Listopad 2013

Háčkování pro jarmark

30. listopadu 2013 v 19:41 | Marta |  Háčkování
Poslední adventní háčkování na vánoční jarmark. Zítra máme vánoční prodejní jarmark, živý betlém a rozsvícení vánočního stromečku. Příští týden začnu péct cukroví, říkala jsem jen trošičku, klasiku , to co má rodina ráda, ale pokud máte Váš osvědčený krajový recept a pošlete, ráda ho vyzkouším. Přeji krásný advent. Marta

Autorka: kubinkova.marta@seznam.cz

Andílci jako dárek

29. listopadu 2013 v 16:03 | Růžena |  Háčkování
Už jsem se dlouho neozvala, ale dění na klubu sleduji pravidelně.
Posílám malý příspěvek. Andělíčky s barevným okrajem jsem dělala vloni, zbytek je letosní příprava, ale jsou všechny na prodej, objednala si je u mně jedna paní - dává je jako dárek.

Autorka: ruzena60@hotmail.cz

Předvánoční pletení a háčkování

28. listopadu 2013 v 23:14 | Hela* |  Pletení
Pro zeťáka jsem upletla podobný svetr jako synovi. V galanterii jsem měla zamluvenou modrou vlnu. Když jsem tam přišla, měli spoustu nových, krásně barevných, ale nic moc na chlapa. Vzala jsem teda zelenou a došla k pultu. Paní prodavačka mi řekla, že někde pro mně má tu modrou a z pod pultu vytáhla napřed tuhle nádhernou hnědou. Modrá ani zelená neměly šanci. Je trochu světlejší než ten z Repech.
Pepíček nutně potřebuje koberec do dětského domku.
Pro dvouletou neteřinu dcerku jsem chtěla uháčkovat medvídka, ale nějak jsem to nezvládla a je z toho nakonec míček.
Autorka: HelenaHela@seznam.cz

Přínos pro klub

26. listopadu 2013 v 15:20 | Jitka |  Všehochuť
Dnes vám pžedstavuji další novou členku našeho klubu. Jistě se mnou budete souhlasit, když jsem dala do názvu článku, že je to přínos pro klub, jelikož takovou tvorbu tady ještě nemáme.
A teď něco, co mně o sobě napsala autorka sama. Vybírát to, co je podstatné i pro vás ostatní.

"Náhodou" jsem se dostala na Váš blog a chci se zeptat, zda je stále možné se stát členkou Vašeho ŽENSKÉHO BLOGU.

Vytvářím pro své dcery, kamarádky, někdy kolegyně květy do vlasů, jako brože, čelenky z organzy, ze stuh i tylu. Na Vašem blogu jsem nic takového nenašla a mohlo by být přínosem pro všechny zúčastněné, kdybych mohla o sobě dát vědět tímto způsobem.
Pro blog jsem si vybrala přezdívku - LADY UENDELIG.

Nabízím malou ukázku ze své tvorby.

Autorka: 2010nekonecno@seznam.cz

Andílci

24. listopadu 2013 v 22:11 | Marta |  Háčkování

A je to tady opět, nová členka

23. listopadu 2013 v 20:59 | Jitka |  Hosté a nové členky
Dobrý večer,

již delší dobu navštěvuji Vaše krásné strány, na které jsem se doslata přes odkaz u paní Vlasty Strejbalové. Já sama se také zabývám ručními pracemi, ráda fotografuji, chodím na turistické výšlapy, miluju Beskydy, kam již několik let jezdím trávit dovolenou. Na vašich stránkách je mnoho ktásné inspirace, která mi už párkrát pomohla, když jsem měla tvůrčí "okno".
Co se ručních prací týče, háčkuji, pletu, vyšívám, zkoušela jsem patchwork na velikonoční vejce, různé dekorace k svátkům či ročním obdobím, lepím velikonoční kraslice, v poslední době občas ušiju i různé dekorace.
Pokud by to bylo možné, ráda bych se stala členkou Vašeho klubu.
Na ukázku posílám foto na kterém je výzdoba na synovu svatbu.

Děkuji za přečtení tohoto meilu a zdravím Vás z Jižní Moravy.

