Březen 2009

Pletené slepice

27. března 2009 v 17:30 | Pavlína Ludvigová |  Téma velikonoční

Pavla Ludvigová poslala svoje slepičky pletené z papíru. Zužitkovala nepotřebný telefonní seznam. Máte-li nějaký dotaz, pošlete ho na tuto adresu paulal@seznam.cz Ráda vám ho zodpoví.

Velikonoce podle Pavlíny

27. března 2009 v 11:44 | Pavlína Bartíková |  Téma velikonoční
Pestrobarevná vajíčka se budou koledníkům určitě líbit.

Někde už je jaro

27. března 2009 v 11:39 | Hela* |  Flóra kolem nás
Pro potěchu oka i duše zimou zkroušené poslala Hela* pár obrázků ze své zahrádky.

Klub má hosta

26. března 2009 v 16:56 | Jiřina |  Téma velikonoční
Dnešní příspěvek poslal náš host Jiřina Vinklerová. Je to velikonoční téma pojaté několika technikami. Pokud chcete tyto techniky konzultovat, můžete tak učinit prostřednictvím mailu. jirina.vinklerova@seznam.cz

Bílá je bílá

22. března 2009 v 13:55 | Zdenka "ren" |  Háčkování

Nemůžu si pomoct, ale tohle musím okomentovat. Zdenka poslala, jak píše, svoje první vajíčka. Vypadají tak krásně, že se tomu nechce ani věřit, že jsou první. Bílá je bílá a je to klasika a když se to spojí se šikovnýma rukama, nemá to chybu. No řekněte...

Velikonoční zajíčci

21. března 2009 v 20:51 | Eva |  Téma velikonoční
Velikonoční zajíčci, které poslala Eva, jsou inspirací i pro děti. Myslím, že by takové zajíčky zvládly i menší děti za pomoci maminek nebo babiček. Chce to jen barevný papír, trochu lepidla a šikovné ruce.
Jestli se do toho chcete pustit a nevíte, jak na to, napište si o radu na tuto adresu. a.v.e@seznam.cz

Reakce na "Výzvu"

17. března 2009 v 11:22 | Jitka |  Nepřehlédněte!

Tady najdete příspěvky členek tohoto klubu na pomoc postiženým dětem v Soběslavi. Vyfoťte svůj výrobek, fotku pošlete na yorga@seznam.cz a bude tady zveřejněn, aby Hagir věděla co může očekávat.

A proč jsme se do této akce zapojily? V našem klubu je maminka dvou dětí z nichž jedno, chlapeček Honzíkn navštěvuje školku v Soběslavi, do které jsou děti sváženy z okolí dosluhujícím mikrobusem. Maminka Radka nás oslovila a my jsme reagovaly, abychom alespoň troškou přispěly k nákupu nového mikrobusu, který děti tolik potřebují. Na fotografiích jsou obě Radčiny děti a pejsek, který Honzíkovi hodně pomáhá. Až s ním Radka absolvuje všechny potřebné zkoušky, bude pomáhat i jiným dětem.
Honzík a jeho pes Hagir
Honzíkova sestřička Kačenka
Košíky jsou od maminky obou dětí Radky, která si zaslouží velký obdiv za to, že při tolika starostech a práci kolem dětí si dokáže najít čas a vytvářet tak krásné věci.

Tyto dva obrázky s výrobky nejsou sice od členky našeho klubu, ale o to víc potěšily. Přišly s tímto dopisem:

Zdravim,
dočetla jsem se o konaném jarmarku a že může kdo chce přispět, v příploze posílám dva své výrobky, které bych mohla poslat a přispět tak dětem. Prosim o informaci, jestli může jit i o takovéto výrobky, protože nemají velikonoční nádech.
Jedná se o patchworkový obal na polštářk a šaty pro Barbie, model oděvu z 19. století, vč. kloboučku, bez panenky. Jestli to stihnu, ještě něco udělám.
Děkuji a jsem s pozdravem
Danca

Levandulové pytlíčky jsou od Hely*

Další příspěvky od žen, které nejsou členkami našeho klubu, ale přidaly se k "Výzvě" a posílají své výrobky na jarmark v Soběslavi.

