Březen 2014

Pozvánka na setkání s ručními pracemi

24. března 2014 v 12:08 | Jitka |  Nepřehlédněte!
Nastal čas, kdy je vhodné umístit sem pozvánku na náš, v pořadí druhý víkend s ručními pracemi. Vyplodila jsem neumělý leták, ale účel snad splní. Naše podzimní setkání bylo bezvadné a tak doufám, že i to jarní nám vyjde. Přejme si hlavně pěkné počasí a hodně návštěvníků. O náladu se už postaráme samy, jsme tady samé pohodové holky a to se i na srazu jistě projeví. Zváni jsou všichni, kdo sympatizují s našim klubem a mají rádi ruční práce.
Hledejte nás zde: http://www.pensionlada.cz/

Kohouti z quillingu

24. března 2014 v 11:31 | Pavlína Bartíková |  Všehochuť

Autorka: pavlusa.bartik@seznam.cz

Vzkaz

23. března 2014 v 7:21 | Jitka |  Nepřehlédněte!
Dobré ráno všem. Dnes jsem našla v mailu dotaz od paní Miloslavy, jestli by mohla poslat fotografie svých výrobků do našecho klubu. Ráda bych odpověděla, že ano, můžete, ale na mail, který jste uvedla ne a ne poslat odpověď. Chodí to zpět jako nedoručitelné. Takže prosím. Tady je moje odpověď :
Ano, můžete poslat svoji tvorbu a jestli se k nám chcete připojit jen jako host nebo jako stálá členka, to je jen na Vás. Nic Vás to nestojí, jen občas přispět nějakým svým dílkem. Jestli nejste z daleka, mohla by jste za námi přijet o víkendu 5. a 6.dubna, kdy máme prodejní výstavu a už druhý sraz členek klubu. Pozvánka bude na klubu snad během dneška.
Tato nabídka platí i pro další tvořilky, které by se k nám chtěly připojit a zatím tak neučinily. V případě zájmu, napište něco málo o sobě a pošlete to na můj mail yorga@seznam.cz . Hezký den všem přeje admin. tohoto blogu Jitka

Quilling

22. března 2014 v 20:58 | Pavlína Bartíková |  Všehochuť
Posílám do klubu krabičky dělané technikou quilling Pavlína
Autorka: pavlusa.bartik@seznam.cz

Poslední snůška vajec

22. března 2014 v 14:27 | Marta

Ahoj Jitko, přeji hezký den, zpracovala jsem poslední snůšku vajec, slípky už nenesou a nevím jestli ta vejce jsou naklepaná nebo vyklepaná. Já říkám, že vejce vyťukávám:-) a rodina tvrdí, že jsou naklepaná a vyklepaná;-). Tak děvčata, kdo má pravdu ? Přeji hezký den a krásné tvoření . Marta

Autorka: kubinkova.marta@seznam.cz

Frivolitkové záložky

20. března 2014 v 9:03 | Šárka Hartmanová |  Frivolitky

Posílám příspěvek do klubu, trošku odbočím od Velikonoc :-). Minulý týden jsem dodělala nové záložky a taky vázu s květinami. Ta patří do série ke květinovému košíčku, který jsem vázala před Vánoci. I tentokrát to bude dárek, nyní k narozeninám :-). Obrázek je velký 17 x 13 cm :-). Doufám, že udělám opět radost :-).

Krásné dny, pohodové a jarní sluníčkové :-), přeje Šárka :-)

Autorka: Sarka.Hartmanova@seznam.cz

Dřevěné korálky

18. března 2014 v 8:06 | Hela* |  Korálky
Marně hledám zprávu, kdo chtěl dřevěné náramky. Udělala jsem jich na výběr 5, snad se budou líbit. Přivezu je :-)

Autorka: HelenaHela@seznam.cz

Slepičky se tuží

17. března 2014 v 18:08 | Marta |  Háčkování
Posílám svoje první velikonoční háčkování, slípky snesly horu vajec a některé snáší i podle barev:-). Přeji hezký den Marta

Autorka: kubinkova.marta@seznam.cz

Velikonoční tvoření

15. března 2014 v 19:28 | Mira |  Téma velikonoční
Posílám na ukázku velikonční kukaně, které jsem dělala na objednávku a pedigové ozdoby, ty jsem minulou neděli vyráběla s vnoučaty. Terezka s Kubíkem si vybrali ozdoby a já jen kompletovala.

Mira

Autorka: jmirka@atlas.cz

Pletené čepice

15. března 2014 v 18:21 | Mirka |  Pletení
Posílám pár mých výtvorů pro naše holky, ale asi jsem s čepičkami moc neuspěla i když mi daly docela práci, ale protože nejsou růžové nebo červené, tak budu asi mít smůlu. Tak raději trochu jara. Náš vánoční kaktus se opět zbláznil a kvete a kvete. Rozkvetla nám taky skalka i s kocourem Filipem. Zdravím všechny. Mirka

Autorka: MirkaMacura@seznam.cz

Náušnice

15. března 2014 v 18:04 | LADY UENDELIG |  Korálky

Věřím, že mé dnešní fotky přispějí k Vaší Sluníčkové náladě. Vyberete si z mé dnešní nabídky? B-)B-)B-)
Přeji krásné dny a hodně moc úžasného tvoření.
LADY UENDELIG

Autorka: 2010nekonecno@seznam.cz

Pletený podnos

15. března 2014 v 17:52 | Katka* |  Pletení z proutí a papíru
Upletla jsem, ale z pedigu, podnos pro dceru.
Chtěla, aby se hodil k polštářům, které jsem jí dělala dříve, tak jsem musela nejprve barvit.
Trefila jsem to? Hodí se?

