close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Červenec 2015

Nová členka klubu

31. července 2015 v 17:12 | Marcela |  Hosté a nové členky
Dobrý den,
před několika dny jsem psala žádost o vstupu do klubu a zaslala jsem to na jitka.stepankova@seznam.cz, tak nevím, zda to dorazilo.
Mé jméno je Marcela a ráda háčkuji. Začala jsem háčkovat, když se mi narodila dcera, které budou dva roky. Trochu jsem se rozvinula i v tuniském háčkování. Ráda bych i pletla, vše potřebné mám, základy umím, ale tak nějak se toho obávám, takže prozatím zůstávám u háčku. Pocházím z Kladna a je mi 31 let.
Žádné stránky nemám, háčkuji jen pro známé a pro dceru. Přílohou zasílám dvě fotografie mé práce. Kabelka je tuniským háčkováním a čepička normálně.
Předem děkuji za přijetí.
S přáním krásného dne


3D quilling

30. července 2015 v 22:08 | Pavlína Bartíková |  Quilling
Ahoj Jitko posílám do klubu 3D quillingový tvořeníčko PavlínaAutorka: pavlusa.bartik@seznam.cz

Přání krásného léta

30. července 2015 v 13:15 | Hela* |  Všehochuť
Posílám přání krásného léta všem a další paličky Hela*
Autorka: HelenaHela@seznam.cz

Poslední změny v seznamu členek klubu

30. července 2015 v 9:00 | Jitka |  Nepřehlédněte!


K poslednímu dni měsíce července jsem načasovala uzavření seznamu členek klubu, které se chtějí vrátit na původní klubové stránky.Tento den se blíží a tak všechna děvčata, která se neozvou do tohoto termínu, nejpozdeji však do neděle 2.8. ze seznamu vymažu. Jestli jsem na některou z vás, která se znovu přihlásila a já jsem ji v mailu přehlédla,(což při množství mailů, které mi chodí nevylučuji), prosím připomeňte se. Pokud se budou v budoucnu chtít do klubu znovu přihlásit členky, které můj mail třeba nečetly, mohou tak učinit vzkazem na mail yorga@seznam.cz . Tento mail platí i pro přihlášení nových zájemkyň o členství v tomto virtuálním klubu šikulek.

Ještě bych vás chtěla poprosit aby jste se podívaly do seznamu http://club.blog.cz/0802/clenky-clubu a zkontrolovaly si údaje. Ty z vás, které máte i vlastní webové stránky a chcete je uvádět v seznamu, tak mi jejich adresy pošlete mailem a já je doplním. Taky bych prosila o doplnění okresu, nebo alespoň kraje odkud pocházíte.Vůně levandule

30. července 2015 v 7:42 | Janka |  Šití

Ta správná doba, kdy se z levandule dají ještě vázat paličky, je už dávno pryč, a tak si její vůni uchovávám v šitých polštářcích a pytlíčcích.
Krásné prázdninové dny vám přeje Janka

Autorka: j.marinicova@centrum.cz

Křticí soupravička

29. července 2015 v 14:53 | Božena |  Háčkování
Soupravičku ke křtu malé princezny jsem háčkovala v době, kdy fungoval nový klub. Tam jsem neměla zájem ji posílat. Nafotila jsem si ji opět jen pro sebe, takže kvalita nic, moc. Šatečky jsou háčkované jako ty, co jsou již v archivu červenec 2011. Botičky a klobouček jsem dělala podle vlastní fantazie.
Posílám i fotografii malé princezny při křtu.


Vše pro vnučky

27. července 2015 v 15:31 | Hela* |  Všehochuť

Ahoj děvčata,
vnučky chtějí naučit náramky háčkované na cívce, tak jsem se musela pocvičit a dala jsem se zase na levandulové paličky:-).


