close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

A je to tady...

7. dubna 2014 v 13:19 | Jitka |  Nepřehlédněte!
Jak mnozí víte, o tomto víkendu se konalo již druhé setkání našeho klubu a opět v penzionu Lada v Repechách. Počasí nám docela přálo, ale my jsme pro samé učení se něčeho nového, téměř nevytáhly paty z domu. Máme mezi sebou samá šikovná děvčata, a tak se bylo od koho učit. Některá děvčata byla zaujatá výukou frivolitek, kterou poskytovala Evina se Šárkou, ale myslím, že nejvíc se nás pustilo do techniky 3D origami. S tím přijela Graža a byla na nás tak připravená, že žádná z nás neseděla jen tak. Všem nám rozdala připravené komponenty, ukázala jak se takový dílek vyrobí a pak už jsme si každá zkoušela jak na to, aby na konci snažení byl výrobek ke koukání. Nádherné věci byly vytvořené technikou temari, kterou perfektně zvládá Lidka, ale to není nic pro mě. Na to nemám oči, ovšem mladší děvčata sledovala Lidčino počínání s velkým zaujetím. Vendy se podělila o své zkušenosti s píchaným a vtláčeným patchworkem. Bylo tam spousta korálků , které jsou doménou Hely*, trochu jinak zase dělá korálky Sylva a její manžel. Ten nám uděloval spoustu rad nejen ohledně korálků, ale vyzná se v mnoha technikách, o kterých by si člověk mohl myslet, že jsou doménou žen. Velký výběr byl v háčkovaných hračkách, které spolu s frivolitkovými kraslicemi přivezla Evina.

Janka vystavovala pletené ošatky a zajíčky z papírových ruliček, šité slepičky a zajíce, Mira měla krásné dekorace k Velikonocům a učila nás zdobení kraslic slámou.

Vendy vystavila svá patchworková vajíčka a koule, Katka ošatky a dekorace z pedigu, Zdenka přívěsky z fima. Prostě směsice různých ručních prací, které na těchto stránkách můžete vidět po celý rok. V takové koncentraci v jaké se tady sešly, to byla pastva pro oči. Škoda jen, že ve veřejnosti to nevzbudilo až takový zájem, přesto, že propagace byla.
Přívěsky z fima, které jsou dílem Zdeňky.

Technika temari, kterou nás okouzlovala Lidka

Patchwork od Vendy

V pozadí korálky, které dělala Sylva

Šárky kraslice

Heliny kraslice

Maruška přivezla drátkované zápichy do květináčů o které byl velký zájem.

Julča, až do našeho setkání dělala frivolitky pomocí jehly. Jejím velkým přáním bylo, naučit se to s člunkem. Ač nebyla členkou našeho klubu, tak po víkendu prožitém mezi námi se jí stala a frivolitky s člunkem už umí.

Korálkové ozdoby, které dělá Sylva.

Kanzashi od Vendy

Graža přivezla taky krásné paličkované obrázky, které rozdala děvčatům.

Obě Jitky měly háčkované věci . Jitka -Kerria představila obháčkované obří vejce ( pštrosí) mimo další obháčkované kraslice se svlékacími kabátky.

Jitka - Yorga háčkované dečky s velikonoční tématikou, zajíčky, ptáčky a tradiční zvířátka.

Katčiny ošatky a dekorace na dveře.

Mira a její dekorace

A tady už můžete vidět pracovní zaujetí při okukování a zkoušení neznámých technik.

A taky jen při přátelském rozhovoru a čekání na jídlo.Smějící se

Nejmladší účastník našeho setkání, malý Víteček si zaslouží velkou pochvalu, protože byl po celou dobu moc hodný a nechal maminku tvořit i přesto, že je na ní ještě hodně závislý. Nemohu se nezmínit také o obětavosti Šárčina manžela, velkého sympatizanta našeho klubu, který se po celou dobu o Vítečka staral spolu s jeho dvěma sestřičkami. V těch nám, jak doufám, rostou následovnice maminčina frivolitkového umění. Je to vzorová rodinka, kterých se v dnešní době vidí jen málo. Také musím vyzvednout obětavost manželů Graži a Lidky, kteří své polovičky nejen doprovodili, ale také to v tom našem babinci dva dny vydrželi.Mrkající O manželovi Sylvy jsem se již zmínila. Pánové, díky vám za vaši výdrž.

Ještě než se rozjedeme po republice, tak jedna společná fotka, aby se nám nestalo to, co minule, že nám odjela Miladka dřív, než jsme se stačily zadokumentovat.

