Duben 2014

Pozůstatky setkání

30. dubna 2014 v 18:43 | Jitka |  Nepřehlédněte!
Děvčata, zdravím vás při dnešních čarodějnicích a mám pro vás informaci. Dnes se u nás zastavila majitelka penzionu Lada a přinesla pozůstatky po našem setkání. Vyfotila jsem je a budu ráda, když se majitelka přihlásí.

Doufám, že jste ještě nenastartovaly košťata a pokud ano, tak neztraťte orientaci a vraťte se v pořádku na základnu.

Čarodějnice

28. dubna 2014 v 21:57 | Marta |  Šití
Přeji hezké odpoledne i když u nás prší a je pořádná bouřka. Posílám svoje poslední tvoření. Vnučka má narozeniny 30.4. a zlobí se, když jí říkáme, ty naše malá čarodějko. Udělala jsem jí kamarádky, ta šedivá jsem celá já a tak budeme slavit společně. Zdravím, Marta

Autorka: kubinkova.marta@seznam.cz

Panenky

28. dubna 2014 v 10:48 | Kerria |  Panenky

Ahoj,
poslední dobou toho moc netvořím, ale zjistila jsem, že se mi nahromadilo několik oblečků pro panenky, které jsem v klubu ještě neukazovala, tak je posílám. Až na Sněhurku a vílu Amálku se jedná o repliky originálních oblečků, které mým panenkám chybí.

Autorka: jitka.stepankova@seznam.cz

Opeřenci

26. dubna 2014 v 20:56 | Mirka |  Fauna
Zdravím,
chtěla bych se podělit s naším předvelikonočním dárečkem.
Asi týden před velikonocemi se na našem jezírku objevila docela pěkná kačena. Nějak se jí nechtělo lítat a tak na jezírku zůstala. Začali jme jí krmit, kačka byla spokojená, měla nacpané vole až málem přepadala. Ale protože k tomu nám začala znečišťovat jezírko, tak jsme přemýšleli kam s ní, že jí chytíme a odneseme na říčku. Po Velikonocích se ztratila. Dělala jsem si legraci, že si šla po kačeráka. Asi po týdnu se u nás objevili oba dva. Kačerák byl tak krásně vybarvený, ale nešlo si je nechat. Snažili jsme se je odehnat na nedaleký rybníček, pořád se vraceli. Pak jsme odjeli a když jsme se vrátili, kačky už u nás nebyli. Asi se rozlobili. Posílám fotku alespoň kačeny.
Taky posílám fotku slepičky Pepičky, měl to sice původně být zajíček, ale dělala jsem to na koleně, tak vyšla slepička.
Hezké dny přeje Mirka

Autorka: MirkaMacura@seznam.cz

Záložky z frivolitek

23. dubna 2014 v 21:53 | Evina |  Frivolitky
Tak jsem přes Velikonoce zase trošku řádila a posílám výsledek. Pozdravuji všechna děvčata z klubíku:-D pa Evina

Autorka: OndrejkovaS@seznam.cz

Na poslední chvíli

19. dubna 2014 v 8:53 | Dáša
Milá děvčata, přeji Vám všem krásné prožití svátků jara. Škoda, že jsem
se s Vámi nemohla zúčastnit srazu. Posílám tedy pro inspiraci aspoň
několik svých výtvorů. Všechny zvu na své stránky http://www.rucniprace.xf.cz Dáša

Autorka: krmelova@centrum.cz

Nazdobený strom

17. dubna 2014 v 21:39 | Marta |  Háčkování
Posílám poslední háčkovaná strakatá vajíčka, ozdobila jsem jimi náš rakytník , ale i těch 33 strakáčků je málo. Přeji všem příjemné prožití svátků jara a hodně nápadů pro další tvoření. Marta

Autorka: kubinkova.marta@seznam.cz

Patchworková vajíčka

17. dubna 2014 v 21:26 | Mira |  Patchwork
Posílám na ukázku moje patchworkové tvoření. Po Vendině ukázce v Repechách jsem jí trochu zafušovala do řemesla. Vyzkoušela jsem si první vtlačovaný patchwork a takhle to dopadlo. Ty mašle nahoře, ty mi teda daly. Vajíčka vpichovanou technickou jsem dělala už vloni, stejně jako teh šitý zvonek.

