Ponožky

3. února 2008 v 13:13 | Vanda |  Pletení
Paní Vanda poslala zatím jen fotografie ponožek ale máme přislíbený i popis.
Popis na melírované ponožky.
Ponožky melírovaná příze, na fotografii nedopletené, aby bylo vidět patu.Na jedné jehlici 12 ok, lem vysoký asi 4 cm, pak hladce 8 cm, teď patní část, oka 1 a 4 jehlice bude pata / mezi těmito jehlicemi je cancourek příze kde jsme spojovali oka do kruhu/. Na těchto okách pleteme rovně 22 řad, tady oka rozdělíme na tři díly jeden 8 ok / 3 krát 8 je 24/ to je pčet ok na dvou jehlicích.Budeme plést nad prostředními 8 oky a v každé řadě splétáme první a poslední oko z oky na odložených stranách. Ujímáme tak dlouho, až vyujímáme všechna oka. Zůstane nám zase prostředních 8 ok a máme patu.
Začneme plést klínek a pleteme opět v kruhových řadách. Z postraních okrajů paty nabereme každé druhé oko, pokud je těch ok více než 12 na kterých jsme začínali tak je postupně vyujímáme takto.V každé 2 kruhové řadě spleteme hl.poslední 2 oka 1. jehlice, první 2 oka 4. jehlice spleteme hl.přetažením /1 oko sejmout hl., 1oko hl.a sejmuté oko přes ně přetáhneme/. Klínek je hotový když máme původní počet ok 12 a pleteme kruhové řady do potřebné délky a ujmeme špičku.Jehlice 1. 1 hl., 2 splést přetažením pleteme dále předposlední 2.a 3.oko z 2 jehlice spleteme hl. a 1 hl.jsme na 3. jehlici 1,hl.,2.splést přetažením, pokračujeme na 4. jehlici a hl. spleteme předposlední 3.a 2. oko hl.a 1. hl. Takto vyujímáme každou 2. kruhovou řadu, zbylá oka , asi 6 proti sobě spojíme pletacím stehem, můžeme také ukončit a sešít.
Tyto ponožky jsou na velikost nohy 39, záleží na síle vlny,velikosti ponožek. Ze silnější vlny můžete začít na 9. ok na jehlici.
Velikost ponožek v cm je velikost bot dělená 3. krát 2 = délka v cm.
Hodně úspěchů vám přeje Vanda
Vzor na poslední ponožky :
Vzorek na dirkaté ponožky je velmi jednoduchý,2 oka obrace, nahodit, 2 oka splést anglicky hladce. To se opakuje po celé řadě další řada je 2 obrace na předešlé 2 obr.dále 2 oka splést hladce, nahodit. Tyto dvě řady se stále opakují a tak vznikají vlnovky mezi obr. pletenými oky. Patu a špičku dělám hladce.
Poslední obrázek ponožek pletených na čtyřech jehlicích je od paní Boženky.

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jitka admin. Jitka admin. | 3. února 2008 v 13:17 | Reagovat

Vando, nebyl by vzorek k těm posledním? Postup bude určitě stejný. Všechny jsou pěkné ale ty poslední by se mé vnučce zvlášť líbily.

2 Alena Alena | E-mail | 23. září 2008 v 13:30 | Reagovat

Nebyl by prosím popis na ponožky paní Boženky. Děkuji Alena

3 Jana Jana | E-mail | 8. ledna 2009 v 21:00 | Reagovat

Mám velkou chuť plést ponožky, ale nebyl by prosím popis na pletení jen na dvou jehlicích? Díky Jana

4 Marta Marta | 16. ledna 2011 v 22:06 | Reagovat

Milá Vando,
doufám, že se mi podaří dle návodu uplést ponožky, trošičku starosti mně bude dělat  pata, ostatní zvládnu.

5 Martina Martina | E-mail | 9. dubna 2011 v 10:48 | Reagovat

Milá Vando.Mám velkou chut plést ponožky a ještě se mi nepovedli prosím pomůžeš mi snima?Předem děkuji Martina. :-)

6 Věra Týrová Věra Týrová | E-mail | 28. ledna 2012 v 10:58 | Reagovat

prosím poradte mi někdo, chci pléct ponožky,vím že se pletou ze začátku zoubky ze 2 ok obrace asi 8X nad sebou ale pak už nevím jak s toho na patu, za radu moc děkuji

7 wedding gowns cheap wedding gowns cheap | E-mail | Web | 31. října 2012 v 14:12 | Reagovat

Q. What did the hamburger name his daughter?
http://www.felldress.org/

8 replica cartier paris watches replica cartier paris watches | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:58 | Reagovat

Q. How does a moulded fruit-flavoured dessert answer the phone?
http://www.latewatches.com/omega-omegamania.html

9 Anetka Anetka | E-mail | Web | 19. ledna 2016 v 10:40 | Reagovat

Paráda, akorát já mám s nimi vždy problém, že se mi vytahají. Nejlíp mi sedí bavlna nebo bambus, což jsou kupované ponožky http://www.stromys.cz/kategorie/ponozky-hoza/

10 malburg malburg | Web | 27. září 2016 v 23:58 | Reagovat

online pujcka žamberk ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.

Aktuální články

Reklama