Prosinec 2013

PF 2014

30. prosince 2013 v 19:41 | Jitka |  Nepřehlédněte!

Oslavte příchod roku 2014 ve zdraví a bez úrazu, abychom se zde mohly opět scházet a obdivovat výrobky členek klubu.

Koš na odpadky

29. prosince 2013 v 20:44 | Katka* |  Pletení z proutí a papíru
Včera jsem začla a dnes dodělala koš na odpadky.
Udržet spodní díl rovný, aniž by se mi rozšířoval, se mi opět nepodařilo. A proto bylo zhotovení víka těžkým oříškem. Dno, které jsem k tomu měla zakoupené, bylo najednou malé. Vymyslela jsem proto jiný způsob pletení a podařilo se. Při oplétání osnovy jsem pruty musela postupně obrátit úplně naruby, tím se průměr zvětšil. Ale najednou jsem vlastně pletla uvitř místo vně. Po ukončení řady jsem pruty ustřihla a začala znovu, z líce. Celé jsem to ozdobila korálky a vlnkou.
I když to stále není dokonalé, jsem spokojená.

Zdravím Katka

Autorka: jaaquarius@seznam.cz

Nová členka

28. prosince 2013 v 11:43 | Lidka

Jsem už dlouhodobou návštevnicí stránek Klubu žen, kde jsem čerpala různé inspirace, ale také jen radost ze zhotovených výrobků. Já sama jsem začala s ručními pracemi velmi dlouho, až ve svých 20ti letech. Začala jsem pletením, pak jsem začala šít ( to jsem využila hlavně, když byly děti malé), pak jsem se pustila do vyšívání, potom do háčkování a nakonec jsem skončila u patchworku. Ke všem druhům ručních prací se občas vracím, podle potřeby, nebo podle chuti. Nyní, když už jsem v důchodu, je to pro mne vyplnění volného času a relaxace. Sleduji i na jiných stránkách ruční práce, mám ke každému dílů úctu, oceňuji ruční práci ( tu si musíme ocenit sami, protože nikdo to jiný neudělá a všeobecně ruční práce nejsou patřičně ohodnoceny). Kromě ručních prací mám ráda četbu-když mě kniha zaujme, tak vydržím až dlouho do nočních hodin. (Tímto bych moc prosila o doporučení pěkných knih, které jste přečetly.) Také ráda luštím křižovky a sudoku, pro udržení alespoň základních znalostí ze školy, se zabývám učením a opakováním angličtiny.Miluji slunce a vodu, takže nejhezčí dovolená je pro mně u moře, když zde už pomalu začíná podzim.
Jinak jsem celý život pracovala jako učitelka v mateřské škole, takže jsem pořád byla v nějaké tvůrčí činnosti a s dětmi jsme stále něco tvořili.
Svoje výrobky budu uveřejňovat pod jménem Lidka a vás všechny prosím při kontaktu používat toto jméno k oslovení. Těším se na spolupráci s vámi, na všechno vaše tvoření. Lidka

Autorka: lidkakrs@seznam.cz

Vyšívání a háčkování od Haliny

26. prosince 2013 v 22:14 | Halina |  Vyšívání
Posílám věcičky které jsem dělala v poslední době. Zajímá mě hačkování a v poslední době jsem propadla také vyšívání jak plný steh tak křižkové. Halina03

Autorka: halina03@seznam.cz

Patchwork

26. prosince 2013 v 21:59 | Lidka host |  Hosté a nové členky
Jitko, posílám zatím jen pozdrav pro všechny členky Klubu, s přáním krásných a spokojených Vánoc, mnoho zdraví a pohody v novém roce a další krásné tvoření. Lidka

Letos jsem nejvíce šila vánoční patchwork.

Autorka: lidkakrs@seznam.cz

Vánoční výzdoba

26. prosince 2013 v 21:44 | Kaktusářka

Posílám pár fotek z výzdoby našeho bytu. Přeji všem šikulkám zdraví,spokojenost a hodně času i nápadů do naší další společné práce a hlavně chci Jitce poděkovat za obětavost,se kterou se o nás stará.

Autorka: kaktusarka1@seznam.cz

Česká mše vánoční

23. prosince 2013 v 23:19 | Lidka |  Téma vánoční
Tento dáreček jsme dostaly od naší nové budoucí členky. Máte-li chuť si mši vyslechnout, klikněte na odkaz.
A tady je vzkaz od Lidky.

Posílám odkaz na Rybovu vánoční mši s animovaným dějem a textem, s použitím obrázků Josefa Lady. Je to moc pěkné a vhodné i pro malé děti. Každému, komu jsem to poslala, byl nadšený. Vím, že v Klubu je mnoho maminek a babiček, které mají malé děti, tak se to možná bude hodit. Přeji krásný vánoční čas a mezi svátky se pokusím něco napsat a poslat nějaké fotky. Lidka

Vánoční přání od Miry

23. prosince 2013 v 23:06 | Mira |  Blahopřání
Dobrý večer z Moravy Jitko Vám i všem ostaním členkám klubu,

přeji všem krásné a pohodové vánoce a do nastávajícího roku 2014 štěstí, lásku pohodu, hodně tvořivých ručiček a plno nových nápadů.

