Listopad 2014

Vánočně naladěno

30. listopadu 2014 v 18:58 | Jindřiška* |  Háčkování
Děkuji děvčatům za hodnocení mé ruční práce, chtěla jsem odepsat p.Katce* a nedaří se .Posílám pár vánočních fotek .

Autorka: venousek456@seznam.cz

Vyšívané obrazy

29. listopadu 2014 v 17:54 | Halina |  Vyšívání
Posílám dva obrazy, které jsem si vyšívala za svobodna do výbavy. Jsou 50 let staré. Děti je nechtějí, že už to není moderní. Tak visí u mně na stěně. Halina

Autorka: halina03@seznam.cz

Odezva na naše setkání

25. listopadu 2014 v 17:20 | Jitka |  Nepřehlédněte!
Děvčata, která se zúčastnila našeho posledního setkání už ví o tom, že jsme byly pozvány na "Vánoční jarmark" do obce Otinoves. Toto pozvání rovněž platí i pro ty z vás, které jste se z jakéhokoliv důvodu setkání zúčastnit nemohly. Pro vaši informaci uvádím termín konání : 13.12. od 10.00 do 17.00 hod. Abychom se stačily připravit, bylo by dobré sejít se v devět hodin u restarace "U dvou čápů". Přikládám foto restaurace. Další podrobnosti sdělím mailem těm, které se ozvou na můj mail yorga@seznam cz a potvrdí svoji účast.

Vánočně laděné

24. listopadu 2014 v 11:34 | Vendy |  Patchwork
Zdravím všechny šikulky!
Mrzí mne že jsem se nemohla zúčastnit letošního setkání, protože jsem za a) přišla o odvoz a za b) neměla jsem vlastně nic vánočního hotovo. Ty kanzhashi věcičky vznikaly během roku kdy jsem nepracovala na žádném píchaném ani řezaném patchworku. Myslela jsem si tedy že to všechno v pohodě doženu a na setkání se náležitě připravím. Jenže znáte to, člověk míní a ..... Tenktokrát to změnila jedna zakázka která mě zabrala všechen čas který bych jinak věnovala přípravě věcí na setkání. Udělat 50 ozdob do daného termínu a to vcelku šibeničního prostě zabralo každou mou volnou chvíli a když se mi do toho připletl problém s tím že mi došly špendle a nikde nebyly k sehnání ve velkém půlkilovém balení bylo na nervák zaděláno. O to víc jsem musela nastavovat večery aby všechno bylo k danému termínu hotové. Naštěstí jsem to stihla dokonce o pár dnů dřív.
Jen se teď na fialovofialovozlatou kombinaci nemůžu moc koukat :)
Tak jsem si spravila chuť další zakázkou v bílozelenostříbrné kombinaci a vyrobila si pár ledově chladivých věciček. Pro kamaráda k jeho čertům které jsem mu dělala vloni ještě ďábelskou kouli a do jedné blogové výměny tři vánoční kouličky.....

Autorka: Vaclava.C@seznam.cz

Máme hosta

24. listopadu 2014 v 10:58 | Jindřiška* |  Hosté a nové členky

Rozhodla jsem se přispívat občas jako host pod jménem Jindřiška * Stránku hosté jsem si pečlivě přečetla a prohlédla.Tašky p. Stáni jsou nádherné a tak Vám zasílám také tašky které mám (dárky k vánocům) jsou to tašky zakoupené koupené za 30Kč a ozdobené háčkováním které tvoří kapsičku. Jindřiška*

Autorka: venousek456@seznam.cz

Origami

24. listopadu 2014 v 10:43 | Sylva - kaktusářka |  Origami

Autorka: kaktusarka1@seznam.cz

Vánoční ozdoby z korálků

24. listopadu 2014 v 9:56 | Sylva - kaktusářka |  Korálky
Ahoj, posílám pár věcí do Klubu, i když u něčeho se "chlubím cizím peřím". Tři krále, maják a indiána s příslušenstvím dělal manžel, já neměla šanci. Když mě došla zásilka s korálky na ty Tři krále, já nestačila zkontrolovat, jestli je vše v pořádku a manžel už seděl v kuchyni a montoval:-). To bylo 11.30 hod, já potom odjížděla pryč,vrátila se po 18 hod a manžel tam ještě seděl jak přibitý a vydržel tam do 21.30hod a udělal 4krále /vše,co je tady jsem dělala dvojmo, jednou pro kamarádku. Kdo byl teď na srazu ví, že si manžel dovede s korálky poradit.

