Leden 2014

Háčkované módní doplňky

29. ledna 2014 v 16:59 | Zdiška |  Háčkování

Klobouček jsem dělala jen podle obrázku a pončo taky. Někde jsem našla na internetu foto, tak jsem si to vytiskla a už jsem haklovala. Na pončo jsem dopletla roláček, abych tam nemusela dávat nějakou šňůrku na ztažení okolo krku. Je to háčkované živějšími barvami, ale opět jsem brala přízi ze starých zásob, abych to konečně zužitkovala. Soupravička je uháčkovaná mým oblíbeným kulatým sedlem a vzorkem, který je nadýchaný a moc pěkný. Je to opět na miminko do 2 měsíců, jako modelka je naše stará panenka Maruška, které je už 38 let, ale je stále stejná. Zdravím všechny v klubu Zdiška.

Autorka: zdiskahluskova@seznam.cz

Pletená čepice a soupravička

29. ledna 2014 v 16:44 | Hela* |  Pletení

Autorka: HelenaHela@seznam.cz

Korálky

29. ledna 2014 v 16:39 | Hela* |  Korálky
Dala jsem se do korálků. Aničce jsem udělala náušnice k dutince. Pepíček nutně potřeboval taky korálky, a baret byl Aničce velký, tak ho nechala mamince a ona bude mít stejnou čepici jako já:-) (toho si považuju). Jen jsem navíc přidělala kytičku, aby byla víc holčičí.

Frivolitky od Eviny

28. ledna 2014 v 15:59 | Evina |  Frivolitky
Já jsem zase trošku frivolitkovala- zkusila jsem plošné vajíčko.Je to první pokus a ráda bych zkusila i na plastové , ale uvidíme ;-) krásný den Evina

Autorka : OndrejkovaS@seznam.cz

Podložky pod hrníčky

27. ledna 2014 v 17:40 | Halina |  Háčkování
Podložky pod hrníčky s kávou.

Autorka: halina03@seznam.cz

Velikonoční nálada

27. ledna 2014 v 17:37 | Halina |  Patchwork
Velikoneční vajíčko. Halina

Autorka: halina03@seznam.cz

Záložky

27. ledna 2014 v 10:08 | Šárka Hartmanová |  Frivolitky
Dlouho jsem nezáložkovala :-), a taky protože jsem na vánoce hodně záložek rozdala a zásoba se ztenčila, tak jsem zase něco umotala :-). Na kytičkovou jsem našla volnou předlohu na netu :-), vázala ji i Eva :-), a když jsme si psaly, tak jsme zjistily, že jsme nezávisle vázaly stejnou věc :-). A tu druhou jsem měla už snad dva roky v plánu, tak konečně je na světě :-).

Pěkný konec ledna, mrazy ať to nepřehání :-), a ať se vám všem daří přeje Šárka :-)

Autorka: Sarka.Hartmanova@seznam.cz

Opět pár oblečků

22. ledna 2014 v 20:29 | Milada |  Panenky
Od koho? No přece od Miladky.

Autorka: mdubka@seznam.cz

Vyšívaný ubrus

22. ledna 2014 v 19:43 | Kaktusářka |  Vyšívání
Posílám ubrus. Sice pozdě, ale přece, myslela jsem, že to zvládnu do Vánoc, ale člověk myslí, ale okolnosti mění.

Zdraví Sylva

Autorka: kaktusarka1@seznam.cz

Pár oblečků...

19. ledna 2014 v 21:47 | Milada |  Panenky
Název článku by mohl mnohé napovědět a vy už jistě tušíte od koho že ty oblečky jsou. No jistě, od Milady.

