Malý opeřenec

30. června 2012 v 21:29 | Elina |  Všehochuť
Letos mám nějaké poslání, zachraňovat písklata různých ptáčků.Už jsem posílala fotku, kde jsem kryla kosáky v tůji deštníkem, aby jim nepršelo do hnízda.V pondělí jsem byla venčit naši Pegu a v trávě našla dvě písklata.Ledva se drželi na
nožkách.Odkud spadli nevím.Hledala jsem hnízdo,ale nikde jsem ho neobjevila.Vzala jsem písklata domů a dala je kosákům do hnízda.Zda žijí, nevím, kosice tam sedí a pantáta nosí žvanec. No a včera jsem šla obnovit nátěr Balakrylu na lavičky a stůl, který máme u ohniště.Vedle ohniště je udírna, u které jsem natírala onu lavičku a chvílemi jsem slyšela šustot. Protože máme naproti v baráku kuny,tak jsem zbystřila a chvíli naslouchala. Zvuky šly z udírny a tak jsem se postavila bokem za dveře(kdyby z ní vyběhla kuna) a otevřela jsem petlici. Jaké bylo moje překvapení, když na okraji udírny seděl ptáček a zavíral chudák očička. Asi mu světlo dělalo zle.Určitě tam byl aspoň dva dny(podle pokáleného okraje udírny).Naši Pegu jsem musela chytnout, aby na něj nedorážela a utíkala jsem pro foťák. Ani nevím, co to byl za ptáčka. Asi po 10min. se vzpamatoval a odletěl. Musel se do udírny dostat komínkem. No jo, zkrátka jsou to truhlíci Ti mlaďošci. Zdraví Jiřina

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marie Marie | E-mail | 18. července 2012 v 7:15 | Reagovat

Moc hezké povídání a záslužné činy. To mládě na fotce je sýkora koňadra. Zajímalo by mě, jak dopadla ta mláďata v kosím hnízdě. Pokud to zjistíte, určitě to opět napište. Mějte se moc hezky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Reklama