Zlatý střih

23. dubna 2009 v 21:10 | Jitka |  Rady a nápady
Obracím se na všechny návštěvnice klubu s prosbou o radu. Boženka narazila na tyto stránky www.zlatystrih.cz a ani jedna z nás nemáme zkušenost s podobnou metodou vytvoření střihu a tak bychom obě uvítaly, kdyby o tom některá z vás něco věděla a mohla nám tady sdělit své zkušenosti.

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | Web | 23. dubna 2009 v 21:59 | Reagovat

Ahoj Jitko
já mám maminku která dělala si střihy z časopisu Burda a šila na nás oblečení když jsme byli malí.Já a setra.Ahoj Lenka .Jestli chceš tak Ti dám číslo mojí mámy.

2 Božena Božena | 24. dubna 2009 v 7:39 | Reagovat

Lenko, děkuji za nabídku, ale děti mám už velké,na ně šít už nebudu. Moc mě zajímá zkušenost někoho,kdo tento střih používá nebo o něm slyšel od svých známých. Pokud se podíváš na stránky, které Jituška nabízí, zjistíš, že podle uváděného úvodního filmu je to "bomba", podle které můžou šít všechny ženy. Právě proto se těším na názory těch žen, které to znají, reklama mě moc neoslovuje a neovlivňuje. Díky.

3 Lenka Lenka | Web | 24. dubna 2009 v 8:18 | Reagovat

[2]:

Ahoj Boženko můžu Ti tykat Jo?já už jsem to také viděla a je to suprové ty webovky.Líbí se mi to také.Škoda že nemám křivítko hned bych šila.Šicí stroj mám úplně nový jen šít.určitě bych to dokázala.když si ušiji tašku z džínů,tak tohle bych také časem snad dokázala.Ahoj Lenka.

4 Lenka Lenka | Web | 24. dubna 2009 v 8:19 | Reagovat

Já ted nemohu psát protože jedu do města s přítelem na nákupy.tak ahoj Lenka .pak odepíši.

5 hagir hagir | E-mail | 24. dubna 2009 v 8:42 | Reagovat

Ahoj děvčata, je to velice zajímavé, ale přijde mi to dosti drahé. Jsem pesimista, takže všemu hned nevěřím. Má mamka je vyučená pánská krejčová a teď dělá u jedné textilí firmy na počítači střihy, tak jí to odpoledne ukážu a dám vám vědět, ale asi až v něděli, protože dnes odjíždím pryč. Mějte se

6 Božena Božena | 24. dubna 2009 v 14:45 | Reagovat

Ahoj Leni, tykat mi klidně můžeš, myslím si, že členky klubu by si mohly tykat všechny, beru to jako jednu velkou rodinu.
Hagir, budu ráda když napíšeš názor své maminky. Já jsem to konzultovala s profesionální švadlenou a ta mi řekla, že to není drahé. Zdůvodnila mě to tím, že pokud si budu kupovat např. Burdu a v ní se mi bude hodit v každém čísle jen jeden střih a ještě často si ho musím upravit, vyjde mi kupování časopisu dráž než tento jeden komplet. Těším se na další názory a přeji krásný sluníčkový víkend.

7 Lenka Lenka | Web | 24. dubna 2009 v 15:39 | Reagovat

Ahoj Boženko Já taky to beru jako jednu rodinu.Ahoj Lenka.

8 Lipetka Lipetka | Web | 24. dubna 2009 v 21:14 | Reagovat

Nazdárek. Vživotě jsem nešila, ale kdysi jsem viděla návod na zlatý střih v televizi,byl to nějaký pořad sama doma nebo tak něco, takže si to skuste hodit do vyhledávačůjestli to v nějakém podobném pořadu nenajdete. Bylo to tam opravdu vysvětleno polopatě, že i jákterá si s vypětím sil přišiju knoflík jsem ho pochopila podle návodu paní.

9 Jitka Jitka | Web | 24. dubna 2009 v 22:05 | Reagovat

Myslím, že je to docela šikovné a Lenko, křivítko tam taky nabízejí.Kdyby sis Boži s pomocí toho střihu ušila jen dvoje šaty, tak to máš doma. V salonu bys zaplatila za ušití jednoho kostýmku možná víc.Počkáme co na to maminka Hagir. Jako profík by to mohla posoudit.

