Červen 2010

Pletená čepice

27. června 2010 v 15:40 | Hela* |  Pletení
Konečně se mi podařilo dokončit Pepíčkovi čepičku ke svetříku a mám volné jehlice na svetr pro naší budoucí školačku.HelenaHela@seznam.cz

Vyšívané hodiny

23. června 2010 v 18:50 | ada-cat |  Vyšívání
Abych se nechlubila bez důkazů že ráda vyšívám, posílám na ukázku vyšívané hodiny.
Strojek je na baterie, látka kanava, vyšito perlovkou, z předlohy z časopisu.
Na požádání mohu zaslat mejlem.
A protože pracuji jako umělecká rámařka, tak jsem si je i sama zarámovala.

Hezký večer ada-cat
zapadlova.jana@seznam.cz

Vše nejlepší k jmeninám

23. června 2010 v 15:05 | klub |  Blahopřání
Vše nejlepší našim dvěma Zdeňkám k jejich jmeninám. Totéž přejeme i všem našim příznivkyním tohoto jména.
.
PS. Omlouvám se děvčata, dřív jsem se na PC nedostala. Jitka

O bolavém zubu

22. června 2010 v 22:31 | ada.cat
Můj miláček dostal k padesátce nové zuby a tak počítal s tím, že je bude mít do důchodu a pak dostane klapací. To znamená že od padesátky už nebude se zubama mít problémy a nebude muset k zubaři.
Jenže se šeredně zmýlil a zuby se začaly ozývat už po čtvrt roce. Bolest se stupňovala až vyvrcholila tento víkend v pořádný zánět.
V pátek se pochlubil že ho to bolí, večer začala pusa opuchat a šel spát bez večeře.
Ještě drškoval ...
V sobotu byl zamlklejší, k obědu si poručil něco měkkého, spolknul prášek a drškoval...
V noci ale bylo hůř a řekla bych že zle Nemohl spát, několikrát za noc mě vzbudil,  jednou takovým způsobem, že jsem se lekla a vyskočila s heknutím z postele... jestli nám ale někdo odřel zrcátko u auta jsem se odmítla jít podívat, je to přece jen tři patra dolů a ve tři hodiny ráno.
Neděle ... Prášek nezabral, vytáhla jsem z tajných zásob vodku a nalila štamprdli k výplachu a zmrtvění, přidala jsem maso z mrazáku jako obklad a větu jedeme k zubaři!!!  Můj nápad byl zhodnocen tak na 70%. Zmrzlé maso a panák čisté kořalky na výbornou, se zubařem se mám jít vy*** fotit. Bylo 10h dopoledne, oběd si poručil žádný. Ještě drškoval se slušnou razancí
Ve třináct hodin se tiše ozvalo pojedeš tam se mnou??? Byl jako ovečka před popravou.
V čekárně spousta lidí, miláček v očích slzy a na tváři pytlík s ledem, když na něho konečně došla řada byla z něho chodící mrtvola, vypadal na kolaps a než se dveře do ordinace za ním zavřely, já spatřila jeho zoufalý pohled...
Za dvacet minut byl venku, vypadal  ztrhaně, ale v jeho tváři se značila úleva. V jedné ruce třímal recept na antibiotika a v druhé zub s kouskem můstku. Něžně jsem ho pohladila a odvezla domů.
Už zase drškuje...

Hezký den Jana - ada.cat

Háčkované hračky

19. června 2010 v 11:10 | Šárka Hartmanová |  Háčkování
Posílám další příspěvek do klubu :-). Konečně jsem dodělala myšího tatínka, rodinka je kompletní, tak posílám. Je to dáreček pro naši malou, ráda zpívá Tancujte myši a taky přeříkává Vařila myšička kašičku, a tak teď bude mít aktéry, s kterými si třeba bude moct hrát divadlo a k tomu si zpívat. Jinak aby to nevypadalo, že je na mateřské taková nuda, že pořád jen čaruju s háčkem :-), tak myšku a myšátko, taky tučňáky a šneka už mám chvíli hotové :-)). Myši jsou vysoké 24 a 26 cm, tučňák 15 cm, a šnek 16 x 10 cm. Šárinka zatím viděla jen tučňáky, ty ostatní jsou zatím schovaní jako překvápko :-).

Sarka.Hartmanova@seznam.cz
Sarka.Hartmanova@seznam.czSarka.Hartmanova@seznam.cz

Toulky

18. června 2010 v 14:57 | ada.cat |  Cestováni, turistika
.
Tam odkud pocházím jsem pověstná svými toulkami lesem, mám své místo kam chodím vypovídat svoje trápení, starosti,bolesti i úspěchy. Je to starý strom na okraji lesa, dub který tiše naslouchá když o jeho kmen opřena mu vyprávím...
Pak když zmlknu, on šumí svými listy své moudro a tajemství. Sedím, dívám se na malebnou vísku na kopečku a cítím sílu stoletého dubu. Odcházím jiná, posílená a přitom smířená...
Jsou v našem lese zvláštnosti, snad to dělá ta úchvatná kotlina, balvany a celé skály vzácného slepence, snad dutá místa která cítíš když jdeš v pohorkách, snad různé dutiny,r ozsedliny, snad stáří či příbehy věkem zapomenuté...

