Vitrážky

23. května 2009 v 21:04 | Šárka Hartmanová |  Háčkování
Dlouho jsem nic neposílala na ženský klub, mám teď totiž rozdělanou velikou záclonu a to je práce na dlouhé a dlouhé měsíce :-)), zvlášť když se snažím háčkovat a klubíčko mi tu rozmotává dvouletá čiperka :-)). Takže to je vždycky kousíček a spíš musím využít chvíle, když spí. Když se ale na stránkách objevily Zdenčiny vitrážky, zastesklo se mi po nich, a abych se odreagovala od záclony, což je práce trošku na zblbnutí :-)), tak jsem dvě udělala. Oblíbeného motýla, tentokrát ve vínové, a ještě košíček s růžičkami. Obě vitrážky budou dárky, jako správna kovářova kobyla totiž doma nemám skoro nic ze svých výrobků :-)). Všechno obvykle jde na export po příbuzenstvu a známých :-). Zdravím všechny v ženském klubu, a ať se tvoření daří a dělá radost!!! Zdraví Šárka

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hela* Hela* | 23. května 2009 v 21:16 | Reagovat

Máš můj obdiv! Kdysi jsem se pokoušela o záclonu, ale nezvládla jsem ji. Vitrážky se mi moc líbí

2 hagir hagir | E-mail | 24. května 2009 v 7:15 | Reagovat

Ahoj Šárko, to je teda nádhera. Napsala by jsi mi, jak to děláš? Moc díky Radka

3 Pavlína Pavlína | E-mail | 24. května 2009 v 7:33 | Reagovat

Vitrážky jsou moc krásné,můžu se zeptat,kde scháníš ty kroužky O_O

4 Zdenka"ren" Zdenka"ren" | E-mail | 24. května 2009 v 18:12 | Reagovat

Moc pěkné vitrážky. Já sháním kroužky v Baumaxu.  :-)

5 Šárka Šárka | E-mail | Web | 24. května 2009 v 18:58 | Reagovat

Helo, popravdě, naivně jsem si myslela, že ta záclona taky půjde líp a hlavně rychleji, je to vážně běh na dlouhou trať, ale když už jsem se do toho dala, tak to snad i dodělám :-).
Radko, motýl se dělá moc pěkně, je jednoduchý a dobře se i přišije na kroužek, když je to jen takhle na pár místech. S růžičkami to šlo hůř, přiháčkovat něco tahle vcelku je na delší práci a špatně se to drží v ruce vždycky mě chytá křeč :-). Chceš poslat předlohy?
Pavlíno, kroužky si dělám sama z napínacího drátu na plot.Zatím jsem nezkoušela koupené kroužky, asi bych se bála, že nestrefím průměr.Takhle si naškrobím a vypnu a přesně změřím drát, ustřihnu, spojím a obháčkuji a může se přišívat. Dá se tak udělat kroužek na cokoliv na míru. A používám oplastovaný, lépe se zas spojuje k sobě, ten plast mi to podrží.

6 Jitka Jitka | Web | 25. května 2009 v 7:58 | Reagovat

Pavlínko, taky mám dotaz.Jak spojuješ ten drát? Sletuješ to, nebo nějakým lepidlem? :-)

7 Šárka Šárka | E-mail | 25. května 2009 v 8:10 | Reagovat

Kroužek vždycky naměřím s přesahem.Pak na jednom konci odstraním kus oplastování (už přesně na míru).Na druhém konci zase oplastování naříznu podélně a odstřihnu drát. Tak mi na jednom konci zbyde samotný plast, na druhém samotný drát. Zasunu do sebe a pro jistotu a také aby se lépe obháčkovávalo, tak přelepím širokou lepící páskou.Drží to dobře a je to jednoduché. Musí se to ale odstřihovat už přesně na míru výrobku, ten plast je silnější a kdyby to nesedlo přesně, byl by pak vidět hrbol.  :-)

8 hagir hagir | E-mail | 26. května 2009 v 17:57 | Reagovat

Ahoj Šári,
prosím pošly mi ty předlohy. Budeš moc hodná, díky. Chtěla jsem se také zeptat na to spojování a pak jsem koukala, že ostatní mají stejné myšlenky jako já. Ještě se chci zeptat jaká je síla toho drátu. Manžel říkal, že jsou dvě.

9 Šárka Šárka | E-mail | Web | 26. května 2009 v 21:04 | Reagovat

Předlohy pošlu, hned jdu na mail :-).Drát jsem právě změřila, jsou to dva milimetry i s plastem. Ani jsem nevěděla, že jich je víc druhů. Původně jsem prostě vyfasovala od manžela, co nám zbylo, když jsme natahovali plot a pak už mi musel dokonce koupit i nové další balení :D

10 hagir hagir | E-mail | 27. května 2009 v 10:58 | Reagovat

Nemyslela jsem délku. Ale sílu. :-D

11 Jitka Jitka | Web | 27. května 2009 v 21:08 | Reagovat

[7]: Šárko, děkuji za vysvětlení a promiň. Upsala jsem se ve jménu.

12 Šárka Šárka | E-mail | Web | 28. května 2009 v 8:05 | Reagovat

Pro Radku - myslíš sílu, nebo-li tloušťku drátu - však ano, tu jsem měřila, jsou to dva milimetry i s oplastováním, jak jsem psala  :-D

Jitko, v pohodě  :-P

13 Iva Iva | E-mail | Web | 28. května 2009 v 11:21 | Reagovat

Šárko, vitrážky se mi moc líbí, kdysi jsem háčkovala sovu, máš ji taky na blogu a teď jsem tě chtěla poprosit, jestli bys mi nemohla poslat návod na toho motýlka. Nápad s drátem je skvělý.

14 hagir hagir | E-mail | 28. května 2009 v 17:58 | Reagovat

Šári vidíš jak jsem slepá. Já četla dva metry.  ???
To jsou ty ženy na mateřské DOVOLENÉ. Stejně jsem tak trochu myšlenkami jinde. V sobotu dělám závěrečný test kurzu asistent pedagoga. Tak na mě myslete ;-)

15 Šárka Šárka | E-mail | Web | 28. května 2009 v 20:24 | Reagovat

Tak to budu v sobotu držet palce, ať to dobře zvládneš! Určitě jo!! :-) Jinak na mateřské jsem taky, a tak jsi mě tím přehlídnutím i potěšila, protože aspoň vidím, že jsme na tom všechny stejně  :D.

16 Jitka Jitka | Web | 29. května 2009 v 16:46 | Reagovat

[14]: Držím palce Radko.

[15]: Děvčata, to se spraví až se vrátíte do procesu. :-)

17 Dudová Dudová | E-mail | 22. srpna 2009 v 23:40 | Reagovat

Moc pěkné. Mohla bych poprosit o návod na obě vitrážky? Předem děkuji.

18 Hana Hana | E-mail | 4. ledna 2011 v 0:15 | Reagovat

Dobrý den Šárko,
objevila jsem až dnes Vaše výrobky a chtěla bych poprosit o návod na motýla, je-li to ještě možné. Nějak bych už chtěla to jaro přivolat. Zdravím a přeji vše dobré. Hana

19 pink bridal dresses pink bridal dresses | E-mail | Web | 31. října 2012 v 12:50 | Reagovat
20 baby flower girl dresses baby flower girl dresses | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:01 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Reklama