Listopad 2008

Vánoce se blíží

28. listopadu 2008 v 9:09 | Pavlína Bartíková |  Téma vánoční

Vánoční a předvánoční dekorace lze udělat i z květináčků. Pokud chcete zjistit jak na to, napište si Pavlínce o radu na její mail pavlusa.bartik@seznam.cz

Bačkůrky pro panenku Chu-chu

28. listopadu 2008 v 9:00 | Petulka2626 |  Panenky
Posílám do klubu bačkůrky pro miminko chou- chou. Je to ,,živé"
miminko. Dcerka si včera umanula, že bačkůrky potřebuje, protože začíná zima. Za dvě
hodiny byly bačkůrky na světě. A to jsem ještě mezi tím připravovala nepečený
zákusek. Popis nemám, jsou dělané od oka. Ale postup můžu napsat. A žádosti opět na email. V komentářích si někdy ani nevšimnu, že si někdo o postup píše. Hezký den všem Petra.

.
.
Pište na adresu: Petulka2626@seznam.cz

Adventní věnec

27. listopadu 2008 v 16:10 | Petulka2626 |  Téma vánoční
Posílám opět malý příspěvek do klubu. Tentokrát adventní věnec. První adventní neděle se kvapem blíží, tak jsem si už připravila výzdobu.

Květináče od Jitky*

27. listopadu 2008 v 8:34 | Jitka* Křížová |  Modelování
A je tu další várka květináčů od Jitky.

Dotazy a požadavky adresujte přímo na Jitku* krizova-jitka@seznam.cz

Pečete?

27. listopadu 2008 v 7:36 | Jitka* Křížová |  Moučníky
Chystáte se péct? To je dobře, Jitka nám poslala ukázku, jak může takové pečení vypadat.
Recepty na toto cukroví by se u Jitky jistě také našly, proto v případě zájmu si napište na adresu krizova-jitka@seznam.cz

Pletení od Jitky*

27. listopadu 2008 v 7:32 | Jitka* Křížová |  Pletení
Krásné bačkůrky jsou inspirací pro ty z vás, které potřebujete dárek k Vánocům.Takové bačkůrky by jste ještě stihly.

Případné dotazy k výrobkům pište na adresu krizova-jitka@seznam.cz

Kuřecí játra na česneku

26. listopadu 2008 v 21:23 | Zdenka-domácí paní |  Vaření

Když zavoní česnek...
Hlavičky česneku mají své nezastupitelné místo. Stačí přidat jen pár stroužků a i obyčejný pokrm se promění v pikantní lahůdku. A rada pro vonný dech? Udělej si mátový čaj, anebo žvýkej lístek máty peprné.:-D

Kuřecí játra na česneku

rozpis na 2 porce

25 dkg kuřecích jater
6 dkg sádla
3 stroužky česneku
pepř, sůl (já kořením i špetkou v prstech rozdrcenou majoránkou)

Očištěná játra prudce opečeme po jedné straně. Pak přidáme jemně usekaný česnek a opečeme po druhé straně. Nakonec játra osolíme a opepříme. Podáváme s rýží, nebo toasty.

Dobrou chuť. Bezva den. Zdeňka Kubesová

Případné otázky směřujte na e-mail autorky receptu kub.zde@seznam.cz

Nová šikulka do klubu

25. listopadu 2008 v 20:56 | Zuzikk |  Háčkování
Něco o mně: Ahoj, jmenuji se Zuzana a moje koníčky jsou koně, háčkování, sbírání
kapesních kalendáříků, atd. Mám ráda naše pejsky Betinku a Citinku a bydlím ve
Světlé na Sázavou.

Zuzka je beniamínek našeho klubu a o to víc si vážím toho, že se zapojila a my starší budeme sledovat, jak se postupně dopracovává k dokonalosti. Má na to spoustu času.

Zuzko vítej!

Náš host

25. listopadu 2008 v 16:51 | Marcela |  Modelování

Naším hostem je paní Marcela. Její další výrobky najdete ZDE Některé z nich vám budou povědomé. Víte odkud?

Výšivka

25. listopadu 2008 v 15:31 | Iva |  Vyšívání
Pokud máte dotazy nebo přání adresujte je na tuto adresu. zelenkova.nb@seznam.cz

Háčkované dečky

25. listopadu 2008 v 15:28 | Iva |  Háčkování
Jestli se vám dečky líbí, s dotazy a požadavkem na předlohu se obraťte na Ivu, prostřednictvím jejího e-mailu zelenkova.nb@seznam.cz

Pletení z papíru

24. listopadu 2008 v 8:37 | Zdenka"ren" |  Pletení
Tak jsem se letos chystala, že stvořím nějakého andílka, ale po náhodném zhlédnutí stránek s papírovým pletením jsem to zkusila, a tak posílám moje první začátečnické výtvory. Přeju pěkný poslední předadventní týden. Zdraví Zdenka "ren".

