Velikonoční dekorace z hlíny

5. března 2008 v 8:52 | Zdenka Slabá |  Téma velikonoční
K tématu velikonoc si dovoluji poslat fotku s částí mých vlastoručních ověsků, které jsem udělala z bílé hlíny. Věším si je o Velikonocích na větvičky ve váze.
Zdenka poslala podrobnější popis postupu práce s hlínou.
V papírnictví se prodává modelovací hlína terakota nebo bílá, pracuje se s ní velmi dobře. Na ověsky jsem hlínu vyválela normálním válečkem na nudle na sílu asi jak na perníky, pak vykrájela tvary a nechala usušit. No a nakonec jsem použila akrylovou barvu a vymalovala. Terakota i bílá se pouze suší a pak se může nalakovat, vybarvit, jak kdo uzná za vhodné. Dobrá je pro výtvarnou činnost, když není k dispozici pec. Děti s ní taky rády pracují.

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | 5. března 2008 v 21:40 | Reagovat

Jsou to pěkné tvary, zajímavě a pěkně zdobené. Pravděpodobně z keramické hlíny - jsou vypálené? Na větvičkách  to bude moc hezké.

2 Zdenka "ren." Zdenka "ren." | 6. března 2008 v 10:18 | Reagovat

Hani, je to z modelovací bílé hlíny, je i terakota, která se koupí v papírnictví, nebo ve výtvarných potřebách,výhodné pro ty,kteří nevlastní pec. Tvary se usuší a pak zdobí.

3 short wedding dresses for the beach short wedding dresses for the beach | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:57 | Reagovat
4 mens watches mens watches | E-mail | Web | 2. května 2013 v 9:46 | Reagovat

A. Because they're all in High School!
http://www.shoesfloor.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Reklama