Autorka: mdubka@seznam.cz

Pletení pro miminko

19. ledna 2014 v 21:22 | Hela* |  Pletení
Narodí se kluk :-) . Spotřebovala jsem 8 modrých a bílých zbytečků. Na čepičku, ponožky a rukavičky jsem koupila nové bílé klubíčko. Helena

K našemu srazu

18. ledna 2014 v 15:55 | Jitka |  Nepřehlédněte!
Dnes jsem mluvila s Ladou a zablokovala jsem oba dubnové termíny. Domluvily jsme se tak, že pokud by měli nějaký tlak na některý z těch termínů, tak bychom my zvolily ten druhý. To je taky trochu podmíněno počasím.Zatím to tady vypadá, že žádná zima nebude, ale ono nás to počasí může ještě pěkně překvapit. Pokud napadne sníh, tak běžkaři nás převálcují.
Zdá se, že nás bude tentokrát víc a to je dobře. Těšte se frivolitkářky, vy budete v jednom kole. O vaše umění je zájem a právě kvůli vám nás bude nejméně o jednu víc.
Zatím máme na přípravu času dost a když budete sledovat klubové stránky, budu vás průběžně informovat. Zájemkyně se pomalu hlaste na můj mail abych věděla s kým můžu počítat a kdo bude potřebovat přespání.
Od Lady mám informaci, že minule ještě v neděli odpoledne se po nás ptali návštěvníci a litovali, že to prošvihli. Tak uvidíme jaká bude návštěvnost letos.

Pro připomenutí minulého setkání.

A ještě Vánoce

15. ledna 2014 v 16:39 | Vendy |  Patchwork
Blíží se sice Velikonoce, a tak jsem na objednávku dělala jednu kouličku do zelena. A než jsem se dostala k ní, svrběly mne prsty na něco trošku jiného. A tak vznikla kytička. Zatím tedy nevím na co jí použiju, ale myslím že během roku mne něco napadne.
Co se týče další techniky patchworku zkoušela jsem kombinovanou. Tedy jak řezaný tak špendlíčkovaný. Zatím je tam malá chybka ve tvaru, koulička je spíš hranatá než kulatá , vypadá jak rozzlobená naježená koule, ale tam je potřeba (jak jsem obdržela radu od zkušenějších) podlepit látku buď tenkým vatelínem nebo filcem. Pak už se to na tloušťku srovná a koulička je opravdu kulatá (jsem zvědavá jestli jí opravdu budu mít příště kulatou)....
A na konec pár vánočních pro Jitku.....

A teď hurá na velikonoční tvoření do Repech ....

Autorka: Vaclava.C@seznam.cz

Frivolitkové opojení

14. ledna 2014 v 19:53 | Evina |  Frivolitky
Ahojky Jituš, tak tě zase budu trošku zlobit a poňoukat:-D. Jestlipak ses již pustila do frivolitek? Já koupila 10 klubíček bavlněné příze Puppets, tak jsem musela vyzkoušet jak se z ní dělá a jak vypadají barvičky a úplně mě dostala:-O.
Dnes mi přišly 2 objednané knížky frivolitek od Jana Stawasze ( dělaly jsme podle něho se Šárkou tu frivolitkovou dečku) a je to nádhera -asi se ufrivolitkuju.
Pozdravuji všechny členky klubíku a jestlipak už některá z repešské party začala zkoušet a uvízla drápkem? Jsem moc zvědavá, jestli se někdo další zaháčkoval :-) -všem přeji krásný den Evina

Autorka: OndrejkovaS@seznam.cz

Korálky a pletené rukavičky

14. ledna 2014 v 8:34 | Hela* |  Korálky
Tyhle korálky už šly trochu líp, ale přišla jsem na to, že ty první mají chybu. Místo pevného očka jsem háčkovala krátký sloupek a tak je vidět mezi korálky nit, no snad se budou líbit. Hela*

Milušky tvoření

12. ledna 2014 v 20:56 | Miluš |  Háčkování

Autorka: enarovec@gmail.com

Dozvuky Vánoc

12. ledna 2014 v 20:26 | Mirka |  Téma vánoční
Posílám dodatečně ještě pár vánočních i povánočních dárků. Dceři přinesl Ježíšek červený kabát a tak si přála nějaké doplňky. Protože má v lednu narozky, tak jsem se tužila. U našeho stromečku nemůže chybět náš kocour Filip, pro holky jsem ubrouskovou technikou udělala obrázky. Moje první papírové stromečkování není určitě bez chyby, ale příště to snad bude lepší. Mirka

