Výzva

1. června 2012 v 9:15 | Jitka |  Nepřehlédněte!
Děvčata, obracím se na vás, které jste z Brna nebo blízkého okolí. Dnes jsem dostala tento e-mail a dávám vám k uvážení, zda některá z vás má dostatek času a trpělivosti, aby pomohla těmto mladinkým adeptkám ručních prací. Jitka

Dobrý den,
při hledání povídání o ručních pracech jsem narazila na Vaše stránky. Líbí
se mi vaše prezentovaná zručnost a rozsah vašich zájmů, včetně bylinek,
včelaření, focení i přístup k počítači.

Mám dceru, nyní prvňáčka, ale s velkým zájmem o ruční práce. Chce umět šít,
háčkovat, vařit, ... Co je v mým silách snažím se tak trochu ji naučit. V
jejím okolí jsou kamarádky, které také tíhnou k těmto zájmům (no jsou ve
věku, kdy je to ještě baví :-)), a tak jsme se s maminkami rozhodly o
vytvoření zájmového kroužku. Problém je, že v celém Brně žádný takový
kroužek neexistuje, jedině něco v Lužánkách, ale to je pro starší holčičky.
Tak nám nezbývá než začít sami. O prostory a zájemci nebude problém, spíše o
osobu, která by byla ochotná děti něčemu naučit. My už jsme bohužel
generace, která už to moc neumí, jen ty základy, což by pro začátek stačilo,
ale následně již ne. A bylo by škoda, kdyby generace našich dětí již ani
neuměla navléknout jehlu (to se možná učí v pracovní výchově ve škole, ale
více se to nerozvíjí a pracovní činnost, dílny a vaření již se na školách ve
vyšších ročnících ani neučí, byla to téměř vyškrtnuto z osnov).

Proč se tedy obracím na Vás? Hledám touto cestou nějakou starší paní z Brna,
znalou ručním pracem, s pozitivním přístupem k dětem, ochotnou se jim
věnovat týdně odpoledne v zájmovém kroužku. Chtěla bych Vás poprosit, zda
byste se nepoptala svých kamarádek z Ženského klubu či z internetu, zda by
nechtěla zkusit tuto činnost dělat od září, a tak předat své znalosti další
generaci. Nebo aspoň jednou za čas přijít na nějakou ukázku, jak a co se
dělá či jen tak na popovídání, třeba o včeličkách.
Jednalo by se o část Brna v blízkosti Kraví hora, Žlutý kopec, tedy téměř
centrum města.

Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem
Kateřina Fabiánková

Poznámka: vzhledem k tomu, že u tak malých děvčat se takový zájem hned nevidí, přimlouvala bych se, kdyby se jich některá z vás ujala. Kdybych byla v Brně, udělala bych to sama a ráda. Jitka

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 magdalena magdalena | E-mail | 1. června 2012 v 11:47 | Reagovat

no kdybych byla z Brna, jistě se na to dám i když ještě zdaleka nejsem babička........takto pomoc nemuzu ale věřím že holky někoho najdou

2 Miloslava Miloslava | Web | 1. června 2012 v 13:06 | Reagovat

pevně věřím,že se nějaká šikulka najde a bude děvčatům pomáhat. :-)

3 Zdiška Zdiška | Web | 1. června 2012 v 13:11 | Reagovat

To samé, kdybych byla z Brna. Já jsem to zkoušela i u nás v ONVsi, ale zájem nulový a tak mě to odradilo od dalšího "vnucování". Ale snad se někdo určitě najde, mám spoustu starších časopisů, pak bych je mohla případně poslat, je mi to líto vyhodit do sběru a do knihovny už to nechtějí. :-( Určitě by se hodily ... :-) Držím palečky, ať se to podaří :-)  :-)  :-)

4 hagir hagir | 1. června 2012 v 13:39 | Reagovat

Ahoj všem, doufám, že pro ty holčiny se opravdu někdo najde, protože dneska, když někdo vyndá háček, tak všichni jen koukají, co že to ten člověk dělá. O_O
Jitko, doufám, že to budeš bedlivě sledovat jak to dopadlo a budeš o tom zde referovat. Já mám trošku jiný oříšek. Byla jsem požádána u nás v knihovně, jestli bych nějaký takový kurzík neudělala. Ráda bych a moc by mě to bavilo, ale nevím čím začít, aby to mělo hlavu a patu a hlavně nevím jak finance. Přeci jenom dneska je příze drahá. Za všechny vaše rady a připomínky dík.