Pozn. autora webu: Návod jak na to najdete na těchto stránkách http://www.pletenizpapiru.cz/pleteni-z-papiru-postup

Halina a její tvorba

20. listopadu 2008 v 14:20 | Halina |  Háčkování
Halina je nová členka klubu. Napsala nám o sobě:

Jmanují se Halina Janasova, jsem z Karviné. Ručními pracemi se zabývám již od dětství. Pracuji se stužkovou technikou, vyšívám obrazy křížkovou technikou, háčkuji vánoční a velikonoční ozdoby. Posílám jako ukázku několik mých prací.
Těším se na spolupráci s Vámi.

Pokud máte k Halině nějaký dotaz, pište na tuto adresu: halina03@seznam.cz.

Vánoční stromečky trochu jinak

19. listopadu 2008 v 11:14 | Pavlína Bartíková |  Téma vánoční

Pletené dětské svetříky

18. listopadu 2008 v 16:56 | Helena* |  Pletení

Květináče

16. listopadu 2008 v 0:59 | Jitka* Křížová |  Modelování
Další Jitčina* inspirace pro vás. Až to některá z vás vyzkoušíte, rozhodně se s námi podělte o výsledek.

Svícny

15. listopadu 2008 v 21:16 | Eva |  Téma vánoční
Delší dobu jsme od Evičky neměli žádný příspěvek. Zato dnes jsem ze záplavy fotografií musela vybírat.

Jsou to mé letošní vánoční výrobky pro charitu. A ty fotky jsou udělané rámečky z netu. Dělala je ta moje kamarádka co jsme tam spolu, takže to je její fotomontáž. Hezký víkend přeje Eva.

Vlaďčino tvoření

15. listopadu 2008 v 12:45 | VlaďkaBU
Vlaďka mnohým z vás není neznámá. Možná jste už mnohokrát navštívily její stránky www.fialkyvladka.wbs.cz Já už na její stránky chodím dlouho. Většinou pro inspiraci, jak zabalit dárek. Vlaďka projevila zájem stát se členkou a prezentovat svoji tvorbu i v našem klubu.

Napsala nám o sobě toto:

Je mi 32 let, nedávno mi skončila mateřská dovolená. Před ní jsem byla zaměstnaná u počítače a nedovedla si sebe představit jinak. S druhým těhotenstvím jsem začala tvořit. Moje první výtvory byly ozdobně zabalené dárky, na které jsem aranžovala živé květy a s tím vznikl můj velký koníček balení dárků, u kterého jsem zůstala dodnes a baví mě to čím dál víc.

Mateřská dovolená v září skončila, návrat do zaměstnání se nevydařil, a tak jsem se pokusila splnit svůj sen, a sice otevřít si obchůdek právě s balením dárků, výrobou přáníček různými technikami, mezi které patří i pergamano.

Nejprve mi to připadalo složité, nevěděla jsem, z čeho se vlastně ta přáníčka dělají, a tak jsem neměla ani chuť to zkoušet. Pak jsem se jednoho dne o pergamanu dozvěděla víc, mimo jiné i to, že pauzák je k dostání běžně v papírnictví a už to bylo. Vzniklo jedno přáníčko, pak druhé .... Základem je, jak už jsem psala, pauzový papír, čím větší gramáš, tím lepší. Netrhá se a je kvalitnější. Dále potřebujete bílou pastelku, nejlépe progresso, nebo bílou tuš, nepíšící propisku či háček na hačkování na vytlačení vzoru, tvrdou podložku, na které se motiv vytlačuje, malé nůžky, nejlépe z manikůry a šablony.
Na šablonu položíte pauzový papír, pastelkou či tuší (malovat můžete dále gelovými fixy, akvarelovými pastelkami), překreslíte požadovaný motiv, vybarvíte podle svého vkusu, otočíte a z rubu nepíšící propiskou či háčkem vytlačíte požadované linie nebo části vzoru. Poté nůžkami vystříháte části, který mít vystříhané chcete. Hotový obrázek nalepíte na vámi vybraný barevný podklad a přáníčko je hotové.

Co na to říkáte ? Já říkám, další krásná inspirace. Můžu vám slíbit, že u Vlaďky na www.fialkyvladka.wbs.cz toho najdete mnohem víc. Já jsem z Vlaďčiných stránek vybrala jen tyto dva obrázky.

Nová členka a její tvorba

15. listopadu 2008 v 12:17 | Hela* |  Všehochuť
Od naší nové členky klubu , která se jmenuje Hela, jsem dostala tento milý e-mail.

"Milá paní Jitko, moc se mi líbí Vaše stránky. Jsem v důchodu a ráda něco vytvářím. Jsou to většinou dárky, takže moc věcí doma nemám. Když jsem u dcery váhala, jestli jsem ten svetříček opravdu pletla já, napadlo mě, že bych si je mohla fotografovat. Pletu totiž dnes už jen na malé děti a mé dcery i dcery kamarádek si moje výtvory mezi sebou předávají. Posílám Vám pár ukázek z posledního roku. První obrázek je letní pletená soupravička, druhý taška ze zbytku látky, třetí housenka "šestinožka", která má dvoubarevné nohy, připnuté velkými knoflíky, aby se daly obracet a přehazovat. Další fotografie je panenka Vlastička, háčkovaná podle prastarého návodu časopisu Vlasta. Pět oblečků na ní jsem už háčkovala podle vlastní fantazie. Poslední fotky jsou stěny dětského pokoje, malované barvami pro tónování. Vnučce se v pokoji líbí. Přeju Vám hodně spokojenosti s Vašimi stránkami HELA "

Protože už jednu Helu v klubu máme, budeme je odlišovat *

Naše nová členka je již druhá Helena mezi námi a tak pro odlišení budu používat za jejím jménem hvězdičku. Dotazy k tvorbě , kterou vidíte na fotografiích můžete posílat mailem na adresu: korensky3@post.cz

Jak se stát členkou klubu ?

