Prosinec 2014

Poslední článek

27. prosince 2014 v 16:20 | Jitka |  Nepřehlédněte!
Téměř sedm let uplynulo od založení tohoto blogu a dnešním dnem se tento web uzavírá. Členky klubu už tuto informaci mají a teď nastal čas, abych s ní seznámila i všechny návštěvnice našich stránek. Ženský klub jako takový se neruší, stejně tak, jako se neruší vydávání novinek, které jste tady nacházely. Mění se jen portál, na kterém budete nacházet další novinky z naší činnosti . Jeho administrátorkou bude Jitka - Kerria. Činnost klubu můžete nadále sledovat na adrese http://zenskyklub.blogspot.cz/ a komunikaci s novou administrátorkou klubu můžete udržovat prostřednictvím e-mailu jitka.stepankova@seznam.cz .
Pokud nenastane situace, že by tyto naše stránky chtěl zrušit sám blog.cz , pak vše, co jsme zde stvořily bude pro vás i nadále sloužit jako inspirace. Věříme, že i přes tyto změny zůstanete našimi věrnými návštěvnicemi.
Na nový "Ženský klub" se můžete podívat už dnes.

Závěrem chci všem děvčatům poděkovat za dosavadní spolupráci. Do nového roku přeji všem ženám, které se podílely na tvorbě těchto stránek i těm, které tyto stránky doposud navštěvovaly, hodně štěstí, pevné zdraví, spoustu tvořivých nápadů a hbité ruce. Novým stránkám a jejich administrátorce pak přeji vytrvalost a spoustu spokojených návštěvnic.

Přání členek klubu všem

20. prosince 2014 v 14:11 | Klub |  Blahopřání

Jaké by to byli svátky, kdybych Vám holky šikulinky neposlala přáníčko k Vánocum z Bratislavy....
Přeji všem hodně hodně zdravíčka, štěstíčka, šikovné ručičky a aby sme se potkávali či už virtuálně, ale i skutečne i celý příští rok.Magdaléna

Pposílám přání všem členkám i návštěvníkům klubu.

Dobrý večer všem děvčatům Šťastné a veselé Vánoce a do nového roku mnoho zdraví ,radosti a spokojenosti přeje Jindřiška*

Ppřeji všem děvčatům hezké,klidné a spokojené Vánoce, do Nového roku hlavně hodně zdraví,štěstí,spokojenosti a velkou inspiraci při svém koníčku. Sylva

Všem děvčatům z Klubu a jejich rodinám přeji do nového roku 2015 jen to nejlepší.

Jana Ryšavá

Krásné a požehnané svátky vánoční a šťastný nový rok 2015 přeje NAĎA-kukina

Krásné a pohodové Vánoce, bohatého Ježíška přeje Mirka

PS: Je dobře že ŽK bude dál fungovat. M

Příjemné prožití vánočních svátků, do nového roku 2015 hodně štěstí a zdraví přejí Marta Jiří Kubínkoví

Krásné, pohodové a ničím nerušené vánoce všem šikulkám v klubu, v novém roce plno nových tvůrčích nápadů a šikovné ručičky - Mira

Korálkové ozdoby

20. prosince 2014 v 14:08 | Sylva - kaktusářka |  Korálky
Ahoj,posílám poslední korálky,co jsem dělala pro kamarádku a přeji všem děvčatům hezké,klidné a spokojené vánoce,do Nového roku hlavně hodně zdraví,štěstí,spokojenosti a velkou inspiraci při svém koníčku.

