řekne, co by chtěla. No a hrací kostečka s puntíkama je taky hrkací, každá strana má jinou barvu a "puntíky", až bude větší bude určitě počítat. Vše je háčkované bez popisu, jen podle mé fantazie a některé hračky podle obrázků z internetu. Tak zrovna chci upozornit - o návody si nepište - nemám. Zatím se chystám ještě na nějaké svetříky a kuklu na zimu - to aby bylo co dát pod stromeček, protože v těch dnešních oblečkách (viz rifle atd.) a hračkách se já moc nevyznám a připadá mi to taky dost drahé. Terezka už ví, kde má schované u nás hračky a když dojde, tak se upěnlivě dívá na mě a čeká až pro ně dojdu a hned ožije, jak vidí "hračkovou tašku".
Snad budu mít přes zimu trochu více času, pokud nebudu mít "odmetací službu" a nenapadne moc sněhu a opět se vrátím k mému koníčku. Vánoční ozdoby jsem tentokrát nedělala žádné, ale chtěla jsem si uháčkovat betlém, tak snad k tomu taky někdy dojde. Zdravím všechny, sleduji neustále, co se děje v ŽK, akorát už nestíhám někdy ani odepisovat a chválit všechny výrobky, je tam toho opravdu moc a moc krásného. A snad někdy na mých stránkách popíšu i renovaci kočárku Stegner pro Terezku, nebyla to žádná sranda, ale podařilo se. Tak to je opět pro dnešek vše a někdy příště všichni ahojky. Zdiška.

Autorka: zdiskahluskova@seznam.cz