10 Lenka Lenka | Web | 24. dubna 2009 v 22:22 | Reagovat

Ahoj Jitko To je fakt.To by mohla posoudit.Doufám že to dopadne výborně.[9]:

11 Táňa Táňa | E-mail | 26. dubna 2009 v 14:37 | Reagovat

Ahoj pokud to nevadí budu tykat ,jsem vyučená krejčí,ale roky jsem šila jen pro svou potřebu,pracuji mimo obor ,ale vím,že zlatý střih používaly už prabábi a je to super není třebadělat strih na papír jde to křídou prímo na látku tak není doma plno střihů,stejně časem nic nenajdeš.je to jistě nemalá částka,ale vyplatí se vše potřebné je přibaleno,takže se nic nedokupuje důležitý je krejčovský metr a ten je součástí soupravy i křivítko,ale chce to také umět tpošku šít ahoj a ať se dílo darí Táňa

12 hagir hagir | E-mail | 26. dubna 2009 v 20:20 | Reagovat

Ahoj děvčata, tak jsem se vrátila z Vysočiny od tchýně. Příšerně tam foukalo, oči, nos mám v jenom ohni. Teď čtu na internetu, že tam byl orkán - to by tak odpovídalo. Takže dneska vám napíši krátce a to, co jsem zjistila je na zvláštní článek. Takže zítra pošlu Jitce. Mluvila jsem s mamkou o těch střihách a myslí si, že to funguje. Vyzkoušeno nemá, ale těšte se na zítra, něco pro mě našla budete koukat. Jinak tu cenu musím přehodnotit. Já nějak nejsem v tomhle v obraze, protože jsem si nikdy nic nenechávala šít u švadleny, takže nevím, co to stojí. Mějte se a zítra

13 danuses danuses | Web | 27. dubna 2009 v 13:44 | Reagovat

Zdravim vsechny, velmi me zaujaly ty stranky zlaty strih a tato diskuze. Ja siju, ale s timhle jsem se jeste nesetkala, verim, ze to jde a musi to byt vazne bomba, jen mi prisly ty strihy trochu moc kostrbate. Dneska je moda levne odevy a latky naopak drahnou,takze nevim nevim, asi se uz nevyplati sit si veci sama, spis jen tak pro zabavu, nebo pro zajimavost, at je clovek v necem jinem nez ta masa okolo, takze tezko rict, jestli se vyplati takhle investovat, castka je to nemala. Tesim se na clanek od Hagir, jsem napnuta...

14 Ludmila Dohnalová Ludmila Dohnalová | E-mail | 29. dubna 2009 v 22:00 | Reagovat

Ahoj,jeden střih na halenku jsem vyzkoušela,ale nesplnilo to co jsem očekávala.Buď jsem něco blbě označila,nebo mám divnou postavu XXXL.Mážná by se i vyplatilo,koupit to více lidí dohromady,kteří bydlí blízko sebe. Lída :-(

15 jana jana | E-mail | 1. května 2009 v 13:51 | Reagovat

[2]: chtěla bych jen podotknout, tento způsob střihu je opravdu používaný, ale jako u všeho, při kreslení se musí korigovat celý střih podle postavy. Nedá se nic dělat, nejsme rostlé podle šablony. Šila jsem celé roky na celou rodinu, směle do toho, učíme se celý život. Mám dojem, že jsem kdysi na netu našla celý tento střih k stáhnutí.... hezké šití Jana

16 Blanka Blanka | E-mail | 29. září 2009 v 22:31 | Reagovat

Dobrý večer,náhodou jsem narazila na tuto diskusi.Máte tedy už některá zkušenost se Zlatým střihem?Děkuji Blanka

17 Iveta Iveta | E-mail | 29. prosince 2009 v 10:00 | Reagovat

Ahoj, já jsem si podle zlatého střihu šila sukně, je to výborné a krásně to sedne. A jak už tu někdo podotýkal, jde to i hned na látku. Můžu jen doporučit. Upozorňuji, že nejsem žádná švadlena a šila jsem si to cca v 17ti letech, takže fakt pohoda.  :-)

18 Veronika Veronika | E-mail | 18. ledna 2010 v 15:30 | Reagovat

Ahoj holky, zlatý střih mám doma, šila jsem si podle něj košilku, a to jsem totální antitalent. Jsem z Ostravy, kdyby se chtěl někdo podívat jak ten zlatý střih vypadá osobně, napište mi. Jsem moc spokojená, podle Burdy jsem to nikdy moc nechápala.  :-P podle toho zlatého střihu je to o moc jednodušší.

