Leden 2012

Dlouhé zimní večery

27. ledna 2012 v 21:02 | Hela* |  Pletení
Nastaly "dlouhé zimní večery". Na zahrádku nechodím, tak motám :-). Vnučka si přála modrý baret a snaše se líbila moje čepice a přála si stejnou. Já jí nosím jako baret, ale ona si jí nasadila jako houmelesku, tak jsem jí upletla trochu delší.
Moc zdravím Helena

Nová členka

25. ledna 2012 v 14:32 | Jitka |  Hosté a nové členky
Milá Jitko a holky z klubu přátel vyšívaní.
Uplně náhodou jsem narazila na Vaší stránku, která se mi moc líbí a ráda bych patřila k Vám. Ale nejdřív bych se měla asi trošku představit.

Takže: Jmenuji se Magdalena, je mi 35 let a jsem ze Slovenska. Bydlím v Bratislavě a mezi mé koníčky kromě mé dcery Natálky (4) patří křížkové vyšívaní, nebo tvořeníčko ze stužek.
Když mi chvilky volna dovolí, tak jehla, a Aida jsou moje kamarádky místo televize. Posílám na ukázku pár obrázků z mé tvorby a postupně přidám nové.

Přeji klubu hodně nových členek, hodně nápadů a šikovnic.

Magdalena

Pletená vesta

24. ledna 2012 v 16:41 | Hela* |  Pletení
Vnučka si přála modrou vestu, pak to změnila na růžovou a barevnou. Tak jsem vymyslela tohle. Doufám, že se jí bude líbit :-).

Přívěsky

18. ledna 2012 v 22:12 | Hela* |  Háčkování

Viděla jsem na fleru malého háčkovaného sobíka. Chtěla jsem ho udělat většího jako hračku, ale začal vypadat spíš jako kůň a pak se z něj vyklubalo tohle. Syn dostal menšího jako přívěsek na klíče a velký ještě čeká na vnoučkovy narozeniny. Bohužel nemám návod, háčkovala jsem se spoustou párání a ani tyhle dva se mi nepovedli úplně stejní.

Vyšívání

17. ledna 2012 v 20:23 | Halina |  Vyšívání

Velikonoce

13. ledna 2012 v 10:40 | Halina |  Háčkování
Jedny svátky skončily a na druhé se třeba připravit. Halina

Kytičky z korálků

13. ledna 2012 v 10:29 | Sylva - kaktusářka |  Korálky
Konečně jsem dodělala první kytičky z korálků.Hyacinty jsem začala v létě a potom nebyl čas,tak jsem se do dodělání dala tento týden.Kytka je zasazená do květináče a zalitá sádrou,i cibulka je vytvarovaná ze sádry/zase šikovný manžel/ a natřená barvou,jen po zaschnutí musím očistit sádru z lístků,to jsem si všimla až na fotkách.
Zdraví Sylva kaktusářka

Pletené doplňky

9. ledna 2012 v 17:02 | babča Alča |  Pletení
Alenka přes Vánoce nezahálela a pletla a pletla.

Je po Vánocích

8. ledna 2012 v 13:28 | Kaktusářka |  Všehochuť
Ten stromeček mě udělal můj šikovný manžel podle nějakého zahraničního časopisu/už nevím odkud,mám ho asi 6let/. Na ozdoby jsou použity polystyrénové výlisky a výšivka je dělaná technikou hardanger na perličkovém plátně. (Dá se teď vyšívat i na středně jemné Aidě).
Potom je výšivka natažená na polystyrénové výlisky z obou stran a začištěná stuhou, jako u klasické křížkové
výšivky, které se už na klubu vyskytují na koulích a vajíčkách, to mnoho žen zná.

Kouzlení s jehlou a nití

5. ledna 2012 v 10:18 | Marie |  Vyšívání
Jak už jsem psala v komentáři, Maruška nabízí těm z vás, které by měly zájem o rychlokurz v této disciplíně, je ochotna ho poskytnout.Jak sama říká, je lépe to ukázat přímo, než složitě popisovat. Zřejmě by to bylo vhodné pro děvčata v blízkosti Prtostějova. Pokud tato nabídka některou z vás zaujme, napište mi. Nakonec takový víkendový kurz by se dal uspořádat a možná by to byla dobrá akce na vzájemné seznámení. Pro děvčata ze vzdálenějších koutů naší republiky by se ubytování někde taky našlo. Penziony, hotely, dnes to není problém. :-) V případě zájmu pište na můj mail yorga@seznam.cz a já to s Maruškou proberu. Vhodnější by bylo uspořádat to na jaře, až bude lepší počasí. U nás dnes sněží, fouká silný vítr, takže určitě nás čeká kalamita.

Pokud by byl zájem o některou hotovou práci od této autorky, napište si o ni na její e-mailovou adresu josefwoth@seznam.cz

Dětské soupravičky

5. ledna 2012 v 9:55
Po svátcích jsem byla juknout do textilní galanterie. Objevila jsem 2 krásné příze: růžovou Mimi color a barevnou Regina, která má dokonce 54% vlny.

Šitý krteček

2. ledna 2012 v 22:16 | Jindra |  Hosté a nové členky
Dnes vám představím našeho hosta, paní Jindru. Je velice šikovná a její práce, které jsem měla možnost vidět, jsou vždy perfektně provedeny. Plete i krásné košíky z papíru. Je to naše sousedka, takže to mám z první ruky. Není vyloučeno, že se stane členkou klubu.

Háčkovaný krteček

2. ledna 2012 v 22:07 | Elina |  Háčkování
Zdravím klub v novém roce a posílám dvě fotky háčkovaného krtečka, kterého jsem zkoušela udělat.Chce to ještě trochu vytvarovat, ale na poprvé se u nás celkem líbil.

Přípravy na Vánoce

2. ledna 2012 v 14:54 | Hagir |  Modelování
Především přeji všem, vše nej do Nového roka a posílám pár fotek, jak jsme si krátili předvánoční čas. No.......spíš děti si krátily a maminka pak musela běhat a vše dodělávat a uklízet, ale to jistě všichni znáte. I když si vzpomínám, že u nás všechno tohle pečení a kuchtění jsem mohla dělat jen s babičkama. Maminky na to nemají většinou čas a trpělivost s uklízením po dítkách. Snažím se takovou matkou nebýt a s dětmi tvořit, co je baví, i když někdy je to o nervy.

Vánoce podle Eviny

1. ledna 2012 v 20:12 | Evina
Posílám ještě vánoční téma-náš stromeček.Zdobíme ho perníkama, na nichž má každý člen rodiny svoje jméno.Tím pádem mám vlastně celou rodinu (prarodiče, sebe s mužem, naše děti s partnery a všechna vnoučata) kolem sebe celé vánoce.Po odzdobení stromečku si každý odnese "svůj" perníček. Do roku 2012 přeji hlavně zdraví a šikovné ruce-Evina .