Náš host

25. září 2008 v 14:27 | Lenka |  Všehochuť
Šikovná tvořilka Lenka se může pochlubit jednou z nejnáročnějších technik používaných na zdobení velikonočních vajíček. A že to umí, je patrno z fotografií, které nám poslala.

Že umí Lenka i něco jiného, než děrovaná vajíčka dokládá svými laskominami. Při pohledu na ně se sbíhají sliny.

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šárka Šárka | E-mail | 25. září 2008 v 20:57 | Reagovat

Vajíčka jsou nádherná a "dírkování" musí opravdu vyžadovat velký cvik a zkušenost, popravdě si to vůbec neumím představit. Jsem vždycky ráda, když se mi jakž takž do kulata povedou vyfukovací dírky :-). A dortíky vypadají taky moc krásně!

2 Lenka Lenka | E-mail | 18. října 2008 v 23:24 | Reagovat

Děkuji za uznání:-)dírky jsem dříve dělala kulatým pilníkem,teď už mám malou vrtačku.Přeji krásný podzim:-))Lenka

3 Lenka Lenka | E-mail | 21. listopadu 2008 v 18:31 | Reagovat

Ahojky všem:-)posílám Vám něco sladkého na víkend....

ŘEZY LADA

TĚSTO:

250 g hl.mouky,1/2 práš.do pečiva,150 g hery,100 g mouč.cukru,1 vejce,1 vanilk.cukr

NÁPLŇ:

5 vajec,150 g hery,150 g cukru,2 lžíce kakaa,2 jablka nahrubo nastrouhaná,1 lžíce strouhanky,120 g nasekaných ořechů

POSTUP:

Nejdříve si připravíme náplň.Žloutky ,tuk a cukr třeme do pěny,přidáme kakao,ořechy, jablka,strouhanku a lehce vmícháme ušlehaný sníh z bílků.Z uvedených surovin vypracujeme těsto a vyválíme placku na vymazaný plech s vyšším okrajem .

Povrch potřeme náplní a moučník upečeme v mírně předehřáté troubě do růžova.Po vyjmutí z trouby necháme vychladnout a poté ho potřeme čokoládou nebo čokoládovou polevou.

OŘÍŠKOVÝ MEDOVNÍK

TĚSTO:

500 g hl.mouky,200 g mouč.cukru,2 vejce,200 g másla,2 lžičky jedlé sody,2 lžíce medu

OŘECHOVÁ SMĚS:

120 g másla,100 g cukru,2 lžíce medu,300 g nahrubo nasekaných ořechů

KRÉM:

250 g másla,1 salko(den předem 2 hod.vařené)

POSTUP:

Z mouky,cukru,vajec,másla,sody a medu připravíme vláčné těsto.Vyválíme z něj na pečícím papíře dvě placky stejně velké.

Rozehřejeme máslo,cukr,med-odstavíme a přimícháme ořechy.Ořechovou směs natřeme na jednu placku a placky upečeme v předehřáté troubě.(každou zvlášť)

Uvaříme si den předem salko-vyšleháme s máslem krém.Upečené a vychladlé placky spojíme s krémem,necháme v chladu a krájíme malé na řezy.(tu placku s ořechovou nádivkou si přeřízněte na půlku,lépe se přenáší.Placky jsou křehké.)

MEDOVÉ ŘEZY

TĚSTO:

25 dkg hl.mouky,10dkg mouč.cukru,3 dkg hery,1 vejce,2 lžíce medu,1 lžička jedlé sody

NÁPLŇ:

1 máslo,4 lžíce mouč.cukru,1/2 l mléka,2 vanilkové pudinky

POLEVA:

25 dkg mouč.cukru,teplá voda,rum,1 lžíce kakaa

POSTUP:

Vypracujeme vláčné hladké těsto,která si rozdělíme na tři stejné díly a vyválíme na pečící papír stejně velké placky.

Postupně jednu podruhé upečeme(pečené jsou rychle).První placku si dáme na vál,pokapeme SILNĚ!!!rumem,natřeme polovinou krému,přiklopíme druhou plackou,přitiskneme.Postup opakujeme.Vršek třetí placky také silně pokapeme rumem.A potřeme cukrovou polevou(do hlubokého talíře dáme mouč.cukr a přiléváme teplou vodu,tak aby byla poleva dost kašovitá,ne příliš řídká a ani hustá.V mističce si rozděláme hořké kakao s vodou a lžičkou nacákáme cikcak na cukr.polevu a špejlí roztáhneme na mramor.

Já si maluji na pečící papír stejně velké ovály,pomáhám si poklicí.Tyto řezy se dělají u nás celá leta na vánoce.

Přeji úspěšné pečení,snad Vám budou také chutnat.Lenka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Reklama