Jižní Morava zdraví

20. srpna 2008 v 8:24 | Boženka |  Flóra kolem nás
To, že na jihu Moravy je ráj vinařů všichni víme a nikdo o tom nepochybujeme. Ale, že se tam rodí fíky, to ví asi jen málo z nás. Boženka poslala několik fotek, které by nás o tom mohly přesvědčit. Bohatství plodů, které tento úrodný kraj nabízí, je nepřeberné. Boženka to dokládá fotografiemi a dodává:
"Právě jsem přišla ze zahrady, kde je tropické teplo a velice krásně mě kvete datura. Posílám fotky a až za chvíli stáhnu další, pošlu je taky, aby jste viděli, jaká je tu na jihu už krásná úroda ovoce. Fíky krásně dozrávají a také švestičky z naší zahrádky a hruštičky NASCHI, které mají být něco jako hruškojablka. Je mi celkem jedno, jak se to správně jmenuje, ale všechno to chutná skvěle." Zdravím všechny v klubu. Božena

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lola lola | Web | 20. srpna 2008 v 8:26 | Reagovat

ahoj,mas super blog,klkni aj ty na moj blog,mozno sa t tiez bude pacit...papaaaa

2 |°°TeressQa°| |°°TeressQa°| | Web | 20. srpna 2008 v 8:30 | Reagovat

fajne blog

3 Jitka Jitka | Web | 20. srpna 2008 v 8:55 | Reagovat

Švestky se u nás letos neurodily, nebude z čeho pálit slivovici, ale hruškojabko máme také a je obsypané. Je to opravdu lahodné ovoce, plné sladké šťávy, chutí připomínající obojí, jablko i hrušku. Místo švestek budeme pálit špendlíky - drobné ryngle, spíš zplaněné.

4 Vlasta Vlasta | E-mail | Web | 20. srpna 2008 v 18:25 | Reagovat

U nás právě dozrávají takové ty velké žluté blumy a je jich tolik, že se pod nimi stromy lámou. Na ty fíky zírám!! My jsme se před týdnem a půl vrátili z Chorvatska a tam právě taky dozrávaly. Já je miluju a tak tedy asi začnu jezdit na jižní moravu to je přece jen blíž :o))

5 tetkapernikarka tetkapernikarka | Web | 20. srpna 2008 v 21:44 | Reagovat

Boženko,ta datura je nádherná i ta barva,ale z těch fíků jsem úplně paf.... :)

6 Petulka2626 Petulka2626 | E-mail | Web | 22. srpna 2008 v 10:18 | Reagovat

Krásná úroda. A jak musí být sladká.

7 sxfff sxfff | Web | 16. července 2012 v 10:11 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Reklama