close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Prosinec 2008

Příroda se zbláznila

31. prosince 2008 v 23:28 Flóra kolem nás
Je 31.12. 2008 a Hela* nám poslala sněženky, které chystají rozkvést. Myslím, že to tady ještě nebylo.

Panenka od Ježíška

30. prosince 2008 v 20:08 | Halina |  Panenky
Posílám panenku, které jsem uháčkovala šatičky a byl to dáreček od Ježíška pro mou vnučku.
.

Novoročenka

29. prosince 2008 v 21:03 | Jitka |  Téma vánoční

Novoroční pozdrav

28. prosince 2008 v 16:08 | Maruška |  Téma vánoční
Tak mi kvetly kaktusy v létě, trochu něco jiného než vlažná zima. Posílám vám obrázky pro potěšení oka a také jako novoroční pozdrav.

Eviččiny Vánoce

26. prosince 2008 v 19:26 | Eva |  Téma vánoční

Naše Vánoce byly v rodiném kruhu. Nejvíc jsme se těšíli co bude dělat naše Bela v novém pelíšku. Dostala boudičku a tak se vní zabydluje, stejně má ale nejradši náruč. Pěkný Silvestr a hodně zdraví všem v klubu přeje Eva

Blahopřání

23. prosince 2008 v 10:18 | Jitka |  Jen tak
Dnes mají svátek Vlasty a zítra Evy. Oběma našim oslavenkyním přeji za celý klub všechno nejlepší, hlavně dobré zdraví a hodně tvořivých nápadů.

Háčkování pod stromeček

20. prosince 2008 v 18:10 | Halina |  Háčkování
Posílám Vám několik mých výrobků, které jde použít na stůl pod stromeček Halina .Dotazy a požadavky adresujte na halina03@seznam.czVánoce

17. prosince 2008 v 23:00 | Jitka |  Téma vánoční


Háčkovaný klobouček

16. prosince 2008 v 17:14 | Zuzikk |  Háčkování
Dotazy ke kloboučku směřujte na Zuzcisarova@seznam.cz

Perníčky a dekorace

16. prosince 2008 v 10:22 | Zdenka"ren" |  Téma vánoční
Můj poslední příspěvek do klubu v letošním roce. Posílám moje perníky a hvězdičky, které jsem vytvořila z vypálených kalíšků čajových svíček. Všem členkám klubu přeju krásné vánoce a spoustu tvořivých nápadů v novém roce. Zdraví Zdenka "ren".


Křížková výšivka ještě jednou

15. prosince 2008 v 17:07 | Katka |  Vyšívání
Pro porovnání poslala Katka nočního a denního motýla a ještě přidala detaily z větší, zatím jen rozpracované práce. To abychom se mohly těšit na výsledek po dokončení.
Noční motýl.

Denní motýl
Katka nám o sobě napsala pár řádků. Je jí 31 let, má dvouletou holčičku a jejím největším koníčkem je vyšívání. Věnuje mu každou volnou chvilku. Je ráda, že prostřednictvím Ženského klubu může své obrázky prezentovat a vás ostatní inspirovat.
Pokud máte nějaké otázky k dílkům, obracejte se na adresu katy.kt@seznam.cz


Křížková výšivka

15. prosince 2008 v 9:50 | Katka |  Vyšívání
Dnešní příspěvek vkládám obzvlášť ráda. Poslala nám ho mladá maminka, paní Katka, která je naším dnešním hostem. Její práce jsou tak precizní, že si zaslouží, aby je viděl celý svět. Když je neneuvidí úplně celý svět, tak alespoň my máme možnost se pokochat. Viděla jsem už různě zdobené hodiny. Například ubrouskovou technikou, malované, ale funkční, vyšívané hodiny vidím poprvé. A jak jste na tom vy?

Všechny obrázky jsou úžasné, ale zvláštní pozornost si zaslouží, alespoň podle mého názoru, předposlední obrázek, motýl. Katka musí mít dobré oči a svatou trpělivost. S dotazy k výšivkám se obracejte přímo na Katku, která už není jen naším hostem, ale i stálou členkou klubu.
Její adresa je: katy.kt@seznam.cz

Vánoční ozdoby od Zuzky

14. prosince 2008 v 22:35 | Zuzikk |  Háčkování

Autorčina adresa Zuzcisarova@seznam.cz


Štěňátka 2008

14. prosince 2008 v 22:32 | Zuzikk |  FaunaJestli chcete vědět něco o jezevčích štěňatech, obracejte se na adresu Zuzcisarova@seznam.cz