Zdravím a přeji všem příjemné velikonoční svátky - Mira

Autorka: jmirka@atlas.cz

Velikonoční výzdoba

17. dubna 2014 v 21:07 | Elina |  Háčkování
Tak letos byl odbyt na kuřata a tak výzdoba je i u nás na stole z kuřat.

Autorka: jirina.vinklerova@seznam.cz

Veselé Velikonoce

16. dubna 2014 v 18:31 | Jitka |  Nepřehlédněte!

Náš klub vám přeje veselé Velikonoce

Frivolitky od Eviny

13. dubna 2014 v 13:16 | Evina |  Frivolitky
Posílám slíbený nový náhrdelník s tygřím okem a s naušnicemi, pro Gražu svoji první "kytičku" a pro ty co nebyly v Repechách, svůj první náhrdelník s tygřím okem. Všem přeji krásnou neděli Evina

Tašky, každá jiná

12. dubna 2014 v 19:02 | Stáňa |  Hosté a nové členky
Představuji vám našeho dnešního hosta. Stáňa se pustila do šití tašek a určitě mně dáte za pravdu, že jí to jde náramně.

A tak vypadá každá z tašek uvnitř.

Autorka: stanislava.elsnerova@iol.cz

Kabelka a žirafka

11. dubna 2014 v 21:36 | Evina |  Háčkování
Já dnes dodělala žirafku Fialku a posílám kabelku, kterou jsem dokončila v Repechách. Mám hotový frivolitkový náhrdelník, ale pošlu až k němu dodělám naušky. Krásný víkend Evina

Barbínky

10. dubna 2014 v 14:46 | Hela*
Anička dostala od tety krabici ušitých a upletených oblečků na barbíny. Děvčatům už je 17 a nehrají si s nimi. Když jsem viděla ty krásné pletené šaty, napadlo mě to zkusit místo háčkování. A protože v Jihlavě jsou vnučky 3, musela jsem 3x. Snad se mi to povedlo.

Autorka: HelenaHela@seznam.cz

Je nás zase o jednu víc

8. dubna 2014 v 14:24 | Jitka |  Hosté a nové členky

Minulý víkend se Julča zúčastnila setkání žen sdružených v tomto klubu. Protože je podobně jako my ostatní, zaměřena na ruční práce a mezi námi se jí líbilo, stává se dnes naší novou posilou.Tady jsou ukázky její šikovnosti.

Autorka: jcejkova@seznam.cz

A je to tady...

7. dubna 2014 v 13:19 | Jitka |  Nepřehlédněte!
Jak mnozí víte, o tomto víkendu se konalo již druhé setkání našeho klubu a opět v penzionu Lada v Repechách. Počasí nám docela přálo, ale my jsme pro samé učení se něčeho nového, téměř nevytáhly paty z domu. Máme mezi sebou samá šikovná děvčata, a tak se bylo od koho učit. Některá děvčata byla zaujatá výukou frivolitek, kterou poskytovala Evina se Šárkou, ale myslím, že nejvíc se nás pustilo do techniky 3D origami. S tím přijela Graža a byla na nás tak připravená, že žádná z nás neseděla jen tak. Všem nám rozdala připravené komponenty, ukázala jak se takový dílek vyrobí a pak už jsme si každá zkoušela jak na to, aby na konci snažení byl výrobek ke koukání. Nádherné věci byly vytvořené technikou temari, kterou perfektně zvládá Lidka, ale to není nic pro mě. Na to nemám oči, ovšem mladší děvčata sledovala Lidčino počínání s velkým zaujetím. Vendy se podělila o své zkušenosti s píchaným a vtláčeným patchworkem. Bylo tam spousta korálků , které jsou doménou Hely*, trochu jinak zase dělá korálky Sylva a její manžel. Ten nám uděloval spoustu rad nejen ohledně korálků, ale vyzná se v mnoha technikách, o kterých by si člověk mohl myslet, že jsou doménou žen. Velký výběr byl v háčkovaných hračkách, které spolu s frivolitkovými kraslicemi přivezla Evina.

