Květen 2014

Rozkvetlé kaktusy

26. května 2014 v 16:36 | Kaktusářka |  Flóra kolem nás
Ahoj,posílám pár fotek kaktusů do Klubu,kvete to ve skleníku jeden kaktus za druhým. Jestli někdo bude mít cestu do Brna 31.5-8.6. a chce se podívat na naši klubovou výstavu,bude vítán. Tady je adresa
http://www.astrophytum.cz/
Jinak zdravím všechny ženy v Klubu a přeji hodně výrobků a tvůrčích nápadů.

Zdraví Sylva

Autorka: kaktusarka1@seznam.cz

Háčkování na panenky

26. května 2014 v 12:39 | Hela* |  Panenky
Já jsem sice teď skoro pořád na zahradě, ale asi pojedu tenhle týden hlídat, tak jsem Aničce uháčkovala pár věcí na barbíny. Helena

Autorka: HelenaHela@seznam.cz

Tvoření pro miminka

26. května 2014 v 9:24 | Julča |  Pletení
Ahoj, posílám malou ukázku "výtvorů" z posledních dnů. Julča

Autorka: jcejkova@seznam.cz

Vyšívané hodiny

26. května 2014 v 9:18 | Magdaléna |  Vyšívání
Ahoj Jitko a holky, slíbila jsem, že když dám moje vyšívané hodiny do rámečku a zkompletuju je, že vám pošlu fotečky....
tak tady jsou...
Jedny dostali naši do kuchyně a ty druhé moje kolegyně....
hezký den holky, vypadá, že léto nám konečne klepe na dveře.
Autorka: magda.megova@gmail.com

Kanzhashi podle Vendy

26. května 2014 v 9:05 | Mira |  Kanzhashi
Jak mě Vendy "nakazila".

Než jsem jela do Repech měla jsem vizi, že se naučím frivolitky. No nějak se nezadařilo, ale chytnul mě Vendin patchwork. A Když jsem viděla na stránkách její kanzhashi, tak jsem si řekla že bych to mohla zkusit taky. Vloni jsem zkusila kostkovanou kytičku - sponku, pro naši Terezku, a teď v posledních 14-ti dnech jsem vytvořila 5 kousků, které posílám na ukázku.

Zdravím všechny šikulky z vyškovska - Mira

Autorka : jmirka@atlas.cz

Kanzhashi ozdoby

26. května 2014 v 8:50 | Vendy |  Kanzhashi
Milé šikulky,
tak nějak pořád mne to nutí hrát si s kanzhashi. A tak jsem zkusila udělat tímhle způsobem motýlka a vážku. Obě jsou to sponky a mám už objekty kterým je vezmu na vyzkoušení trvanlivosti mých výrobků. Ty dvě kytičky do fialkova už znáte z minula, ta černá je nová. Jen už jsou zkompetované ze sponkami. Ale udělala jsem si malou odbočku ke kimekomi protože mi to pořád leželo v hlavě. Nápad udělat větrníčkové kouličky. Není to stejně ještě úplně to co jsem původně zamýšlela ale ono to někdy vychází dobře na papíře, ale na kouličkách ve finále jinak.
Další šedorůžovou kytičku už taky znáte a ta zase dostala k sobě ještě náušnice aby posloužila jako komplet brož + náušnice

Všechny zdraví Vendy a přeji vám krásné nadcházející slunné a teplé dny :)

Autorka: Vaclava.C@seznam.cz

Háčkovaná všehochuť

26. května 2014 v 8:36 | Jitka* |  Háčkování

Posílám zase něco na ukázku z mé háčkované tvorby.

Autorka : krizova-jitka@seznam.cz

Vyšívané záložky

26. května 2014 v 8:10 | Magdaléna |  Vyšívání
Ahoj holky, po dlouhé době taky něco přidávám do sbírky...
tentokrát jsem udělala záložky, kterých nikdy není dost a taky jsem měla chuť vyšívat něco malého.....
Hezký den z Bratislavy :-)
Magdalena
Autorka: magda.megova@gmail.com

Omluva

26. května 2014 v 8:03 | Jitka admin. |  Vyšívání
Po delší době jsem opět činná. Omlouvám se děvčatům, která poslala své příspěvky a nedočkala se uveřejnění. Byla jsem víc než týden odříznutá od internetu. Dělali jsme úpravy v obývacím pokoji a počítač jsem musela odpojit. Než jsem se prokousala poštou, která čítala více než 200 mailů, dalo mi to zabrat a a tak vás prosím, jestli jsem nějaký příspěvek přehlédla, dejte mi vědět. Teď už budu fungovat jako dřív, i když mám ještě co dělat s úklidem. Výměna podlahy a následné malování už není nic pro mě.Kdyby nám nepomohli vnuci, potýkala bych se s tím ještě hodně dlouho. Do takové akce už nikdy více nejdu.