Betlém

12. prosince 2008 v 16:30 | Iva |  Modelování
Už téměř před 100 lety pořídil můj krkonošský dědeček svým dětem betlém, který stále rozšiřoval. Když umřel, nechala si babička jen jeskyni a několik darovníčků a oveček a ostatní si vzal její syn, bratr mé maminky, který si pořídil jeskyni a svatou rodinu novou. A poněvadž babička pobývala v zimě u nás, jak říkala "v kraji", přivezla svůj malý betlém s sebou. Vzpomínám, jak jsme ho spolu stavěly a pak každý den, když se začalo stmívat, babička rozsvítila u betléma svíčku a vypravovala a hlavně zpívala koledy. Když babička umřela, zůstal betlém mojí mamince a vše se opakovalo, jen maminka vyprávěla a zpívala moji dceři. Později našla maminka na horách na půdě ještě nějaké domečky a tatínek přidal větší prkénko a betlém se zvětšil. Když odešla i moje maminka, zůstal betlém mě a znovu se všechno opakovalo, i moji dva vnoučkové rádi betlém stavěli a poslouchali. A přitom nám přišlo, že by mohlo být víc oveček, a poněvadž vyřezávat neumím a keramická hlína je mi bližší, zkusila jsem to s ní. A tak postupně k ovečkám přibyli i darovníčci, muzikanti, slon a velbloud (tedy pouze ležící, nohy byly nad mé síly). Figurky jsou vypálené, omalované a přelakované. Pak mi manžel pomohl vytvořit skálu a ulici, kde jsou domečky podle jihočeských barokních statků a pod skálou zase krkonošké roubenky, zatím jen dvě, ale už letos se zase rozrostou. V dřívější době byl, alespoň tady u nás, betlém docela vzácnost, teď jsou k dostání krásné betlémy, ale pro mě zůstává nejkrásnější ten náš, protože je plný krásných vzpomínek.
A ještě bych ráda popřála, Jitce, zakladatelce a duši klubu, všem členkám a návštěvnicím těchto stránek , příjemné, v klidu a pohodě prožité vánoční svátky a v novém roce hodně zdraví, spokojenosti a tvůrčích nápadů. Iva

Případné otázky směřujte na zelenkova.nb@seznam.cz

Motýlci

11. prosince 2008 v 20:15 | Zuzikk |  Háčkování
O popis si můžete psát na e-mail: Zuzcisarova@seznam.cz

Dia recept

11. prosince 2008 v 9:57 | Zdeňka-domácí paní |  Moučníky

Hvězdičky se švestkovou dia marmeládouSuroviny: 250 g hladké mouky, 60 g hroznového cukru, špetka soli, 1 žloutek, 1 vanilkový lusk, 125 g másla, 150 g sušených švestek, 50 g meruňkové dia marmelády, hladká mouka na vál, 1 žloutek na potření


Postup: 1. Hladkou mouku promícháme s cukrem, solí, jedním žloutkem a dření z vanilkového lusku. Přidáme pokrájené změklé máslo a vypracujeme těsto. Těsto uložíme asi na hodinu odpočinout do chladna.

2. Sušené švestky pečlivě opláchneme a osušíme. Umeleme je a promícháme s marmeládou.

3. Těsto rozválíme na pomoučeném vále na plát asi 3 mmm silný. Tvořítkem vykrajujeme hvězdičky ve 3 různých velikostech (od každé velikosti stejný počet). Přeneseme je na plech vyložený pečicím papírem, nejmenší z nich potřeme rozšlehaným žloutkem a vložíme do vyhřáté trouby. Při 180°C pečeme asi 15 minut.

4. Vychladlé hvězdičky spojujeme pomocí marmelády po třech k sobě tak, aby vespod byla hvězdička největší, navrch nejmenší.


Doba přípravy 45 minut

1 porce obsahuje 297 kJ/71 kcal

Počet porcí/40 kusů

Zdroj:
Claudie 2006 - příloha Recepty pro diabetiky

Vánoční mlsání

10. prosince 2008 v 18:24 | Zdeňka-domácí paní |  Rady a nápady
Podle statistik přibere česká žena během Vánoc tři kila. Tak to ale být nemusí. Stačí, když se trochu změní jídelníček.

Vánoce nemusí nutně znamenat přejídání se tučnými jídly. Stačí se jen trochu zamyslet a vyměnit tradiční postupy za jiné, zdravější. Není nutné zavrhnout štědrovečerní večeři.

Stačí jen, když bramborový salát neochutíme majonézou, ale lehkým jogurtem či jogurtovým dresingem. A výsledek potěší každého gurmána. Deset deka salátu, který je pouze zeleninový a bez majolky, má 250 kJ, kdežto 10 dkg klasického bramborového s jogurtem (bez uzenin) má 320 kJ, klasický s majolkou má 790 kJ na stejné množství.