Miroslava Jandlová
Pustiměř

Autorka: jmirka@atlas.cz

Je nás o jednu víc

21. listopadu 2013 v 22:12 | Jitka |  Hosté a nové členky
Jmenuji se Marta, je mi 63. Háčkování se věnuji až teď v důchodu, základy mám od babičky. Zatím zkouším vánoční ozdoby, časem se pustím i do něčeho většího. Dříve jsem hodně pletla a vyšívala. Budu ráda, když se Vám budou vánoční ozdobičky líbit. Hezký den Marta

Háčkování a dorty

21. listopadu 2013 v 19:54 | Kukina |  Háčkování
Tady mi vnučka pomáhá vypínat dečku jo co se v mládí....moje dorty a pár ozdob.

Naďa Kučerová

Autorka: n.kukina@seznam.cz

Hosté od Kukiny

21. listopadu 2013 v 19:44 | Kukina |  Hosté a nové členky
Posílám perníčky,ale není to moje práce. Takhle hezky zdobí moje kamarádka.Ty háčkované ozdoby mi donesla ukázat pošťačka ať to ohodnotím,že to zkouší no není to nádhera děvčata?

Autorka : n.kukina@seznam.cz

Háčkovaný medvěd

21. listopadu 2013 v 17:21 | Hela* |  Háčkování
Moje nejmladší vnučka má v neděli 4. narozeniny. Když jsem viděla na jarmarku Evininy nádherné háčkované hračky, napadlo mě něco jí taky umotat.
A takovouhle radost mi udělal kaktus :-). Helena
Autorka : HelenaHela@seznam.cz

Podložky pod hrníčky

20. listopadu 2013 v 11:58 | Magdaléna |  Vyšívání
Tentokrát jsem se rozhodla, udělat si podložky pod hrníčky....
myslím, že budou docela fajn. Ještě budou zataveny do fólie, a pak budou jako dáreček.....:-)

Hezký den z Bratislavy přeje Magdalena

Jak dopadl jarmark?

19. listopadu 2013 v 16:21 | Hela*
Jarmark byl skvělý, usmívající se lidé se zájmem, jak se co dělá. Ušila jsem pár levandulových pytlíčků a zlikvidovala všechnu otrhanou levanduli. Navlékla jsem plno náramků, uháčkovala pár obalů na mobil a tři síťovky. Taky jsem dopletla čepičky a šálky pro Pepíčka a Aničku. Přidala jsem i fotku pásky z příze, jak jsem slíbila. Myslím, že na téhle fotce je příze líp vidět než na svetrech.
Zdravím, mějte se fajn Helena
Autorka: HelenaHela@seznam.cz

Tvoření dvou sestřiček

17. listopadu 2013 v 18:50 | Evina a Hela* |  Háčkování
Na včerejší flerjarmark v Chomutově jsem dodělala ještě pár přívěsků a zvonečků-1.foto, pro Naďu - kukinu jednu převlékací Hello Kitty - 2.foto a dvě fota z flerjarmarku-moje část stolu se šálami od Hely a Hela v akci za celým stolem. Jarmark se konal v CV v kostele,celou dobu otevřené dveře na náměstí a druhé na nádvoří, takže si umíte představit, jak nám bylo teplo. Atmosféra v kostele ale byla výborná. Něco jsme i prodaly, takže v pohodě.Organizátorky pro nás zajistily přímo v kostele teplé občerstvení a staraly se skutečně výborně. Ještě nás čeká za 14 dní jarmark u nás v Radonicích a 21.12. si tu vymysleli Staročeské vánoce, to ale budou stánky venku na náměstí, tak snad nás nezavalí závěje. Přeji krásné předvánoční tvoření, zdravé ručičky a hlavně klídek a žádný stres - Evina

Autorky: OndrejkovaS@seznam.cz HelenaHela@seznam.cz

Pletené svetříky

17. listopadu 2013 v 18:17 | Lída |  Pletení
Dlouho jsem tady nebyla a nic neposlala. Ale stále jsem se trochu činila a něco upletla. Hlavně pro mého vnoučka Michala, a něco málo i pto mě.

Přeji krásný den Lída Heinzlová

Frivolitky od Šárky

16. listopadu 2013 v 21:30 | Šárka Hartmanová |  Frivolitky

Zdravím všechny do klubu :-). Vytvořila jsem zase něco uzlíků, tak posílám na omrknutí :-). Dělala jsem na přání něco bílých vloček, některé jsem uvázala stejné, co jsem sem posílala posledně, a dvě jiné, ty posílám teď. Ta druhá propletená se mi moc líbí, i když dala nejvíc práce, a když jsem je odeslala, tak jsem si řekla, že ji dám ještě jednou - tentokrát s korálkami. Když jsem pak koukla na obě fotky, tak ta bez korálků mi nakonec přijde taková trošku nahatá :-). Co říkáte?