Janka vystavovala pletené ošatky a zajíčky z papírových ruliček, šité slepičky a zajíce, Mira měla krásné dekorace k Velikonocům a učila nás zdobení kraslic slámou.

Vendy vystavila svá patchworková vajíčka a koule, Katka ošatky a dekorace z pedigu, Zdenka přívěsky z fima. Prostě směsice různých ručních prací, které na těchto stránkách můžete vidět po celý rok. V takové koncentraci v jaké se tady sešly, to byla pastva pro oči. Škoda jen, že ve veřejnosti to nevzbudilo až takový zájem, přesto, že propagace byla.
Přívěsky z fima, které jsou dílem Zdeňky.

Technika temari, kterou nás okouzlovala Lidka

Patchwork od Vendy

V pozadí korálky, které dělala Sylva

Šárky kraslice

Heliny kraslice

Maruška přivezla drátkované zápichy do květináčů o které byl velký zájem.

Julča, až do našeho setkání dělala frivolitky pomocí jehly. Jejím velkým přáním bylo, naučit se to s člunkem. Ač nebyla členkou našeho klubu, tak po víkendu prožitém mezi námi se jí stala a frivolitky s člunkem už umí.

Korálkové ozdoby, které dělá Sylva.

Kanzashi od Vendy

Graža přivezla taky krásné paličkované obrázky, které rozdala děvčatům.

Obě Jitky měly háčkované věci . Jitka -Kerria představila obháčkované obří vejce ( pštrosí) mimo další obháčkované kraslice se svlékacími kabátky.

Jitka - Yorga háčkované dečky s velikonoční tématikou, zajíčky, ptáčky a tradiční zvířátka.

Katčiny ošatky a dekorace na dveře.

Mira a její dekorace

A tady už můžete vidět pracovní zaujetí při okukování a zkoušení neznámých technik.

A taky jen při přátelském rozhovoru a čekání na jídlo.Smějící se

Nejmladší účastník našeho setkání, malý Víteček si zaslouží velkou pochvalu, protože byl po celou dobu moc hodný a nechal maminku tvořit i přesto, že je na ní ještě hodně závislý. Nemohu se nezmínit také o obětavosti Šárčina manžela, velkého sympatizanta našeho klubu, který se po celou dobu o Vítečka staral spolu s jeho dvěma sestřičkami. V těch nám, jak doufám, rostou následovnice maminčina frivolitkového umění. Je to vzorová rodinka, kterých se v dnešní době vidí jen málo. Také musím vyzvednout obětavost manželů Graži a Lidky, kteří své polovičky nejen doprovodili, ale také to v tom našem babinci dva dny vydrželi.Mrkající O manželovi Sylvy jsem se již zmínila. Pánové, díky vám za vaši výdrž.

Ještě než se rozjedeme po republice, tak jedna společná fotka, aby se nám nestalo to, co minule, že nám odjela Miladka dřív, než jsme se stačily zadokumentovat.

A úplně na závěr bych ráda poděkovala všem zúčastněným za to, že mnozí vážili cestu z hodně daleka a nebylo vždy jednoduché najít spojení, také majitelům penzionu Lada a veškerému personálu za to, že nás opět přijali pod svá křídla a vzorně se o nás starali a všem návštěvníkům, kteří přišli shlédnout naši velikonočně laděnou výstavu. Na podzim, nejspíš v polovině října, bude-li nám přáno zdraví a okolnosti, se uskuteční již třetí výstava našeho klubu, tentokrát zaměřená na Vánoce.
Uf, než jsem tento článek vyplodila, jsou téměř dvě hodiny po poledni. Jestli jsem na něco zapomněla, tak to dopište do komentářů. A jestli máte ještě někdo nějakou fotku, která tady není, tak ji prosím pošlete a já článek doplním.