Háčkované síťovky

25. července 2015 v 11:52 | Božena |  Háčkování
Určitě si většina z vás vzpomíná na tašky síťovky. Nosily jsme je v nákupních taškách pro jistotu, kdyby někde byla fronta, protože dovezli něco, co běžně nebylo. Ať už na příděl toaletní papír, ženské toaletní potřeby a pod. K této příležitosti byly síťovky ideální. Byly ze silonu, natáhly se i na velikost melounů a klidně unesly i mléko v láhvi. Vrací se nejen ty malé, ale móda jsou velké, jako doplněk k letnímu oblečeni. Jsou háčkované, moje oblíbená činnost k lenošení. Posílám ukázku k inspiraci. BoženaMotýlci

21. července 2015 v 19:12 | Jindřiška* |  Hosté a nové členky


Dobrý den Všem děvčatům a šikulkám. Tak máme opravdu horko a jen ve stínu je krásně a tak dodatečně foto motýlků, které jsem háčkovala pro drobotinu v sokolovně. Poctivě chodily do cvičení a tak budou na fotu . Přeji Všem krásné léto a prázdniny Jindřiška*

Ze zahrady

20. července 2015 v 19:42 | Božena |  Flóra kolem nás
Milé tvořily. Posílám foto mého loňského durmanu, který se líbí naší znovu obnovitelce blogu. To krásné kvítí byla zásluha mého manžela. Na jaře půdu vyhnojil cereritem a celou dobu vegetace 2x týdně zaléval vodou, do které přidával granulované slepičince. Bohužel, manžel mi v lednu umřel, tak letošní péče je na mě. Snad mi zase krásně rozkvete.
Kaktusy dnes rozkvetly do krásy. Mám dojem, pokud budou i v budoucnu vládnout v létě vedra, že budeme pěstovat pouštní květiny.
Chudinka červená řepa před měsícem, teď už ji hledáme v puklinách, kam dáme ruku až po zápěstí.
Cosplay

20. července 2015 v 19:25 | Julča |  Šití
Ahoj Jity, posílám příspěvek do klubu. Můj další cosplay pro dceru, tentokrát Stephanie Dolla. Julča
Autorka: jcejkova@seznam.cz

Sněhuláci bez sněhu

20. července 2015 v 8:37 | Dana P |  Pletení z proutí a papíru


Když sáňky, které jsou moc hezké , tak posílám na ukázku sněhuláky. Dana
Autorka: jardana@seznam.cz

Pedigové sáňky

20. července 2015 v 7:21 | Pavlína Bartíková |  Pletení z proutí a papíru
Posílám na ukázku sáňky,,,třeba se trošku ochladí Pavlína


