close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Kolíkový stav

26. března 2008 v 20:59 | Jitka N |  Tkaní
Na fotografiích je tkaní na kolíkovém stavu, neboli hrábích. Na fotografii je moje vnučka se kterou jsem absolvovala výuku tohoto tkaní. Je to vcelku jednoduché a spotřebuje se při tom spousta starých oděvů, povlečení ale i staré punčocháče a tak různě. Hadry se musí nastříhat na co nejdelší proužky (stříhat do kruhu). Vznikne látkový kobereček, velikost závisí na počtu kolíků. Podle mého názoru je to opravdu jen na ukrácení dlouhé chvíle a zužitkování starých textilií. Na našich výtvorech se hrozně rádi válejí kočky.
Kolíkový stav zhotoví šikovný muž (u nás děda) nebo se dá sehnat na internetu i s popisem práce kolem 700,- Kč.

Pro případné dotazy uvádím adresu http://www.hhanky.estranky.cz/clanky/postupy---napady/tkani , kde se dozvíte jak se na takovém stavu pracuje a také si jej zde můžete objednat. Stojí kolem 1000Kč

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ivana Ivana | E-mail | Web | 27. března 2008 v 9:29 | Reagovat

Tohle bych taky ráda vyzkoušela.

Nebyla by nějaká fotka už hotových výrobků?

2 Jitka Neradová Jitka Neradová | E-mail | 27. března 2008 v 10:54 | Reagovat

Bohužel ne. Ten kobereček co vnučka utkala si odnesla, ale na druhé fotce leží  na stolku malý kobereček a ten je utkaný ze čtyř pánských triček.

3 Petulka2626 Petulka2626 | E-mail | Web | 28. března 2008 v 6:53 | Reagovat

Je to moc dobrá zábava i využití. Nevím, jestli by se naše kočky šly válet na kobereček. Moc rády se válejí v seně. A když je pak vezmu do náruče, krásně voní.

4 Jitka pro Ivanu Jitka pro Ivanu | Web | 29. března 2008 v 11:20 | Reagovat

Najdi se stránku http://www.hhanky.estranky.cz/clanky/postupy---napady/tkani , tam najdeš hotové výrobky  i přesný návod jak na to .

5 Jitka admin Jitka admin | Web | 7. května 2008 v 8:19 | Reagovat

Tak už mám kolíkový stav doma. Zatím jsem nestačila nic vyzkoušet. Stříhám si hadříky. Hned jak něco vyrobím, pochlubím se.

6 iva iva | E-mail | 12. září 2008 v 21:29 | Reagovat

Dobry den,

rada bych se zeptala,kde je mozne sehnat kolikovy stav? Na internetu se mi ho bohuzel nedari najit.

Dekuji mnohokrat za jakoukoli radu, ci odkaz.

Iva Gintarova

7 Lenka Hůlková Lenka Hůlková | E-mail | 18. září 2008 v 20:16 | Reagovat

Dobrý den,ráda bych se naučila tkát na kolíkovém stavu,ale nevím jaké rozměry by měl stav mít (průměr kolíku a mezery).Moc Vás prosím,neporadila byste mi ?

8 Týna Týna | E-mail | 10. října 2008 v 6:55 | Reagovat

Dobrý den, můžete mi , prosím , poradit, kde koupit kolíkový stav ?  Z časový ch důvodů a pracovního zaneprázdnění mužských v mé rodině, bych si ho raději koupila.

9 Eva Eva | 2. listopadu 2008 v 19:06 | Reagovat

Bože co je to za pícovinu kdo tohle dela .....nejaky 100-letý babičky a hlavne ta vnucka to je hruza boz muj meli by ste se stydet

10 Jitka pro Evu Jitka pro Evu | E-mail | Web | 5. listopadu 2008 v 17:57 | Reagovat

Milá Evo, pokud tobě takové věci nic neříkají, je to tvůj problém, ale nemusíš urážet druhé, svými vulgárními výroky. Tady na to není nikdo zvědavý. Pokud překročíš pomyslný práh našeho klubu, jsi ve slušné společnosti. Ještě jednou a zruším ti sem přístup. Pokud by se tady měl někdo stydět, pak jsi to ty. Za svůj slovník i za netolerantnost vůči druhým. Moc tě toho doma nenaučili. Škoda.

11 Dagmar Hloucalova Dagmar Hloucalova | E-mail | 15. listopadu 2008 v 16:01 | Reagovat

Mili pratele, jsem Vasim vyrobkem nadsena. je mi 62 let 3x babickou a budte ujisteni, ze si necham tento stav u truhlare vyrobit a moje vnucky ho dostanou k vanocum. Jeste jednou dik. Vase Dagmar Hloucalova

12 PETRUSE kOUTNA PETRUSE kOUTNA | E-mail | 1. ledna 2010 v 21:03 | Reagovat

moc se my to libi a taky hledam ke koupi kolikovy stav muzete my napsat kam se obratit moc dekuji petra

13 Lada Lada | E-mail | 26. srpna 2010 v 11:32 | Reagovat

Dobrý den,můžete mi prosím napsat rozměry kolíku na tkaní.Díky moc Lada.

14 Ewabi Ewabi | E-mail | 25. června 2011 v 12:35 | Reagovat

To Eva - příspěvek 9:
nechápu, jak vůbec dokáže někdo takový sprostý a hloupý komentář někam poslat. Když vás to nezajímá, tak to nemusíte číst, ale se svými negativními a zoufale primitivními názory nikoho neobtěžujte. Tkaní je krásný koníček a  vám jej koneckonců nikdo nevnucuje.

15 dawe dawe | 8. února 2012 v 21:59 | Reagovat
16 katarina katarina | E-mail | 6. srpna 2012 v 20:02 | Reagovat

dobry podvecer som zo Slovenska a neda sa mi objednat kolikovy stav pomozte mi prosim dakujem,mozte pisat aj na mail dakujem

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Reklama