close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Korálky a pletené rukavičky

14. ledna 2014 v 8:34 | Hela* |  Korálky
Tyhle korálky už šly trochu líp, ale přišla jsem na to, že ty první mají chybu. Místo pevného očka jsem háčkovala krátký sloupek a tak je vidět mezi korálky nit, no snad se budou líbit. Hela*
Autorka: HelenaHela@seznam.cz

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Šárka Šárka | E-mail | Web | 14. ledna 2014 v 9:08 | Reagovat

Heli paráda :-)! Korálky jsou nádherné :-). Ty první byly taky háčkované? On byl jen malý obrázek, tak jsem myslela, že máš navlečeno několik šńůrek a zakrouceno :-). Já jsem doslala od Ježíška knížku na toto korálkové háčkování, tak mám taky rozdělaný náramek :-). Máš to moc krásné :-)!!!

2 Květa Květa | Web | 14. ledna 2014 v 9:45 | Reagovat

Moc pěkné a hned se pustím do pletených palčáků pro Bertíka.. :-)

3 zdenka zdenka | E-mail | 14. ledna 2014 v 11:25 | Reagovat

moc pěkné ty palčáky jsou super jen nevím jak na ten palec :-)

4 VendyW VendyW | E-mail | Web | 14. ledna 2014 v 12:15 | Reagovat

Aha....tak korálkové háčkování tedy neznám....a koukám....

5 Jarmila* Jarmila* | Web | 14. ledna 2014 v 12:22 | Reagovat

Korálky se mi moc líbí. :-) Žádnou chybu nevidím. Ale taky nejsem znalec. Na tuhle tvorbu bych si netroufla.

6 Milada Milada | E-mail | 14. ledna 2014 v 14:04 | Reagovat

Všechno je v "mých" barvách :-)

7 evina evina | 14. ledna 2014 v 14:17 | Reagovat

paráda :-)

[3]: Zdeni jak pleteš dokola, tak 6-8 oček (tam kde bude palec) přepleť jinou barvou příze, vrať se a pleť dál původní barvou. Jiná příze je vlastně jako kousek řady navíc. Když rukavici dopleteš, tak vytáhni jinobarevnou přízi, nachytej očka v původní barvě a pleť palec dokola jako dlaň. Snad jsem to napsala srozumitelně :-)  :D  :-)

8 Hela* Hela* | 14. ledna 2014 v 15:25 | Reagovat

[3]:Zdeni,po X letech jsem si koupila 5 krátkých jehlic, jinak pletu na kruhových. Na palec mě navedla Evka. Šlo to docela dobře.

[5]: Chybu měly ty první (fialkovo růžové). Na fotce to nebylo moc vidět, protože byl ten obrázek maličký. Mezi korálky prosvítá nit, naštěstí je bílá.

[1]: Šárko, ano, byly háčkované a mořila jsem se s nimi skoro týden. Od zahození mě odradilo jedině to, že bych musela celou tu navlečenou šňůru roztřídit podle barev. Napřed jsem korálky navlékla na průhlednou pruženku, ale ta byla krátká, pak přetáhla na tenkou normální nit a když mi háček vyklouzl, nedokázala jsem háček do práce znova navléknout. Nakonec mě zachránila kordonetka č. 50.  :-)  :-)  :-)

9 zdenka zdenka | E-mail | 14. ledna 2014 v 15:28 | Reagovat

moc děkuji je to srozumitelné jsi hodná :-)

10 Miloslava Miloslava | Web | 14. ledna 2014 v 16:16 | Reagovat

Heli taky jsem myslela,že máš navlečené více nitek a potom dohromady stočené,no to by mě nenapadlo,že je to háčkované.Jooo kdo umí,tak umí,a kdo nééé,tak ,,kouká,, :-)

11 Naďa Naďa | E-mail | 14. ledna 2014 v 18:20 | Reagovat

Taky koukám,že je to háčkované.Jeto moc pěkné!! [:tired:]  :-)  [:tired:]

12 Šárka Šárka | E-mail | Web | 14. ledna 2014 v 20:20 | Reagovat

[8]: :-) no to věřím, to by sis hrála hodně dlouho na popelku, kdybys tohle měla třídit :-). Já navlíkala jenom délku na náramek (dala jsem to taky na kordonetku) - podle výpočtů z knížky mi vyšlo, že na náramek v délce 20 cm potřebuju navléknout víc než dva metry návleku. Hotovo :-). Tři hodiny jsem navlíkala ty prťavoučké korálky (kombinace pěti barev), dvakrát mi to holky rozsypaly. Pak jsem s velkou slávou začala háčkovat, a když jsem viděla ten počáteční šmodrch, tak jsem to taky chtěla zahodit. Ale nedalo mi to, a pak po pár řadách háčkování se korálky samy pěkně uspořádaly a už to šlo líp a vypadalo to OK :-). Teda to si ale neumím představit, kolik jsi toho musela navlíkat na náhrdelník. Já jsem háčkovala s pěti korálky v řadě. Tak se těším na další korálky :-). Ať se Ti daří :-)!

13 Hela* Hela* | 15. ledna 2014 v 1:47 | Reagovat

[12]:Délka to byla nekonečná, korálků bylo 6, ale už mě napadlo, že by možná stačily 4 v řadě, ale hlavně, Šárko, kde je fotka náramku?! :-)  :-)  :-)

14 Šárka Šárka | E-mail | Web | 15. ledna 2014 v 22:32 | Reagovat

[13]: No on je ještě v šuplíku nehotový :-). Holky si totiž vybraly kombinaci 5 barev, a když se navlíkla ta šňůra, tak to bylo takový pěkný strakatý, a na tom náramku jak to začalo dělat řady, tak už se nám to tak nelíbilo. Takže mám zhruba půlku, a leží tam, a rozmýšlím, jestli ho nevypářu, a napadlo mě, že když střídám po pěti, tak kdybych dělala řadu po šesti, co by se stalo - jestli by to třeba nedělalo nějakou zajímavou strakatinu :-).

15 Hela* Hela* | 16. ledna 2014 v 13:13 | Reagovat

[14]:Tak přemýšlím, druhá řada by skočila o dva, třetí o čtyři.. Asi by v tom nějaká pravidelnost byla, ale rozhodně to stojí za pokus, než to po vypárání třídit. :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Reklama