Sakury u nás

2. května 2008 v 23:12 | po-hanka |  Flóra kolem nás
Kvetoucí sakury

Když na jaře v zemi vycházejícího slunce kvetou sakury, mnoho Japonců se vypraví do parků, procházejí se pod kvetoucími stromy, vzhlížejí do korun a obdivují jejich krásu.
Sakura (Cerasus serrulata), český název třešeň pilovitá , pochází z oblasti Japonska, Číny, Koreje. V Evropě se objevila v sadových úpravách až po roce 1900. Ovšem ve východoasijských zahradách má pěstování sakur tradici až kolem 1500 let.
Sakury dosahují výšky většinou do 3 metrů, Kanzan je vysoká sakura, kvete také velmi bohatě, květy jsou sytě růžové po 2 - 5 ve svazečcích. Sakury kvetou v dubnu - květnu.
Prošla jsem se městem a snažila jsem se i Vám přiblížit tuto květinovou krásu. Přivítejte i Vy nastupující měsíc alespoň virtuální procházkou a potěšte své oči krásou rozkvetlých sakur.

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jitka admin Jitka admin | Web | 3. května 2008 v 7:05 | Reagovat

Nádherná ulice lemovaná sakurami. Doufám, že nějakého chytrého radního někdy nenapadne tento skvost nahradit třeba javory.

2 Hanka Hanka | 3. května 2008 v 10:28 | Reagovat

Opravdu je to krásná ozdoba města, jen škoda, že to kvete  krátce. Pokud vím, většina obyvatel se těší na tento skvost, zařadila jsem fotky, na kterých je vidět, že staré stromy byly nahrazeny mladými. Na některé z fotek je vidět, že kmeny stromů jsou chráněny deskami. Na té straně ulice se dělá nový chodník i se stezkou pro cyklisty a při dovozu materiálu byla jedna ze sakur zlomena. Bylo to hned vedle zastávky MHD, takže to mělo hodně lidí na očích, firma reagovala tak, že okamžitě  přivezla dlouhá dřevěná prkna a pracovníci udělali sakurám tuto ochranu.

Jen pro upřesnění: Tento "sakurový" úsek lemuje oboustranně silnici v délce více než 1 zastávky MHD, odhadem je to nejméně 600 m. Stromy jsou dost blízko sebe, takže vzrostlé koruny na sebe navazují.

Vůbec se nedivím těm Japoncům, v době, kdy jsem to fotila, jsme tam chodili s fotoaparátem tři.

3 Vlasta Vlasta | Web | 3. května 2008 v 11:05 | Reagovat

No tak to je opravdu nádhera,toto období miluju a když ještě takhle rozkvetou stromy... co dodat,dokonalá krása!

4 Ivana Ivana | E-mail | Web | 3. května 2008 v 20:49 | Reagovat

Taky tyhle sakury miluju. Nejlepší by bylo rozložit si pod těmi stromy piknik, aby se na ně člověk dosyta vynadíval, jako to prý dělají Japonci.

5 skaut68 skaut68 | Web | 4. května 2008 v 16:15 | Reagovat

Opravdu nádhera. Já se vždy na tyto stromy těším. Tento rok jsem též chtěla fotit, ale nestihla jsem to - patálie s chůzí. Tak jsem se pokochala alespoň zde. Dík.

6 Bára Bára | 5. května 2008 v 7:50 | Reagovat

Jééé, no to je krása ... Nedávno jsem byla nadšená fotkami lastur a teď ty sakury. To musí být nádherné. Hanko, máš krásné příspěvky! Díky.

7 Jitka N. Jitka N. | E-mail | 6. května 2008 v 21:14 | Reagovat

Kde je to krásně rozkvetlé město ? Nádhera ... to nemá slov. pa a dík za krásnou podívanou

8 Cella Cella | Web | 8. května 2008 v 14:07 | Reagovat

Nádherné fota.....tam musí být krásně...

9 ika ika | E-mail | 10. listopadu 2008 v 16:22 | Reagovat

Dobrý deň! Chcela som sa spýtať, či by bolo možné použiť prvú fotku pani Hanky do detského časopisu.

Vopred ďakujem!

10 vintage wedding dresses vintage wedding dresses | E-mail | Web | 31. října 2012 v 14:26 | Reagovat

A. He felt crummy!
http://www.felldress.org/

11 fake iwc fake iwc | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 6:07 | Reagovat

I always like to read on these topics and one of the best thing is this
http://www.latewatches.com/bvlgari-ergon.html

12 Replica Watches Replica Watches | E-mail | Web | 14. května 2013 v 8:31 | Reagovat

vintage wedding dresses

13 Breitling Replica Breitling Replica | E-mail | Web | 1. července 2013 v 9:01 | Reagovat

This a good article, thanks very much. I'm not that much of a online reader to be honest but your blogs really nice, keep it up! I'll go ahead and bookmark your site to come back in the future.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Reklama