close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Japonské balonky

3. února 2014 v 23:59 | Lidka |  Vyšívání
Děvčata, psala jsem o japonských vyšívacích míčcích. Nikdo se neozval, že by tuto techniku dělal, tak jsem hledala na internetu a jako samouk jsem se pokusila něco vytvořit. Posílám na ukázku, protože mě to moc zaujalo, ale zatím nemám vychytané všechny detaily a techniky.

Autorka: lidkakrs@seznam.cz

Děvčata, posílám odkazy na Temari (japonské míčky) odkud jsem čerpala a z kterých jsem také návody vykoukala nebo z přeložením přečetla.

Žádný jiný návod nemám. Nyní jsem si objednala na Amazonu knihu (za 500Kč-hrůza, co), tak snad mi trochu pomůže, protože všechno se vykoukat nedá. Také jsem zjistila, že se dá zakoupit video, ale to je skoro 1 000 Kč bez dopravy ze Spojených států, tak to jsem zatím zavrhla. Obrázků je na internetu spousta, ale bohužel postupy a návody dost chybí. Možná, že jsou na to autorská práva.

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 VendyW VendyW | E-mail | Web | 4. února 2014 v 7:44 | Reagovat

Ted Lidko, klobouk dolů....já když jsem ty videonávody sledovala tak jem si říkala že bych tohle nějak nepochopila.....a když jsi říkala japonské balonky měla jsem úplně jiou představu. Myslela jsem něco na způsob lampionků. Tohle s jmenuje Half temari...je to hodně těžké? A ty kouličky si předupravuješ jak? To se nějak na to použije lepidlo a omotá bavlnkou?

2 magdalena magdalena | E-mail | 4. února 2014 v 8:26 | Reagovat

teda Liduš, musím souhlasit s Wendy.... tohle nemá chybu... taky jsem si představovala že to bude něco jiného....
ale čubrním... vypadá to hooooodně zložite...
palec nahoru :-)

3 Hela* Hela* | 4. února 2014 v 9:17 | Reagovat

A já jen tiše zírám, vůbec nechápu, jak se to dělá,  vyšívá? :-)  :-)  :-)

4 Sylva Sylva | 4. února 2014 v 9:22 | Reagovat

Jsi šikovná,že jsi se do toho pustila,je to krása :-) ,mám tady 2 odkazy v záložkách,nemám poslat? Já jsem se k tomu nedostala,ale protože je to zajímavý,tak jsem si to uložila.

5 Lidka Lidka | E-mail | 4. února 2014 v 10:09 | Reagovat

Sylvo, když budeš tak hodná, tak mi můžeš odkaz poslat na moji emailovou adresu. Děkuji

[4]:

6 magdalena magdalena | E-mail | 4. února 2014 v 10:25 | Reagovat

[4]: já si prosím taky návod.... :-)

7 halina halina | E-mail | 4. února 2014 v 13:32 | Reagovat

Toto je opravdu krásné. Mohla bych také poprosit o návod.

8 Jitka Jitka | E-mail | Web | 4. února 2014 v 15:14 | Reagovat

Liduš, byla jsem na všech odkazech a jsem jak v Jiříkově vidění. Vůbec nechápu, jak se dá a hlavně na čem se to dá vyšít. Je to nádherné a pro mě nepochopitelné.Z čeho je ten míček?

9 magdalena magdalena | E-mail | 4. února 2014 v 15:31 | Reagovat

nie je tá loptička obalená v takom pokrčenom papieri, neviem ako sa to volá, tuším pauzák....

[8]:

10 Naďa Naďa | E-mail | 4. února 2014 v 15:45 | Reagovat

No já teda koukám,vůbec nechápu jak se to dělá.Byla jsem i na odkazech je to zase něco nového a moc pěkné. [:tired:]  :-P  :-) šikulka

11 Lidka Lidka | E-mail | 4. února 2014 v 17:55 | Reagovat

Děvčata, přiznávám se, že už třetí týden sedím u počítače a hledám a hledám, zkoumám a zkoumám , překládám do všech možných jazyků, zkouším a zase párám. Jako podklad používám buď polystyrénové výlisky, nebo si kouličky dělám z vatelinu a pak omotám nití. Nejhorší je na tom rozdělování koule na rovnoměrné díly. S tím mi občas pomůže manžel, který si na to vyrobil jakousi šablonu, podle které to rozděluje. Je to strašně nimravá a zdlouhavá práce, já na to nemám tolik trpělivosti. Když některé rozděluji sama, setkám se často s nepřesností a výsledek je pak znát. Takže to není jenom o vyšívání, ale také o geometrii, počítání a hlavně hodně trpělivosti.

12 Jitka Jitka | E-mail | Web | 4. února 2014 v 18:45 | Reagovat

[11]: Tak to tě obdivuji, na to já už nemám trpělivost. :-)

13 Janka Janka | Web | 4. února 2014 v 18:52 | Reagovat

S něčím takovým jsem se ještě nesetkala. Moc obdivuji!!! :-)

14 evina evina | 6. února 2014 v 0:37 | Reagovat

Páni (teda dámy), to je nádhera, vidím poprvé :-)  :D  :-)

15 Elina Elina | E-mail | 8. února 2014 v 21:50 | Reagovat

Tak taky jsem jak  v Jiříkově vidění a vůbec nechápu jak to někdo může dokázat.Je to krása,ale na mě moc náročné.Obdivuji trpělivost. :-D  :-D

16 mária mária | E-mail | 5. června 2014 v 17:08 | Reagovat

Dobrý deň posielam link na slovenské stránky kde je podrobný popis na výrobu týchto krásnych vecičiek www.artmama.sme.sk aj s fotodokumentáciou Maja

17 Anonym Anonym | 29. srpna 2014 v 21:47 | Reagovat

Ahoj, máš moc hezký blog, posílám návod z netu na temari :)http://www.sashe.sk/cmelinka/journal/temari-ball-fotopostup

Měj se hezky
Anonym

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Reklama