19 Sona Sona | 2. dubna 2010 v 22:51 | Reagovat

Ahoj holky, zlaty strih mam doma a super vec. Krasne sedi a je jednoduchy na pripravu , doporucuji :-D

20 šicí stroje šicí stroje | E-mail | Web | 13. srpna 2010 v 9:46 | Reagovat

Mohu potvrdit, zlatý střih je opravdu fajn. Mám jej osobně vyzkoušený a byl jsem překvapen funkčností.

21 Eva Kalousová Eva Kalousová | E-mail | 5. září 2010 v 19:39 | Reagovat

[18]: Ahoj Veroniko ráda bych se na střih podívala,ale jsem z pardubického kraje.Zvažuji si ho koupit.Díky Eva

22 David David | E-mail | Web | 29. prosince 2010 v 22:50 | Reagovat

Ahoj jsem vyučenej krejčí s maturitou a také mohu potvrdit,že zlatý střih je super.Mám ho již delší dobu a jsem s ním naprosto spokojený.Pro mamku jsem ušil kalhoty,společenské šaty a řadu dalšího a vždy to dopadlo suprově.Tak mohu jen doporučit.

23 Etela Etela | 30. prosince 2010 v 21:19 | Reagovat

Zlatý střih můžu všem doporučit,stojí dost ,ale vše si podle toho ušijete,střihy perfektně sedí,já jsem si ho koupila před 10 lety a stále si ho nemohu vynachválit,střihy si nakreslím na balicí papír,napíšu číslo a velikost,střih po použití založím a kdykoliv opět použiji,problém mám pouze s dokupováním nových střihů,protože móda se mění,sešítky jsou docela drahé a hodně střihů se tam opakuje,myslím si ,že by to tak nemělo být,ráda bych našla někoho,s kým bych si je mohla vyměňovat.

24 Jitka Jitka | Web | 5. ledna 2011 v 21:12 | Reagovat

[22]:Ahoj, škoda, že tvoje krejčovství je tak daleko. Hned bych byla zákaznice. Kdysi jsem si šila sama ač nevyučená. Tehdy podle Burdy.Dnes už se mi do velkého šití nechce. :-)

25 Jaryna Jaryna | 11. února 2011 v 21:28 | Reagovat

Ahoj všem, jsem dámská krejčová, také cca 4 roky vlastním ZLATÝ STŘIH, ale někde jsem založila speciální metr, který se bohužel nedá dokoupit ???
Byl by někdo ochoten metr obkreslit a na mé náklady mi ho zaslat? Kdyby byl samostatně prodejný, koupila bych si ho :-)
Všem, kteří by mi mohli a chtěli pomoci, předem moc děkuji, ozvěte se sem ;-)

26 Irena Dobšíková Irena Dobšíková | E-mail | 20. dubna 2011 v 23:14 | Reagovat

[25]:Zdravím,jestli ještě nemáte, mohu Vám poslat papírovou šablonu kde je zároveň střih na košili, šortky a vestu.Irena Dobšíková

27 Jana Gillová Jana Gillová | E-mail | 27. července 2011 v 11:11 | Reagovat

Zdravím všechny, maminka podědila po někom Zlatý střih, ale chybí jí u něho popis práce.Nemůže někdo poradit, jak se s ním pracuje a jak pracovat s měřítkem? Děkuji

28 Karolína Karolína | 22. října 2011 v 11:08 | Reagovat

Přeji krásný den všem a zárověn prosím o radu. K narozeninám jsem dostala Zlatý střih, byla jsem úplně překvapená jak snadno s jednoduše lze střih vytahnout, ale v určitých věcech mám pár nejasností. Nevim jak se vytahuje směr osnovy (ta šipka) a dále také nějaké značky (náramenicové, pasové...) MOC PROSÍM O RADU

30 alena alena | E-mail | 28. června 2012 v 1:31 | Reagovat

Prosím,nemohl by mi někdo nejlépe zkušená švadlena, ale není to podmínkou.Potřebovala bychstřihy na halenky klasické,nabírané,šaty princezového střihu i klasické,sukně rúzné,vesty apod. Velikost 38-42
e mail odstrcilovaalenavseznam.cz   t. 736445696  Děkuji  Alena

31 Sylva Sylva | E-mail | 8. srpna 2012 v 10:57 | Reagovat

Srdečně zdravím.Střihy mám,ale jsou tam střihy ,které nikdy nemohu použít a to je zbytečné.Potřebovala jsem 3 střihy a musela jsem to kouýpit celé.To je v dnešní době zbytečné.Pokud by si mohl vybrat člověk, co potřebuje a byl větší výběr ,určitě by si  každé z nás koupila mnohem víc,než nabízí paní Hofmannová.V německu se mohou koupit jednotlivé střihy .Tady jsou dány i pánské,svatební dětské střihy a to mi není k ničemu.Kdo jezdí do německa,tak si to může pořídit .podle svého výběru Pa pa pa Sylvia

32 Marcela Marcela | E-mail | 14. srpna 2012 v 14:54 | Reagovat

[25]:
Ahoj Všem,Jaryno když rozklikneš originální stránky zlatý střih tak už je v nabídce i samostatně metr.
[25]: :-) Ahoj Marcela.

