Šárčino frivolitkování

9. února 2012 v 8:56 | Šárka Hartmanová |  Frivolitky
Nastřádala jsem zase něco frivolitek, tak posílám na omrknutí :-). Zase taková všehochuť :-). A jak jsem si tak prohlížela poslední příspěvky, příprava na velikonoce už pomalu vládne, tak doufám, že příští příspěvek bude taky velikonoční, chystám se letos zase malovat kraslice, tak snad se podaří. Loni jsem nějak vynechala, naše druhé mimi bylo ještě nějak moc malé, tak šlo všechno stranou, ale letos už to doufám zvládnu :-). Takže přeju všem moc krásných velikonočních, ale i ostatních ručních výrobků :-), ať nás to pořád baví :-).

Krásné dny všem do klubu přeje Šárka

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jitka Jitka | Web | 9. února 2012 v 8:59 | Reagovat

Milá Šárko, dnes jsem dávala na klub Tvůj příspěvek obzvlášť ráda. Jsi mistr nad mistry jak v provedení, tak ve výběru barev. Tvoje frivolitky pohladily moji dušičku. Opravdu smekám. :-)

2 Kerria Kerria | Web | 9. února 2012 v 9:31 | Reagovat

Mně normálně spadla brada a zírám tu s otevřenou pusou na tu krásu.

Kdysi jsem frivolitkování zkoušela a jednoduchý vzorek se, myslím, docela povedl, ale pak jsem toho nechala. Když to tak vidím, přemýšlím, jestli to nezkusit znovu. Kde bereš inspiraci? Jsou nějaké časopisy podobně jako pro háčkování?

3 Milada Milada | E-mail | 9. února 2012 v 10:28 | Reagovat

Šárko, úžasné,perfektně vypracované, máš mimořádný cit pro barvy, všechno velice vkusné. :-D

4 Věrka Věrka | E-mail | 9. února 2012 v 10:32 | Reagovat

Šárko,to je taková nádhera! Sladění barviček,preciznost vypracování, máš zlaté ručičky! Velikánský obdiv :-).Měj se krásně a už teď se těšíme na tvoje další frivolitky ,jak napsala Jitka,je to pohlazení pro dušičku. :-)

5 Šárka Šárka | E-mail | Web | 9. února 2012 v 11:38 | Reagovat

Moc moc děkuju za tolik chvály, mám velikou radost, že se vám moje práce líbí :-). Ještě pořád se ale mám u frivolitek hodně co učit :-). Kdybyste se některá chtěla přidat a taky to zkusit, byla bych moc ráda. Jak už jsem tu psala, základy jsem se naučila z knížky, a potom jsem začala hledat na netu, a seznámila se se skupinou frivolitkářek, které působí na Dámě.cz. Společně jsme loni frivolitkovaly vločky  http://rucni-prace.cz/frivolitky/ , a s každou vločkou se učil další prvek. Ta první fotka v tomto příspěvku je právě poslední - prosincová - vločka. Byla určena na trénink lístečků, tuším, že se takové podobné používají i v paličkování. Jinak vločka a všechny záložky jsou podle předloh jiných autorů z netu, tady vkládám odkazy, můžete se podívat i na originály :-).  Jen na keltskou záložku (žlutá a hnědo-červená) se mi nepodařilo najít. Kdyby někoho vylekala ta angličtina – pro práci určitě stačí jen ta malůvka :-), jako u háčkování :-).

http://www.e.n.e.btinternet.co.uk/Flowerbookmark.pdf

http://www.be-stitched.com/bookmark.asp

http://elisadusud.canalblog.com/archives/2008/12/20/11816145.html

Náhrdelník a náušnice jsou předlohou můj vlastní nápad :-).

Ještě napíšu, kdybyste to třeba opravdu některá chtěla zkusit, nedávno probíhal na portálu Okoun internetový kurz frivolitek, vedly ho právě dvě frivolitkářky z Dámy.cz.  Pokud by byl zájem, určitě se mohu zeptat, jestli by šlo něco takového zopakovat, věřím, že by to nebyl problém :-).

Ještě jednou moc děkuju a přeju všem spoustu krásného tvoření :-).