Autorka :jaaquarius@seznam.cz

Setkání se blíží...

13. března 2014 v 13:29 | Jitka |  Nepřehlédněte!
Vzhledem k posunutí termínu našeho setkání na Repechách na 5 a 6.4. se doba příprav o týden zkrátila. Věřím, že všechny, které se na setkání chystáte a jste přihlášené, jste taky připravené. Posílala jsem vám mail o upřesnění vašich požadavků na ubytování. Od některých z vás už mám odpověď. Budu ráda, když napíšete s jakými výrobky přijedete, abych mohla upřesnit upoutávku na FB a vytvořit pozvánku a poslat na obce v okolí. Některé z vás mají tak široký záběr, že si vůbec netroufám odhadnout, čím mě překvapíte. Pro vás, které jste na našem prvním setkání nebyly a uvažujete o tom, že by jste tentokrát přijely, uvádím adresu penzionu Lada, kde se náš "potlach " koná.Toto sdělení je i pro ty z vás, které se na nás a naše tvoření chcete jen přijet podívat. Jste srdečně vítány. Sledujte naše stránky, protože zde najdete přesnější informace hned, jak vyrobím pozvánku. Případné další přihlášky s eventuálním požadavkem na ubytování adresujte na můj mail yorga@seznam.cz. Jitka

Snímky z naší podzimní sešlosti.

Zdiška plete

13. března 2014 v 10:38 | Zdiška |  Pletení
Opět jsem se věnovala dětskému oblečení. Rukavičky, které sice tento rok malá Vandička moc neužila, ale slouží také jako maňáskové divadélko, které si hraje s maminkou. A ještě jsem udělala svetr.

Autorka: zdiskahluskova@seznam.cz

Zdišky tvoření

13. března 2014 v 10:33 | Zdiška |  Háčkování
Konečně mohu upravovat fotky, tak posílám pár příspěvků do ŽK.
Nejprve andílky, které jsem zaslala do pořadu Tobogán, který sice ještě nebyl, ale doufejme, že někdy bude a pro Lucii Bílou budou andílci překvapení třeba i v létě. Další je kšiltovka a deka, která má rozměry 90x80 cm, spotřeba 4 klubka příze "BEBE BATIK" ALIZE, vzorek je velice jednoduchý a měla jsem uháčkováno za týden po večerech.
Tak to je zatím vše a všechny srdečně zdravím Zdiška.

Autorka: zdiskahluskova@seznam.cz

Technika temari

12. března 2014 v 18:56 | Lidka |  Vyšívání
Technikou temari jsem vyšila velikonoční vajíčka

Autorka: lidkakrs@seznam.cz

Patchworkové Velikonoce

12. března 2014 v 9:32 | Vendy |  Patchwork
Ahojky, tak zase posílám na klubové stránky nějaké výrobečky :).....

Jak se blíží Velikonoce, zvyšuje se i frekvence hotových výrobků. Musím honit i čas z toho důvodu že dvacátého března mi budou dělat artroskopii ramene a já tak nevím jak to bude potom s tímhle mým šílenstvím. Takže musím makat abych stihla jak do Repech udělat to co bych chtěla ale i to co si kdo objednal. A ještě navíc zkouším i nový způsob zdobení o kterém nevím jestli se bude vůbec líbit...
No je toho ještě dost co bych chtěla vyzkoušet tak snad ta prodleva nebude moc velká ;-).....

Autorka : Vaclava.C@seznam.cz

Velikonoční patchwork

11. března 2014 v 22:13 | Magdaléna |  Patchwork
Vytvořila jsem věnečky s vajíčkem..... ( zpracovávám moje zásoby stužek a polystyrénu.....)
Přeji Vám všem hezký den
Magdaléna
Autorka: magda.megova@gmail.com

Vyšívané hodiny

11. března 2014 v 22:08 | Magdaléna |  Vyšívání
Ahoj holky, tak posílám svoje poslední dílka....:-)
dokončila jsem konečne další hodiny... tyhle budou pro mamku a taťku do kuchyně. Strojek a ručičky jsou již objednané, tak na ně pilně čekám.
Autorka: magda.megova@gmail.com

Předvelikonoční příspěvek

11. března 2014 v 21:59 | Katka* |  Háčkování
Přináším předvelikonoční příspěvek.