Autorka: pavlusa.bartik@seznam.cz

Některé věci je třeba uvést na pravou míru

19. července 2015 v 15:33 | Jitka |  Nepřehlédněte!
Moje milé souputnice na tomto blogu. Už jsme si sice mnohé sdělily mailem, ale neuškodí tady některé věci vysvětlit, aby i návštěvnice našeho klubu byly v obraze. Před půl rokem jsem předala webové stránky jedné z vás, která byla ochotná vzít na sebe povinnosti administrátorky. Přešla tehdy na jiný portál s čímž jsem sice souhlasila, ale netušila jsem, jaké problémy tím způsobím vám. Nicméně je to nabytá zkušenost k nezaplacení, kterou se potvrdilo staré dobré, "všude dobře, doma nejlíp". My jsme si potvrdily, že blog.cz sice není kdoví co, ale je to svým způsobem náš virtuální domov. Blog tady vytvořený je jednoduchý, tím pádem přehledný a pro naše účely zcela dostačující. Vyslechla jsem vaše názory a připomínky a po dohodě s Jitkou S. jsem znovu oprášila tento web, což se setkalo s všeobecným nadšením. Vidím, že stránky opět pilně navštěvujete a jistě jste si všimly některých změn, na které jsem už upozornila. Tak ještě jednou a obšírněji: po kliknutí na rubriku Gastronomie a Ruční práce se nejdříve dostanete k rozcestníku a když kliknete na něj, rozbalí se vám všechny recepry a ruční práce seřazené podle druhu a podle abecedy. To kvůli přehlednosti. V rubrice Seznam členek klubu si rozkliknete Členky klubu a rozbalí se vám seznam jmen seřazených podle abecedy. Nejdříve ty, které se znovu přihlásily k členství a pak je tam zbytek dřívějších členek, které se mi zatím neozvaly. Vzhledem k tomu, že jsou dovolené a prázdninové pobyty hlídacích babiček, počkám do konce července a pak ty nepřihlášené vymažu. Kdyby si to některá z nepřihlášených rozmyslela po termínu, klidně ji i pak zapíšu. Neuzavíráme se ani před dalšími šikovnými ženami, které by se k nám chtěly připojit. To je zatím všechno, co jsem stihla udělat a s čím jsem vás chtěla seznámit. Všechny vás vítám na staro - novém klubu a těším se z vašeho zájmu opět přispívat svými výtvory. Jitce S. bych tady chtěla za všechny poděkovat za její, jistě dobře míněnou snahu o zdokonalení klubových stránek. Obětovala tomu čas, kterého při zaměstnání jistě nemá nazbyt, ale bohužel, nedopadlo to tak, jak si představovala. Většinou jsme tady seniorky a pro ty mnohdy méně znamená více. Jitka K


PS. Pokud objevíte nějakou nedokonalost, nebo chybu, upozorněte mě mailem a nebo v komentáři a já sjednám nápravu.

Soupravičky od babičky

18. července 2015 v 15:36 | Katka* |  Pletení

Do staronového ŽK přispívám prvními pletařskými pokusy pro vnoučka.

Oboje pleteno bez přítomnosti modela, tudíž modrý svetřík je trochu větší, než by měl být, ten strakaký bude nejspíš jen tak tak. Je neuvěřitelné, jaké nabralo to naše nedonošeňátko tempo a jak rychle přibývá a roste.

Dlouho jsem nepletla, tak se pořád potýkám s výstřihem. Hlava miminčí je poměrně velká, plést svetřík na zapínání se mi nechtělo, tak jsem to umotala po svém ;-) Zdraví Katka*


Autorka: jaaquarius@seznam.cz

Letní pochoutka

17. července 2015 v 11:29 | Jitka |  Saláty
Léto a prázdniny jsou v plném proudu a k tomuto období patří i grilování na zahradách. Proto jsem ze své zásoby receptů vybrala jednu velmi osvěžující dobrůtku, vhodnou právě ke grilováným masům, ale hodí se podávat i samostatně jako osvěžující záležitost v parných dnech.
Potřebujete:
1 větší salátovou okurku
sůl, pepř,
1-2 kávové lžičky octa
2-4 stroužky rozetřeného česneku
1 zakysanou smetanu
1 bílý jogurt
trochu sekaného kopru
hrstku mletých vlašských ořechů

Okurku nastrouháme na hrubém struhadle přidáme všechny ingredience a dobře promícháme.Necháme vychladit v ledničce. Servírujeme do misek a na každou porci nasypeme trochu mletých vlašských ořechů. Mohou to být i burské oříšky, ale tak nemusí být žádné.

Háčkované postavičky

17. července 2015 v 7:05 | Marta |  Háčkování
Milá Jitko, posílám do ŽK poslední tvoření pro vnučky.
Malá vnučka chtěla pro spolužáky a paní učitelku sovičky, končila první stupeň, někteří kamarádi nastupují po prázdninách na jinou školu, tak to byly dárky na rozloučenou. Starší vnučka si přála Mimoně pro přítele, než jsem přišla jak na něj - vznikla rodinka. Všem děvčatům přeji hezké sluníčkové léto a hodně nápadů na další tvoření.
Autorka: kubinkova.marta@seznam.cz

Italské háčkování

16. července 2015 v 22:23 | Růženka |  Háčkování
Posílám pár fotek letšního tvoření. Dávám na můj blog i dost receptů, jinak by asi zel prázdnotou..Teď se třeba nedá háčkovat ani vyšívat protože je vedro i večer a k tomu lepkavé dusno.
Nápisy u fotek jsou některé v italštině,"bomboniere cappellino e cestino" znamená bomboniery kloboucek a košíček a dávají se u příležitosti třeba svateb, křtin, prvního přijímání atd. Dovnitř se dávají mandle obalené v cukru, bílé na svatbu, modré pro chlapečka, růžové pro holčičky atd.Těm se říká "confetti" (konfety)
"Centrino aperto" znamená otevřená dečka, taky pro bombonieru, ta se pak zabalí a převáže stužkou..Pak je tam fotka jak vypadá hotová.
Je to italsky protože jsem tady něco prodávala.
Ta "Simo" je Simona pro kterou jsem kloboučky dělala. Tak teď už víš všechno :-))
Koukám že jsou všechny "holky"rády že jsi zas otevřela Klub. Takže s chutí do toho...!
Moc a moc zdravím, Růženka.kloboucek hack.Simocentrino-bomboniera aperto


bomboniere cappellino e cestinocentrino bomboniera

Háčkované šálky

16. července 2015 v 18:16 | Lída |  Háčkování
Ahoj Jitko, konečně jsem se dostala k tomu abych se taky přihlásila. Posílám dvě uháčkované šálky. Jsou stejnou technikou.Jedna je háčkovaná s Glorie, ta byla pro kamarádku a druhá z Elianu Nicky Druhou jsem ještě obháčkovala dlouhými sloupky a pikotkami, aby byla plnější.
Zdravím a přeji krásný den.

LídaAutorka :heinzlova.l@atlas.cz

Quilling od Lenky

16. července 2015 v 15:56 | Lenka |  Quilling
Zdá se, že quilling vládne světem. Je tu ukázka další z našich šikovných děvčat.


Autorka: stanfery@seznam.cz

Věnujte mi pozornost

16. července 2015 v 9:16 | Jitka |  Nepřehlédněte!
Děvčata, mám pro vás několik informací. V seznamu členek klubu jsem šedou barvou označila jména těch, které se znovu přihlásily k členství na tomto webu a také některé nové členky. Projděte si seznam a jestli jsem na některou z vás zapomněla, dejte mi vědět. \Další změna je v Ručních pracech. V rubrice ruční práce pod rozcestníkem se soustřeďují veškeré techniky jimiž vládneme. Totéž bude v Gastronomii. Pod rozcestníkem budou roztříděny všechny recepty. To je zatím všechno. Osahejte si to a vaše případné připomínky vezmu na vědomí a budou-li realizovatelné, tak je i zrealizuji..Quilling

16. července 2015 v 8:30 | Sylva - kaktusářka |  Quilling
A že Sylva to s papírky umí, o tom se přesvědčíte i tady.


Autorka : kaktusarka1@seznam.cz

Háčkované bolerko

16. července 2015 v 7:00 | Božena |  Háčkování
Opravdu mám velkou radost ze znovu obnoveného blogu. Bolerka pro drůžičky jsou hotova, už tuto sobotu si je holčičky obléknou. Posilam vzorek, ale netušila jsem, že se zase budeme scházet na mém oblíbeném blogu, tak jsem si je, jen tak, amatérsky vyfotila pro svou potřebu. Vždy si hotovou praci pro sebe dokumentují, co kdyby, někdy?? Pa BozenaAutorka : b.seckarova@seznam.cz

Origami

15. července 2015 v 10:35 | Sylva - kaktusářka |  Origami
Další zpracování papírků technikou origami.
Autorka: kaktusarka1@seznam.cz

Origami od Sylvy

15. července 2015 v 9:30 | Sylva - kaktusářka |  Origami
A je tady opět Sylva se svým origami. Zase je co obdivovat i když téma je hodně jarní.

Autorka: kaktusarka1@seznam.cz