Autorka : kaktusarka1@seznam.cz

Přáníčka

19. prosince 2014 v 17:46 | Janka |  Téma vánoční
Jako každoročně jsem na poslední chvíli vyráběla také nějaká vánoční přáníčka. Posílám tři fotečky. Janka

Šátek a šála

19. prosince 2014 v 17:37 | Hela* |  Pletení
Posílám koláž z pečení vizovického těsta a šátek a šálu z příze, kterou objevila dcera. Chtěla šedou šálu, ale vnučka se hlásila dřív, že chce šátek, tak jí nezbylo, než si koupit červenou. Helena

Autorka: HelenaHela@seznam.cz

Módní diktát

18. prosince 2014 v 18:24 | Katka* |  Pletení z proutí a papíru
Módní diktát vládne i o vánocích. Letošní vánoce prý - říkali v rádiu - budou růžové. Asi jak u koho. U nás ne. Lpíme na tradicích (červená - bílá ).
No ale kdyby přece - dárek pro kamarádku je v "módní" barvě.
Nová technika, která mě zabavila je pletení hvězdiček z papírových ruliček. Viděla jsem je na adventních věncích a bylo to moc hezké. Já je mám pověšené venku na terase (nastříkané autobarvou). A některými budu zdobit zabalené dárky.
Když jsem se učila, pletla jsem z novin, teď už používám balicí papír.
Nejvíc se mi líbí, že je to "chytré pletení" jedním tahem. Videonávod na pletení ZDE

Autorka: jaaquarius@seznam.cz

Recepty od Miry

16. prosince 2014 v 22:13 | Mira |  Moučníky

Ahoj holky,

v Otinovsi jsem vám slíbila 2 recepty, tak konečně posílám.

Snad jsem to napsala srozumitelně, hlavně ty suchary. Nevím kdo to ještě chtěl, tak to hoď Jituš prosím na stránky - dík.

Přeji pohodový předvánoční čas - Mirka

Suchary z bílků

4 bílky
15 dkg mletého cukru
15 dkg hladké mouky
15 dkg mandlí a oříšků (můžou být jen mandle, nebo oříšky - co máme)

Smíchat bílky s cukrem, přidat mouku a do vzniklé hmoty zamíchat mandle a oříšky.

Formu na srnčí hřbet vymazat trošku olejem, vyložit alobalem, ten také trošku vymazat. Nalít těsto a dát do trouby vyhřáté na 175 st. Péct asi 1 hodinu - vyzkoušet špejlí.

Nechat vychladnout, vyklopit, odstranit alobal a nakrájet na tenké plátky na kráječi na chleba nebo nožem.

Plátky dát na plech a dát usušit do trouby - opět 175 st. Je nutné hlídat, rádo rychle hnědne. Po vychladnutí krásně křupou.

Uskladnit v krabici v chladu na suchém místě.
Tato dávka je na 1 srnčí hřbet.

Zadělávané nekynuté koláče svatební nebo pouťové

600 g hladké mouky
1/2 kg tuku (napůl Heru, napůl máslo)
sůl
70 g cukru moučka
10 lžic mléka
2-3 celá vejce
2 kostky kvasnic
tvarohová, maková nebo ořechová náplň, nebo pikantní marmeláda, trocha mléka a vejce na namáčení,
drobenka

V míse zaděláme těsto (je to lepší, než na vále, nikam mouka nepadá, zpracovává se rukama) - do mouky uděláme důlek, okolí lehce osolíme, do důlku nadrobíme kvasnice, nasypeme na ně cukr a zalejeme vlažným mlékem - toto uděláme až když máme připraveny náplně, mléko rozšlehané s vejcem a drobenku. Jakmile kvásek nakyne, přidáme vejce a všechen tuk (nerozpuštěný) a rukama zpracujeme těsto - podle potřeby přidáváme mouku. Těsto musí být vláčné a nesmí se lepit na prsty, ne však tuhé!Těsto vyděláme na vál - dáme je na stranu, pomoučíme vál, z těsta ukrojíme kus, rozválíme asi na 0,5 cm a rádýlkem uděláme čtverečky - velikost každý podle svého. Čtverečky naplníme náplní, spojíme do šátečku, dobře přimáčkneme, namočíme ve vejci a drobence a klademe na plech - nevymazaný, protože v těstě je dost tuku. Pečeme ve středně horké troubě, po částečném vychladnutí pocukrujeme a vychladlé klademe do mísy.