Zdravím všechny z Klubu Sylva

Jablka nepadají daleko od stromu

24. listopadu 2014 v 9:43 | Marta
Zdravím všechna děvčata do ŽK . Uháčkovala jsem mladší vnučce pár drobností na školní vánoční jarmark a starší vnučka jí udělala kulíšky. Marta

Autorka: kubinkova.marta@seznam.cz

Dárky od Ježíška

21. listopadu 2014 v 0:47 | Hela* |  Pletení
Vánoce se blíží, vyrábím pro Ježíška dárky. Je nejvyšší čas :-). Ovečky jsem koupila a uháčkovala a upletla jim oblečení. Svetr, šátek a šálka se vnučkám snad taky hodí.

Autorka: HelenaHela@seznam.cz

Frivolitkové vločky

20. listopadu 2014 v 20:50 | Graža |  Frivolitky
Jelikož venku nejsou, tak jsem si je musela vyrobit.
Moc zdravím naše všechny klubové tvořilky. Pa Graža.

Autorka: simunkova.g@seznam.cz

Sněhuláci bez sněhu

17. listopadu 2014 v 18:00 | Janka |  Pletení z proutí a papíru
Sněhuláčci

Je půlka listopadu, ale počasí je jako na jaře /alespoň u nás/, a tak trošička zimní atmosféry v podobě sněhuláčků pletených z papírových ruliček.

Autorka: j.marinicova@centrum.cz

Všehochuť

17. listopadu 2014 v 17:50 | Julča |  Všehochuť
A tady všehochuť z letních měsíců. Pletení, paličkování.

Autorka: jcejkova@seznam.cz

COSPLAY

13. listopadu 2014 v 13:07 | Julča |  Všehochuť

Ahoj děvčata, znáte Anime ? Jsou to japonské animované filmy, pořádají se mezinárodní festivaly, na které se chodí v kostýmech zvaných COSPLAY. Vyrábí se podle animovaných představitelů. Pokud se chtějí cospleyeři zapojit do souťeže, musí mít cosplay z 80% vyrobený vlastoručně. Posuďte jak se nám to povedlo.

Autorka: jcejkova@seznam.cz

Dozvuky setkání

11. listopadu 2014 v 18:54 | Mira |  Patchwork
Ahoj Jitko,

na Repechách jsem poprosila Julču, aby mi ukázala frivolitky na jehle. A že její trpělivost se mnou byla veliká. Doma jsem se pokoušela ten načatý kousek dodělat, ale opět jsem to zašmodrchala. A jelikož mi to nedalo a nemínila jsem se vzdát, tak jsem sedla k počítači a na You tube po chvilce pátrání našla jeden polopatický návod a první frivolitka je na světě. Tak posílám na ukázku. A Julčo ještě jednou díky.

Posílám ještě pár patchworkových koulí na ukázku těm, které s námi nebyly.

Zdraví Mira

Kaktus, který nepotřebuje slunce

11. listopadu 2014 v 11:31 | Sylva - kaktusářka |  Korálky
Ahoj Jitko,posílám svůj "rest". Tyhle korálky byly načaty před půl rokem,postupně dělány po chvílkách do začátku září,ale potom nebyl na ně čas a tak jsem se dostala k nim až teď po srazu. Měla jsem v síni starý potos,kterému se tam moc nelíbilo,protože neměl moc světla,ale téhle kytičce to vadit nebude:-)

Zdraví Sylva

Vyšívané záložky do knih

11. listopadu 2014 v 11:28 | Magdalena |  Vyšívání

Ahoj holky, tak jsem dokočila Máju a Vilíka jako záložky do knížek....
Přeji všem hezký den :-)

Autorka: magda.megova@gmail.com

Bylo to fajn

9. listopadu 2014 v 19:04 | Jitka |  Klubová setkání
Naše třetí klubové setkání proběhlo ve výborné atmosféře a tak, jak už jsem psala na svém webu, dobrá nálada se nesla průběhem celého dne. Bylo i hodně návštěvníků a to nám všem dělalo radost. Kdyby jste hledali jak chtěli, nenašli by jste jediný kousek na výstavě, který by neprošel rukama našich šikulek. Žádné předměty z druhé ruky, všechno originály. Děvčata fotila a tak vás můžu celou výstavou provést slovem i obrazem.

Na uvítanou jsem rozdala keramické čertíky, které jsem zakoupila ve škole pro děti s kombinovanými vadami v Prostějově. Děti tam vyrábí krásnou keramiku a protože jsem nestihla vyrobit vlastní dárky pro děvčata, čertíci mně a snad i děvčatům udělali radost. Výměna dárků je již tradičním rituálem.

A proto, že to není jen výstava a sem tam i nějaký prodej, ale hlavně přátelské posezení, upekla jsem děvčatům medový dort ke kávě. Jinak se o nás stará personál penzionu.

A teď už obrázky vystavených výrobků.