A úplně na závěr bych ráda poděkovala všem zúčastněným za to, že mnozí vážili cestu z hodně daleka a nebylo vždy jednoduché najít spojení, také majitelům penzionu Lada a veškerému personálu za to, že nás opět přijali pod svá křídla a vzorně se o nás starali a všem návštěvníkům, kteří přišli shlédnout naši velikonočně laděnou výstavu. Na podzim, nejspíš v polovině října, bude-li nám přáno zdraví a okolnosti, se uskuteční již třetí výstava našeho klubu, tentokrát zaměřená na Vánoce.
Uf, než jsem tento článek vyplodila, jsou téměř dvě hodiny po poledni. Jestli jsem na něco zapomněla, tak to dopište do komentářů. A jestli máte ještě někdo nějakou fotku, která tady není, tak ji prosím pošlete a já článek doplním.

Mira se na penzionu zdržela trochu déle a pořídila fotky okolí. To jen aby bylo patrno, jak je tady krásná a zdravá příroda.

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Milada Milada | E-mail | 7. dubna 2014 v 13:54 | Reagovat

Fotky si prohlížím s trochou smutku, je mně skutečně líto, že jsem se nemohla zúčastnit, snad příště...Je vidět, že setkání mělo smysl - tvořilky se podělily o svoje dovednosti :-)

2 Sabriel Z Hor Sabriel Z Hor | 7. dubna 2014 v 15:30 | Reagovat

stejně tak i já želím , že jsem se nemohla zúčastnit setkání, snad mi to na podzim vyjde, určitě mám velikou motivaci... :-(  :-)  :-)  :-)  :-)

3 Hela* Hela* | 7. dubna 2014 v 15:56 | Reagovat

A já moc děkuju Jitce, že to pro nás zorganizovala a vydržela to s námi. :-)  :-)  :-)

4 Sylva Sylva | 7. dubna 2014 v 16:07 | Reagovat

Dík patří Jitce i celému personálu,pořád jsme se jim tam "pletly a zavazely",ale podle mě to bylo moc fajn a už se těším na podzim. Bylo to moc příjemné setkání. Jedna perlička ode mě: když jsem viděla od Graži ty krásné výrobky,tak jsem se zamilovala,mám už koupené papíry a momentálně se s mužem dohadujem,jak stříhat papíry na origami :-)  :D  :-)
Jitko díky!!!

5 Graža Graža | E-mail | 7. dubna 2014 v 16:34 | Reagovat

[4]: Sylvi 5,2 x 7,4 cm (16 dílku z 1 A4)

6 Graža Graža | E-mail | 7. dubna 2014 v 16:37 | Reagovat

Velké díky patří Jitce, která to tak hezký vše zorganizovala. Moc se nám tam líbilo mně i manželovi a příště pokud to zdraví a okolnosti dovolí určitě přijedeme Graža :-)  :-)  :-)  :-).

7 Jitka Jitka | E-mail | Web | 7. dubna 2014 v 17:14 | Reagovat

[1]:[2]: A my se budeme těšit.

[3]:S vámi by se dalo vydržet i v pekle. Jste samé pohodové holky a jsem ráda, že jsem vás poznala.

[4]:A opět budete pracovat v duetu. :-D

[6]:Škoda jen, že nezbývá čas na nějakou procházku po okolí. Je tady moc pěkná krajina, ale to jste si jistě všimli cestou.To by chtělo aspoň týden dovolené a střídat ruční práce s pobytem v přírodě. ;-)

8 Dana Dana | 7. dubna 2014 v 17:38 | Reagovat

Děvčata ,jedním slovem nádhera.Jste moc šikovné. :-)  :-)

9 Alis Alis | Web | 7. dubna 2014 v 17:59 | Reagovat

Děvčata smekám před vámi!!!! Tolik krásných věcí :-)  :-) a určitě to bylo milé a příjemné setkání!!!

10 Růža Růža | E-mail | 7. dubna 2014 v 18:01 | Reagovat

Nejsem členkou vašeho klubu, ale ráda sem chodím podívat se na nové přírůstky. Jste všechny moc šikovné. A vaše výrobky na srazu jsou úžasné. :-)

11 Mira Mira | E-mail | Web | 7. dubna 2014 v 18:08 | Reagovat

Zdravím všechny i já se přidávám poděkování Jitce za zorganizování, bylo to parádní a bylo mi mezi Vámi moc fajn. Inspiraci jsem pochytala nejen já, ale i dcera a Kubík, Terezku nejvíc zajímaly ovečky, to je její hobby. Jelikož jsem odjížděla poslední, protože jsem si se synem domluvila pozdější odjezd, tak jsem si to prošla kolem ohrady s ovečkama a udělala pár fotek, pošlu je Jitce.
A ještě perličku. Kubíka tak chytlo origami, že z poskládaného papíru který dostal od Graži, si prý doma udělal delfína a "střelil" ho sousedce za 5,- korun českých. Výtvor jsem neviděla, ale je mi jasné že řezání papíru na origami bude v nejbližší době asi mým velkým hobby. :-D