Dárek pro kamarádku

15. prosince 2014 v 9:27 | Magdaléna |  Vyšívání
Krabička je pro moji kamarádku pod stromeček... měla jsem strach, že ji nestihnu dokončit, ale tak povedlo se....:-)
Hezký předvánoční čas všem Magdaléna
Autorka: magda.megova@gmail.com

Jarmark okem Graži

14. prosince 2014 v 20:09 | Graža |  Nepřehlédněte!
Na jarmarku fotila i Graža a tak je tu jejích pár fotek.

Autorka fotografií: simunkova.g@seznam.cz

Výstava

14. prosince 2014 v 19:03 | Šárka Hartmanová |  Téma vánoční

Autorka: Sarka.Hartmanova@seznam.cz

Šárčiny frivolitky na výstavu

14. prosince 2014 v 18:50 | Šárka Hartmanová |  Frivolitky
Zdravím všechny tvořilky v klubu a přeji všem krásné adventní dny :-),

dlouho jsem se teď neozvala, měla jsem napilno :-), a tak jsem ani nestíhala psát komentáře k vašim krásným příspěvkům, ale mrkala jsem, a píšu aspoň teď hromadně, že se vám vše krásně daří, a máte krásné výrobky :-).
Já jsem od půlky října skoro do konce listopadu nepustila z ruky člunky. Dostalo se mi cti vystavovat na velké vánoční výstavě betlémů, a měla jsem vytvořit 60 ks frivolitkových ozdobiček. Normálně bych to při mém vytížení dělala snad rok, takže si umíte představit, že teď to za těch pár týdnů byl fakt šrumec :-). No ale pořídila jsem to, vázala jsem každou volnou chviličku, kdy mi to naše tři robátka dovolila :-). Samozřejmě mě všichni podporovali a fandili, a takhle to dopadlo :-) - 25 ks bílých vloček, 23 červených vloček, 3 andělíčci a 9 zvonečků (2 mi z fotky nějak vypadly :-)). Výstava začínala 5.12., byli jsme pozvaní na vernisáž, ale nedopadlo to, nejmenší měl horečku, takže než jsme se uzdravili, tak jsme se tam dostali konečně až teď v sobotu, a nafotila jsem pro vás něco foteček :-). Moje ozdůbky byly na stromečku ještě s drátěnými zvonky :-). Jinak na fotkách vidíte, že se sešla opravdu spousta betlémů z různých materiálů a v různých provedeních, a zrovna tak spousta krásných ozdob zhotovených rozličnými technikami :-). Výstavu doplňovala také různá strašidla a pohádkové postavy - viz dráček :-). Holkám se asi nejvíc líbily barbienky vyšňořené v krojích, vždy bylo popsáno, z jaké oblasti kroj pochází. A pak samozřejmě atrakce venku, ten obrovský malovaný betlém :-).

Přeji Vám všem pohodové adventní dny, a klidné svátky :-)!!!!

Šárka :-)

Autorka:Sarka.Hartmanova@seznam.cz

krajkové ozdoby

14. prosince 2014 v 18:18 | Marta |  Háčkování
Posílám krajkované ozdobičky na vánoční jarmark. Přeji hezký večer Marta