33 lavender bridesmaid dress lavender bridesmaid dress | E-mail | Web | 31. října 2012 v 12:30 | Reagovat

A. One more crack like that and I'll plaster you!
http://www.threedress.com/

34 wlladyka wlladyka | 21. března 2013 v 16:50 | Reagovat

Dobrý den, jsem z Ostravy a vlastním zlaty střih i v originále Minerva.. z roku1936. pracuji s ním stále, jsme max spokojená, jak jsme četla jste z Ostravy , není problém se sejít, můžete se kouknout jak se s ním pracuje
wlladyka

35 wlladyka wlladyka | 21. března 2013 v 16:53 | Reagovat

ještě jeden poznatek, důležity je základní střih , podle kterého si dokreslíte jiné varianty, navíc všechy součásti oděvů - rukáv limec  nohavice se daji napasovat na jiný základ..je to prima hračka a hlavně- sedíííí

36 prom dress designers prom dress designers | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 4:46 | Reagovat
37 Jarmila Jarmila | E-mail | 23. dubna 2013 v 11:29 | Reagovat

Dobrý den,zlatý střih mě zaujal a to protože má postava není takříkajíc standartní.chtěla bych se zeptat jestli lze střih použít i na velikost obvodu boků 160 cm i více děkuji za odpověď :-D

38 yvetti yvetti | E-mail | 6. května 2013 v 17:12 | Reagovat

Jarmilo, střihy se krásně dají i zv.ětšovat na různé velikosti (klasické zvětšení střihu) Tak to dělám já, ale už jsem se rozhodla, že si koupím i ten zlatý střih pro ultra plnoštíhlé. Myslím, že stojí 1400, ale neváhám, protože to se určitě vyplatí, protože podívej se co stojí oděvy pro plnoštíhlé. Je to šíleně předražené, protože je toho nedostatek a navíc nemožné látky. Až je mi z toho smutno!! :-?

39 Marika Marika | E-mail | 21. listopadu 2013 v 22:06 | Reagovat

[38]:dobrý deň, ja som zo Slovenska a chcela by som vas niektoru poprosiť o prekopirovanie toho meradla a zároveň aj nejakých strihov, aby som si to mohla vyskušat ako sa s tým pracuje.Prosím sa nakontaktovat na môj e-mail.

40 Lenka Lenka | 14. ledna 2014 v 11:09 | Reagovat

[37]: dobry den, myslim ze jsou 2 varianty zlateho strihu jedna je do 140 cm a druha je pro vetsi velikosti ale nejsem si jista do kolika cm to je.

41 Marika Marika | E-mail | 26. ledna 2014 v 13:51 | Reagovat

zdravím, prosím-prosím o prekopirovanie meradla zo zlateho strihu aj nejakého strihu,aby som to vyskušala,ak budem spokojná objednám si celu sadu.

42 Marika Marika | E-mail | 26. ledna 2014 v 13:56 | Reagovat

[41]:zdravím, prosím-prosím o prekopirovanie meradla zo zlateho strihu aj nejakého strihu,aby som to vyskušala,ak budem spokojná objednám si celu sadu.Pošlite mi správu na mail  marika07@zoznam.sk , potom pošlem adresu.

43 Jana Jana | E-mail | 15. června 2016 v 14:12 | Reagovat

Dobry den,budu kupovat mamince jako darek  zlaty strih pro plnostihle ale bohuzel bych potrebovala i ten normalni ( aby mohla mamka usit i me )ale protoze je to dost penez tak se chci zeptat jestli by byla nejaka dobra duse ktera by mi ten zakladni zkopirovala a poslala bud postou nebo e-mailem samozdrejme ja bych poslala kopii toho plnostihleho.

44 Jana Jana | 12. července 2016 v 13:34 | Reagovat

Zlatý střih mám podívám se po metru a pokusím se jej poslat[43]:

45 Jarmila Jarmila | E-mail | 14. srpna 2016 v 17:45 | Reagovat

Děvčátka můžete mi napsat kontakt kde koupím Zlatý střih?

17.8.216

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Reklama