Mira

Autorka: jmirka@atlas.cz

Vánoční stromky

23. prosince 2013 v 22:54 | Marta |  Háčkování
Hezký večer, posílám háčkovaný stromeček, bílý je náš a zlaté ozdoby jsem dělala pro dceru a přeji Vám všem krásné vánoční svátky a v novém roce hodně štěstí a zdraví. Marta

Autorka : kubinkova.marta@seznam.cz

Vánoční přání z Prahy

22. prosince 2013 v 18:52 | Jana*
Všem děvčatům ze Ženského klubu a jejich rodinám přeji do nového roku jen to dobré a hodně zajímavých nápadů.
Jana Ryšavá - www.kouzloniti.cz

Šťastné Vánoce a nový rok

20. prosince 2013 v 21:40 | Jitka |  Nepřehlédněte!

Děkuji všem aktivním členkám klubu, které svými příspěvky obohacují tyto stránky a inspirují sebe navzájem, ale také ženy, které náš klub navštěvují. V letošním roce nás opět pár přibylo a počet 73 určitě nebude konečný. Některá děvčata se sice odmlčela a nepřispívají, ale slibuji, že příští rok je oslovím a pokud neprojeví zájem o další spolupráci, otevře se prostor pro nové tváře a možná i nové techniky ručních prací. Prožijte pěkné Vánoce a do nového roku vykročte tou správnou nohou, v plném zdraví a se spoustou nových nápadů. Jitka

Figurky z vizovického těsta

20. prosince 2013 v 16:21 | Hela* |  Modelování

Tak takhle jsem si včera hrála celý den místo práce :-)

Autorka: HelenaHela@seznam.cz

PF 2014

19. prosince 2013 v 16:32 | Vendy |  Blahopřání
Krásné svátky a hodně štěstí v Novém roce přeje VendyW.

Další vánoční dekorace

19. prosince 2013 v 10:17 | Mira |  Téma vánoční
Dobrý předvánoční večer Jitko Vám i ostatním děvčatům,

posílám na zveřejnění pár fotek vánoční výzdoby. Zvonkohru a sněhuláčky jsem dělala loni, to ostatní letos. Baňka s andělíčkem je právě čerstvě dodělaná.

Přeji všem klidné předvánoční dny a mějte se všichni fajn.

Mira

Autorka: jmirka@atlas.cz

Andělíčci

19. prosince 2013 v 10:02 | Božena |  Háčkování
Dlouho jsem nic neposlal, tak teď posílám úrodu andílků. Doufám, že budou ochraňovat všechny dobré lidičky. Mějte se. Božena.

Autorka: b.seckarova@seznam.cz

Korálkové ozdoby

19. prosince 2013 v 9:47 | Kaktusářka |  Korálky
Ahoj,zdravím všechny v předvánočním shonu a posílám 2 hvězdičky. Jsou si podobné, ale já jsem udělala první odhadem a moc se mně nelíbila, tak jsem vzala foťák a ve městě ji nafotila a udělala znovu /první obrázek/ a mému muži napadlo špice uprostřed hvězdičky zvednout a hned vypadá dobře /další 2obr. z různých úhlů/ udělala jsem oplétané koule korálky. Ale omlouvám se za kvalitu fotky,kde je žlutá koule,musela jsem ji hned po vyfocení odnést kamarádce a nemohla fotky zkontrolovat.
Přeji Vám všem klidné a spokojené Vánoce a do Nového roku hlavně zdraví a vše nej!!!:-)

Sylva

Autorka : kaktusarka1@seznam.cz

Háčkované dárky

12. prosince 2013 v 0:12 | Evina |  Háčkování

Zdravím všechny v předvánočním čase a přeji pohodové prožití zbytku adventu.
Něco málo jsem zase vytvořila , tak posílám na zkouknutí. Poslední fotka je z vánoční prodejní akce u nás v kulturáku, kde jsme byly s Helou. Frivolitky pošlu až příště;-), teď doháním zakázky - moc zdravím Evina

Autorka: OndrejkovaS@seznam.cz

Křehká krása frivolitek

11. prosince 2013 v 11:24 | Šárka Hartmanová |  Frivolitky
Ahoj Jitko :-),

ještě jsem dělala něco zvonečků :-), holky chtěly samozřejmě barevné (i když mě ty bílé přijdou asi nejlepší), tak si každá vybrala barvičku a korálky, a už se těší jak, si je pověsí na stromeček :-). A když už jsem byla v tom zvonečkování, tak jsem si přidělala ještě trojkombinaci na dveře místo věnce :-).