Autorka: kubinkova.marta@seznam.cz

Včerejší jarmark

14. prosince 2014 v 16:04 | Jitka |  Nepřehlédněte!
Včerejší jarmark, na který jsme byly pozvány, se konal v obci Otinoves. Byly jsme tam poprvé a tak jsme neměly žádnou zkušenost. Nicméně jsme byly dobře připravené. Prostor v restauraci "U dvou čápů" byl dostatečně velký, takže jsme mohly pěkně vystavit naše výrobky a návštěvníci si je mohli pohodlně prohlížet. Návštěvnost sice nebyla velká, ale podobně jako na penzionu Lada to zafunguje i tady. Jakmile vejdeme do povědomí obyvatel a oni si navzájem sdělí, co to bylo za akci, jistě se příště najde víc zájemců.
Nám to ovšem vůbec nevadilo. Byly jsme rády, že v tom předvánočním shonu máme celý den jen pro sebe a hlavně, že jsme se opět sešly. I když část děvčat, hlavně z Čech chyběla, Morava byla zastoupena dosti silně a šlo hlavně o to, že byla jako vždy dobrá nálada. Měly jsme trochu studený odchov, ale ani to nám nezabránilo bavit se. Daly jsme si svařák nebo grog a zahřály se zevnitř.Smějící se Bylo o nás dobře postaráno. Uvařili nám dobrý oběd a pan starosta se postaral také o dobré osvětlení sálu. Nebyl to sice takový luxus jako na penzionu Lada, ale ani to nám nevadilo. Děvčata měla komu předvádět své umění, hlavně Graža to s dětmi uměla a tak jsme z celého dne měly dobrý pocit. I když se moc neprodalo, důležité pro nás bylo, že jsme mohly prezentovat své dovednosti a jak už jsem napsala, setkat se s příjemnými lidmi. Panu starostovi a paní místostarostce jsme poděkovali za jejich vstřícnost a přislíbily jsme svoji účast na jarmarku před Velikonocemi příštího roku. Už jsem zjistila termín Velikonočních svátků a předběžný termín by mohl být o víkendu čtrnáct dnů před. Vychází to na 21 a 22. 3. 2015. Paní místostarostka měla dobrý nápad, žebychom jeden den mohly být na penzionu v Repechách, kde by přespolní děvčata mohla přespat a druhý den bychom se přesunuly do Otinovsi. Dávám vám to na vědomí už teď, aby jste si to mohly promyslet a připomínkovat. Snad bude většině z vás termín vyhovovat. A teď pár fotek z příprav a celého dne.

Ač nezúčastněna fyzicky, přesto Vendy vystavovala kanzaschi a řezaný patchwork.

Jitka-Yorga háčkované zvonky a zvířátka

Gražiny výrobky z origami

Gražino frivolitkování a origami, které pilně vyučovala, ač nedávno, sama byla učněm.Smějící se

Jitka Kerria vystavovala háčkování, panenky Barbie a malování na hedvábí.

Pettya Růžička - polštářky, šperky, růžence

Janka přivezla háčkování a také roztomilé sněhuláky a košíky pletené z papíru.

Julča předvedla jak umí paličkovat a přivezla také přáníčka

Sylva přijela tradičně s korálky a skládačkami origami

Mira - háčkování, řezaný patchwork.

Snad jsem na nic a na nikoho nezapomněla a pokud ano, víc fotek najdete s dovolením pana starosty zde .

Origami od Sylvy

11. prosince 2014 v 15:14 | Sylva - kaktusářka |  Origami
Novinky, které jste ještě neviděly.

Autorka: kaktusarka1@seznam.cz

Korálky

11. prosince 2014 v 15:06
Zdravím všechna děvčata v tomto uspěchaném období a jelikož jsem pozvaná na jarmark,tak posílám věci,co mimo jiné povezu a ještě tady nebyly. Omlouvám se za fotky,na moje klepavý ruce focení není.Hezkou pohodu a krásné Vánoce přeje Sylva

Autorka: kaktusarka1@seznam.cz

Pletená soupravička klučičí

11. prosince 2014 v 14:47 | Julča |  Pletení
Dnes jsem dokončila soupravičku pro chlapečka. A zítra začnu konečně péct cukroví. Julča

Autorka: jcejkova@seznam.cz

Pletená soupravička

9. prosince 2014 v 18:52 | Julča |  Pletení
Ahoj, teplá soupravička pro malou princeznu.

Autorka: jcejkova@seznam.cz

Králíčci pokaždé jinak

9. prosince 2014 v 14:59 | Alča |  Všehochuť
V tvoření jsem se i přes nějaké starosti snažila nezahálet a tak v příloze posílám pár mých současných výtvorů :-)

Králičí polštářek, který nyní zdobí náš obývák,
Králičí sošky, které jsem zkoušela vytvořit z polymerové hmoty, jsou ručně barvené a malované akrylovými barvami. Ani jsem nečekala, že první pokusy dopadnou takto dobře.
A pak jutový vánoční stromeček, který zdobí siluetky našich zvířátek.