Od hodné blogerky jsem dostala návod na háčkované slepičky. Jestli jsem dobře koukala, ty její by se daly nasadit na vajíčko. Moje kvočny a kohoutci se rozhodně na vajíčko neposadí neb jejich základna je jaksi titěrná. Háčkovala jsem z dvojité perlovky, jak jsem to kdesi vyčetla, ale výsledek je hodně jiný. Vycpala jsem je proto, sháčkovala a jsou z nich ozdoby na vejcovité obroučky pletené (jak jinak) z pedigu.
První dvě jsem ozdobila já - jedno domů, druhé (v našich firemních barvách) do práce.
Autorka: jaaquarius@seznam.cz

Spousta parády z pár klubíček

6. března 2014 v 22:28 | Hela* |  Pletení
Byly jsme s Aničkou vybrat vlnu na svetr. Zalíbila se nám ruská příze LOTOS (90% akryl a 10% mikrovlákno v 50g klubíčkách). Je krásně chlupatá a měkoučká. Nemohla jsem se rozhodnout jestli 4 nebo 5 klubíček a paní prodavačka se asi chtěla zbavit všech a nabídla nám slevu. Nakonec jsme opravdu koupily všech 9. A co z toho vzniklo, posuďte sami. Protože na bolerko už příze nestačila, vymyslela jsem pruhování a když jsem chtěla vyhodit igelitku, našla jsem ještě jedno poslední klubko. Bolerko, vesta a sukně jsou ze 40 Dg.

Autorka: HelenaHela@seznam.cz

Velikonoční věneček

4. března 2014 v 21:00 | Mira |  Téma velikonoční
Zdravím všechny šikovné ručičky,
po měsíční nucené přestávce jsem včera udělala tenhle velikonoční věneček. Dlaně a prsty už mě svrběly celkem dost Smějící se Mira

Autorka: jmirka@atlas.cz

Korálky a další ozdoby

4. března 2014 v 14:19 | LADY UENDELIG |  Všehochuť
Z mého zájmu o korálkování vznikl tenhle dárek pro dceru k narozeninám.

Květy ze saténu se dají použít i na zklidnění neposedného šátku B-)B-)

Pro ty z nás, které nenosí sponky - květinové brože na jarní kabátek nebo sáčko. Jaro se VÁŽNĚ kvapem blíží.

Krásné dny. LADY UENDELIG

K této technice bych vám chtěla napsat pár informací.

Technika by se správně měla nazývat sutaškování. Používají se na ni sutašky. Většina lidí zná pojem prýmkování, protože i wikipedie sutašku označuje jako úzký splétaný prýmek. Sutašky jsou různě široké. Na doporučení používám šíři 3 mm. Princip je ten, že se mezi sutašku všívají korálky, perličky a tím se vytváří vzor. Je možné sešít i "prázdnou" sutašku, bez korálků. Skutečně je to o tom, co tvořím a jaký chci mít výsledek. Hotové věci se pak podšívají - látkou, filcem, stuhou. Je to o tom, jak moc jsem pečlivá a kolik nepravidelností potřebuji schovat. Učím se, ale výsledky mě nepřestávají fascinovat.
Záleží na člověku, jestli chce výsledek konkrétní - doporučuji si obrazec nakreslit. Nebo jen tak splétá a sešívá podle nálady. Dají se vytvořit naprosto luxusní věci. Jen to chce cvik.

Autorka: 2010nekonecno@seznam.cz

Vyjarněme se

3. března 2014 v 15:18 | LADY UENDELIG |  Všehochuť

Blíží se jaro a pomalu začneme odkládat všechny možné čepice, čapky, čelenky. Posílám něco málo pro inspiraci, jak se vyjarnit navenek. Protože uvnitř každé z nás určitě jaro už buší na dveře a chce ven. Tak mu trochu pomůžeme, co říkáte? :-)
LADY UENDELIG

Autorka:2010nekonecno@seznam.cz

Staženo z internetu

3. března 2014 v 13:48 | Vendy |  Háčkování
Milé šikulíny háčkovací tady v klubu....
Našla jsem na netu některé velice pěkné inspirace na háčkování, a jelikož je vás tu myslím dost které moc rády a pěkně háčkujete, dovoluju si je vám předložit. Myslím že se dá z těch grafických návodů dost dobře přijít na to jak se ty krásy tvoří. Jinak už jsem psala i Jitce, pokusím se některé ty menší grafické návody zvětšit, takže pokud bude mít pak někdo zájem klidně je pošlu. Z těch obrázků bez návodů si myslím že je dobře poznat jak se ty maličkosti dělají anebo je můžete brát jako lehkou inspiraci pro vaše háčkování.....

Autorka: Vaclava.C@seznam.cz

Z obrázků, které Vendy poslala jsem vybrala ty, které se mi nejvíc líbily a na které mám uloženy čitelné popisy. Předlohy a popisy úmyslně neuvádím, protože jak všechny víte, chci se vyhnout porušení autorských práv a proto, pokud některá z vás má zájem o popis napište buď Vendy nebo na můj mail yorga@seznam.cz. Mám těch obrázků uložených víc a budu je zveřejňovat postupně, jak je sama uháčkuji. Pokud někdo z vás by chtěl všechny obrázky, přepošlu celý mail od Vendy a nebo vám ho pošle Vendy sama. Děkuji za pochopení.Jitka