close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Říjen 2013

Přívěsky od Eviny

31. října 2013 v 9:17 | Evina |  Háčkování
Evina poslala "malý přehled přívěsků" jak sama píše. Ovšem mně se malý nezdá, vám ano?

Omlouvám se Evi, že jsem to nestihla dřív.


Autorka : OndrejkovaS@seznam.cz

Papučky na studené nožky

30. října 2013 v 20:48 | Elina |  Pletení

Tak jsem si četla odezvy na Váš slet.Děvčata jsou spokojené a to je důležité.Jituš prosím o umístění fotek na klub.Zima se blíží a papučí není nikdy dost.Tak něco pro inspiraci.Pohlaď Sárinku za mě.Je to zlatíčko i když divoška.Ta naše z toho taky nevyrostla,ale jsem ráda že ji máme.Ještě doplítám svetříky,tak ty pošlu později.Díky zdravím Jiřina
Autorka: jirina.vinklerova@seznam.cz


Nová členka

29. října 2013 v 20:38 | Jitka |  Hosté a nové členky
Před naším srazem se na mě obrátila Daniela s přáním stát se členkou našeho klubu. Napsalo také něco o sobě.

Jmenuji se Daniela a je mi 39 let, žiju na okraji Moravského krasu a mám doma kromě muže i dvě malé cácorky. Takže času na tvoření až tolik nemám, ale přičichla jsem už ke kde čemu a všechno mne to bavilo a baví. Snad se vám něco z toho, co jsem vytvořila také zalíbí. Je toho mnoho, tak zatím posílám jen takový výběr, například mého vyšívání.

A tady je malá ochutnávka.
Autorka : bylo-nebylo@volny.cz

To co bylo také na srazu

29. října 2013 v 19:41 | Kukina |  Všehochuť
Ahoj děvčata v klubu,tak se mi dostaly do ruk skelničky tak jsem z nich něco vytvořila.Posílám na ukázku.
Autorka: n.kukina@seznam.cz

Vánoční svícny

29. října 2013 v 15:44 | Halina |  Patchwork
Dlouho jsem zde nebyla, byla jsem v nemocnici a pak v lázních. Posílám několík mých várobků na vánoce. Halina
Autorka: halina03@seznam.cz


Setkání členek "Ženského klubu"

28. října 2013 v 23:19 | Jitka |  Klubová setkání
Konečně jsem se dostala k tomu, abych podala raport z našeho prvního a určitě ne posledního setkání. Jsem tak plná dojmů, že jsem měla co dělat, abych to všechno vstřebala a uspořádala si myšlenky. Děvčata už na svých stránkách nějaké informace předaly. Například Janka to napsala moc hezky a vystihla dokonale atmosféru tohoto setkání. Podobně se o setkání rozepsala i VendyW a Katka, které sice nejsou členkami klubu, ale vědí o nás a přijely se na naše tvoření podívat. Mně už tedy zbývá dodat jen několik faktů, o kterých se děvčata nezmínila. Jakmile jsme byly všechny pohromadě, přečetla jsem velmi milý dopis od Zdišky a předala jsem každé z děvčat dárečky, které nám poslala. U personálu penzionu jsme měly uložený další dopis, zaslaný Janou Ryšavou, který obsahoval krom pozdravů také drobné dárky pro děvčata. Oběma moc děkujeme. Bylo to pravdu milé překvapení. A pak už to začalo. Obsadily jsme část restaurace penzionu, každá z nás se chopila svého "nádobíčka" a při veselém povídání o všem možném, jsme tvořily to, co každá z nás dělá nejraději. O naše výrobky se čile zajímali i návštěvníci penzionu. Po oba dny jsme si to ohromně užívaly a rozcházely jsme se s tím, že si podobné setkání opět zopakujeme. Nedostatkem bylo to, že jsme hned na začátku nepořídily společnou fotografii a tak pro předčasný odjezd Miladky, autorky překrásných modelů na panenky, se nevyskytuje na žádné fotografii. Alespoň na žádné, které mi zatím děvčata poslala. Obrazový materiál jsem posbírala a část z něho vám předkládám. Na souhlas se zveřejněním našich dalších fotek počkám, až co na to děvčata.


