Duben 2008

Slet čarodějnic

30. dubna 2008 v 11:56 | po-hanka |  Všehochuť
Výbava pro čarodějnice

Milé dámy, pokud se chystáte na slet čarodějnic a chcete-li vytvořit elitní leteckou jednotku ježibab, mám tu pro Vás nabídku. Protože koště má být nové, neometené, stojí zde u svého ponku tento švihák, aby Vám košťátko vyrobil na počkání a na míru. Jak je vidět, materiál má kvalitní a jak jsem se informovala, po domluvě je schopen zhotovit i luxusní variantu s motorkem a sedátkem. Protože chceme dodržet bezpečnostní předpisy, doporučuji pořídit si také odrazky :o)
V nabídce mám pro Vás i speciální brejle, abyste se v terénu správně orientovaly. Během sletu budete jistě kontrolovat svůj vzhled, mám zde apartní modelku, kterou se můžete inspirovat. Líčení musí být neokázalé a originální.
Po ukončení akce si můžete vyrobit podle vzoru zmenšeninu Vašeho košťátka, opatřit špendlíkem, aby se dalo nosit na kabátku. Budete IN.

Kdybyste to s nákupem kvalitního koštěte či metly myslely vážně, zvu Vás v sobotu 24. 5. 08 do města Zubří (u Rožnova p. R.), kde se od 9 hod. v prostoru před Klubem Zubří uskuteční již 13. ročník Metlářského jarmarku.
Vašemu sletu zdar!! Hanka
PS. Jitka admin. Omlouvám se, vám i Hance, že jsem příspěvek vložila až dnes. Přišel včera ve večerních hodinách a já jsem se včera nedostala na PC.

Krásy moří a oceánů

25. dubna 2008 v 14:29 | po-hanka |  Jen tak

Poprvé jsem viděla pohromadě tolik mušlí v tak rozmanitých barvách a rozměrech. Protože mě velice zaujaly, chci se s Vámi podělit o zážitek. Je to prostě nádhera.
Mezi velmi krásné a cenné druhy lastur patří zavinutec královský z tichomořských ostrovů. Další zajímavostí je zavinutec penízkový, který sloužil jako platidlo v jižní Číně, střední Africe a ve střední Indii více než dvanáct století před Kristem. Prohlédla jsem si ulity masožravých plžů, helmovky, ježovky, hvězdice, ráčky poustevníčky ... sesbírané především z oblasti Filipín a Indopacifiku.
Pravděpodobně každý z nás má doma nějakou lasturu, kterou jsme si přivezli z dovolené, nebo jsme ji dostali jako dárek. Jsou však zanícení sběratelé mořských živočichů, kteří nám suchozemcům chtějí přiblížit prostřednictvím rozmanitých tvarů a barev lastur tajuplný svět moří a oceánů.

Jarní přírůstky

21. dubna 2008 v 16:50 | Petulka2626 |  Fauna
V chovu Petulky2626, přibylo několik mláďátek. Tak to na jaře bývá. Petra se s námi chtěla podělit o radost, která ji ale také velmi zaměstnává. Nemá to jednoduché, rodinu, zaměstnání, školu a k tomu tohle nadělení... Má štěstí, že ji doma všichni vydatně pomáhají.

Porta Bohemica

14. dubna 2008 v 23:47 | Zdenka "ren" Slabá |  Cestováni, turistika
Posílám jarní pohled na Portu Bohemicu. My tady máme ojedinělý úkaz přírody, vždyť kde jinde máte na straně jedné studené Krušnohoří a co by kamenem dohodil teplomilné Středohoří, pro toulky přírodou obojí horstva jak stvořená. Není daleko i do Labských pískovců, což je opět nádhera. Tak pokud navštívite naše kopce, ať se vám tu líbí.
Zdravím a přeju hezký týden , Zdenka "ren".

Test: Jaký jste typ?

2. dubna 2008 v 12:39 | po-hanka |  Jen tak

Jste citově založeným člověkem? Má u vás převahu rozum nad city? Pokuste se pravdivě odpovědět na 10 otázek. Odhalíte tak o sobě něco, o čem možná nemáte ani ponětí.

1. Vaší oblíbenou barvou je:
červená - 5 bodů
modrá - 1 bod
bílá - 3 body

2. Dopisy píšete na:
pěkný dopisní papír - 5 bodů
na obyčejný čistý papír - 3 body
e-mail - 1 bod

3. Doma pěstujete:
kaktusy - 1 bod
exotické rostliny - 5 bodů
begónie aj. - 3 body

4. Do divadla chodíte:
pravidelně, aspoň jednou za měsíc - 5 bodů
jednou za rok - 1 bod
několikrát v roce - 3 body

5. Do kina chodíte:
jednou týdně - 1 bod
jednou měsíčně - 3 body
jen velmi zřídka - 5 bodů

6. Nejraději čtete:
detektivky - 1 bod
klasickou literaturu - 3 body
bestsellery - 5 bodů

7. Vaším šťastným číslem je číslo:
sedm - 5 bodů
třináct - 3 body
jiné nebo nemáte šťastné číslo - 1 bod

8. Bolí vás hlava:
skoro každý den - 5 bodů
jen někdy - 3 body
nepobolívá vás hlava - 1 bod

9. Vážné hudbě se:
věnujete - 5 bodů
nevěnujete - 1 bod

10. Domníváte se, že máte štěstí v lásce?
ano - 5 bodů
ne - 1 bod
Vyhodnocení:
10 - 20 bodů: Dáváte přednost rozumu před city. Důsledností, houževnatostí a temperamentem dokážete vnutit svou vůli jiným lidem.

21 - 30 bodů:
Toužíte po lásce a upřímném přátelství.

31 - 40 bodů:
Ke štěstí potřebujete pocit, že jste pro někoho velmi důležitou osobou, že vás někdo potřebuje. Máte citlivou povahu. Umožňuje vám to chápat problémy jiných.

41 - 50 bodů:
Řídíte se city a nikoli rozumem. Každému snadno uvěříte. Proto se často dožijete zklamání.

Ať jste dosáhli jakéhokoliv množství bodů, berte to spíše s humorem, protože jak pravil Karel Čapek:
"Humor je sůl země, a kdo je jím dobře prosolen, uchová se dlouho čerstvý."

Háčkované plavky

2. dubna 2008 v 8:01 | Hanabrit |  Háčkování
Před pár dny jsem od stejné autorky dostala háčkovaný klobouček a dnes už jsou zde pavky. Hana se zodpovědně připravuje na léto. Její dcerka Sára bude na plážích za hvězdu. Co říkáte?