Pletení z papíru

16. března 2009 v 19:50 | Hagir |  Všehochuť
Pletení z papíru jsem objevila až teď a zcela mu propadla. Moc toho sice nevyrobím, ale moc mě to baví. Nejdůležitější jsou ty ruličky, aby byly všechny stejně svinuté. Posílám košíček, který se mi moc líbí a velikonoční věnec. Ten je ještě nenalakovaný a hodlám ho ozdobit vyšívanou mašlí a uháčkovanými vajíčky. Pak ještě pošlu jak to dopadlo.

Výzva

16. března 2009 v 19:40 | Hagir |  Nepřehlédněte!
Mám na všechny tvořilky a členky klubu velkou prosbu. Jak už jsem Jitce psala, náš syn je postižený a tak chodí do speciální školky Rolnička u nás v Soběslavi. Jezdí sem děti z celého táborska. Sváží je sem mikrobusem a právě ten již brzy doslouží, tak se snaží nějak získat peníze na nový. Dělají různé prodejní akce na kterých se prodávají výrobky, které sami vyrobí atd. Teď na jaře je velikonoční jarmark a mě napadlo, kdyby někdo chtěl pomoct. Udělat jim např nějaká háčkovaná vajíčka a oni by si je prodali a dali to na ten mikrobus. Moc by jim to pomohlo.
Díky Radka
Kdo by měl zájem ať mě kontaktuje na mail vilimkovaradka@seznam.cz
a tady jsou jejich stránky

http://www.rolnicka.cz/obsah/aktuality.php

Mimo jiné chodím tam dělat s naším psem canisterapii, ale o tom napíši někdy jindy.
Adresa, na kterou můžete své příspěvky do této akce posílat je :

RADKA VILÍMKOVÁ, LUČNÍ 646/III, 392 01 SOBĚSLAV

O všem Vás budu průběžně informovat. Můžete posílat do 1. dubna, aby to u mě bylo. Jarmark se koná 4.4.

Děkujeme za všechny potřebné děti.

Papírové kytičky

15. března 2009 v 17:50 | Iva |  Všehochuť
Posílám ještě další využití kytiček, tentokrát větších. Polepila jsem si s nimi krabičku na různé blbinky a na chalupu jsem udělala závěs na stíněnou stěnu, aby se to trochu prozářilo. Nejdříve jsem z provázků udělala síť a na ni nalepila kytičky. Je to docela zábavné, vymýšlet si všelijaké kombinace.

Nechte se inspirovat Ivou a jejími kytičkami. Ráda vám poradí prostřednictvím mailu zelenkova.nb@seznam.cz

Dekorativní klobouk

15. března 2009 v 13:55 | Pavlína Bartíková |  Háčkování
Další krásný klobouk vhodný jako dekorace je od Pavlíny.

Velikonoční vajíčka s kytičkami

14. března 2009 v 22:30 | Iva |  Téma velikonoční
Na Velikonece jsem udělala vajíčka k zavěšení na větvičky ve váze nebo na záclony. Kytičky jsem umotala z barevných papírů a na vajíčko přilepila tavnou pistolí. Zkoušela jsem to i na barvená vajíčka, ale takhle na přírodní mi to připadalo nejlepší.

Pokud vám nestačí návod v úvodu článku, pište na tuto adresu zelenkova.nb@seznam.cz

Velikonoční vajíčka podle Pavlíny

14. března 2009 v 21:35 | Pavlína Bartíková |  Háčkování
Autorkou je Pavlína a tady je její e-mail. pavlusa.bartik@seznam.cz

Náš host s kloboučkem

12. března 2009 v 20:25 | Lenika |  Háčkování
Náš host Lenika nám poslala háčkovaný klobouček. Tento typ kloboučku jsme tu tuším ještě neměli. Mail Leniky je LenikaN@seznam.cz pokud budete mít zájem, můžete si o něj psát i na můj mail yorga@seznam.cz

Dětské háčkované čepičky

12. března 2009 v 20:01 | Jitka* |  Háčkování
Tyto pěkné, jarní čepičky pro malé parádnice uháčkovala Jitka* a ráda se s vámi podělí o své zkušenosti prostřednictvím mailu. Psát ji můžete na tuto adresu krizova-jitka@seznam.cz