12 evina evina | 7. dubna 2014 v 18:47 | Reagovat

Setkání bylo super. Člověk má pocit, že se se všemi zná odjakživa a ne že se s některými vidíme poprvé a doufám, že ne naposled. Jituš díky a už asi začnu frivolitkovat zvonečky a kouličky :-D , abych do října měla připraveno :-)  :D  :-)

13 Jarmila* Jarmila* | Web | 7. dubna 2014 v 20:08 | Reagovat

Setkání se, podle fotek, vydařilo. Měly jste tam samé nádherné výrobky svých rukou. Koukala jsem se zatajeným dechem. :-)
Dík patří Jitce za zorganizování a personálu penzionu.

14 Kerria Kerria | Web | 7. dubna 2014 v 20:09 | Reagovat

Děvčata, taky jsem si to moc užila, ani jsem v sobotu nemohla usnout, jak jsem byla plná dojmů. Je to jako bychom se znaly odjakživa. Těším se na další setkání.

15 Lidka Lidka | E-mail | 7. dubna 2014 v 20:46 | Reagovat

Jelikož jsme se zastavili cestou ještě v Bystřici nad Perštejnem u sestry, domů jsme přijeli až dnes. Hned jsem otevřela počítač a s velkou radostí si prohlížím všechny krásné fotky a mohu se tak znovu kochat všemi těmi nádhernými výtvory. Chtěla bych touto cestou znovu všem poděkovat za účast a přátelskou atmosféru, vyjádřit pochvalu nad všemi výrobky, protože jeden byl hezčí než druhý. Co jsem si zakoupila nebo vyměnila ukazuji dál těm, se kterými se setkám a vyprávím o pěkných chvílích strávené mezi vámi. Zdravím vás všechny a těším se na další setkání. Teď se chci učit frivolitky, ale nevím, nevím.....

16 Lidka Lidka | E-mail | 7. dubna 2014 v 20:50 | Reagovat

Sylvo, prosím Tě, jaké papíry  jsi koupila na ty origami? Dívala jsem se v papírnictví v Bystříci, ale žádný mi nepřipadal vhodný. Díka za informaci.]

17 Máří Kosáček Máří Kosáček | E-mail | Web | 7. dubna 2014 v 21:15 | Reagovat

Báječné, krásné tvoření, super setkání. :-)

18 Šárka Šárka | E-mail | Web | 7. dubna 2014 v 21:23 | Reagovat

Tak všichni mi tu chrní, koláče mám v troubě - mám splněno :-), tak konečně můžu taky zareagovat, i když článek jsem nadšeně louskala už odpoledne :-). Jitko a všichni :-), bylo to moc fajn, za naší rodinku -  bezva jsme si to všichni užili a jsem ráda, že jsem se zase mohla potkat s už známými tvářemi, co jsme se viděly na podzim, a také poznat další fajn holky tvořilky :-). A je taky bezva, že člověk už si umí za těmi všemi komentáři představit i ten který obličej :-), jsme si blíž :-). Také už se těšíme na podzimní setkání, a tak mám dojem, že tady při tom frmolu už bych měla začít s tou vánoční tvorbou :-). Jitko a holky :-), díky za krásnou sobotu :-)!!!

[16]: Lidko, to půjde :-). Eva se učila jen po mailu :-), psaly jsme si a dala to :-), a jak teď frčí :-). Když tak napiš, pošlu nějaká videa a fotky vázání.

19 Sylva Sylva | 7. dubna 2014 v 21:45 | Reagovat

16
Lidko,máš tam mejl

[18]: Šárko,Tobě se to píše :-) mě se taky korálky zdají jednoduché a frivolitky někde strašně daleko nedostupné :-D

20 Šárka Šárka | E-mail | Web | 7. dubna 2014 v 22:08 | Reagovat

[19]: Sylvo, máš pravdu, že co člověk už ovládá, to mu přijde úplně jednoduché :-). Ale ani u mě to tak nebylo vždycky :-). Můj začátek s frivolitkou byl takový, že jsem dlouho předlouho na net chodila okukovat hotové frivolitkované výrobky a prostě jsem zůstávala s pusou dokořán, a říkala si, že to nemůžu v životě pochopit. Pak jsem si pořídila knížku, a nadšeně se do toho vrhla, a ani ťuk :-). A to jsme ještě v té době neměli děti, byl čas, ale zkrátka nešlo to. Naštvala jsem se, knížku jsem uložila hluboko do skříně, a tři další roky tam ležela, než jsem se znovu odhodlala to zkusit. A nevím proč se to najednou podařilo :-). Pak když mi byla knížka malá :-), tak už jsem našla další frivolitkářky na netu a naučila se další vychytávky. Tam je opravdu je jeden jediný problém, pochopit to překlopení uzlíku. A kdo uváže první slzičku, tak je za vodou :-), pak už to fakt jde :-). Takže vidíš, taky jsem neměla začátek lehký, a trval docela dlouho :-) :-) :-).