Mira

Janka

Jitka - Kerria

Jitka´- Kerria

Jitka Kerria

Vendy

Jitka - Yorga

Jitka - Yorga

Janka

Julča

Janka

Julča

Vendy

Vendy

Mira

Sylva

Sylva

Sylva

Jitka - Kerria

Mira

Sylva

Julča

Jitka - Kerria

Julča

Julča

Fotek přišla spousta. Vybírala jsem celý den, abych na některé výrobky nezapomněla, a tak kdyby náhodou něco chybělo,
nebo kdybych přiřadila špatnou fotku ke jménu, dejte mi vědět.

Občas se stalo, že si k našemu stolu přisedla některá návštěvnice výstavy a nechala si ukázat techniku, která ji zajímala. Taky se k nám přihlásila paní, která šije Patchwork a ráda by se stala členkou našeho klubu. Takže musím konstatovat, že toto setkání bylo opravdu inspirativní a užitečné po všech stránkách.

Na této fotografii jsme všechny, které se setkání zúčastnily. A další fotky už jsou z okolí penzionu. Všímavý pozorovatel zjistí, že v nádrži, vybudované na potoce, který kolem penzionu protéká, plavou pstruzi. Návštěvník penzionu si některého může ulovit a v kuchyni mu ho připraví. My jsme nelovily. Jen Mira se vydala s foťákem na lov beze zbraní. A že nalovila krásné snímky, vidíte na následujících fotkách.

Ještě se musím zmínit o tom, že nás pozval pan starosta z obce Otinoves, kde se budou 13.12. v restauraci U čápa konat vánoční trhy a my, v tom složení jak jsme byly na srazu, jsme přislíbily účast. Kdo by nás tedy chtěl navštívit , budeme tam.

To je vše. Jen ještě vzkaz, o jehož zveřejnění mě požádala Sylva.

Zdravím všechna děvčata z Klubu a posílám pár fotek. Jitce chci moc poděkovat za výborný medovník,který nám upekla a za zorganizování celého srazu, měla s tím hromadu práce. A i děvčatům, která tam byla za hezkou atmosféru a dobrou náladu, bylo to fajn.
Ať se Vám daří různé tvoření.

Zdraví Sylva

Jak bylo ...

7. listopadu 2014 v 13:34 | Jitka |  Nepřehlédněte!
Zítra nastane den D a my se již potřetí sejdeme na penzionu v Repechách. Bude nás tentokrát jen pár, ale protože vím, že jste pilná děvčata, tak nemám obavy z toho, že nebude co vystavovat. Měla jsem obavy jen z jednoho, že už touto dobou bude sníh. A sníh nikde a na zítřek ho taky neslibují, takže cesty budou snad dobré a vy, které se zúčastníte asi nebudete mít problémy s dopravou. Jen tak pro zajímavost jsem prošla svoje stránky rok po roce , až do roku 2007, kde byl v listopadu konečně sníh. Zdá se, že se opravdu zeměkoule otepluje.Poslední roky jsme na Martina byli bez sněhu. Vybrala jsem pár snímků z předešlých let, kdy sníh byl.To proto, abych vás trochu pobavila.

Tohle byla zabíjačka 12.11.2007

2.11. 2008 bylo asi tak jako dnes, bez sněhu. Sníh sice nebyl, ale prasátko a klobásky byly.

12.11.2009 byl sníh, nebylo prasátko.

Tak to byl pohled do historie a teď ještě pár slov k tomu zítřku. Oficiální začátek je v 10 hodin, ale bylo by dobré jako minule přijet o chvíli dřív, kvůli uvítacímu ceremoniálu a vybalování. Tak mezi devátou a desátou hodinou. Já tam budu už v devět. Těším se na vás a doufám, že všechno proběhne hladce. Stejně, jako o minulých výstavách. Přeji všem šťastnou cestu.

Nové modely pro panenky

6. listopadu 2014 v 22:49 | Milada |  Panenky

Autorka: mdubka@seznam.cz

Autorka: mdubka@seznam.cz

Sylva a origami

6. listopadu 2014 v 22:39 | Sylva - kaktusářka |  Origami
Ahoj,psala jsi,že máme dělat jak "barevný", tak jsem si Tvoje nařízení vzala k srdci a tady je výsledek.To jsem zvládla z origami:-). Prosím, dej to do Klubu a napiš, že když nejedou na sraz, tak tady mají také něco na Vánoce a že všechny zdravím. Díky.

Těším se na sobotu:-) Sylva

Předvánoční tvoření

2. listopadu 2014 v 10:57 | Graža |  Frivolitky
Graža posílá inspiraci na vánoční dárky.

Autorka: simunkova.g@seznam.cz

Můj gumičkový relax

2. listopadu 2014 v 8:03 | Janka |  Všehochuť

Po prázdninovém pobytu naší silné trojky /7, 5 a 2 roky / jsem nabývala ztracené síly v tvorbě přívěsků z gumiček.
Je to pro mě příjemný relax, zajímavá činnost a nikdy nevím předem, jak dopadne výsledek.