Betlém

24. prosince 2011 v 18:01 | Evina |  Téma vánoční
Posílám fotky našeho betlému,který vyřezával můj prapradědeček z Příbrami. Je ho už jenom část,protože taťka a jeho maminka měli tyto figurky na hraní místo panenek. Moje babička se narodila roku 1899,takže betlém vznikal v první polovině 19.století. Vloni jsem ho nechala restaurovat-doplnit chybějící nožičky,části rukou a obnovit barvy. Dále posílám perníkový stromeček a háčkovanou kouli s vánoční hvězdou.Takže všem krásné svátky .

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dáša Dáša | E-mail | Web | 24. prosince 2011 v 18:47 | Reagovat

Betlém je nádherný. Stromeček jsem též letos dělala, od Vašeho se ten můj moc neliší.Navíc mám formu ještě na zvonek,tak jsem zkusila i ten. Moc přeji krásné svátky.

2 Hela* Hela* | 24. prosince 2011 v 22:47 | Reagovat

:-)  :-)  :-)

3 Milada Milada | E-mail | 25. prosince 2011 v 5:28 | Reagovat

Betlém je moc pěkný. Je zvláštní, že trubač je levák... :-)

4 halina halina | E-mail | 26. prosince 2011 v 18:03 | Reagovat

Toto je opravdu krása. Bohatství je doma. Stromeček je také krásný :-)

5 Zdenka"ren" Zdenka"ren" | 26. prosince 2011 v 19:36 | Reagovat

Betlém je opravdu moc pěkný a Milada má postřeh,musela jsem se znovu podívat. Je to v tom čase tedy zvláštní.Leváctví se neuznávalo dlouho, i mě "předělali",můj vnuk už má štěstí.. :-)

6 Majka Majka | Web | 30. prosince 2011 v 11:41 | Reagovat

Betlém je moc hezký, perníčkové stromečky... tak to jen tiše zírám, perníky péct neumím, a háčkovaná koule se mi moc líbí, taky jsem jí chtěla uháčkovat, nestihla jsem. Ty vánoční hvězdy v kouli jsou se zeleným oživeny a moc hezky to vypadá :-)

7 evina evina | E-mail | 30. prosince 2011 v 12:50 | Reagovat

[6]: Majko,na tyto perníkové stromečky jsou vykrajovátka i se stojánkem a jestli máš zájem,recept na těsto ti můžu poslat.Není to nic složitého :-)  :D  :-)

8 evina evina | E-mail | 30. prosince 2011 v 12:55 | Reagovat

[3]:sama jsem si to neuvědomila,ale je skutečně levák.Měla jsem mamku přeučeného leváka a mám i nejstarší dceru přeučenou. Nejmladší dcera už je levák (holky mají mezi sebou 15 let) :-)  :D  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Reklama