Korálovka sedlatá

10. ledna 2009 v 17:58 | Petulka2626 |  Fauna
Tohle je náš nový mazlíček. Korálovka sedlatá, která měří cca 80 cm, je ochočená a začíná se zabydlovat. Snad se jí bude u nás líbit.

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šárka Šárka | E-mail | 10. ledna 2009 v 18:59 | Reagovat

Jé, had mazlíček, jako u nás :-). Korálovka je moc pěkná! My máme užovku červenou, zatím malou, asi půl metru, ale má dorůst až 150-180. Jen ty myšky mě jsou proti srsti, tak krmení zásadně obstarává manžel.

2 Petulka2626 Petulka2626 | E-mail | Web | 10. ledna 2009 v 19:04 | Reagovat

No, mi bylo myšky taky trošku líto, byla taková hezká, strakatá, ale s tím se musí počítat. Když jsem se pro hada rozhodla, trošku jsem zvažovala lítost nad kořistí. Ale nakonec jsem to překonala. Myslím, že ještě dvě tři krmení a budu se na to dívat okem matky přírody. Silnější vyhrává.

3 Šárka Šárka | E-mail | 10. ledna 2009 v 19:48 | Reagovat

My zatim ještě nekrmili živou, Žofka je malá, takže zatím si pochutnává holatech, která kupujeme mražená, ale ono to přijde :-). Ale máš pravdu, že příroda to tak zařídila a tak to tak musí být dobře. Jinak had je ideální zvířátko, zajímavé, a navíc absolutně nenáročné.

4 Šárka Šárka | E-mail | 10. ledna 2009 v 20:16 | Reagovat

Ještě takovou perličku - Když jsme si Žofku loni v srpnu pořídili, bylo to čerstvé hadí miminko, ne silnější než tkanička. Měli jsme ji od chovatele a pán nám k ní dal ještě 7 holátek, abychom měli do začátku. Říkal nám - možná se první krmení nepovede, může být vystresovaná z převozu, navíc bylu ukrutný vedro, a že prý je to mimi a než se osmělí v novém prostředí, může to trvat. Máme ji nechat rozkoukat a až se zklidní, zkusit podat holátko. Žofka byla v košíku a s ní v košíčku byla i zavřená krabička s myšičkami. Doma jsme to rozbalili a koukám do krabičky, myšiček pět. Ptala jsem se manžela, kolik že těch myšiček nám pán dal - sedm. A pak koukám, naše tkanička Žofka má na sobě dvě boule jako hrom, a záhada bermudského trojúhelníku se nekonala. Dostala se do krabičky  a dvě sežrala během jízdy v autě, a to jsme jeli jen deset minut. Takže žádna stydlivka to nebyla a není. S krmením jsme nikdy neměli žádný problém. Jen jednou nám odmítla, a to jsme si předtím nevšimli, že se bude zakalovat a svlíkat, a to se nekrmí.

5 Hela* Hela* | E-mail | 10. ledna 2009 v 22:49 | Reagovat

Tady se teda nechytám, mám z hadů fobii. Nejsem nijak uječená, ale vystrašit mě dokáže i slepýš. I když mi rozum říká, že jsem praštěná, stejně se klepu jako ratlík.

6 Petulka2626 Petulka2626 | E-mail | Web | 11. ledna 2009 v 8:45 | Reagovat

To jsem ráda, že je tolik lidiček se stejnými zájmy.

Šárko, ta naše korálovka taky není žádná stydlivka. Včera jsme ji přivezli asi v deset dopoledne a odpoledne hned lovila. Myšku dostala až odpoledne, protože se přijela podívat sestra. Tak jsem jí volala, ať mi myšku koupí. Když přijela, říkala mi, že vybrala takovou hezkou, strakatou. A já jí povídám, že tomu hadovi je to jedno. A taky bylo.

Heli, já mám zase fóbii na hmyz. Chtěla jsem třeba i nějakého ještěra, třeba gekončíka nebo něco, ale to se krmí hmyzem. Jednak bych na to nesáhla a jednak by mě trefil šlak, kdyby mi ta potvora krmná z terárka vylezla do bytu. A ještě něco- já ječím. Když vidím doma pavouka, křičím na holky o pomoc.

7 Šárka Šárka | E-mail | 11. ledna 2009 v 17:56 | Reagovat

My jsme o ještěrovi taky uvažovali, ale ze stejného důvodu jako píšeš to nedopadlo a navíc, ještěři se myslím musí krmit každý den a kde brát pořád šváby či kdovíjakou havěť. A hadovi stačí myška  jednou za čtrnáct dní, i za měsíc, jak kterému, a je jinak bez starostí. Slyšela jsem i o případu, že krmili dvakrát za rok a had prospíval, prostě ideální nenáročný tvor. Jen nesmí být ta fobie :-)))).

8 sale coach bags sale coach bags | E-mail | Web | 19. ledna 2011 v 5:22 | Reagovat

Moudrost, kterou pohádkovy děd Rozum p?i?aroval Matějovi, pochází ze Ctiradovy královské hlavy. Právě v této chvíli se ke Ctiradovi blí?í Závist, o?klivá je?ibaba, kterou vyhnali z Mojmírova království, a která se vydává za Ctiradovu sest?enici. Závist postupně o?ebra?í polovinu místní ?lechty, nau?í v?echny hrbit se a nosit ?a?kovské ?epice.

9 empire waist wedding dresses empire waist wedding dresses | E-mail | Web | 31. října 2012 v 14:49 | Reagovat

A. When you're eating a watermelon!
http://www.standdress.com/

10 white cocktail dress white cocktail dress | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 6:21 | Reagovat

I join bbwatches.com. It was and with me. Let's discuss this question.
http://www.queweddingdresses.org/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Reklama