Potom jsem vázala dečku, pro mamku k narozeninám. Posílám zatím sem, na stránky si ji dám až potom, protože tam by ji budoucí obdarovaná mohla předčasně vyšmátrat :-). A je to moje první natužená frivolitka. Dečku jsem naškrobila, protože dlouhé obloučky ve třetí řadě i po vyžehlení dělaly trochu paseku a mírně se kroutily. Normálně se předlohám s hodně dlouhými obloučky vyhýbám obloukem :-), protože zlobí vždycky. Ale prostě tahle dečka se mi jako celek moc líbí a nešlo ji neuvázat :-). Tak doufám udělám radost :-).

No a samozřejmě zvoneček, který vázala Eva - poslala mi předlohu, a je tak parádní, že jsem ho hned vyzkoušela taky, dodala jsem korálkový okraj, a tady je :-).

Ať se máte všichni moc fajn, a daří se všechna tvořeníčka - vánoční i ta ostatní :-), zdraví Šárka :-)

Napadlo mě ještě udělat takovou porovnávací fotku - tuším, že to byla Miládka, v Repechách mi říkala, jaké jsou ty frivolitky droboučké, a že si to představovala větší. Fotky zkreslují :-). Takže jen tak pro porovnání, tady je vločka, dečka a zvoneček pospolu. Pro lepší představu jsem položila i pravítko. Dečka má 19 cm v průměru, zvoneček je 7 cm vysoký.

Autorka: Sarka.Hartmanova@seznam.cz

Předvánoční tvoření

14. listopadu 2013 v 12:26 | Kaktusářka |  Korálky
Ahoj, posílám pár svých výtvorů z korálků, část si nechám, něco půjde pro jednu hodnou ženu, která mně dělá občas rozkresy na vyšívání, část pro kamarádku, která má sice až v únoru 70 let, ale má ráda tyto věcičky a tak jí ozdoby nemůžu dát po Vánocích. Zdraví Sylva

Autorka: kaktusarka1@seznam.cz

Falešný patchwork

14. listopadu 2013 v 10:55 | Vendy |  Patchwork

Dovolím si představit vám další část nově udělaných věciček pro jednu blogerku do Německa na jejich jarmark. Ani jedna nevíme co bude a jak se to (ne)bude líbit.....takže se necháme překvapit....

Autorka : Vaclava.C@seznam.cz

Martinské rohlíčky s ořechovou nádivkou

12. listopadu 2013 v 16:46 | Daniela |  Moučníky
Ingredience

500 g celozrnné mouky pšeničné jemně mleté
500 g hrubé mouky (běžné bílé)
150 g cukru
150 g tuku
3-4 žloutky
50 g droždí
něco přes 1/2 litru mléka
citrónová kůra
vanilka
lžička soli

Já tedy peču z poloviční dávky, neb tolik jedlíků u nás zase není abychom spořádali tolik dobrot najednou :-)

Postup:

Zadělat kvásek, "uhňácat" těsto, nechat nakynout. Rozválet vykynuté těsto na sílu asi 1 cm. Nakrájet na pruhy tak 12 cm široké, ty pak rozkrájet na trojúhelníky. K delší straně položit nádivku a svinout tak, aby růžek zůstal nahoře. Šup s tím na plech s pečícím papírem a upéct. Rozpálím troubu na 200°C, ale v okamžiku, kdy tam rohlíčky strčím, tak stáhnu teplotu na 180°C (podotýkám, že mám horkovzdušnou). Je možné je taky potřít vajíčkem a posypat mandlema nebo oříškama, ale to já nedělám, jenom je po upečení posypu moučkovým cukrem.

Na nádivku je potřeba tolik cukru, kolik je strouhaných nebo mletých ořechů (nejlepší jsou vlašské, ale jde to i s lískovými či jinými), voda, citrónová kůra, vanilka. Cukr svařit s vodou do husta, vmíchat ořechy, přidat koření. Dá se nastavit piškotovýma drobkama, nebo vylepšit rumem.

Zkrátka nic extra :-) Ale je to dobré :-) Daniela

Autorka: bylo-nebylo@volny.cz

Košíky z pedigu

11. listopadu 2013 v 21:15 | Katka* |  Pletení z proutí a papíru

Zdravím při pondělku a hlásím, že jsem tentokrát sobě upletla tři košíky, které mají udržet pořádek v naší koupelně.