Velikonoce s kuřaty

11. března 2009 v 9:28 | Jitka |  Háčkování
Abych taky s něčím přispěla na náš společný blog, přidám maličkost ze své tvorby. Vy, kdo na můj blog chodíte pravidelně už to znáte. Je to spíš, pry ty z vás, které můj blog neznají.
Předlohy na vajíčka najdete na mém blogu www.yorga.blog.cz v rubrice Ruční práce-rozcestník-háčkování, nebo si o ně můžete napsat na yorga@seznam.cz

Velikonce u Haliny

9. března 2009 v 20:02 | Halina |  Téma velikonoční
Zase máme něco nového. Pokud vás bude zajímat technika zpracování, můžete si napsat na adresu halina03@seznam.cz

Rozkvetlé jaro

8. března 2009 v 16:40 | Hela* |  Téma velikonoční
Technika je vosková batika. Špendlíkem s hlavičkou se nanese vosk a pak se barví. Když chceš víc barev, první použiješ nejsvětlejší, pak maluješ voskem další vzor, barvíš trochu tmavší barvou, znovu maluješ voskem a končíš nejtmavší barvou. Po úplném uschnutí kraslici zahřeješ a vosk setřeš buničitou vatou. Barvy používám vodorozpustná mořidla na dřevo. Samozřejmě se dají malovat jen vyfouknutá vajíčka. V mořidlech se nemůžou barvit vařená vajíčka, určená k jídlu.
A jak vidíte na dalších obrázcích, Hela* už má na zahrádce opravdové jaro.

Sněženky jsou ty, které měly poupata na Silvestra. Vydržely mrazy a teď opravdu rozkvetly. Kvetou už taky jiné cibulky a na to "chroští" jsem náramně pyšná. Je to levandule, kterou jsem vypěstovala z jednoho koupeného sáčku semínek. Mám jí čtvrtý rok a ptotože se semení, pár sazeniček jsem už rozdala a snažím se pás prodloužit novými rostlinkami.
Případné dotazy směřujte na korensky3@post.cz>

Velikonoce !!!

7. března 2009 v 9:59 | Hela |  Háčkování
Tato krásně inovovaná vajíčka jsou dílem Hely Bartošové. BartosovaHela@seznam.cz
Dotazy směřujte na její e-mail.

Šaty na panenku

7. března 2009 v 9:51 | Petulka2626 |  Panenky
Autorkou šatiček je Petra a na jejich stránkách můžete vidět víc. http://petulkaaevulka.blog.cz/
Petulka2626@seznam.cz
Petulka2626@seznam.cz
Pokud chcete Petře napsat, nebo se na něco zeptat, můžete tak učinit také prostřednictvím mailu Petulka2626@seznam.cz

.

Panenky

6. března 2009 v 18:20 | Iva |  Panenky
Na tuto adresu si můžete napsat, pokud chcete poradit, jak tyto krásné panenky udělat.

zelenkova.nb@seznam.cz>
zelenkova.nb@seznam.cz>
zelenkova.nb@seznam.cz>
zelenkova.nb@seznam.cz>
zelenkova.nb@seznam.cz>

Klobouky

5. března 2009 v 15:35 | Pavlína Bartíková |  Háčkování
Tyto pěkné kloboučky uháčkovala Pavlína podle předlohy od Petulka2626. Budou pěkně zdobit některý interiér.
Pokud se s Pavlínou chcete poradit, nebo potřebujete předlohu, obraťte se na ni mailem na tuto adresu pavlusa.bartik@seznam.cz

Čepička pro panenku

4. března 2009 v 19:34 | Hela |  Panenky
Pro holčičky a jejich panenky. Pokud máte chť se do takové krásné čepičky pustit a nevíte jak na to, snad vám Hela poradí. Napište si na adresu BartosovaHela@seznam.cz myslím, že by slušela i miminku.BartosovaHela@seznam.cz
BartosovaHela@seznam.cz

Pletená inspirace od Hely

2. března 2009 v 11:27 | Hela |  Pletení
Pletené bačkůrky jsou na miminko a svetřík na panennku. Jestli vás Hela inspirovala, tak se do toho pusťte a jestli na to potřebujete popis, tak se obracejte mailem na tuto adresu: