Včerejší jarmark

14. prosince 2014 v 16:04 | Jitka |  Nepřehlédněte!
Včerejší jarmark, na který jsme byly pozvány, se konal v obci Otinoves. Byly jsme tam poprvé a tak jsme neměly žádnou zkušenost. Nicméně jsme byly dobře připravené. Prostor v restauraci "U dvou čápů" byl dostatečně velký, takže jsme mohly pěkně vystavit naše výrobky a návštěvníci si je mohli pohodlně prohlížet. Návštěvnost sice nebyla velká, ale podobně jako na penzionu Lada to zafunguje i tady. Jakmile vejdeme do povědomí obyvatel a oni si navzájem sdělí, co to bylo za akci, jistě se příště najde víc zájemců.
Nám to ovšem vůbec nevadilo. Byly jsme rády, že v tom předvánočním shonu máme celý den jen pro sebe a hlavně, že jsme se opět sešly. I když část děvčat, hlavně z Čech chyběla, Morava byla zastoupena dosti silně a šlo hlavně o to, že byla jako vždy dobrá nálada. Měly jsme trochu studený odchov, ale ani to nám nezabránilo bavit se. Daly jsme si svařák nebo grog a zahřály se zevnitř.Smějící se Bylo o nás dobře postaráno. Uvařili nám dobrý oběd a pan starosta se postaral také o dobré osvětlení sálu. Nebyl to sice takový luxus jako na penzionu Lada, ale ani to nám nevadilo. Děvčata měla komu předvádět své umění, hlavně Graža to s dětmi uměla a tak jsme z celého dne měly dobrý pocit. I když se moc neprodalo, důležité pro nás bylo, že jsme mohly prezentovat své dovednosti a jak už jsem napsala, setkat se s příjemnými lidmi. Panu starostovi a paní místostarostce jsme poděkovali za jejich vstřícnost a přislíbily jsme svoji účast na jarmarku před Velikonocemi příštího roku. Už jsem zjistila termín Velikonočních svátků a předběžný termín by mohl být o víkendu čtrnáct dnů před. Vychází to na 21 a 22. 3. 2015. Paní místostarostka měla dobrý nápad, žebychom jeden den mohly být na penzionu v Repechách, kde by přespolní děvčata mohla přespat a druhý den bychom se přesunuly do Otinovsi. Dávám vám to na vědomí už teď, aby jste si to mohly promyslet a připomínkovat. Snad bude většině z vás termín vyhovovat. A teď pár fotek z příprav a celého dne.

Ač nezúčastněna fyzicky, přesto Vendy vystavovala kanzaschi a řezaný patchwork.

Jitka-Yorga háčkované zvonky a zvířátka

Gražiny výrobky z origami

Gražino frivolitkování a origami, které pilně vyučovala, ač nedávno, sama byla učněm.Smějící se

Jitka Kerria vystavovala háčkování, panenky Barbie a malování na hedvábí.

Pettya Růžička - polštářky, šperky, růžence

Janka přivezla háčkování a také roztomilé sněhuláky a košíky pletené z papíru.

Julča předvedla jak umí paličkovat a přivezla také přáníčka

Sylva přijela tradičně s korálky a skládačkami origami

Mira - háčkování, řezaný patchwork.

Snad jsem na nic a na nikoho nezapomněla a pokud ano, víc fotek najdete s dovolením pana starosty zde .

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 VendyW VendyW | E-mail | Web | 14. prosince 2014 v 16:16 | Reagovat

Tak u Lady se mi místo líbí víc. Sice to tam je na houby že se tam kolikrát tak promotáme že není vidět kdo vystavuje a kdo je host, ale je to útulnější. Ale tady si snad taky lidi zvyknou :-)

2 Jitka Jitka | E-mail | Web | 14. prosince 2014 v 16:57 | Reagovat

[1]: Ladu neopouštíme. Budeme tam určitě opět vystavovat a v Otinovsi se bude restaurace zavírat. Výstava tedy bude nejspíš v zasedací místnosti obecního úřadu.

3 Graža Graža | E-mail | 14. prosince 2014 v 20:12 | Reagovat

Jitko děkují, za krásně strávený den mezi fantastickou skupinkou báječných lidiček. Hezky si to všechno vystihla. Graža. :-)  :-)  :-)

4 Šárka Šárka | E-mail | Web | 14. prosince 2014 v 21:15 | Reagovat

Tak to je paráda :-), krásně se to rozjelo, a všechny jste přivezli spoustu nádherných věcí :-), určitě byli všichni spokojení :-). Jinak to místo - u Lady by to mělo být na tyto akce o fousek větší, jinak je to tam moc krásné, a taky se nám tam líbí. Ale takováto akce by víc prostoru zasloužila :-).

5 Hela* Hela* | 15. prosince 2014 v 12:29 | Reagovat

Fajn, že jste se zase viděly! Výrobky tradičně moooc pěkné :-)  :-)  :-)

6 Jitka Jitka | Web | 15. prosince 2014 v 14:56 | Reagovat

[4]: Při plánování našeho prvního setkání jsem na žádné jarmarky nemyslela. Plánovala jsem to tak, že si uděláme pěkný den u nás doma, poznáme se osobně a na penzionu jsem chtěla zajistit jen ubytování pro přespolní z daleka. Jenže byl o setkání nepředpokládaný zájem, že už bych měla problém vás jen usadit kolem stolu. Ze strany Lady přišel návrh na výstavu našich výrobků a tak se to vlastně rozjelo do neuvěřitelných rozměrů. Teď to vypadá tak, že bychom nevěděly kam dřív skočit.Budeme se muset domluvit jestli vám to bude vyhovovat. A nebo se spolehnout na to, že přijede jen část děvčat. Dalo by se to zredukovat na setkání jednou za rok pro většinu a to by bylo asi nejlepší před Vánocemi a Velikonoce jen pro ta děvčata, kterým to nebude dělat problémy, tedy ta, která to sem nemají daleko. Bylo by dobré, kdyby jste se k tomu vyjadřovaly. Pište třeba na můj mail. Na penzionu bych to nerada rušila,protože už jsme vešly do povědomí v okolních vesnicích a taky to bylo vidět při posledním setkání letos v listopadu.To ostatní je zvážení vás všech. :-)

7 Jitka Jitka | Web | 15. prosince 2014 v 17:58 | Reagovat

[5]: Heli, chyběly jste nám. Snad příště to vyjde. :-)

8 evina evina | 16. prosince 2014 v 23:04 | Reagovat

Škoda, že jsme nemohly s Helou dorazit-moc rády bychom vás zase viděly, ale na otočku to je přece jenom trošku z ruky :-( .Graže je superšikulka, ale ostatní samozřejmě taky. :-)  :D  :-)

9 evina evina | 16. prosince 2014 v 23:05 | Reagovat

Už asi neumím psát-samozřejmě že Graža [:tired:]

10 Jitka Jitka | Web | 17. prosince 2014 v 19:19 | Reagovat

Děvčata, jarní termín je potvrzen. Velikonoční téma o víkendu 21 a 22. 3. 2015. V sobotu na penzionu Lada, včetně noclehu a neděle Otinoves. Pokud vám to bude vyhovovat, piště. Vím, že do jara se ještě může stát spousta věcí, ale jde mi spíš o to, jestli vám vyhovuje ta dvoudenní akce. Pište na můj mail svoje připomínky a nápady. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Reklama