Rozkvetlé jaro

8. března 2009 v 16:40 | Hela* |  Téma velikonoční
Technika je vosková batika. Špendlíkem s hlavičkou se nanese vosk a pak se barví. Když chceš víc barev, první použiješ nejsvětlejší, pak maluješ voskem další vzor, barvíš trochu tmavší barvou, znovu maluješ voskem a končíš nejtmavší barvou. Po úplném uschnutí kraslici zahřeješ a vosk setřeš buničitou vatou. Barvy používám vodorozpustná mořidla na dřevo. Samozřejmě se dají malovat jen vyfouknutá vajíčka. V mořidlech se nemůžou barvit vařená vajíčka, určená k jídlu.
A jak vidíte na dalších obrázcích, Hela* už má na zahrádce opravdové jaro.

Sněženky jsou ty, které měly poupata na Silvestra. Vydržely mrazy a teď opravdu rozkvetly. Kvetou už taky jiné cibulky a na to "chroští" jsem náramně pyšná. Je to levandule, kterou jsem vypěstovala z jednoho koupeného sáčku semínek. Mám jí čtvrtý rok a ptotože se semení, pár sazeniček jsem už rozdala a snažím se pás prodloužit novými rostlinkami.
Případné dotazy směřujte na korensky3@post.cz>

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petulka2626 Petulka2626 | E-mail | Web | 8. března 2009 v 17:34 | Reagovat

To je krása, úplně na mě dýchlo jaro.

2 Hela* Hela* | 8. března 2009 v 17:38 | Reagovat

PS: Ta dvě černá vajíčka jsou polepená slámou,ale technika je tak pracná, že jsem jich víc už nikdy neudělala. Ještě se omlouvám za překlep, samozřejmě "protože " se semení.

3 Išiko Išiko | 8. března 2009 v 18:15 | Reagovat

Pro mě je veškerá tato technika pracná :-) je to nádhera takhle pohromadě.

4 Zdenka "ren." Zdenka "ren." | E-mail | 8. března 2009 v 19:45 | Reagovat

Máš šikovné ruce, kraslice jsou opravdu krásné.

5 Jitka* Jitka* | E-mail | 10. března 2009 v 10:46 | Reagovat

Velmi pěkné na ty vajíčka bych neměla trpělivost.

6 vintage evening dresses vintage evening dresses | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:12 | Reagovat

A. Because they're all in High School!
http://www.untildress.net/wedding-accessories.html

7 cheap replica watches cheap replica watches | E-mail | Web | 2. května 2013 v 7:56 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Reklama