Přeji krásný den všem :-) Alena Loudová

Autorka: AlenaDobosova@seznam.cz

Ještě jednou ledovka

9. prosince 2014 v 8:42 | Hela* |  Cestováni, turistika
Posílám pár fotek z minulého týdne od Jihlavy. Helena

Autorka: HelenaHela@seznam.cz

Vánoční tvoření

7. prosince 2014 v 17:21 | Katka* |  Téma vánoční

Trochu se obávám, abych nedopadla jako osel v tom známém rčení, že 100 x nic umořilo....
Do cíle čtyřiceti košíků mi zbývá pouhých pět, ale z háčkování hvězdiček se stala pomalu posedlost. A protože už jsem splnila kýženou stovku a teď už háčkuju jenom jako relax u televize, snad to se mnou dobře dopadne.
Proč tak jančím? Protože jsme si vymyslely s naší prodavačkou, že od 10. prosince budeme našim zákazníkům k nákupu přidávat ještě malý dáreček jako poděkování za přízeň a přání k vánocům i do nového roku. Pytlíček křížal každému a buď hvězdičková přízdoba nebo malý košíček k tomu podle výšky útraty.
Dveře prodejny zítra ozdobíme pedigovým zvonečkem.

To by v tom byl čert, abychom netrhly rekord v prosincové tržbě! ;-)

Autorka: jaaquarius@seznam.cz

Máme hosta

6. prosince 2014 v 9:51 | Jitka |  Hosté a nové členky
Dobrý den.:děvčata Jmenuji se Jindřiška Jandlová z Nového Boru a ráda bych Vám občas zaslala foto mé ruční práce. Už jsem v důchodu a přihlásila jsem se do kurzu na PC . Tak jsem našla Vaše stránky. Jsou krásné. Už léta dělám ruční práce(měla jsem tři děti) ,teď, před Vánoci háčkuji ozdoby.Jinak přes léto chodím na zahrádku. Tak jsem po delším čase přiložila foto jde mě to pomalu. Zvon jsem dělala v roce 2013. Začala jsem v září a do Vánoc jsem jich uháčkovala celkem 14. Udělali velkou radost (krásné dárky) Na shledanou Jin.Jandlová

Autorka: venousek456@seznam.cz

Vánoční inspirace

5. prosince 2014 v 20:50 | Magdalena |  Téma vánoční
A aby jste si nemyslely, že oddychuji, tak i trošičku tvořilkuji... i když teď před svátkama málinko

modrý věneček byl pro Natálku do školy,

kulička pro kolegyni na Mikuláše

svícen jenom tak, chtěla jsem zužitkovat polystyrén a stužky... ale jistě najde ještě majitele

adventní a domečky z Lidlu mi dělají radost doma

a druhý adventní jsem si vytvořila do práce......

Vyšívaná taška

5. prosince 2014 v 20:31 | Magdalena |  Vyšívání
Ahoj holky,
jelikož jsem byla letos hodná, tak jsem si taky nadělila vlastní vánoční dáreček, který má svuj příběh... Mám modré boty, jsou to sportovní boty a mám je hodně ráda přávě v létě, jsou lehké a pohodlné... ale neměla jsem k nim vhodnou tašku a látkovou jsem nechtěla....
Tak jsem se rozhodla, že si vyšiju motiv, a dám si ušít...
a pak zase, co bude na výšivce???? A jelikož mám ráda motýlky a kytičky, a brousila jsem netem a hledala předlohy.... to pravé orechové mi cvrnklo do nosu...
ale jsem antitalent na šití, tak to dokončila ta šikulka, co mi už nejednu tašku šila....
a na světě je jedinečný originál, z kterého mám radost....
tak hezký den všem
Magdalena

Perníčky

5. prosince 2014 v 20:18 | Marta |  Jen tak
Perníčky na vánoční jarmark. Ženská část rodiny si rozdělila práci , nejdůležitější - zdobení perníčků - dělala švagrová, vykrajování a vyřezávání tvarů , skládání , balení měla na starosti dcera s vnučkou, na mě zůstalo zadělat, vyválet a upéct.

Autorka: kubinkova.marta@seznam.cz