Mira se na penzionu zdržela trochu déle a pořídila fotky okolí. To jen aby bylo patrno, jak je tady krásná a zdravá příroda.

Korálky z lázní

4. dubna 2014 v 14:09 | Hela* |  Korálky
V lázních jsem navlékla na odpoledním kurzu korálky a dnes k nim přidělala dvoje náušnice.

Autorka: HelenaHela@seznam.cz

Pozvánka na kreativní burzu

3. dubna 2014 v 22:14 | Jitka |  Nepřehlédněte!

Velikonoční kreativ burza 12.4.2014 Středisko volného času, ostrčilova 19, Moravská Ostrava

Další kraslice

3. dubna 2014 v 22:09 | Pavlína Bartíková |  Téma velikonoční
Posílám na ukázku bažantí vajíčka v ošatce ušité z borovicového jehličí. Pavlína
Autorka: pavlusa.bartik@seznam.cz

Nová členka klubu

2. dubna 2014 v 22:39 | Jitka |  Hosté a nové členky
S novými členkami klubu se roztrhl pytel a já jsem moc ráda. Šikovných žen není nikdy dost. A představte si, je to další frivolitkářka. Napsala nejdřív Šárce a z jejího mailu jsem vyňala toto: "Ráda bych se přihlásila do Klubu. Ženský klub sleduji pravidelně a moc se mi líbí tvorba členek. " Tak Zdeňko, právě jsi se členkou klubu stala a já Tě srdečně vítám.

Autorka: Sabriel Z Hor. Sabriel@email.cz

Kraslice zdobené slámou

2. dubna 2014 v 21:58 | Mira |  Téma velikonoční
Posílám na ukázku velikonoční kraslice lepené slámou a velikonční dekoraci, kterou si vyrobila v sobotu moje 3,5 letá vnučka Terezka.

Autorka:jmirka@atlas.cz

Náš nový host

2. dubna 2014 v 20:06 | Dana |  Hosté a nové členky
Dovoluji si Vám poslat pár mých výtvorů .Pocházím z Krkonoš a jsem už v důchodu. Dříve jsem víc pletla, ale teď zkouším trochu háčkovat. Začala jsem vloni, když jsem po úraze bederní páteře nesměla 3 měsíce sedět. Tak jsem jen chodila a za chůze háčkovala. Vaše stránky se moc líbí a chodím tam koukat na inspiraci. Přeji Vám, ať se setkání vydaří. Dana

Autorka: jardana@seznam.cz

Barevné kraslice

2. dubna 2014 v 20:00 | Pavlína Bartíková |  Téma velikonoční

Pro inspiraci posílám pár malých kraslic Pavlína

Autorka:pavlusa.bartik@seznam.cz

Míčky a vajíčka

2. dubna 2014 v 19:41 | Lidka |  Vyšívání
První míček je pro vnučku k 10.narozeninám, má průměr 12 cm.
Vajíčka jsou jako dekorace.
Některé výrobky přivezu s sebou, abych na nich ukázala trochu postupy. Lidka

Autorka: lidkakrs@seznam.cz

Výzva

2. dubna 2014 v 11:57 | Jitka |  Nepřehlédněte!
Děvčata, torochu se nám to sukuje.Sestřičkám Evině (frivolitky) a Hele* vypadl odvoz. Potřebovaly by se dostat z Prahy , nebo odněkud kdo je jim nejblíž a měl by volno v autě. Jestli se najde někdo takový, napište na můj mail a nebo do komentáře. Děkuji Jitka