6 bobo63 bobo63 | E-mail | 9. února 2012 v 12:15 | Reagovat

Nedá se napsat nic jiného než - nádhera. Hluboce smekám. :-)  :-)  :-)  :-)

7 evina evina | E-mail | 9. února 2012 v 13:43 | Reagovat

máš zlaté ručičky,je to na jedničku aspoň s deseti hvězdičkama :-)  :D  :-)

8 Janka Janka | Web | 9. února 2012 v 13:57 | Reagovat

Opět práce hodné mistra svého oboru !!!! :-)  :-)  :-)

9 ruzena ruzena | E-mail | 9. února 2012 v 14:14 | Reagovat

Nadhera! Moc me to laka,ale mam obavu, ze uz se to nenaucim. Moc krasne sladene, opravdu TRIDA!!!

10 magdalena magdalena | E-mail | 9. února 2012 v 14:15 | Reagovat

No já holky nemam slov.... náááááádherné..... i farebně doladěné... O_O  O_O  O_O  O_O  :-)

11 Zdenka"ren" Zdenka"ren" | 9. února 2012 v 15:24 | Reagovat

Žasnu nad tou krásou :-)

12 tetkapernikarka tetkapernikarka | Web | 9. února 2012 v 15:28 | Reagovat

Tak jsem si rozklikla i odkazy a prohlédla i všechno na začátku a nestačím se divit O_O To je neskutečná nádhera!!! A ty barvičky...dokonalé! Určitě bych se to dověděla na internetu,ale zeptat se nestydím,co to vlastně to frivolitkování je? To se pracuje taky z háčkem? Možná už jsem to někdy slyšela,ale je to pro mě novinka,ale opravdu je to překrásné! Hezký den :-) Alena

13 Šárka Šárka | E-mail | Web | 9. února 2012 v 17:44 | Reagovat

[12]: Frivolitky jsou druh krajky, tvoří se frivolitkovými člunky, a jsou to vlastně jeden uzlík za druhým - zjednodušeně: z uzlíků se tvoří slzičky nebo obloučky, a ty potom v různých kombinacích dělají celý vzor. Vyčetla jsem, že frivolitky znali snad už ve starém Orientu a Egyptě, takže je to opravdu stará, a dnes už skoro zapomenutá technika ruční práce. Ale věřím, že si zase najde své místo a zase se snad rozšíří :-), byla by škoda ji nechat zapomenout.  
Ještě jednou všem moc díky, že se líbí :-) :-) :-)!

14 Hela* Hela* | 9. února 2012 v 20:24 | Reagovat

Přidávám se k chvále. Nikdy jsem tuhle techniku nezkoušela, ale v Tvém podání jsou kraječky nádherné :-)  :-)  :-)

15 Zdiška Zdiška | Web | 10. února 2012 v 20:19 | Reagovat

Musím se přidat k zástupu obdivovatelek. Koupila jsem si frivolitkový člunek už hodně dávno, mám i "starší časopisy", kde jsou i návody na překrásné věci, ale já se k tomu nemohu nějak dokopat, abych to zkusila. Snad se mi podaří aspoň dát časem nějaké návody na mé stránečky a někomu se určitě budou hodit. Momentálně pracuji na háčkovaných rukavicích "poloprsty" s palčákem. A tvořím popisy na soupravičku pro roční slečnu a ještě "méďu" s dudlíkem, ale vše vázne na mé zimní lenóře, která mě zatím nechce opustit. Jinak všechny zdravím a ujišťuji, že opět tvořím a tvořím :-)

16 Elina Elina | E-mail | 11. února 2012 v 11:42 | Reagovat

Co napsat,vše tu bylo řečeno.Moc pěkné,chválím a obdivuji :-)  :-)  :-)

17 Halina Halina | E-mail | 12. února 2012 v 17:23 | Reagovat

Krásné frivolitky :-)

18 muslim wedding dresses muslim wedding dresses | E-mail | Web | 24. listopadu 2012 v 7:35 | Reagovat

A. Because it saw a lolly pop!

19 long sleeve cocktail dresses long sleeve cocktail dresses | E-mail | Web | 2. května 2013 v 10:06 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Reklama