Září 2014

Gumičková zvířátka

25. září 2014 v 9:44 | Šárka Hartmanová a holčičky |  Všehochuť

No a jak jsem viděla, prošly tu i články o gumičkové mánii :-), no postihla i nás, vyrábíme hlavně zvířátka, máme papoušky, želvičky, koaly, hady, sovičky, a protože Šárinka začala chodit do hudebky, a je nadšená, tak jsme si ugumičkovali taky houslový klíč :-). Také jsem se zhrozila, když se objevil článek o škodlivosti, ale nakonec jsem na netu dohledala konkrétní testy na konkrétní gumičky, které kupujeme, a byly v pořádku. Tak snad dobrý. Posílám ukázku naší gumičkové ZOO :-).

Autorka : Sarka.Hartmanova@seznam.cz

Frivolitkové vločky

25. září 2014 v 9:20 | Šárka Hartmanová |  Frivolitky

Ahoj Jitko :-), zdravím všechny šikulky do klubu :-),

posílám malý příspěvek :-), frivolitky mám nastřádané už od prázdnin, jen jsem nějak neměla čas je vyfotit a poslat :-). Jsou to jen drobnosti, nějak teď není prostor moc tvořit.

Krásný sluníčkový a barevný podzim všem přeje Šárka :-)

Autorka: Sarka.Hartmanova@seznam.cz

Korálky a svetr

20. září 2014 v 16:38 | Hela* |  Korálky
Zdravím všechny šikulky! Na sraz spolužáků jsem stvořila přívěsky, pro snachu k narozeninám korálky a konečně se mi podařilo dodělat svetr, který jsem začala v červnu. Helena

Filetová růže

20. září 2014 v 16:10 | Janka
Filetové růže.
Mám ráda filetové háčkování. Je docela jednoduché, rychle přibývá a pro vytváření vzorů můžu použít i předlohy pro vyšívání. A i když nejpěknější jsou růže červené, tak bílá jim také sluší.

Další panenky

17. září 2014 v 21:16 | Milada |  Háčkování
Posílám opět něco z mého tvořivého košíčku na stránky ŽK. Děkuji Milada

Autorka: mdubka@seznam.cz

Košíky

16. září 2014 v 20:57 | Katka* |  Pletení z proutí a papíru
Co si Eliška upletla do nového domova a čím jsem přispěla já.
Její jsou všechny košíky, ode mě látková výstelka v některých a kulaťáky pro ni a jejího přítele

Autorka: jaaquarius@seznam.cz

Síťovky

15. září 2014 v 12:53 | Dana P |  Háčkování
Ahoj Jituš, prosím jestli by jsi mohla dát na ukázku děvčatům tyhle síťovky. Háčkuji je přes tužku. Jsou fajnové, že se do nich hodně vejde a jsou zaručeně lepší než igelitky . Měj se moc hezky a přeji hezký den. Dana

S radostí vkládám.

Autorka: jardana@seznam.cz

Upozornění pro návštěvnice našeho webu

13. září 2014 v 12:23 | Jitka |  Nepřehlédněte!
... a nejen pro ně. Chtěla bych vám všem, kdo píšete do knihy návštěv, že by jste se chtěly do klubu přihlásit, aby jste tak učinily na mail yorga@seznam.cz To je jedna věc. Ozvala se v knize návštěv také členka našeho klubu, Zdenka - domácí paní a poslala nám obrázek, který vám sem přidávám. Zdeni, posílej dál svoje příspěvky stejně jako dřív, na můj výše uvedený mail. Nevím jak často se děvčata z klubu chodí dívat do knihy návštěv.

Ahoj. Jsem členka Zdenka-domácí paní. Už jsem po delší obmlce k mání. Přidávám slaďoučké věcičky pro miminka. Snad se hodí pro inspiraci.
Hezkou pohodu v klubu a moc elánu do tvoření.
Pěkný den všem.

Pro členky klubu bych chtěla dodat, občas nakoukněte i do knihy návštěv. Jsou tam také různé vzkazy a poděkování. Jeden zajímavý vzkaz jsem okopírovala. Tady je. Akce už je sice dávno za námi, ale dávám to sem jen proto, abych vás upozornila, že některým z vás tam můžou unikat zajímavé věci.

Dobrý den, zaujaly nás pletené panenky. Měli bychom zájem o kontakt na výrobce, kterého bychom se chtěli optat, zda nemá zájem u nás v Trhové Kamenici udělat prodejní výstavu nebo se zúčastnit řemeslných trhů, které se budou konat 8. června 2014 na náměstí. Výrobců je více, tak se mohou ozvat všichni, kteří mají chůť se těchto nabízených akcí zúčastnit.
S pozdravem
Lucja Němcová, Úřad městyse Trhová Kamenice

To je pro dnešek vše. Jitka

Opět jsou tu gumičky

13. září 2014 v 11:53 | Jana brouk |  Nepřehlédněte!
Jana dnes poslala odkaz na další článek, který vyvrací škodlivost gumičkování. Přeberte si to samy.

Pár drobností

10. září 2014 v 17:36 | Hela* |  Háčkování

Byla jsem první školní týden hlídat vnučky a uháčkovala jsem jim pár drobností.

Podzimní setkání

9. září 2014 v 13:42 | Jitka |  Nepřehlédněte!
Děvčata, včera jsem pro naše podzimní setkání na penzionu Lada zablokovala víkend 8 - 9. 11. Budu ráda, když ty z vás, které ještě nepotvrdily svoji účast tak učiní do konce září. Pište na můj mail yorga@seznam.cz

Pletená vestička

9. září 2014 v 13:31 | Julča |  Pletení

Léto se zazimovalo, přišel podzim a sním i čas mých milovaných vestiček.

Autorka: jcejkova@seznam.cz

Miladčiny oblečky na panenky

5. září 2014 v 21:38 | Milada |  Panenky
Posílám na stránky ŽK něco z toho, co dělám. Milada

Autorka: mdubka@seznam.cz

Náramky z gumiček

4. září 2014 v 17:22 | Jana brouk |  Nepřehlédněte!
Jana mě požádala, abych na blog dala tento odkaz. Přečetla jsem si to a protože vím, že některé z vás tato mánie taky uchvátila, bylo by dobré si to přečíst a hledat, jestli právě vy nemáte gumičky od výrobce, kterému ftaláty nedělají starost.

Tvoření z pohlednic

4. září 2014 v 15:05 | Elina |  Všehochuť
Jituš zdravím a posílám pár fotek z mládí.Chci se zeptat děvčat, jestli to taky některá šila.Jsou to chaloupky z pohledů.Jedna je z letního období a ta druhá má zimní pohlednice.Tu mě dělala moje maminka když mě bylo asi 12roků.Druhou už jsem si šila sama. Roky jsou na nich už vidět,ale stále se s nimi nemůžu rozloučit.Díky Jiřina-Elina

Autorka : jirina.vinklerova@seznam.cz

Svatební kytice

3. září 2014 v 10:22
Dobrý den Vám všem.
Protože je už po všem, posílám fotky.
Byla jsem poctěna tvorbou svatebních doplňků na svatbu pro mou dceru. Kytice pro nevěstu a její svědkyni, maminky, babičky. Pamatovalo se i na ženicha a jeho svědka. Součástí byly i ostatní věci - polštářek na prstýnky, mašle a košíček na myrty, ozdoba aut. Byla to náročná, ale krásná práce. Přeji nové rodině mé dcery, aby v jejich další životní etapě bylo co nejvíce Sluníčkových dnů, tak jako tomu bylo v jejich svatební den.

Vám všem přeji krásné dny babího léta. Užijte si i další ze společných srazů. Bohužel se ho nemohu zúčastnit ze zdravotních důvodů.

LADY UENDELIG

Autorka: 2010nekonecno@seznam.cz

Setkání

2. září 2014 v 9:10 | Jitka
Děvčata mám na vás prosbu. Přednesla jsem Ladě termín našeho setkání a koliduje to s nějakou další akcí, kterou tam už mají zamluvenou. Pro nás by přicházel termín 18 - 19 října a nebo potom 8 - 9 listopadu. Termín 1 - 2 listopadu je volný, ale to jsou dušičky a to si myslím není vhodné, protože se jezdí na hroby a víkend má skoro každý rozlítaný. Já bych se přikláněla k tomu listopadovému termínu, protože by to bylo blíž k Vánocům a mohlo by se sejít víc návštěvníků, ale tam by nás zase mohlo zaskočit počasí. Třeba zima nebude tak spěchat, ale kdo ví ? Budu ráda, když se k tomu vyjádříte. Zatím nemám velkou odezvu o účasti a bylo by potřeba vědět, kolik nás bude. Děkuji za pochopení. Jitka