Srpen 2010

Přání k jmeninám

31. srpna 2010 v 10:37 | Jitka za klub |  Blahopřání
.
Všem naším Pavlínkám k jmeninám všechno nejlepší přeje Jitka za všechny členky klubu.

dečka na konferenční stolek

22. srpna 2010 v 21:34 | Jiťa
Posílám na ukázku svůj nejnovější výtvor, hačkovanou dečku na konferenční stolek.
jitka.stepankova@seznam.cz

Svetřík pro prvňačku

22. srpna 2010 v 16:42 | Hela* |  Pletení
Svetřík je určen vnučce, která půjde po prázdninách do první třídy.HelenaHela@seznam.cz

Tibetská houba

22. srpna 2010 v 14:30 | Šárka Hartmanová |  Nepřehlédněte!
Napadlo mě oslovit členky a návštěvnice Ženského klubu, jestli by někdo neměl zájem o kefírovou kulturu. Nějak se nám v těch teplech rychle množí, a protože je prý vzácná a léčivá, je nám líto ty přebytky vyhazovat, když by třeba někomu udělalo radost, kdyby si taky mohl dělat doma vlastní kefír. Jedná se o Tibetskou houbu, vyčerpávající informace jsou tady - jsou to manželovy stránky: http://jaklj.sweb.cz/Houba/Houba.htm

Kbyby měl někdo zájem, stačí mi poslat mail a přímo už se domluvíme na způsobu doručení :-).

Díky a všem příjemný sluníčkový víkend :-)).

Šárka
.

O jednu Jitku víc

19. srpna 2010 v 13:09 | Jitka |  Hosté a nové členky
Zdravím všechny členky a ráda bych se k Vám připojila. Jmenuji se Jitka, je mi 37 a žiju na venkově (okr. Prostějov). Jak jsem si všimla, toto jméno je u členek dost časté, takže mi klidně můžete říkat Jíťa. Ručním pracem se věnuju snad už od školky, kdy mě plést a háčkovat naučila
moje maminka, profesionální pletařka. Tehdy jsem sice zvládla techniku, ale chyběla trpělivost, takže většina prací nebyla nikdy dokončena. To přišlo až o mnoho let později. Ve volném čase se věnuju hlavně háčkování a genealogii. Ráda cestuju po vlastech českých. Také trošku pletu, vyšívám, vařím, zahradničím a fotím.
Moje stránky jsou na adrese: http://jitka.stepankova.sweb.cz
e-mail: jitka.stepankova@seznam.cz

Děkuji a přeji všem krásný den. Jíťa

jitka.stepankova@seznam.cz

Jehelníček

19. srpna 2010 v 9:58 | Michaela |  Šití
Jehelníček pro babičku
Včera jsem si k babičce vzala šití a něco jsem jí chtěla ušít. Napadl mě jehelníček, tak jsem se do toho pustila. Zvolila jsem tvar srdíčka, vystřihla, sešila, vycpala vatou a dosešila. Pak jsem na stranu přišila podlouhlý korálek ( s dirkou užší než jedna malá část háčku ) jako ,,držátko" na háčkovací háček, protože babička ráda háčkuje. Ještě jsem zezadu přišila červenou bavlnku aby se jehelníček dal pověsit. A jak mé dílo dopadlo? To se podívejte na fotkách

misa.nauda@seznam.cz
misa.nauda@seznam.czmisa.nauda@seznam.cz

Pro školáky

19. srpna 2010 v 9:44 | Michaela |  Práce na PC
Grafická sada pro školáčky
Vytvořila jsem dvě takové minisady pro malé školáky.
Růžovou pro děvčata a modrou pro chlapce.
Pokud někdo chce, tak si nějakou sadu může vytisknout a vystřihnout.
Tip - Sadu nalepte na čtvrtu a teprve potom vystřihněte, rozvrh se pak jen tak nezmačká a záložka se nebude ohýbat

Doufám že se Vám sady líbí!
misa.nauda@seznam.cz
misa.nauda@seznam.cz

Je nás o jednu víc

18. srpna 2010 v 21:42 | Jitka |  Práce na PC
Naše nová členka je ze zahraničí . Napsala o sobě toto:

