Pletené palčáky

9. února 2010 v 13:04 | Jaroslava Janochová |  Pletení
Dnes vám představím našeho nového hosta. Je jím paní Jaroslava, kterou jsem požádala, zda by nechtěla být hostem v našem klubu. Oslovila jsem ji proto, že její nápad na palčáky se mi zdál velmi zajímavý a praktický.

Paní Jaroslava Janochová o sobě napsala, že je jí 52 let a žije poblíž Poděbrad. Věřím, že rukavice nebudou jejím jediným příspěvkem a možná se zapojí i jako členka. To zatím necháme na jejím rozhodnutí. Pozvánku ji touto cestou posíláme.

Popis na palčáky

Začínám na 42 ok(středně silné příze) a úpletu 1 oko anglicky,1 oko obrace do výšky 6 cm. Dále jen hladce asi 5 cm, potom ujmu 6 ok na palec a v následující řadě zase 6 ok nahodím a pletu dále 5 cm, kde vytvořím otvor pro prsty a to tak-2 oka hladce,16 ok ujmu, 2 oka hladce a dále dokončím řadu.Otvor začíná tam, kde končí dlaň a začínají prsty(viz obrázky).Dále pletu hladce další 4 cm a potom začnu splétat oka po stranách a po 2 cm zbylá oka provléknu háčkem a ukončím.Na konci rukavice uháčkuji poutko na knoflík. V otvoru pro palec nahodím 15 ok a pletu asi 4,5 cm a ukončím. A je hotovo. Druhou rukavici upletu zrcadlově.
Snad jsem to popsala srozumitelně, ale myslím, že kdo plete pochopí z přiložených obrázků.
Autorka na kterou se můžete eventuelně obracet se svými dotazy.

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Božena Božena | 9. února 2010 v 14:18 | Reagovat

Super nápad a skvěle vypracovaný. Určitě je zkusím, v této zimě je to praktická věcička, když nemusíte rukavice sundávat a pak zase po kapsách hledat. Ještě mám prosbu na členky klubu - nemáte některá popis na prstové rukavice s volnými prsty. Předem díky.

2 Hela* Hela* | 9. února 2010 v 16:19 | Reagovat

Moc šikovný nápad  :-)  :-)  :-)

3 Maruška Maruška | E-mail | Web | 13. února 2010 v 14:32 | Reagovat

To je skvělý. Jen tak na zimu. :-P

4 Katka Katka | E-mail | 19. prosince 2010 v 21:38 | Reagovat

ěcička praktická i nepraktická (podle mě). Tím otvorem půjde do rukavic zima. Dcera má podobné, ale jsou to tzv. "plprsťáky" a teprve přes půlprsty se navléká palčák na stejém principu. Teď jsem dopletla obyčejné palčáky, protože už jsem léta nepletla, tak jsem to chtěla mít jednoduché a zkusím ty půlprsťáky. Ale ráda bych sehnala návod na palec na straně rukavice vplétaný. Matně si pamatuju, že se po stranách jendoho bočního oka přidávají oka až na šířku palce, ale nevím, jak dál. Všechny návody na netu jsou na rukavice pletené na dvou jehlicích, ale ty s tím vplétaným palcem líp seděly i líp vypadaly. Byla to taková "vyšší dívčí" v pletení. Poradí někdo?

5 off the shoulder wedding dresses off the shoulder wedding dresses | E-mail | Web | 31. října 2012 v 12:33 | Reagovat

I completely agree with the above comment,.
http://www.standdress.com/

6 wedding dresses with color wedding dresses with color | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 4:49 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Reklama