close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Duben 2011

Pletená šála

29. dubna 2011 v 15:13 | Hela*
Objevila jsem úžasnou přízi. Jmenuje se SUNNY. Po dlouhé době jsem si udělala radost a upletla šálku sobě.

Jarní dekorace

28. dubna 2011 v 22:09 | Zdenka"ren" |  Všehochuť
Jedna z prvních členek klubu, Zdenka "ren" si vyrobila jarní dekoraci na dveře. Poslala i fotografii krásné sbírky zvonečků.

Fialová inspirace

28. dubna 2011 v 21:31 | Janička |  Háčkování
Děvčata, na letošní Velikonoce jsem háčkovala plno vajíček, tak bych vám ráda ukázala (byť je po svátcích) něktrá svoje dílka. Dnes posílám fialová vajíčka a dekorace, co jsem z nich udělala.
Návod a popis háčkování najdete na: http://rucnipracehk.blog.cz/1104/vzor-3-duta-hackovana-vajicka-fialova-jedno-i-dvoubarevna
Tužím v cukerném roztoku - návod najdete na: http://rucnipracehk.blog.cz/rubrika/rucni-prace-tuzeni-a-aplikace-hackovanych-vyrobku

Dečka pro tetu

27. dubna 2011 v 19:08 | Šárka Hartmanová |  Háčkování
Posílám nový příspěvek - dodělala jsem dečku pro tetu na konferenční stolek. Dostala jsem zadání - přesné rozměry dečky 70 x 38 cm, a dělala jsem z kordonetky č.30. Byl to trošku rébus najít odpovídající popis. Navíc jak dost utahuji, tak mi ještě nikdy nevyšla dečka stejně jak v popisu píšou, že by měla být veliká. Nakonec ale zvítězily spojované motivy a vyšlo mi to na centimetr :-).

Zdravím všechny v klubu a přeji krásné sluníčkové jaro! :-)

Šárka


Husí vejce

27. dubna 2011 v 17:31 | Janička |  Moučníky
Milé dámy, na letošní Velikonoce jsem poprvé pekla z husích vajec a ráda bych vám ukázala (sice už je po Velikonocích), co jsem upekla z 1 husího vejce.
Recept s více foto najdete u mě na: http://www.rucnipracehk.blog.cz/1104/velikonocni-zajic-z-husich-vajec
a více foto na: http://www.rucnipracehk.blog.cz/galerie/peceni-fotorecepty/velikonocni/zajic-z-1-husiho-vejce

JKHK1@seznam.cz
JKHK1@seznam.cz
Pro mě bylo jako pro městskou ženu fascinující setkání a pečení z husích vajec, tak jsem i pro ostatní kuchařinky nafotila velikost husího vejce a jak vypadá žloutek.
1 vejce vydá na 2-3 slepičí vejce, sice má 2 žloutky a bílky, ale jsou větší jak slepičí.
JKHK1@seznam.cz

JKHK1@seznam.cz>
Skořápku využiju jako vyfouknuté vajíčko pro háčkování.
Háčkuji je po celý rok.
Moc mě to baví, ještě jsem na husí vejce neháčkovala, tak se na to moc těším.
více najdete na: http://www.rucnipracehk.blog.cz/1104/husi-vejce


Nová členka klubu

26. dubna 2011 v 14:37 | Janička |  Hosté a nové členky
Milé dámy, jmenuji si Jana (r.1962). Od malička mě bavilo stále něco tvořit, od mojí babičky, která byla velmi zručná a já k ní ráda jezdila na prázdniny, jsem se naučila mnoho technik ručních prací, mnohé z ních už se dnes ani nepoužívají nebo už výrobky jsou nahrazeny moderními (např. jsme s babičkou pletly koberce z pruhů látek, punčoch apod., nebo jsme z březového proutí pletly koštata, nebo z vrbového proutí košíky a koše...). Dalším člověkem, který mě naučil šít, plést, háčkovat byla moje maminka. Další techniky např. drhání... jsem se naučila na různých školních kroužcích, kurzech apod. Po vysoké škole (učitelka) jsem pracovala na učilišti koželuhů, dnes už obor neexistuje, a odpoledne jsme s děvčaty pořád něco vyráběly a tvořily. Pak jsem byla na mateřské. To jsem šila na děti, pletla ... Pak jsem šla do práce a už na ruční tvoření nebyl čas. Sice neučím, ale ve školství pracuji pořád a čím dál víc nabývám dojmu, že kdyby se více děvčat věnovalo ručním pracem, než trávení času na facebooku, kouření a fetování, bezcílnému bloudění po ulicích v černých kožených oblecích a vojenských botech, tak by byl svět mnohem krásnější. Myslím si, že krásu světu dávají právě ženy. A tvůrčích žen není nikdy dost.
Nyní, když už mám odrostlé děti, a po práci potřebuji relaxovat nejen na zahrádce, ale i nějakým tvůrčím způsobem, tak jsem se vrátila k ručním pracem. Už předloni mi syn založil www.rucnipracehk.blog.cz ale začala jsem na ně mít čas až letos, a tak jsem na ně začla dávat návody na háčkování vč. fotopostupů, podrobných popisů, aby ostatní podle nich mohli vyrábět či se inspirovat.
Letos jsem se stala členkou Klubu lidové tvorby Hradec Králové. Klub se snaží veřejnosti přiblížit lidové tradice a tvorbu, pořádá kursy pro veřejnost, kde je možné se různé techniky naučit, dodává na výstavy (velikonoční, vánoční, svátky - např. Svátek pečení chleba...) výtvory a díla členek klubu. Zprávy a fotky z klubové činnosti dávám též na stránky.
Dalším mým koníčkem je vaření a pečení. Návody a fotopostupy přípravy jídel dávám též na svoje stránky.
Dalším mým koníčkem je keramika, tvořím hlavně pro svoje velké děti, které k vánocům vždy chtějí nějaký "ruční" výrobek - tak synovi-rybářovi tvořím ryby, dceři, která sbírá čarodějnice tvořím zase tyhle postavičky.