5 Sylva Sylva | E-mail | 1. června 2012 v 19:12 | Reagovat

Kateřino,bydlím kousek od Brna,háčkovat,plést a něco z vyšívání také umím,mohlo by se to zkusit,ale museli bychom se domluvit na nákladech / myslím příze,látky apod/,za učení pochopitelně nic nechci,jen náklady. Píši to hned na začátku,nechci vypadat jako vyděrač,ale jsem v ID a peněz moc nemám. Jestli máš zájem se na něco zeptat ,nebo upřesnit,můj email je v adresáři.      Sylva

6 Zdiška Zdiška | E-mail | Web | 1. června 2012 v 19:27 | Reagovat

Tak se opět hlásím. Výpomoc do začátku různými zbytky vlny a příze bych určitě poskytla. Mám velký výběr a určitě to všechno ani nestihnu vyháčkovat, do konce svého života :-D .Takže, kdyby byla adresa, kam poslat balík, stačí se ozvat a nic bych za to nechtěla, protože by mě těšilo, že to bude užitečné pro další malé budoucí šikulky :-) Stačí napsat na meilíka. Zdraví Zdiška

7 Sylva Sylva | E-mail | 1. června 2012 v 20:02 | Reagovat

[6]:Zdiško,jsi hodná,čekám,jestli se ozve Kateřina,psala jsem i Jitce,že bych to zkusila,uvidím,co odpoví. Možná,že se ozve víc takových žen,jak jsi Ty a problémy s materiálem by byl vyřešen.Bylo by lépe,aby se ke mě ještě někdo přidal,ve dvou se to lépe táhne.

8 Jitka Jitka | E-mail | Web | 1. června 2012 v 22:14 | Reagovat

[7]:Sylvo, ráda předám Tvoji nabídku, ale myslím, že Kateřina si to tady i přečte.I já mám nějaký materiál, který mohu postrádat a tak zašlu. Myslím si, že s náklady by problém být neměl, protože děvčatům řekneš co si mají přinést a rodiče to zajistí. Nějaké příze a zbytky vln se můžou vždycky hodit. Mám ještě jednu radu. Továrna na výrobu plsti v Brně http://www.tovarna-plsti.cz/kontakty.html  tam se dají opatřit zbytky plsti. Když se zmíníš na jaký účel zbytky potřebuješ, určitě rádi nechají. Na všelijaká zvířátka a třeba maňásky se to bude hodit. :-)

9 Janka Janka | Web | 1. června 2012 v 22:45 | Reagovat

Já mám také zbytky červené příze a už mi na nic není. Máme tři kluky a na ty se červená moc nehodí. Ráda pošlu, jen vědět kam.Zdraví Janka :-)

10 Jitka Jitka | E-mail | Web | 2. června 2012 v 14:47 | Reagovat

[4]:Radko, řekla bych, že pokud to vzešlo z knihovny, tak se poraď s nimi, jak s materiálem. Možná by obec zafinancovala a nebo jak už jsem v komentáři napsala. Udělej si soupis co k tomu budou zájemci o kurz potřebovat a vezmou si to s sebou.
To já jsem udělala obci návrh, že udělám pro děti podobnýkurz zdarma ani jsem neměla nároky na prostory. Věděla jsem předem, že moc holčiček v obci není a ne všechny by to zajímalo, takže pět holek by se vešlo do naší jídelny. Tady těch možností vyžití ty děti nemají a přesto se nikdo nepřihlásil, takže už se taky nesnažím.

11 Jana* Jana* | E-mail | Web | 6. června 2012 v 23:51 | Reagovat

Přidávám se k děvčatům. Protože jsem z Prahy, mohu vypomoci zasláním materiálu dle potřeby. Postačí mne kontaktovat e-mailem nebo přes webové stránky.

12 Jitka Jitka | E-mail | Web | 14. června 2012 v 23:37 | Reagovat

Tak děvčata váš zájem o pomoc se nakonec mine účinkem. Sylva se s paní  nedomuvila.Očekávala, že zájemkyně o vedení kroužku bude pružnější a když jí několik dní na její nabídku neodpovídala, ztratila Sylva chuť se angažovat.Dobrou vůli projevila a víc se pro to nedá dělat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Reklama