Srpen 2014

Háčkovaná housenka

31. srpna 2014 v 19:56 | Elina |  Háčkování
Jituš zdravím a prosím foto umístit na klub.Háčkovala jsem vnoučkovi na Vánoce opět housenku a konečně jsem dodělala dečku na stolek.To jsou ty copánky, na které jsem se Tě ptala. Jenže já nejsem tak rychlá jako Ty, takže to dýl trvalo.Na ukázku ještě moje kany a jednu novou, která nemá hlízy, ale cibulky a je 3x menší než ty hlíznaté.Na uskladnění přes zimu je to jedinečné. Díky a pěkný nedělní večer přeji Jiřina-Elina

Autorka: jirina.vinklerova@seznam.cz

Pozvánka

28. srpna 2014 v 16:52 | Jana* |  Nepřehlédněte!
Dobrý večer Jituško a děvčata z Klubu,
posílám pozvánku na vernisáž, která se koná 2.9.2014 od 18 hodin v Galerii U Zlatého kohouta, Michalská 3, Praha 1, kde budu vystavovat své 2 paličkované obrazy. Pokud byste měli cestu, budu se těšit.
Budu dělat i fotoreportáž, dám vědět.
Držte mně palce.
S přáním hezkého večera a dne
Jana Ryšavá

Háčkované čepičky

28. srpna 2014 v 16:44 | Evina |  Háčkování
Kamarádka potřebovala čepičky pro princeznu, tak jsem jí tři háčkovala - Evina

Autorka: OndrejkovaS@seznam.cz

Nové šatičky pro Aničku

26. srpna 2014 v 17:29 | Hela* |  Pletení
Tak jsem dopadla jako sedláci u Chlumce. Aničce byl svetřík malý. Sice v něm celou sobotu i neděli běhala, ale nakonec se dala umluvit, aby ho tu nechala. Trochu jsem ho rozšířila a prodloužila rukávy. Zachránilo mě jen to, že si odvezla nové šaty. Před 14 dny se navlíkla na koupališti do mé staré sukně na převlečení a tak jsem jí ušila novou "šatosukni".
Autorka : HelenaHela@seznam.cz

Frivolitky pro nevěstu

23. srpna 2014 v 17:56 | Evina |  Frivolitky
Dnes jsem dodělala objednanou soupravu na svatbu pro nevěstu - prý jí nějaká paní doporučila mne, že bych to mohla umět.Slečna si našla na netu obrázek a že by to chtěla stejně, nebo hodně podobně. Nejdřív jsem udělala soupravu s náhrdelníkem na lanku, protože se mi poslaný obrázek moc nelíbil, ale vysvětlila mi, že se bude vdávat na zřícenině hradu, bude mít jednoduché šaty a toto by se jí k nim nehodilo, i když se jí to líbí. Tak jsem se pustila do druhé soupravy a dnes dodělala.
Koukala jsem na nádherné šperky do vlasů od Vendy, tak taky posílám obě soupravy.
Přeji tvořilkám krásný zbytek léta a parádní sluníčkový podzim - Evina

Autorka :OndrejkovaS@seznam.cz

Zdišky kouzlení

22. srpna 2014 v 21:41 | Zdiška |  Všehochuť
Pro Terezku jsem obšila koš, ušila i povlečení na výměnu. Bylo to trošku náročné, protože jsem měla opět jen obrázek pro inspiraci, ale věřím, že se to podařilo a svůj účel to splní. Objednala jsem si jen koš a boudičku a manžel udělal podvozek, kolečka použil ze starého dětského kočárku po dceři, který byl dobře schovaný na hůře. Ještě jsem udělala další deku do kočárku, tentokrát z pásků, které jsem sháčkovávala dohromady, opět velikost 80 x 85 cm, viděla jsem na internetu opět obrázek sice v kombinaci modré, tak jsem si řekla, že bílá s růžovou je taky hezká a už jsem se pustila do háčkování, návod mohu poslat. A ještě soupravičku dle své fantazie, zřejmě bude na vítání občánků, je to celý komplet svetřík, kalhotky, čepička a botičky, opět bez návodu, prostě jsem si to zapoměla zapisovat. Koupila jsem originální knoflíčky na svetřík a beruškové knoflíky na botičky. No a Vanda jela na dovolenou do Chorvatska s druhou babičkou, tak jsem ji uháčkovala sukýnku a tričko, aby byla parádnice na dovolené.