Veselé Velikonoce

21. dubna 2011 v 22:59 | Jitka |  Téma velikonoční
Všem členkám i našim věrným návštěvnicím přeji veselé Velikonoce.

Kreativní Velikonoce

19. dubna 2011 v 13:52 | Líba |  Téma velikonoční
Naší další novou členkou je Líba a představí se nám svými háčkovanými vajíčky a kraslicemi. Tímto ji u nás v klubu vítám.


Nadívané kuře

18. dubna 2011 v 21:13 | Zdiška |  Háčkování
Jak se říká kuře 100x jinak, tak tentokrát jsem zkoušela "nadívané kuře" a posílám jako příspěvek do našeho Ženského klubu. Není to nic složitého, protože jsem to uháčkovala za večer, dneska trochu naškrobila a ještě zkusila dát trochu popisek.
Potřebujeme žlutou, červenou, zelenou a bílou přízi Sněhurka a polystyrénovou kouli 3 cm. Háčkujeme z polosloupků, takže to vcelku dobře přibývá.
Žlutý vršek - 5 ř.o. spojit do kroužku, 1.ř - 12 polsl., 2.ř. - 24 polsl. pak přidáváme v každé řadě rozděleně 4 polsl - 3. - 5.ř až máme 38 polsl, 6. - 9.ř. háčkujeme rovně, vložíme polystyren kouli a 10.ř sháčkujeme každé 3. a 4. oko, máme 28 polosl. Nyní obrátíme práci a háčkujeme nopky (2 ř.o. a 4 dl.sl. nedoháčkovat a pak sháčkovat všechny najednou a krátký sl. do dalšího polosl. Nopky háčkujeme po celé řadě, vyjde asi 11x. Uháčkujeme celkem 5 řad nopek a pak obháčkujeme krátkými sl. 3 řady (máme 54 kr.sl.). Uháčkujeme hřebínek a zobáček, místo očí přišijeme malé černé knoflíčky.
Spodní bílý díl - 5 ř.o.spojíme, 1.ř. - 12 polosl, 2.ř - 24 polosl., 3. - 8. ř. přidáváme rozděleně 6x kr.sl. v každé řadě, až máme 60 kr.sl., háčkujeme rovně do 14.ř. - 15.řada - háčkujeme obloučky z 5 dl.s., nad třetím sl. uděláme pikotku ze 3 ř.o. - celkem 15x.
Zelenou barvu připevníme do třetí řady a háčkujeme polosloupky, do každého 3 uháčkujeme dvakrát, háčkujeme 3 ř. rovně, 4.ř. uháčkujeme ozdobně zpětnými krátkými sloupky.
Zoubky můžeme ozdobit korálkama, nebo taky ne, pokud nemáme.
A do kuřátka vložíme čokoládové vajíčko - "nádivku" a máme nachystané pro koledníky "Nadívané kuře".


Velikonoční dekorace

17. dubna 2011 v 22:51 | Irena
Návod na výrobu těchto beránků najdete na adrese: http://irenin.blog.cz/1104/velikonocni-beranci
V případě zájmu o popis na slepičku zašle autorka.

Blahopřání

16. dubna 2011 v 18:14 | Klub |  Blahopřání
Milá Irenko,
málem jsem na Tebe zapomněla. Rychle napravuji a přeji Ti za celý klub všechno nejlepší k jmeninám.Velikonoční dekorace

12. dubna 2011 v 8:13 | Janka |  Téma velikonoční
A k perníčkům - Ještě pro potěšení velikonoční perníčky, které jsem dostala jako dárek od kamarádky. Škoda, že necítíte tu vůni a nemůžete ochutnat.

Háčkované gumičky do vlasů

11. dubna 2011 v 15:31 | Hela* |  Háčkování
Uháčkovala jsem nové gumičky na culíky. Dají se nosit i jako náramky.


Košíčky

5. dubna 2011 v 14:46 | Jana brouk |  Pletení z proutí a papíru
Janiny precizně upletené košíčky se na Velikonoce budou náramně hodit.