Autorka: MirkaMacura@seznam.cz

V předstihu

12. ledna 2014 v 11:51 | Jitka |  Nepřehlédněte!
Jsme zhruba uprostřed ledna a možná se vám to bude zdát předčasné, ale on ten čas běží rychle a duben tady bude nato tata. Na duben plánuji druhý sraz členek a sympatizantek našeho klubu. Protože jsem se nesetkala se žádným negativním ohlasem na sraz minulý, dovolila bych si svolat vás na stejné místo, do penzionu Lada. ( Poznámka pro neznalé - na odkazu zjistíte vše potřebné o místě, cenách atd.) Na podzim nám počasí vyšlo, ale na jaře se může stát, že bude buď krásně a penzion by nám mohli zaplnit cyklisti a bude-li sníh, což je taky možné, mohli by nám to zkomplikovat běžkaři. Proto ten předstih. Navrhuji dva termíny. 5 - 6.4. nebo 12 - 13.4. Když se v komentářích vyjádříte, který termín vám bude víc vyhovovat, budu ráda. Když budu znát předběžně vaši účast, můžu zajistit nejen potřebný počet noclehů, ale také to, že penzion bude náš. Je mi jasné, že se může do Velikonoc cokoliv vyvrbit, proto to neberu jako závazné přihlašování, ale jen orientační info. Tak dumejte a pište, co si o tom myslíte.

Vánoční dozvuky

11. ledna 2014 v 15:35 | Kaktusářka |  Korálky

Posílám na ukázku ještě dvě oplétané koule, přestože je po Vánocích. Zapomněla jsem je totiž v PC. Prosím vás také o shovívavost s fotkou. Ty koule jsou lesklé jak zrcadlo, tak se v nich vše odráží. Na jedné jsem dokonce já s foťákem, když ty koule fotím.:-)

Autorka: kaktusarka1@seznam.cz

Frivolitkové skvosty

9. ledna 2014 v 21:42 | Šárka Hartmanová |  Frivolitky
Zdravím všechny v klubu a přeji všem krásný nový rok :-)!

Trošičku opožděně posílám nové frivolitky :-), obojí byly vánoční dárečky, honila jsem to před Vánoci trošku na poslední chvíli, ale podařilo se a radost byla :-). Košíček s kytičkami má ještě k sobě do série vázu s kytičkami, také moc pěkné, a to bych chtěla dotáhnout v březnu tetě k narozeninám, aby měla komplet :-).

Náhrdelník byl pro manželovu maminku :-), chodívají v neděli odpoledne tancovat a už jsem jí jeden náhrdelník dělala a ten ráda nosí, takže ještě jeden, aby mohla střídat :-).

Ještě jednou :-), krásný nový rok všem, hodně dobrých tvůrčích nápadů a hodně času na realizaci :-),

všechny zdraví Šárka :-)

Autorka: Sarka.Hartmanova@seznam.cz

Korálování

4. ledna 2014 v 17:11 | Hela* |  Korálky

Pletené čepice a další

4. ledna 2014 v 17:08 | Hela* |  Pletení
Zkoušela jsem fotit víc věcí najednou, ale stejně toho bylo moc, tak se mi konečně podařilo udělat z pletení pro vnoučata, zeťáka i syna koláže.

Panenky

4. ledna 2014 v 11:40 | Honzina |  Panenky
Takže posílám několik fotek mého loňského háčkovacího snažení. Mimo jiné i několik fotek svatebních šatů, třeba někoho inspirují k následování. Zdravím všechny vyznavačky ručních prací a přeji jim do Nového roku hodně úspěchů v jejich snažení o vytvoření nových vzorů ručních prací. Srdečně Honzina

A teď ještě několik modelů denního oblečení.

Autorka: choseaktivistka@email.cz

První novoroční tvoření

2. ledna 2014 v 15:36 | Vendy |  Patchwork
Ahoj a zdravím v Novém roce všechny šikulky z klubu!
S novým rokem, a to vlastně doslova, jsem se začala učit trochu jinému způsobu patchworku a to řezanému nebo také KIMEKOMI stylu. A tak jsem Silvestra ztrávila řezáním, stříháním a začišťováním. A hlavně hledáním vzorů.
A tohle z toho vzešlo....jen je trochu problém že já mám kuchyň zelenou a v žádném případě se mi tam nehoděj....takže zase bude hlavním příjemcem mamina :-D.

Autorka: Vaclava.C@seznam.cz