Na svých toulkách se dostávám do dalšího lesa který má v sobě něco zlověstného. Citliví lidé to cítí stejně jako já a pes, chová se tam jinak.
Kdysi dávno tudy vedla prastará formanská cesta, dole podle říčky těsně pod lesem či snad lesem, dle starých dokladů byli tam hluboké hvozdy. Nahoře v lese sídlila banda velmi obávaných krvelačných loupežníků kterým nic nebylo svaté. Koho chytili zabili ukrutným způsobem podřízli mu hrdlo. Les má dle toho i název Hrdla. Byli tak krvežízniví že na ně král poslal vojsko a to konečně ukončilo jejich řádění a ulevilo kraji. Právě na vršku snad konaly své hrůzné činy a toto místo si navěky uchovalo hrůzné vzpomínky.

Každý kout, každá cesta má tu své jméno či svůj příběh svou dušičku nebo stážce ba i strašidlo se tu a tam objeví. V pověstech se vypráví o Hejkalovi, Ohnivém muži, vodníku, bludičkách. Chce to jen tiše jít, naslouchat a pozorně se dívat...

.

Obháčkovaná Barbína

17. června 2010 v 20:58 | Hela* |  Panenky
Aby těch barbín bylo víc, posílám taky jednu. Spotřebovala jsem na šatičky 7 klubíček perlovky.
Hezký den Hela*

Nová členka klubu

17. června 2010 v 20:48 | Jitka |  Hosté a nové členky
Jmenuji se Jana, je mi 42 let, ráda vyšívám křížkem, píšu povídky a básničky. Mám ráda historické romány založené na skutečných událostech, miluji vojenskou techniku, restauruji staré malby.
Mé stránky jsou:
http://ada-cat.blog.cz naše zvířátka vyprávějí své příběhy, něco málo o vaření (zatím), a přímý vstup do galerie.cz
http://pamatovacek.blog.cz Povídky ze života i z manželství, pohádky a pověsti z mého rodiště, zvyky a obyčeje z mého kraje, písničky, básničky, pár rad na PC.
http://zapadlova.jana.sblog.cz Básničky moje i společné s lidmi z netu

Dvoubarevná dečka

14. června 2010 v 10:54 | Šárka Hartmanová |  Háčkování
Protože měla ta minulá čtvercová dvoubarevná dečka úspěch, rozhodla jsem se udělat ještě jednu dvoubarevnou, tentokrát v jiných barvách. Na fotce není lososová barva tolik výrazná, ve skutečnosti je barva trošku sytější a dělá k bílé pěkný kontrast. Zdravím všechny příznivkyně ženského klubu a přeju všem hodně radosti z tvoření :-)), Šárka

Pletený svetr

11. června 2010 v 14:02 Pletení
Dlouho se nedalo chodit na zahradu, tak jsem pletla. Teď sedím doma a pletu, protože je hrozné vedro. Aby nebylo Pepíčkovi líto, že má svetr jen Anička, dostane podobný. Škoda, že ještě neumíme poručit větru a dešti. Vlastně je to dobře :-).
HelenaHela@seznam.cz

Narozeninové dárky

4. června 2010 v 22:10 | Šárka Hartmanová |  Háčkování
Dneska jsem dodělala dvě nové věcičky, tak je hnedka za tepla posílám na zkouknutí :-). Dečka i vitrážka budou narozeninové dárečky, tak snad potěší a budou se líbit :-)). Zdravím všechny v ženském klubu a přeju krásné, snad konečně sluníčkové dny! Zdraví Šárka

Autorčin mail na který můžete adresovat své dotazy  Sarka.Hartmanova@seznam.cz

Z výletu

4. června 2010 v 21:58 | Hela* |  Cestováni, turistika
Posílám fotky z výletů. První tři jsou z Nymburka, kam mě kamarádky vylákaly na kolo, a další ze zámku a botanické zahrady v Troji.
HelenaHela@seznam.cz
HelenaHela@seznam.cz
HelenaHela@seznam.cz
HelenaHela@seznam.cz
HelenaHela@seznam.cz
HelenaHela@seznam.cz
HelenaHela@seznam.cz
HelenaHela@seznam.cz
HelenaHela@seznam.cz

Háčkování na panenky Barbie

2. června 2010 v 22:09 | Milada |  Háčkování

Malá ukázka ze skříně panenek.