Oblasť pridávania článkov: Grafika, moje výtvory, free grafika, tutorialy...proste všetko okolo

grafiky

O mne: Som zo Slovenska a volám sa Alica(Alic).Môj blog: www.tyni.blog.cz ;)

Alic se s námi podělí o své grafické práce a snad bude umět zájemcům o tuto tvorbu i poradit. Je

také autorkou nového designu na mém blogu www.yorga.blog.cz .

drobcek.alic@gmail.com

Plesové šaty pro Barbie

18. srpna 2010 v 8:43 | Michaela |  Panenky
Plesové šaty pro panenku Barbie
Jednou jsem se doma nudila tak jsem někde vyhrabala kousek látky a ušila jsem plesové šaty pro Barbie. Prostě jsem kolem panenky ,,obtočila" látku, sešila a přišila pruh bílé látky. Šaty jsem trochu potřela tekutým lepidlem a posypala zlatými třpytkani. Není to sice nic moc ale zajímá mě názor ostatních. V čem bych se měla zlepšit apod.

Nová členka klubu

17. srpna 2010 v 20:36 | Jitka |  Nepřehlédněte!
Dnes požádala o členství v klubu dvanáctiletá dívenka, kterou náš klub zaujal a napsala o sobě:

Jmenuju se Michaela Suková a je mi 12 let.
Baví mě fotografování, psaní příběhů a šití na bárbíny. Ráda cvičím svého psa a
dělám na počítači grafiku ( nejvíce rozvrhy hodin a vzhledy webových stránek ).

Je dobře, že se o členství hlásí i omladina. Tak Míšo vítej v našem klubu. Budeme se těšit na Tvé příspěvky.

.

Dnes slaví Petra

17. srpna 2010 v 10:42 | Jitka a klub |  Blahopřání
Dnes slaví svůj svátek Petra. Přejeme všem Petrám, ale hlavně pak té naší. Peťko, všechno nejlepší, zdraví, lásku Tvého muže i dětí, hodně štěstí . Za všechny členky přeje Jitka

Tahle růže i s omluvou patří také Lipetce, která je taky Petra. Přezdívka mně zmátla a málem bych na ni zapomněla. Takže Lipetko - Petro i Tobě patří toto naše blahopřání. .

Přání Haničkám

15. srpna 2010 v 11:37 | Jitka a klub |  Blahopřání
Milé Haničky, k dnešnímu svátku vám přeji já i celý klub všechno nejlepší, zdraví, štěstí a lásku. Totéž všem Hanám a Haničkám které dnes navštíví  tyto stránky..

Mandala

13. srpna 2010 v 15:48 | Šárka Hartmanová |  Háčkování
Následující dečku poslala Šárka Hartmanová  a napsala k tomu tohle:

Ahoj Jitko, dodělala jsem dečku podle Tvého popisu :-). Je první ze všech, kterou jsem dělala, aby nám zůstala doma :-). Nebude ale klasickou dečkou na stůl, ale bude viset na zdi jako obrázek - sluníčková mandala. Původně jsem myslela, že vynikne i na světlém podkladu, ale nejlépe vypadá na černém pozadí. Barva je sytě pomerančově oranžová a úplně svítí. Bohužel foťák mi tu barvu moc nevzal, takže na fotce působí oproti skutečnosti docela hodně vybledle. Je velká 46 cm a dělala jsem z kordonetky 30. Teď ještě sehnat clip-fix rámeček a bude se moct pověsit :-).

Všem v klubu přeji příjemný pátek a celý víkend! Šárka

Sarka.Hartmanova@seznam.cz

Pletená souprava na zimu

3. srpna 2010 v 13:42 | Jitka N. |  Pletení
Až se zima zeptá, co jsme dělaly v létě, Jitka může hrdě odpovědět:

Už jsem se dlouho neozvala, ale ještě žiju a to je hlavní.
V těch tropických vedrech jsem trávila dost času doma v chládku. Tak jak jinak než s jehlicemi a pletla jsem už na zimu abych se alespoň "ochladila!. Tak to posílám na ukázku a pro zasmání ostatním jak se "ochladit" v letních vedrech.
                                             Jitka N.
neradova30@seznam.cz