Katka

Autorka: jaaquarius@seznam.cz

Přírůstek do klubové rodinky

9. listopadu 2013 v 18:33 | Jitka |  Hosté a nové členky
Jmenuji se Václava, ale nemám moc ráda zdrobnělinu Vendulka takže každému se představuji jako Vendy. Tedy i vám. Jsem rodilej Pražák který už přes dvacet let žije na malé vsi, což je pro mne za trest. Miluju vzruch a cvrkot kolem sebe a to tu jaksi chybí. Proto je možná překvapením že se věnuju i ručnímu tvoření. Sice spíš tak nějak okrajově, protože moji dva největší koníčci sice z rukama souvisí, leč jsou zcela jiného ranku. Je to focení a pak upravování a vystavování mého hafíka, který vlastně byl tím popudem pro psaní blogu a nese i jeho jméno - Svět podle Dandíka....(je to rasa Dandie Dinmont teriér).
Tvořila jsem háčkováním, vyšíváním i šitím, ale dneska je to jen jediná ruční práce a to je falešný patchwork nebo také artyčoková metoda nebo špendlíčkování.
Pár mých věcí jste už mohly některé vidět na setkání v Repechách, nebo se můžete podívat na tomto odkazu kde mám celou galerii
https://www.facebook.com/pages/Arty%C4%8Dokov%C3%A1-metoda-fale%C5%A1n%C3%BD-patchwork/330980333713032

A tady jen malá ukázka. Zvonek, koulička a svícen co si dělám sobě pro radost a na vánoční ozdobení.

Autorka: Vaclava.C@seznam.cz

Odkaz od Sylvy

7. listopadu 2013 v 13:59 | Sylva - kaktusářka |  Korálky
Ahoj,objevila jsem krásný odkaz na korálkové koule a myslím si, že by to mohlo děvčata zajímat. Podívej se prosím na to a rozhodni, jestli to dát na stránky Klubu. Někomu by se to mohlo hodit.

Jestli by někdo měl zájem,tak ať mě hodí mejl. Napíšu, kde to koupit /ten vnitřek je dost drahý/,ale dá se nahradit plíškama za pár korun v korálkárnách. Ale budou Vánoce a vypadá to perfekně. Já jsem něco podobného už dělala a jsou tam dobré rady i pro mě.

Zdraví Sylva kaktusarka1@seznam.cz

Zdišky tvoření

7. listopadu 2013 v 13:52 | Zdiška |  Háčkování
Jsem moc ráda, že setkání se vydařilo a doufám, že na příští setkání už dojedu i já.
Zatím posílám další moje výrobky. První byla souprava na křest pro malou Beátku i s křestní rouškou, kterou vyšívala moje dcera a já jsem dodělávala a přišívala krajku na roušku. Dále jsem háčkovala pončo pro holčičku Evičku od neteře a zároveň i klobouček, to bylo hned někdy z jara, ale neměla jsem čas to nějak upravit, až nyní. A další jehelníček a ještě košíček pro malou družičku na svatbu v říjnu, to bylo pro moji bývalou spolupracovnici. No a posílám ještě pár ukázek z mého vánočního háčkování. Zdiška.

Autorka: zdiskahluskova@seznam.cz

Nováček v klubu

6. listopadu 2013 v 20:46 | Jitka |  Hosté a nové členky
Abych se představila - jmenuji se Katka, ročník 58. Mám svůj blog, ale poté, co jsem se s některými tvořilkami z ŽK viděla osobně na srazu v Repechách, rozhodla jsem se taky zapojit. Moje příspěvky asi nebudou moc časté, jsem ještě stále pracující a tudíž nemám na ruční práce moc času, ale ŽK navštěvuji a sleduji, co členky tvoří.

Dokončila jsem svůj 6. a 7. polštář háčkovaný háčkem č. 2,5 z balvněné pčíze Camilla. Okoukala jsem je částečně na blogu www.tocomebavi.blog.cz, ale už je v něm i pár mých prvků - hlavně okraj, který vznikl jako z nouze ctnost, ale mně se líbí. Díky Blance jsem se naučila pěkně všít zip, za což jsem moc ráda.

Na obháčkování okraje polštáře obloučky nic není. Protože jsem ale nepochopila, do kterého místa mám dlouhé sloupky dělat, vpichovala jsem je za celý dlouhý sloupek a ono to vyšlo trochu jinak. Mně se ty obloučky stáčí, kdežto původně měly ležet rovně. V tom je ta moje specialita :)

Členky ŽK zdraví
Katka*

Autorka: jaaquarius@seznam.cz