Tak doufám, že moje absence ve tvoření už nebude taková jako dříve a že budu opět "normálně fungovat". Zdravím a přeji ať se setkání zdaří. Sice bude to opět beze mě, protože nevím jak dlouho budu "nechodící" a spíš tedy nepojízdná, protože jdu na reoperaci s vybočeným palcem a už dost těžko chodím a nemohu si obout žádné uzavřené boty. Zdiška.

Autorka: zdiskahluskova@seznam.cz

Origami

21. srpna 2014 v 21:40 | Sylva |  Origami
Ahoj,posílám pár složených origami,ten zajíc jeden je Graži,ale poznáte který? Pomalu do této techniky začínám vnikat,kdybych nejela na sraz, asi by zůstalo jen při obdivování, ale pokud jsem tam viděla ty Gražiny výtvory, byla jsem ztracená:-). Teď mám doma nastříhano hromadu krabiček papíru podle barev a po nocích u televize skládám papírky:-) a jsem "ztracená", hledám na netu návody a těším se, co zase budu moci složit.Graža to má na svědomí:-). Zdravím všechny z Klubu.

Zdraví Sylva

Autorka: kaktusarka1@seznam.cz

Setkání

20. srpna 2014 v 20:25 | Jitka |  Nepřehlédněte!
Děvčata, přesto, že jsme teprve na konci prázdnin, je čas myslet na Vánoce a na naše předvánoční setkání. Předpokládaný termín bych navrhovala na 25 - 26.10 . Nevím ještě co na to řekne Lada, ale než s ní budu mluvit, ráda bych věděla kolik se nás sejde a kdo bude potřebovat nocleh. Proto vás chci poprosit, aby jste mi psaly na můj mail yorga@seznam.cz Doufám, že vám bude termín vyhovovat a sejdeme se minimálně ve stejném počtu jako minule. Zvažovala jsem i pozdější termín, ale jsme v opičích horách a podle předpovědí by měla být krutá zima. Sníh tady může být i v tom říjnu, ale doufejme, že ještě nebude.

Svetřík náramek

20. srpna 2014 v 20:11 | Hela*
V pátek přijedou na víkend vnoučata a tak jsem se pochlapila a konečně Aničce dodělala kabátek, už to není jako na miminka :-D . Aby to Pepíčkovi nebylo líto, navlékla jsem mu náramek z korálků, které pro něj vybrala Anička.

A takhle u nás zapadá sluníčko.Mrkající

Autorka: HelenaHela@seznam.cz

Budete vdávat dceru?

18. srpna 2014 v 18:56 | Vendy |  Kanzhashi
Ať se děj co se děje, pořád tvořím. Teď už jsem tak zblblá že jsem si vzala sebou stužky i na chatu....
Jedna dobrá duše která mi poslala zbytky stuh mne přemluvila ať zkusím nějaké svatební ozdoby do vlasů. Pro mne to je velká výzva, baví mne to a tak jsem vytvořila první čtyři věci. Jestli ovšem bude o něco zájem je ve hvězdách.
A pro případ, že by byla zima jako vloni a nebyl žádný sníh, začala jsem vyrábět vločky vlastní ;-)
Hezký zbytek prázdnin přeje VendyW

Autorka: Vaclava.C@seznam.cz

Ze zahrádky

17. srpna 2014 v 12:03 | Marta
Ahoj, posílám pár foteček, letos jsem vysadila jen pár keříků rajčat, přišla plíseň , z úrody není skoro nic.