Chcete si dopřát smaženého kapra? I to se dá. "Při smažení si vedle v hrnci uvařte vodu a čerstvě usmaženou porci do ní na sekundu namočte. Budete překvapeni, kolik tuku se uvolní, přitom řízek zůstane křehký a křupavý," radí dietologové.

Účinný je i obyčejný ubrousek, na který se čerstvě usmažený kapřík položí. Co je ale úplně nejlepší? Udělejte si to napůl. Kousek usmaženého kapra a kousek udělaného jen na kapce olivového oleje, s česnekem, kmínem a majoránkou. I ti největší škarohlídi nad takovou porcí roztají.

Kapr smažený na minimu tuku má téměř dvakrát tolik kJ jako kapr pečený v troubě. Klasický smažený kapr jich má dokonce více než dvakrát tolik.

Poněkud horší je to s cukrovím. Většinou kombinuje dvě největší negativa moderní stravy - živočišné tuky z másla a cukry a s nimi související množství kalorií. Lze upéct cukroví nízkokalorické, s náhradními sladidly z celozrnné mouky a podobně, ale většinou není tak chutné a jeho výroba je pracnější. I zde ale mám pro vás dobrý tip. Kousky čerstvého ovoce namáčejte v rozehřáté čokoládě, dejte na špejli a nechte je v ledničce ztuhnout. Jeden takový kousek bude mít maximálně 60 kJ, což je zlomek energetické hodnoty skutečného cukroví.


Nestojí to za zváženou?


Malá vánoční dekorace

10. prosince 2008 v 14:41 | Pavlína Bartíková |  Téma vánoční
Posílám na ukázku ozdobené šišky (šišky jsou z kanadské borovice).

Vaše případné dotazy k postupu vám autorka ráda zodpoví mailem. Pište je na adresu

Věneček

9. prosince 2008 v 11:04 | Jitka |  Jen tak
Abych taky přispěla se svou troškou do mlýna, ukážu vám, jaký jsem vyrobila věneček na hřbitov. Moje rodiče jsou zpopelněni a jejich urny jsou uloženy v kolumbáriu při brněnském krematoriu. Jelikož stavba krematoria a přilehlé kolumbárium je památkově chráněné, jsou zděné výklenky na urny překryté mramorovými deskami. To proto, aby to tam nevypadalo, jako na střelnici. Dřív se do výklenků dávalo ledacos, papírové růže, různé plastové kytky a opravdu to nevypadalo hezky. Mramorové desky mnoho možností neskýtají a proto dávám asi třikrát až čtyřikrát do roka na desku jen malý věneček. Aby nebyl tuctový, kterých jsou plné stánky před krematoriem, dělám si ho sama podle ročních období nebo podle příležitosti. Snažím se používat většinou přírodní materiály, ale ne vždy to jde. Tentokrát jsem použila koupený věneček z proutí a na něj jsem naaranžovala dostupné ozdoby. Tak, aby to trochu připomínalo Vánoce. Nemohla jsem věneček vyfotit přímo na hřbitově, protože jsem se do Brna nedostala, ale pověřila jsem manžela, aby věneček zavěsil. To udělal včera. Než ho odvezl, vyfotila jsem ho.
Ještě přidávám jedno aranžmá, které se mi moc líbí, ale není mým dílem. Dostala jsem takovou krásnou a zajímavě naaranžovanou růži od dětí k svátku.

Ještě jednou květináče

9. prosince 2008 v 9:53
Objednávky a dotazy zasílejte na adresu krizova-jitka@seznam.cz

Novinky od Zdenky"ren"

9. prosince 2008 v 9:17 | Zdenka"ren" |  Háčkování

S případnými dotazy k tvorbě se obracejte mailem na adresu: Slaba47@seznam.cz

Ozdoby na vánoční stromeček.

8. prosince 2008 v 18:45 | Iva |  Háčkování
Říkala jsem si, že už letos nebudu háčkovat žádné ozdoby, ale viděla jsem na netu nějaké obrázky a nedalo mi to, tak jsem to zkusila.

Dotazy k tvorbě adresujte na zelenkova.nb@seznam.cz

Vánoční dekorace

1. prosince 2008 v 12:36 | Šárka Hartmanová
Dokončila jsem dekorace na ubrousky na vánoční stůl, dělala jsem je i v
oranžové barvě, ale tyhle červené jsou takové "vánočnější". Třeba někoho
inspirují a také si ozdobí stůl něčím takovým :-).
A ještě vánoční hvězdu, jako obrázek do okna.

Všem krásný advent přeje Šárka
Případné dotazy směrujte na adresu Sarka.Hartmanova@seznam.cz