Krásy moří a oceánů

25. dubna 2008 v 14:29 | po-hanka |  Jen tak

Poprvé jsem viděla pohromadě tolik mušlí v tak rozmanitých barvách a rozměrech. Protože mě velice zaujaly, chci se s Vámi podělit o zážitek. Je to prostě nádhera.
Mezi velmi krásné a cenné druhy lastur patří zavinutec královský z tichomořských ostrovů. Další zajímavostí je zavinutec penízkový, který sloužil jako platidlo v jižní Číně, střední Africe a ve střední Indii více než dvanáct století před Kristem. Prohlédla jsem si ulity masožravých plžů, helmovky, ježovky, hvězdice, ráčky poustevníčky ... sesbírané především z oblasti Filipín a Indopacifiku.
Pravděpodobně každý z nás má doma nějakou lasturu, kterou jsme si přivezli z dovolené, nebo jsme ji dostali jako dárek. Jsou však zanícení sběratelé mořských živočichů, kteří nám suchozemcům chtějí přiblížit prostřednictvím rozmanitých tvarů a barev lastur tajuplný svět moří a oceánů.

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivana Ivana | E-mail | Web | 25. dubna 2008 v 15:42 | Reagovat

Opravdu moc krásné lastury.

2 Zdenka "ren." Zdenka "ren." | 25. dubna 2008 v 20:43 | Reagovat

Jsou krásné,některé jsem si přivezla též z cest, ale která mě opravdu dostala je ta na posledním obrázku, nádhera.

3 Jitka Jitka | Web | 25. dubna 2008 v 21:01 | Reagovat

Moře nám skrývá mnohá, ještě neobjevená tajemství. Mám doma tři lastury, alre jen jednu jsme si přivezli z Bulharska. Dvě jsem zdědila po rodičích. Všechny jsou krásné, ale podobně jako Zdenka oceňuji poslední.

4 Bára Bára | 28. dubna 2008 v 9:35 | Reagovat

To je krása! Prostě pastva pro oko. Dobrý nápad uveřejnit, díky. Těžko vybrat tu nejkrásnější.

5 skaut68 skaut68 | Web | 28. dubna 2008 v 13:09 | Reagovat

Jsou nádherné. Já mám nějaké obyčejné a kdybych našla nějakou hezkou, tak by mi to přišlo jako poklad.

6 maternity wedding gowns maternity wedding gowns | E-mail | Web | 31. října 2012 v 12:42 | Reagovat

Q. Did you hear about what happened at the Laundromat last night?
http://www.threedress.com/

7 christian louboutins christian louboutins | E-mail | Web | 31. října 2012 v 14:25 | Reagovat

Q. What sort of star is dangerous?
http://www.shoesgreat.com/

8 replica watches omega replica watches omega | E-mail | Web | 2. května 2013 v 8:52 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Reklama