Na melouny se plíseň nedostala, kytičky vykvetly i v deštivém létě. Chybí sluníčko, každý den prší a v pátek padaly kroupy. Všem hezký den. Marta

Autorka: kubinkova.marta@seznam.cz

Kaktusy

14. srpna 2014 v 20:31 | Sylva

Vzhledem k tomu, že se dost žen ptalo, kolik mám kaktusů, tak posílám část mého království. Jak jsou u skleníku /je velký 6x2.7m/ pařáky,tak těch je dohromady 9 ks a na jedné straně ve skleníku pod parapetem jsou semenáčky 0.5 až 2-3 cm /nejsou vidět/ a skalka s opunciemi a netřesky.

Autorka : kaktusarka1@seznam.cz

Vyšívaný ubrus

14. srpna 2014 v 20:07 | Sylva |  Vyšívání
Ahoj, konečně jsem dodělala ubrus, tak posílám. Chtěla jsem ho dát do dceřina pokoje pod sklo, ale teď nevím. Manžel si tam udělal na stole dílnu:-(( a ubrus, pokud ho tam dám, nebude pomalu pod jeho "krámama" vidět.

Autorka: kaktusarka1@seznam.cz

Háčkovaná zvířátka

14. srpna 2014 v 19:44 | Graža
Ahoj děvčata, nějak mně chytlo to háčkování a dala jsem se do práce. Dneska mi udělala radost kniha Frivolitková krajka od paní J.Krškové.
Přišla dneska tak se hned dám do čtení. Děkují za info. o knize. Moc zdravím Graža.

Autorka: simunkova.g@seznam.cz

Háčkované dečky

14. srpna 2014 v 19:08 | Božena |  Háčkování
Zdravím všechna šikulky. Po delší době posílám na ukázku háčkované dečky. Ne, že bych lenošila, ale nějak se na mě letos sesypala spousta problémů. Úpravu fotek jsem dělala poprvé, tak prosím, buďte ke mě tolerantní. Dečky mají rozměr 110 x 90cm. Na fotkách je výřez deček a detail práce. Všem hezký zbytek léta.

Autorka : b.seckarova@seznam.cz

Korálkování

12. srpna 2014 v 9:36
Po nějaké době jsem tu zase se svým tvořením. Tentokrát je toho všehochuť, tak jak zkouším nové kombinace toho, co už znám.
Omlouvám se všem za kvalitu fotek. Z mobilního telefonu to ještě moc neumím.

Přeji všem krásné letní dny. LADY UENDELIG

Autorka: 2010nekonecno@seznam.cz

Náš host.

10. srpna 2014 v 22:10 | Hela* |  Hosté a nové členky
Měla jsem týden na prázdninách sedmiletou vnučku Aničku. Byly jsme v muzeu čarodějnic, dvakrát na koupališti, pouštěla si pohádky, chodila skákat na trampolínu, sbírat ovoce a zeleninu na zahradě, krmily jsme prasátka, a stačila si navléknout náramek a vyšít první obrázek. Vím, že se má vyšívat šikmými stehy, ale zdálo se mi to na první práci moc složité a tak jsem jí to ukázala rovně. Helena*

Alča

5. srpna 2014 v 12:45 | Alča |  Hosté a nové členky
Dobrý den,
při hledání stránek s ručními pracemi jsem narazila na váš ženský klub a zajásala jsem. Stránky mne opravdu nadchly nejen obsahem, ale i příjemnou a pohodovou atmosférou :-) . Moc ráda bych se stala vaší členkou :-) . Abych vám o sobě taky něco prozradila. Jmenuji se Alena Loudová. Nemám žádnou přezdívku, jsem prostě Alča :-D Narodila jsem se v roce 1987 na jihu Čech, kde stále bydlím. Od dětství jsem kreslila, později se přidalo háčkování a spolu s věkem se přidávala další a další tvorba. Vyzkoušela jsem toho mnoho, např. i paličkování, ale u čeho jsem tak nějak zakotvila je kreslení pastelkami, malování na hedvábí, fotografování, háčkování a vyšívání. Učím se také digitální malbu. Ale určitě to neznamená, že se k některé bývalé tvorbě už nevrátím...člověk nikdy neví... Mám někdy docela šílené záchvaty tvořivosti :-D Miluji králíčky, od roku 2008 jsou ušáci členy naší rodiny a už to tak zůstane...nedám na ně dopustit. Mým snem je azyl pro nechtěné králíčky (kterých je skutečně mnoho). Jsou to úžasná zvířátka a tak jim i ve své tvorbě věnuji hodně prostoru, takže doufám, že se na mě nebudete zlobit, když vám to tu budu občas těma ušopleskama zamořovat :-) :-D

