ZLATÉ STŘIHY PŘED 75 LETY

28. dubna 2009 v 8:29 | Hagir |  Šití

Tak doufám, že jste všichni dostatečně napnutí na můj článek. Bohužel mám čas až teď ho psát. Vždy jsem zde obdivovala Vaše poklady zděděné po předcích v podobě hrníčků, talířků, konviček a jiných věcí. I já mám jeden poklad aniž bych o něm věděla. Když jsem se před mamkou zmínila o zlatých střizích v pátek, v něděli jsem obržela učiněný poklad. Sice není po předcích, nevím, kde k němu mamka přišla, ale je to kniha z roku 1934. Takže hodně stará a představte si, že v té době už tyto střihy existovaly. Takže podle toho usuzuji, že to funguje, když to vydrželo až doteď. Na ukázku posílám pár obrázků, kdo bude mít větší zájem, určitě mu můžu oskenovat více, aby jsme zde neporušovaly nějaké zákony. Znáte to.
Radko myslím, že máš doma učiněný poklad. Jen začít šít. S Radkou můžete šití konzultovat na této adrese: vilimkovaradka@seznam.cz

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luka_Toni Luka_Toni | 28. dubna 2009 v 8:34 | Reagovat

ahoj jestli chces tak navstiv muj web :)
http://federer-nadal.blog.cz/

2 Eva* Eva* | Web | 28. dubna 2009 v 8:40 | Reagovat

Taky obdivuji staré věci, nejen střihy.  :-)

3 hagir hagir | E-mail | 28. dubna 2009 v 10:47 | Reagovat

Ahoj Jituš, pokladů mám doma více, ale tenhle je nejstarší. Myslím, že na šití nedojde. Znáš to, kde brát čas. Navíc co potřebuji ušije mamka, takže mě to moc neláká. Občas jsem něco šila na Honzíka. Střihy to jsou pěkné, ale poněkud staré na dnešní dobu. Měj se :-D

4 Lenka Lenka | Web | 28. dubna 2009 v 12:21 | Reagovat

[2]: Já také mám ráda starší památeční věci.Vyluzují vzpomínky.Ahoj Lenka

5 Božena Božena | 28. dubna 2009 v 16:55 | Reagovat

Ty stříhy, přesto, že mají tolik roků, jsou úžasné. Je vidět, že naše babičky, byly moudré a praktické ženy, máte doma hotový poklad. O zlatém střihu se můžete dočíst v receptáři prima nápadů č.1/2009, pokud se vám ho podaří sehnat. Hezký zbytek dne.

6 Jana Rožkotová Jana Rožkotová | E-mail | 29. listopadu 2010 v 19:45 | Reagovat

Velmi .se mi to líbí,jsem sice švadlena,ale jekož špatně vidím,tak bych něco takového potřebovala.Děkuji

7 jollka1 jollka1 | E-mail | 22. prosince 2010 v 9:19 | Reagovat

Ahojky taky mám doma velmi staré Zlaté střihy bohužel tam není napsám rok vydání, je to v němčině a jmenuje se to ABC Schnitt.Nemám k tomuten metr,podle kterého se ty střihy dělají :-?.Jinak jsem taky švadlenka a moje práce je zároven i mým koníčkem 8-) přeji všem krásné svátky vánoční i novoroční :-)

8 Jaryna Jaryna | 5. února 2011 v 15:06 | Reagovat

Ahoj všem, přesně jako Jollka1 -jsem dámská krejčová, také vlastním ZLATÝ STŘIH a také jsem někde založila speciální metr, který se bohužel nedá dokoupit :-(
Byl by někdo ochoten metr obkreslit a na mé náklady mi ho zaslat? Kdyby byl samostatně prodejný, koupila bych si ho ;-)
Všem, kteří by mi mohli a chtěli pomoci, předem moc děkuji, ozvěte se sem :-)

9 jollka1 jollka1 | E-mail | 15. března 2011 v 12:00 | Reagovat

Ahojky Jaryno napiš mi mailíka něco s tím vyvedeme tady se stebou spojit nemůžu zatím 8-)

10 fall wedding dresses fall wedding dresses | E-mail | Web | 24. listopadu 2012 v 8:15 | Reagovat

Q. What did the big firecracker say to the little firecracker?

11 cocktail dresses uk cocktail dresses uk | E-mail | Web | 2. května 2013 v 10:23 | Reagovat

I have recently been searching all over for this info. Luckily I just discovered this at Google. Robert.
http://www.caredresses.org/wedding-dresses-princess-wedding-dresses.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Reklama