21 Lidka Lidka | E-mail | 7. dubna 2014 v 22:15 | Reagovat

Šárko, budu moc ráda,když mi pošleš nějaká videa a fotky vázání. Teď jsem brouzdala po internetě a našla jsem velice jednoduché vázání ale na jehle, což si myslím, že není tak pěkné. Ale přesto, jestli někdo bude chtít, tak zde je odkaz :www.youtube.com/watch?v=TPpR7lQMufQ

22 Hela* Hela* | 8. dubna 2014 v 9:43 | Reagovat

Miro, ty žaby a vůbec fotky z okolí nemají chybu!!! Loni jsem se tam trochu courala, ale letos jsem nevystrčila ani nos, tak díky alespoň za tuhle "procházku" :-)  :-)  :-)

23 Janka Janka | Web | 8. dubna 2014 v 10:20 | Reagovat

Byly to nádherné dva dny zásluhou Jitky, ale i vás všech ostatních. Moc jsem si to užívala a už se budu v myšlenkách těšit na další setkání. :-)
Jituš, moc děkuji za to, že jsi mě přivedla do tohoto "spolku" a všem ostatním za radosti, které mám při tvoření toho, co mě naučily. :-)

24 Jitka S. Jitka S. | Web | 8. dubna 2014 v 15:18 | Reagovat

Koukám, že tu přibyla spousta dalších fotek.
Také jsem popsala dojmy na svém blogu.

25 Lidka Lidka | E-mail | 8. dubna 2014 v 23:46 | Reagovat

Děvčata,už dnes nevím některá jména účastnic v Repechách, tak bych vás moc prosila -místo na fotce a vaše jméno. Já stojím vedle Vedny před Gražkou (nejsem celá vidět). Děkuji všem, kdo se mi takto připomenou. Jasné jsou Šárka, Jitka (obě |Jitky), Julča,Vendy, Dana a Ëva. U ostatních si nejsem jistá.

26 Sylva Sylva | 9. dubna 2014 v 1:15 | Reagovat

Tak já jsem na tom ještě hůř,jména si pamatuji,ale u mnohých také tápu. Stojím úplně vzadu v kožené bundě,ten "šedivák"

27 Hela* Hela* | 9. dubna 2014 v 1:27 | Reagovat

[25]:Za Šárkou stojí Zdenka a mezi ní a Jitkou já. :-)  :-)  :-)

28 Mira Mira | E-mail | Web | 9. dubna 2014 v 10:12 | Reagovat

[25]:černá mikina, brejle a u mě Kubík a Terezka. Je to dobrý nápad alespoň takhle se najít, protože u některých taky nevím kdo je kdo :-)

29 Sylva Sylva | 9. dubna 2014 v 13:29 | Reagovat

Děvšata,není ta Jitka zlatá? Mnohá z nás má ve jménech a obličejích trochu zmatek,tak nám to pořádně usnadnila!!!! :-)  :D  :-)

30 Ježurka Ježurka | Web | 9. dubna 2014 v 13:41 | Reagovat

Začnu od konce. Jitka je určitě zlatá, vidím tu nádhernou atmosféru z toho setkání a těch krásných věcí, jak jsou všechna děvčata šikovná a takových různých druhů, až oči přecházejí. Lituji, že jsem tak z ruky, určitě by se mi tam taky líbilo, i když tolik krásy neumím.

31 Lidka Lidka | E-mail | 9. dubna 2014 v 17:16 | Reagovat

Jitko, díky za přehledné fotoalbum účastnic setkání v Repechách. Nyní je všem jasné, kdo je kdo.

32 Jitka Jitka | E-mail | Web | 10. dubna 2014 v 18:03 | Reagovat

[30]: Nevím sice odkud přesně jsi, ale děvčata jezdí až od Chomutova, z podkrkonoší, z Kolína. myslím, že nikam kde se sejdou dobří lidé není daleko. Hlavně když najdeš dobrou duši, která tě přiveze. Už jsem upozorňovala penzion, že budou muset přistavovat. :-D  ;-)

33 Jitka Jitka | E-mail | Web | 12. dubna 2014 v 14:24 | Reagovat

[30]: Když jsem odpinkla komentář, docvaklo mně, že vím odkud jsi a mohly by jste se spojit s Miluškou a ve dvou by se to třeba zvládlo. I když chápu, že je to daleko. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Reklama