Přikládám pár ukázek z mého aktuálního tvoření :-)

Fotografie

Autorka: AlenaDobosova@seznam.cz http://alenaloudova.blog.cz/

Naše frivolitková guru

5. srpna 2014 v 9:30 | Šárka Hartmanová |  Nepřehlédněte!
Ahoj Jitko :-), zdravím všechny do klubu a na úvod musím všem moc pochválit všechna krásná tvoření, na která jsem teď, v poslední době vůbec nestihla zareagovat, ale viděla jsem :-), a všechny nové příspěvky jsou parádní :-). Příště už snad zase pořídím psát jednotlivé komentáře :-). Teď o prázdninách máme doma úplně jiný režim, a já nestíhám absolutně nic :-), jen tak se vezu na vlně léta, no spíš hlavně ve vleku našich tří miláčků :-) :-) :-). Takže tentokrát žádný tvořivý příspěvek (i když něco malinko mám, ale pošlu až pak najednou :-)), ale posílám informaci pro všechny frivolitkářky, i ty, které by se jimi chtěly stát :-) - slibovaná kniha-učebnice je na světě. Psala jsem tu o tom už loni, že známá připravuje knihu, a přes všechny peripetie s nakladatelstvím se konečně podařilo ji vydat. Takže kdo má zájem, zde si může objednat:http://www.grada.cz/dalsi-knihy-autora/kr%c5%a1kov%c3%a1_jarmila/

Přeji všem moc krásné léto :-), a hodně krásných nových výrobků :-), moc vás všechny zdraví Šárka :-)

PS. Informace o knize je už druhá, ale Šárčina slova si přečíst musíte. Proto jsem článek vložila tak, jak ho Šárka napsala. I já všem členkám klubu přeji krásný zbytek léta. Jitka

Paličkování

4. srpna 2014 v 14:39 | Julča |  Paličkování
Ahoj, trochu mého posledního paličkování. Doufám, že všechny prožíváté hezké léto i přes nepřízeň počasí. Julča

Autorka : jcejkova@seznam.cz

Košíky z pedigu

4. srpna 2014 v 7:58 | Katka* |  Pletení z proutí a papíru
Pro Kitty (diviznačka), jsem upletla soupravu košíků. Doufám, že z nich bude mít radost. Zaslouží si ji za bylinky, kterými mě obdarovala při mé nedávné návštěvě.

Autorka: jaaquarius@seznam.cz

Medvídci

3. srpna 2014 v 19:16 | Graža |  Háčkování
Posílám medvídky , trošku jsem si zaháčkovala, moc zdravím Graža.

Autorka: simunkova.g@seznam.cz

Upozornění

2. srpna 2014 v 13:50 | Evina |  Frivolitky
Milovnice frivolitkové krajky, příští týden vyjde v nakladatelství Grada knížka o frivolitkách http://www.grada.cz/frivolitkova-krajka_7191/kniha/katalog/. Myslím, že mnohé z vás to bude zajímat. Evina

Háčkované hračky

1. srpna 2014 v 20:51 | Evina |  Háčkování
Dělala jsem lapače snů. Tento byl do soutěže na FB a vyhrál. Ten druhý - frivolitkový je zařazen v rubrice Frivolitky.

A taky pár hraček.

Evina se připravuje

1. srpna 2014 v 20:40 | Evina |  Frivolitky
Dlouho jsem ti už nic neposílala, ale neflákám se, jen nějak nestíhám. Dnes jsem dodělala pár přívěsků na akci "Rozloučení s prázdninami" - ceny do soutěží. Nevím, jestli jsem ti už posílala lapače snů-první byl do soutěže na FB a vyhrál, druhý byl na přání.Začala jsem se už trošku připravovat na Vánoce ;-). Zdravím všechny motalinky z klubu :-D