PS. Já osobně děkuji Šárce a Evině, za obrovskou trpělivost při vysvětlování frivolitek. Zatím to neumím, ale slibuji, že na sobě budu pracovat. Snad se někdy budu moci pochlubit, že už něco málo umím.
Pro dnešek je to zatím všechno. Další fotky a zpravodajství budou následovat.


A na závěr Eliščina krásná mimina, která nám přinesl ukázat majitel penzionu. Jejich maminka kontroluje příchozí na předchozí fotce v levém rohu.


Autorka článku : yorga@seznam.cz

Připomenutí

22. října 2013 v 13:10 | Jitka |  Nepřehlédněte!


Vánoční ozdoby

19. října 2013 v 22:14 | Šárka Hartmanová |  Frivolitky
Ahoj Jitko :-),
také jdu ještě přispět svou frivolitkovou troškou do mlýna :-). Pustila jsem se do vloček, jsou všechny z jednoho vločkového kompletu od stejné návrhářky, už delší dobu jsem se na ně chystala, ale až teď se podařilo :-). Mám podobnou vánoční soupravičku háčkovaných vloček, také jsou zelené, červené a bílé, takže teď jsem zvolila stejné kordonetky i na tyto, aby se to pak k sobě všechno hodilo :-). Je jich patnáct, po pěti od každé barvy, a velikostně jsou - nejmenší 4 cm, největší 8,5 cm. Když se budou líbit, předlohy samozřejmě ráda přepošlu :-). Evě určitě :-), a Tobě Jitko se určitě také šiknou a věřím, že Tě to chytí a budeš mít tuhle parádu taky letos na stromečku :-)).
Ať se všem všechna tvořeníčka daří :-), všechny zdraví Šárka :-)


Autorka :Sarka.Hartmanova@seznam.cz


Frivolitkování

13. října 2013 v 15:18 | Evina |  Frivolitky
Další účastnicí setkáni je Evina, která taky přišla se svou "troškou" do mlýna.


Autorka: OndrejkovaS@seznam.cz


Ukázka od Helenky

13. října 2013 v 14:57 | Hela*
Setkání se blíží a děvčata ještě chtějí ukázat, s čím na tuto akci přijedou. První byla Hela* a tady jsou její výrobky.
Autorka: HelenaHela@seznam.cz

Pozvánka

6. října 2013 v 18:34 | Jitka |  Nepřehlédněte!
Je říjen a na tento měsíc jsme si domluvily sraz členek klubu. Je nejvyšší čas tuto akci připomenout. Nebude nás moc, asi osm, které se aktivně zúčastníme, ale určitě bude o čem povídat. A proto, že všechna děvčata si přivezou své výrobky, bude i co okukovat, nebo zakoupit. Chceme také zájemcům o ruční práce ukázat postupy při jednotlivých technikách. Přijedou děvčata, která mimo jiného umí frivolitky, patchworkové ozdoby, šperky z korálků, háčkované dečky, háčkované vánoční ozdoby a další drobnosti vhodné jako dárečky. Tématicky se zaměříme především na Vánoce. Když se porozhlédnete v galerii klubu, dostanete se do obrazu s čím vším se na této akci můžete setkat. Kdo z vás to k nám nemá daleko, nebo by si chtěl udělat pěkný výlet na Drahanskou vrchovinu, do krásného, lesnatého kraje, je srdečně zván. Tato akce se koná 26 a 27.října. V plném počtu budeme v sobotu po 13 hodině a v neděli dopoledne. A kde přesně nás najdete? Zázemí nám laskavě poskytli majitelé penzionu Lada, který je známý především cyklistům a lidem, kteří v zimě vyznávají bílou stopu, čili běžkařům.

A čí a jaké práce určitě na penzionu uvidíte?


Kliknutím na jméno najdete práce jednotlivých účastnic srazu
.
My se rozhodně nudit nebudeme a věřím, že případní návštěvníci si to s námi také užijí. Když ne s námi, pak určitě v tomto kraji, který když poznáte, přiroste vám k srdci stejně jako mně.