Dlouho jsem hledala předlohu na frivolitkovaného andělíčka, už loni jsem se pokoušela něco najít, a žádný takový, který by mě fakt chytil, tak nebyl. Ale teď se mi podařilo najít jednu předlohu, co mě opravdu vzala, a musela jsem to hned zkusit, tak mrkněte na výsledek :-). Maličko jsem si ho upravila, dodala jsem korálky, a je na světě :-). Dokonce co jsem četla u paní na blogu, že tato její předloha soutěžila a vyhrála první cenu - já myslím, že zaslouženě, protože je opravdu hodně povedená :-). Jinak - andělíčka dostala mamka k narozeninám spolu s dečkou a zvonečkem :-), měla radost :-).
Klidné a pohodové dny adventní :-), ať se vše daří přeje všem Šárka :-)

Autorka: Sarka.Hartmanova@seznam.cz

Mlýnek na kytičky

8. prosince 2013 v 21:23 | Šárka Hartmanová |  Rady a nápady
Ahoj Jitko :-),

tentokrát nejdu se svým tvořením, ale po dvou dnech šacování internetu jsem konečně našla to tvořítko (jak jsem psala mlýnek) na kytičky ze stuh. Nevěděla jsem totiž, pod jakým názvem hledat, takže to trochu dalo :-), ale tady je :-). Chtěla jsem nejdřív LADY UENDELIG odpověď a poslat jí odkaz přes vzkaz v diskuzi u adventních věnců, ale možná, že by to zapadlo, a třeba jako nový článek si to prohlídne víc tvořilek a někoho to inspiruje :-).

Takže tady jsou odkazy - možnosti, jak ještě tvořit kytičky - a nejenom ze stuh:

Krásné dny adventní :-), ať si je užíváte v klidu a pohodě :-), všechny zdraví Šárka :-)

Andělíčci a rukavičky

8. prosince 2013 v 19:16 | Kukina |  Pletení
POSÍLÁM NA UKÁZKU RUKAVIČKY A PÁR BAREVNÝCH ANDĚLÍČKU.

Autorka: n.kukina@seznam.cz

Ozdoby

6. prosince 2013 v 16:54 | Vendy |  Patchwork
Ještě něco z mých prací. Tentokrát na přání pro kamarádovu maminku...a pomalu aby se začal člověk připravovat na velikonoce ;-)!

Autorka: Vaclava.C@seznam.cz

Přání

6. prosince 2013 v 11:25 | Magdaléna
Na výslovné přání Magdy, i když nerada, vkládám její přání k mému svátku.
Jitko, všechno jen to nejlepší k včerejšímu svátku, hodně zdravíčka, štěstíčka a aby si ti dařilo a pořád nám ukazovala všechnu tu nádheru na našem blogu.
Jsme rádi, že tě máme :-)

Šperkovnice

6. prosince 2013 v 10:45 | Magdaléna |  Vyšívání
Tentokrát Vám posílám na ukázku šperkovničky, které jsem konečne dokončila...
polystyrénový základ, výšivka a stužky a dílko je na světě :-)
Doufám, že se budou líbit.....
posílám do klubíku pozdravy a hezkého Mikuláše holky....
Já našla v botičce i prťatýho čerta :-)
Magdalena
Autorka: magda.megova@gmail.com

Košíčky

6. prosince 2013 v 10:35 | Katka* |  Pletení z proutí a papíru
Můj příspěvek - tvoření pod stromeček.

Přesně podle dceřiny "jedovaté" předpovědi ode mě hodně lidí letos k vánocům dostane košík.
Nejprve jsem pletla do vánoční výměny nalosované blogerce až do "dalekého" Německa, pak nejmladší dceři, prostřední dceři, nejstarší nechtěla, jedné kamarádce a druhé a tchyni od dcery. A konec. Už je na čase tvořit něco jiného.

Katka

Autorka: jaaquarius@seznam.cz

Svetříky

4. prosince 2013 v 21:34 | Elina |  Pletení
Tak konečně jsem dopletla a zdokumentovala dva svetříky.Já totiž před měsícem upadla a zlomila si klíční kost ,takže jsem byla stáhlá do osmičky a navíc mě z kolena které jsem si taky narazila,tahají vodu.Takže, u toho menšího svetříku jsou papučky a čepička a čeká na pravnoučka,který se má narodit po Vánocích.Druhý je na dvouletou vnučku a místo šály své kamarádce nákrčník.No a pro radost dětem pár myšiček.Prosím o umístění na klub a protože mě komentáře obyčejně spadnou do spamu,tak všem děvčatům v klubu i Tvé rodině a Sárince přeji veselý advent i vánoční svátky.Díky Jiřa

Autorka: jirina.vinklerova@seznam.cz