14. listopadu 2008 v 18:09 | Jitka |  Úvod
Množí se dotazy na to, jak se stát členkou klubu. Je to jednoduché. Zájemkyně můžou napsat na můj mail yorga@seznam.cz Napsat něco málo o sobě a svoje jméno, nebo přezdívku, pod kterou chtějí prezentovat své výrobky a svoji e-mailovou adresu. Fotografie zasílejte na stejnou adresu a pokud výrobek potřebuje nějaký komentář, tak ho do mailu připište. Může se stát, že ostatní děvčata budou chtít předlohu nebo návod a tak počítejte s tím, že se na vás budou obracet mailem.

Těšíme se na všechny z vás, které máte ostatním co předat.

Nátělník

11. listopadu 2008 v 12:11 | Petulka2626 |  Háčkování
Autorkou tohoto modelu je Petra. K zaslaným obrázkům napsala doušku:
Konečně jsem dokončila nátělník pro Ivku. Vybrala si ho jako doplněk, nikoli jako nátělník. Proto jsem volila silnější přízi. Chce jej nosit na jednobarevném triku s dlouhým rukávem.
Pokud bude některá z vás inspirována tímto modýlkem napište si na adresu Petulka2626@seznam.cz

Další nová členka klubu

9. listopadu 2008 v 20:33 | Zdeňka-domácí paní
Máme novou členku klubu. O sobě nám napsala :

jsem čerstvě předčasně v důchodu a nic nevyrábím, co bych mohla v Ženském klubu prezentovat. Snad jen občas něco z mé bohaté písemné tvorby - článek, radu, recept atd.

Určitě se mnou bude souhlasit, že to přece není málo. Rad, receptů a dobrého čtení není nikdy dost. Takže Zdeňko, vítej mezi námi.

Zdeňka nám zaslala mailem toto mlsání, ale pozor nezobat! Je to háčkované. Pokoušela jsem se najít autorku tohoto háčkovaného mlsání ale marně. Víme tedy, že je to Lenčino háčkování. Webovou stránku neznáme. Snad mi Lenka odpustí, že jsem to tady zveřejnila, ale nemohla jsem odolat.

Šišky

7. listopadu 2008 v 19:11 | Iva |  Téma vánoční
Posílám nějakou inspiraci na Vánoce. Na chalupě topíme v kamnech a poněvadž máme les za chalupou, sbírám šišky na zátop a právě při zatápění mě napadlo, jak by asi vypadal zvoneček ze šišek, tak jsem to zkusila. Budou viset na vstupních dveřích, asi letos místo věnce.

Upozornění

5. listopadu 2008 v 20:57 | Jitka |  Jen tak
Upozornění pro všechny návštěvnice tohoto webu, které mají zájem o předlohy nebo návody na zde zveřejněné práce, aby se se svými žádostmi obracely vždy na autorky daného výrobku.
E-mailové adresy všech autorek najdete v rubrice Členky klubu. Pokud napíšete svůj požadavek jen do komentáře, může se stát, že bude přehlédnut.

Nová členka klubu

5. listopadu 2008 v 12:43 | Jitka* Křížová |  Modelování

Je tu další šikovná tvořilka, která má zájem přispívat na naše společné stránky. O sobě nám napsala toto:

Jmenuji se Jitka a ráda háčkuji, pletu ale teď momentálně se více věnuji
květináčům, které děláme se sestrou.Technika květináčů je taková, že nejdřív
vymodelujeme vzor pak se nalepí na květináč a nastříká se barvou.Pak už se pouze
jen ručně maluje. Kytička v nich hezky vynikne. Pro delší životnost květináče si do nich šiju
vložku z netkané textílie a teprve pak tam sázím živé květiny. Výhodou je, že když se Vám
kytička točí za světlem tak jen nadzvednete vložku s kytkou kterou pootočíte a
květináč se vzorem zůstává stále na svém místě. Já je takto pěstuji už dva roky a
nic se skvětináčem ani kytkou neděje. Pokud budete chtít více informací tak mi
můžete psát na mailovou adresu krizova-jitka@seznam.cz přeji krásný den.

Abychom se vám my Jitky nepletly, bude užívat na svých příspěvcích označení Jitka*.

Co na to říkáte? Pěkné, že? Kterápak z vás si na to troufne? Nebo si takový krásný květináč necháme raději poslat? Myslím, že je mezi námi dost šikulek, které to budou chtít alespoň vyzkoušet. O podrobnosti, nebo o zaslání květináče si můžete Jitce* napsat.