Můžu vám říct, že rozhodně nejsem tak vysmátá, jako ta dáma na obrázku.Mrkající

Opět panenky

13. května 2014 v 10:55 | Milada |  Háčkování
Posílám ještě dodatek k předchozí sérii oblečků. Milada

Autorka: mdubka@seznam.cz

Háčkovaní motýlci

11. května 2014 v 16:46 | Halina |  Háčkování
Posílám několik motýlků, jaro je v plném proudu a za oknem jsou vidět. Tak proč je nemít také doma. Halina

Autorka: halina03@seznam.cz

Pletené ponožky

11. května 2014 v 15:00 | Julča |  Pletení

Posílám pár drobností, které jsem vytvořila. Moc toho není, protože většinu času věnuji skládání dílků na 3D origami pro dcerku, která jim úplně propadla. A nedá mi nepochlubit se další mojí láskou - orchideje v plné parádě.

Frivolitkování na jehle

11. května 2014 v 14:53 | Julča |  Frivolitky

Frivolitkové záložky tvořené na jehle.

Háčkované modely pro panenky

8. května 2014 v 16:21 | Milada |  Háčkování
Posílám na stránky Ženského klubu pár věcí. U toho malého panáčka je právě knoflíček, který jsem sháněla a díky Evině sehnala (Evi, děkuji).

Autorka: mdubka@seznam.cz

Patchworkové tvoření

4. května 2014 v 9:16 | Mira |  Patchwork
Ahoj všem tvořilkám,

posílám ukázku dalšího patchworku. Před Velikonocemi mě kamarádka "obrala" Překvapený o vajíčka dřív, než mrskutníci a musela jsem ještě dodělávat, a ať prý zkusím něco dalšího, tak jsem to včera konečně dotáhla do konce.

Ještě jednou zdravím a přeji pohodový víkend - Mira

Autorka: jmirka@atlas.cz

Frivolitkové tvoření

4. května 2014 v 9:02 | Gagina |  Frivolitky
Od našeho jarního setkání uběhl sotva měsíc a Graža už se zařadila mezi kumštýřky jako je Evina a Šárka.

A toto k tomu napsala Graža.
Nejsou sice Vánoce, ale nedalo mi a udělala jsem pár frivolitkových ozdob. Šárka byla tak hodná a dala mi rozpis na anděla.
Pořád mi nechtěl stát tak jsem ho nakonec namočila do cukrové lázně.
Jedu teď do lázni tak si sebou samozřejmě beru frivolitky. Hrozně mě to chytlo. Moc zdravím Graža.

Autorka: simunkova.g@seznam.cz

Vendy tvoří

2. května 2014 v 17:01 | Vendy |  Kanzhashi
Milé klubové šikulky,
jelikož momentálně není píchací sezóna, na svátek matek taky nikdo nic neobjednává, tož mne už začaly svrbět prsty a začala jsem se opravdu vážně zabývat jinou stužkovou disciplínou. Určitě si vzpomenete, že jsem měla v Repechách pár ukázek kanzhashi kvítků a dokonce se oproti mému očekávání docela rychle našli kupci. Tak jsem si řekla že bych se do tohoto čarování se stužkami měla možná pustit nějak víc. Dokonce jsem na základě těch pár kousků byla oslovená pořadatelkou jedné velké akce v Ostravě, jestli bych tam nechtěla ukazovat, jak se to dělá. Když jsem se přiznala, že dělám i kimekomi byla hodně nadšená, jenže bohužel Ostrava je pro mne hodně z ruky a výdělek dost nejistý, takže jsem musela odmítnout. Nicméně jsme se domluvily že pokud by bylo něco blíž, že se mi určitě ozve. A tak budu mít už i něco naučeno.....
Takže tady předkládám něco mých učňovských věcí....

Autorka: Vaclava.C@seznam.cz

Reportáž ze sletu čarodějnic

1. května 2014 v 20:53 | Mirka
Zdravím děvčata,
když jsem se včera vrátila z knihovny, měla jsem připravené tryskokoště. Bylo se vším všudy, nosná váha, max. rychlost, GPS, itinerář / snad proto abych nezabloudila a vrátila se- nebo snad ne/? Ale jsem doma a sháním rozkvetlou větvičku.
Posílám vám fotku.
Autorka: MirkaMacura@seznam.cz

Záplava košíků

1. května 2014 v 20:41 | Jitka*

Zasílám zase něco ze své tvorby.Teď mě ale chytlo papírové pletení a je to droga.

Autorka: krizova-jitka@seznam.cz