Komentáře

1 Jitka Jitka | Web | 9. února 2012 v 8:59 | Reagovat

Milá Šárko, dnes jsem dávala na klub Tvůj příspěvek obzvlášť ráda. Jsi mistr nad mistry jak v provedení, tak ve výběru barev. Tvoje frivolitky pohladily moji dušičku. Opravdu smekám. :-)

2 Kerria Kerria | Web | 9. února 2012 v 9:31 | Reagovat

Mně normálně spadla brada a zírám tu s otevřenou pusou na tu krásu.

Kdysi jsem frivolitkování zkoušela a jednoduchý vzorek se, myslím, docela povedl, ale pak jsem toho nechala. Když to tak vidím, přemýšlím, jestli to nezkusit znovu. Kde bereš inspiraci? Jsou nějaké časopisy podobně jako pro háčkování?

3 Milada Milada | E-mail | 9. února 2012 v 10:28 | Reagovat

Šárko, úžasné,perfektně vypracované, máš mimořádný cit pro barvy, všechno velice vkusné. :-D

4 Věrka Věrka | E-mail | 9. února 2012 v 10:32 | Reagovat

Šárko,to je taková nádhera! Sladění barviček,preciznost vypracování, máš zlaté ručičky! Velikánský obdiv :-).Měj se krásně a už teď se těšíme na tvoje další frivolitky ,jak napsala Jitka,je to pohlazení pro dušičku. :-)

5 Šárka Šárka | E-mail | Web | 9. února 2012 v 11:38 | Reagovat

Moc moc děkuju za tolik chvály, mám velikou radost, že se vám moje práce líbí :-). Ještě pořád se ale mám u frivolitek hodně co učit :-). Kdybyste se některá chtěla přidat a taky to zkusit, byla bych moc ráda. Jak už jsem tu psala, základy jsem se naučila z knížky, a potom jsem začala hledat na netu, a seznámila se se skupinou frivolitkářek, které působí na Dámě.cz. Společně jsme loni frivolitkovaly vločky  http://rucni-prace.cz/frivolitky/ , a s každou vločkou se učil další prvek. Ta první fotka v tomto příspěvku je právě poslední - prosincová - vločka. Byla určena na trénink lístečků, tuším, že se takové podobné používají i v paličkování. Jinak vločka a všechny záložky jsou podle předloh jiných autorů z netu, tady vkládám odkazy, můžete se podívat i na originály :-).  Jen na keltskou záložku (žlutá a hnědo-červená) se mi nepodařilo najít. Kdyby někoho vylekala ta angličtina – pro práci určitě stačí jen ta malůvka :-), jako u háčkování :-).

http://www.e.n.e.btinternet.co.uk/Flowerbookmark.pdf

http://www.be-stitched.com/bookmark.asp

http://elisadusud.canalblog.com/archives/2008/12/20/11816145.html

Náhrdelník a náušnice jsou předlohou můj vlastní nápad :-).

Ještě napíšu, kdybyste to třeba opravdu některá chtěla zkusit, nedávno probíhal na portálu Okoun internetový kurz frivolitek, vedly ho právě dvě frivolitkářky z Dámy.cz.  Pokud by byl zájem, určitě se mohu zeptat, jestli by šlo něco takového zopakovat, věřím, že by to nebyl problém :-).

Ještě jednou moc děkuju a přeju všem spoustu krásného tvoření :-).

6 bobo63 bobo63 | E-mail | 9. února 2012 v 12:15 | Reagovat

Nedá se napsat nic jiného než - nádhera. Hluboce smekám. :-)  :-)  :-)  :-)

7 evina evina | E-mail | 9. února 2012 v 13:43 | Reagovat

máš zlaté ručičky,je to na jedničku aspoň s deseti hvězdičkama :-)  :D  :-)

8 Janka Janka | Web | 9. února 2012 v 13:57 | Reagovat

Opět práce hodné mistra svého oboru !!!! :-)  :-)  :-)

9 ruzena ruzena | E-mail | 9. února 2012 v 14:14 | Reagovat

Nadhera! Moc me to laka,ale mam obavu, ze uz se to nenaucim. Moc krasne sladene, opravdu TRIDA!!!

10 magdalena magdalena | E-mail | 9. února 2012 v 14:15 | Reagovat

No já holky nemam slov.... náááááádherné..... i farebně doladěné... O_O  O_O  O_O  O_O  :-)

11 Zdenka"ren" Zdenka"ren" | 9. února 2012 v 15:24 | Reagovat

Žasnu nad tou krásou :-)

12 tetkapernikarka tetkapernikarka | Web | 9. února 2012 v 15:28 | Reagovat

Tak jsem si rozklikla i odkazy a prohlédla i všechno na začátku a nestačím se divit O_O To je neskutečná nádhera!!! A ty barvičky...dokonalé! Určitě bych se to dověděla na internetu,ale zeptat se nestydím,co to vlastně to frivolitkování je? To se pracuje taky z háčkem? Možná už jsem to někdy slyšela,ale je to pro mě novinka,ale opravdu je to překrásné! Hezký den :-) Alena

13 Šárka Šárka | E-mail | Web | 9. února 2012 v 17:44 | Reagovat

[12]: Frivolitky jsou druh krajky, tvoří se frivolitkovými člunky, a jsou to vlastně jeden uzlík za druhým - zjednodušeně: z uzlíků se tvoří slzičky nebo obloučky, a ty potom v různých kombinacích dělají celý vzor. Vyčetla jsem, že frivolitky znali snad už ve starém Orientu a Egyptě, takže je to opravdu stará, a dnes už skoro zapomenutá technika ruční práce. Ale věřím, že si zase najde své místo a zase se snad rozšíří :-), byla by škoda ji nechat zapomenout.  
Ještě jednou všem moc díky, že se líbí :-) :-) :-)!

14 Hela* Hela* | 9. února 2012 v 20:24 | Reagovat

Přidávám se k chvále. Nikdy jsem tuhle techniku nezkoušela, ale v Tvém podání jsou kraječky nádherné :-)  :-)  :-)

15 Zdiška Zdiška | Web | 10. února 2012 v 20:19 | Reagovat

Musím se přidat k zástupu obdivovatelek. Koupila jsem si frivolitkový člunek už hodně dávno, mám i "starší časopisy", kde jsou i návody na překrásné věci, ale já se k tomu nemohu nějak dokopat, abych to zkusila. Snad se mi podaří aspoň dát časem nějaké návody na mé stránečky a někomu se určitě budou hodit. Momentálně pracuji na háčkovaných rukavicích "poloprsty" s palčákem. A tvořím popisy na soupravičku pro roční slečnu a ještě "méďu" s dudlíkem, ale vše vázne na mé zimní lenóře, která mě zatím nechce opustit. Jinak všechny zdravím a ujišťuji, že opět tvořím a tvořím :-)

16 Elina Elina | E-mail | 11. února 2012 v 11:42 | Reagovat

Co napsat,vše tu bylo řečeno.Moc pěkné,chválím a obdivuji :-)  :-)  :-)

17 Halina Halina | E-mail | 12. února 2012 v 17:23 | Reagovat

Krásné frivolitky :-)

18 muslim wedding dresses muslim wedding dresses | E-mail | Web | 24. listopadu 2012 v 7:35 | Reagovat

A. Because it saw a lolly pop!

19 long sleeve cocktail dresses long sleeve cocktail dresses | E-mail | Web | 2. května 2013 v 10:06 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.